Giriş yapmadınız.

stella

Profesyonel

• Konuyu başlatan "stella"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 22.03.2007, 16:14

Habibim olur musun:)gülermisin aglarmisin türünden bir yazi

Haberleri okurkene Ahmet Hakan`in bir yazisi ilgimi cekti. Bu yaziya gülesemmi aglasammi sasirdim...Bide sizler okuyun;))

Habibim olur musun

İSLAMİ edebiyat, İslami kıyafet, İslami banka, İslami market, İslami gazete, İslami moda, İslami defile, İslami eğlence filan derken...

İş gelip "İslami çöpçatanlık" olayına dayanmış da haberim yokmuş.

Konuyla ilgili haberleri okuyunca...

Hemen popüler "İslami evlilik" sitelerinden biri olan "Habibimol.com"a dalıverdim.

Ve fakat... Hay Allah!

Ekranda beliren yazı şuydu:

"Ziyaretçi yoğunluğundan erişilememektedir."

Neyse ki altta "Bu adres yoğun, şu adresten girin" önerisi yer alıyordu.

Hemen alternatif yoldan daldım bu mahrem maceraya...

Sayfa belirince ortaya "Güller" ve "Duvaklar"dan ibaret, en az Muazzez Ersoy’un "nostalji klipleri" kadar "kitsch ötesi" bir tablo çıkıverdi...

"İslam’a göre kadının erkeğe karşı vazifeleri" tarzındaki nasihat bölümlerini geçip "Adaylar" bölümüne tıkladım.

Manzara şuydu:

"Takvada fazla iddialı olmayan eş arayan kadınlar" fotoğraflarını koymakta bir beis görmemişler...

Ancak...

"Takva konusunda titizlenenler" ise, kendilerini "narin bir gül dalı" :kopx: ya da "mavi kelebek" tarzında sembollerle ifade etmeyi tercih etmişler.

Bütün kadın adaylar...

Aradıkları erkeklerde önceliği "imanlı-inançlı bir mümin" olmaya veriyorlar, dünyevi şartları daha sonraya bırakıyorlardı.

Ancak dünyevi şartlar, hakikaten pek zorluydu...

Bu şartlara göre...

Bir erkek ne kadar imanlı olursa olsun eğer işsizse hiç şansı yoktu...

Yine bu şartlara göre...

Bir erkek ne kadar mücahit olursa olsun eğer yakışıklı, yani nur yüzlü değilse yine hiç şansı yoktu.

Erkek adaylara baktığımızda da konsept pek değişmiyordu.

Onlar da kendilerini cazip göstermek için maneviyatın hemen ardından maddiyatı eklemeyi asla ihmal etmiyorlardı... :kopx:

Kendilerini "İnançlı bir insanım" diye tanıttıktan sonra asıl etkileyici bombayı patlatıyorlardı: "İyi bir maaşım var... :kopx: Arabam var..."

* * *

Sitede dolaştıkça...

Hem "iddia" ile "yapılanlar" arasındaki çelişkiye takıldım, hem de "modern" ile "mahrem"in buluşmasıyla ortaya çıkan bu tuhaf tabloya ibretle baktım...

Ve dedim ki:

Ey Yunus...

Günaha çağrının teknik imkanlarının hayli kısıtlı olduğu eski zamanlarda derviş olmak kolaydı... Elinde asa, dizeler söyleyip dağ bayır dolaşırdın... Sen gel de bu ilginç çağda, yani internet çağında kusursuz bir derviş ol da görelim... :cool:

ne günlere kaldik...

~~Sunny~~

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 22.03.2007, 16:22

:s045: NAsil yorum yapacagimi bilmiyorum acikcasi. Ilginc bir yazi ama.

stella

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 22.03.2007, 16:32

valla okuyunca hem güldüm hemide cok üzüldüm...bu kadar basitlestiriyorlar insanlar herseyi...dini kullanarak ne islerle ugrasiyorlar.

Easymail

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 22.03.2007, 17:06

Bencede düsündürücü bir yazi, fakat burada ahmet hakanin sanki bu sitenin reklamini yaptiginida düsünmüyor degilim. Gerci bu adam benim gitgide daha cok antipatimi kazaniyor ya, oda ayri bir mesele

stella

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 22.03.2007, 17:11

Yazisinda sitenin ismini vermesi, benide biraz düsündürdü...ama bir sekilde yazdiklarinin bir ispati olmasi lazim.

nihosh

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 22.03.2007, 17:19

ilginc.... acikcasi bende ne dicegimi bilmiyorum, ama su satirda cok güldüm :
Kendilerini "İnançlı bir insanım" diye tanıttıktan sonra asıl etkileyici bombayı patlatıyorlardı: "İyi bir maaşım var... Arabam var..."

@easy & stella

ben sitenin reklami olcagini hic dusunmuyorum, cunku, adam keliminen tam anlamiyla siteyi yerin dibine sokmus bunun reklamimi kalir?

Easymail

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 22.03.2007, 17:32

Reklamin iyisi kötüsü diye bizim forumda ayirim yapiyoruz nihanim,
medyada bu iyi & kötü filtresi yok malesef.

nihosh

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 22.03.2007, 17:35

haklisin bu konuda birsey demiyorum, ama bana yinede biraz imkansiz gibi geliyor, cünkü sonucta konu olan burda din, mizahla karisik bi polemik yaratmis yazan! ve bunu daha cok kritik olarak algiladim ben reklamdan ziyade! tabiki dusunceler tartisilir ;)

Easymail

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 22.03.2007, 17:58

Elbetteki nihanim, fakat suda var, bu yaziyi baska bir tanimadigim gazeteci yazmis olsaydi sadece yazi hakkinda birseyler düsünebilirdim. Fakat ahmet hakanin yazisi olunca zaten yazilari hep 1:0 geride basliyor kanimca. Nedenide bu adamin piskolojik dengesizliginden kaynaklaniyor, hatta yillardir bu adami takip ettigim kadariyla asagilik komplekslerine kapildigini düsünüyorum. Nedenleri, eskiden bu adam kanal7 de anahaber spikeriydi ve ozaman daha bir sempatik konusuyordu. Elini vijdanina koyuyordu, islami degerleri ön sirada tutuyordu. (Insanlarin dünya bakislari hep degisik olabilir, bunu tartismiyorum, kimisi dinine özen gösterir, kimisi marxist, ateist olur, bunlar baska).
Fakat ozamandan sonra, yani kanal7 den ayrildiktan sonra ya cnn yada habertürk kanalina gecti ve birden daha cok provokatör yazilar yazmaya basladi, coguda islami kesime dayanikli yazilardi. Hatta bu sahis kanal 7den ayrildiktan sonra "Artik islamci degilim" diye bir aciklama bile yapmisti. Bunun sebebi neydi acaba diye düsünüyordum. Acaba gündeme oturmakmiydi amaci, yoksa para, hirs, kariyermi bu sözleri ona söylettiriyordu. Kimin ne olacagi belli olmaz elbette, bugün komünist olur, yarin milliyetci. Bunlarda insanlarin kendi tercihidir kesinlikle, fakat o vakitten sonra sanki islamci kesimden intikam almaya calisiyor gibi bir sürü islami kötüleyen yazilar yazdi. Bu yüzden bu adam artik antipatimi kazanmaya basladi. Acikcasi bu yaziyi yabanci birisi yada dinine pek bagli olmayan birisi okumus olsa, düsünceleri sunlar olabilirdi "Iste bu islamcilarda fena insanlar, kendileri namazdan, ibadetten bahsederler, fakat internette surda burda, gizli isler cevirirler" diye düsünürler kanimca. Hatta yazisinin basindada oldugu gibi ne demek "Islami cöpcatanlik"
Islam dinini bu insanlarmi ortaya attida, icinde degisiklikler yapiliyor, yeni yeni güncel ürünler üretiliyor? Kendini bilmez birileri ortaya birsey atar, ondan sonra bu gazeteci gibi kisiler üzerine islami damgasini vurur. Al sana gündeme bomba gibi düsen bir yazi. Verdigi siteye girip bakmadim, ama o sitenin diger arkadaslik sitelerinden hic farki varmiki?

nihosh

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 22.03.2007, 18:03

simdi senin acindan anliyorum! ben acikcasi ahmet hakan üzerine cok sey bilmiyorum. ama senin anlattigin seyler tabiki bu yaziyi daha farkli bir yere sürüklüyo! eger bu düsünceyle bunu yazmissa, allah islah etsin demekten baska sey demiyorum ve diyemiyorum!

Easymail

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 22.03.2007, 18:18

anlayisina hayranim :saril:, elbetteki bende yazimin basinda söyledigim gibi, eger kimin yazdigini bilmemis olsaydim acikcasi bende sirf konunun icerigine bakardim

lowol

Stajyer

• Özel mesaj gönder

12

Thursday, 22.03.2007, 18:31

evet gercekten gülermisin aglarmisin halimize bir bakin ya ne hallere düstük sonunda dinimizi bunada alet etmisler ya söyleyecek bir sey bulamiyorum ahmet hakana gelince kime yada kimlere hizmet ettigi ortadadir.