Giriş yapmadınız.

yaren23

Stajyer

• Konuyu başlatan "yaren23"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 26.12.2008, 20:21

BEN YAYINDAYKEN BENIM YAYINIMA GIREMIYORLAR

MERHABA BENDEDE AYNI SORUN VAR BURDA ANLATILANLARIN HEPSINI YAPTIM AMA YINEDE AYNI YAYIN ALDIGIMDA KIMSE GIREMIYOR IKISIDE KIRMIZI SABIT IP ADRESINIDE DEYISTIRDIM MODEMDANDA ACTIM AMA OLMUYOR NERDE YANLIS YAPIYORUM ANLAMADIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM ARKADASLAR BENIM MODEM MARKARSI THOMSON.SPEEDTOUCH .546.V6 SIMDIDEN TSKLER EMEYI GECEN HERKESIN ELLERINE SAGLIK.

2

Friday, 26.12.2008, 20:35

yaren23,

:burda:

Thomson/Alcatel SpeedTouch 546

ayrıca birde bu var forumda mevcut arama butonu kullanınız

Alıntı sahibi ""*-*Trinity*-*""

Alcatel/speedtouch Modemlerindeki port'u açalım

Adres çubuguna http://10.0.0.138/ yazın ve klavyenin Enter'a basın

Size kullanıcı adı ve şifre soracaktır. Modeminizin manuelinden bakabilirsiniz. Manuelde bulamazsanız ve Default degerlerini degiştirmediyseniz boştur hiç bir şey girmeyin veya admin ve admin dir.
Çıkan menüde sol tarafta bulunan Advanced tıklayalım.

Çıkan listeden NAPT’ı seçelim. Karşımıza Port Ayar ekranı Network Address Port Translation (NAPT) çıkacak. Ekranın altındaki New butonunda basın, aşagıdaki gibi

Öncelikle UDP 40123 yi ekleyelim. Protocol kısmından UDP seçip, Inside IP kısmına PCnizin internal IP adresini ( 10.0.0.3 ) yazalım. Outside IP kısmına da eger telekomdan sabit ip almışsak onu yazalım (bu çok az kişinin yaptığı birşeydir, bizim daha önce aldığımız sabit IP ile karıştırmayın), eger normal bir kullanıcı gibi değişken IP almışsak 0.0.0.0 yazarak otomatik IP olduğunu gösterelim.(Karışmış olabilir aklınız anlamayan arkadaşlara bunu anlatırız sonra :up: ) Inside port ve Outside port kısımlarına ise açmak istediğimiz portu 40123 yazacağız. Apply ’a basalım

Soldaki Menümüzden Save All 'a tıklıyorsunuz ve ayarlarımızı modemimize kayıt etmiş oluyoruz

İşlemimiz tamamdır :up:

yaren23

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 26.12.2008, 21:01

TSKLER CVP YAZDIGIN ICIN BERATCAN AMA BEN BUNU ONCEDENDE YAPMISTIM FLATCASTIN PORTUNU ACTIGIMDA MODEMDEN ACTIGIMDA CUSTOM YAZIYOR IP NUMARASINIDA YAZMAM GEREKIYOR ANLADIGIM KADARIYLA AMA OLMUYOR

4

Friday, 26.12.2008, 21:05

yaren23,

explorer arama çubuğuna modeminizin ip nosunu yazdığınızda modem ayar sayfasına mı ulaşamıyosunuz tam olarak anlamadım

ip sabitleme ve ip adresinizi öğrenme
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=18637

Güvenlik Duvarı ayarlarınada burdan bakınız

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=139731&highlight=#139731

yaren23

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 26.12.2008, 21:22

ip ardesimle modeme ulasiyorum sizin verdiginiz adresten aynisini yaptim ama bir deyisklik olmuyor yine yayin aldigimda kirmizi gosteriyor ben yayina dinliyci olarak girdigimdede ayni ikiside kirmizi yesil olmasi lazim dimi anlamadim giti tskler yeniden

6

Friday, 26.12.2008, 21:33

yaren23,

evet mapping +yeşil göstermeli

seçenekler

1 -bilgisayarınızda portlrınızın açılmasını engelliyen herhangi bir program yüklü olabilir

2- denetim masanızdaki güvenlik duvarı frewall ayalarınız portlarınızı engelliyo olabilir

3- modeminizde frewall (güvenlik )ayarı varsa ordanda flatcast UDP 40123 portuna yön vermelisiniz

4_ ilk önce ip sabitlemesi yapmalısınız sebebi ise şu bazı modemlerde ip sabitlemesi yapılmadığı zaman port açılsa dahi modem kaptılıp açılınca portları sıfırlayabiliyor siz port açsanız bile açılmamış gibi en başa dönebiliyor

seçeneklerden bazıları bunlar

yaren23

Stajyer

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 26.12.2008, 21:55

senin dediklerinin hepsini yaptim dedigin gibi guvenlik duvari engeleye bilir diye onuda kapatim yine aynisi baska bir porgam engeleyebilir senin dedigin gibi ip numarasinida sabitledim sizin forumuzuda anlatildigi gibi aynisini yapmistim neyse kusura bakma isinizden alakoydum her sey icin tskler ellerinize yureginize saglik

8

Friday, 26.12.2008, 22:01

yaren23,

işimi yardımcı olmak arkadaşım önemli değilde sorunun hallomadı sanırım

denetim masasında güvenlik duvarından UDP 40123 portuna da yön verdinizmi peki

yaren23

Stajyer

• Özel mesaj gönder

9

Friday, 26.12.2008, 22:08

evet verdim guvenlik duvarindan acik flatcastin port numarasi sorun ayni yani deyisklik yok arkadasim ne yapalim bir yerde yanlislik var sanirim ama cozemedim oncedende kapaliydi sizin anlatiginiz gibi yapmistim acilmisti simdi yine aynisini yapiyorum olmuyor modemden portu acitigimda ip adresi vermem gerekmi ben vermistim ozaman netim gidiyor modemi yeniden yuklemek zorunda kaliyorum baglantim kopuyor

10

Friday, 26.12.2008, 22:13

yaren23,

sabit ip icin burda aylion'un yazdigina ve verdidigi linke bir bak.
dogru yaparsan net baglantin kopmaz.

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=138581#138581

yaren23

Stajyer

• Özel mesaj gönder

11

Friday, 26.12.2008, 22:16

sagol ya valla oldu acildi port yesil bir biride kirmizi cok tskler yardim etiyin icin ne kadar tsk etsem azdir size biliyorum sizleri allah basimizdan eksk etmesin cok yardimci oluyorsunuz inanin her sey gonlunuzce olsun arkadasim sevgi saygilar