Giriş yapmadınız.

gece yolcusu

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "gece yolcusu"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 24.11.2006, 09:52

Öğretmenlerimizin Öğretmenler Haftası Kutlu Olsun

İnsan, dünyaya geldiğinde, daha bebek iken gözlerini açar açmaz çevresindekilerini hissetmeye çalışır. Yemeği, içmeyi, emeklemeyi, yürümeyi, koşmayı ve konuşmayı öğrenir. Kendisini ve çevreyi algılamaya çalışır. Tüm bunlara karşın yine de yardıma muhtaçtır.

İnsanın yaşamdaki ilk yardımcıları anne, baba, abla, ağabey, nine ve dedesidir. Büyüyüp gelişen çocuk bilgilenme sürecine girer. Bu nedenle aile içi eğitim ve öğretim yetersiz kalır. Çocuğun bu döneminde ihtiyaç duyduğu bilgileri, ancak okulda öğretmen klavuzluğuda sistemli bir eğitimle olacağı ve yönlendirileceği somut olarak ortaya çıkmıştır.Okulun ve öğretmenin devreye girmesiyle ailenin de bu konuda sorunu çözülür.

Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir.

Eğitim sorunlarını çözen uluslar; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanında da kalkınmış ve ilerlemiştir. Eğitime gereken önem ve ilgiyi göstermeyen uluslar, başka ulusların kölesi olmaya mahkumdurlar. Kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir.

Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşam hazırlayan kimsedir. Öğretmenler gününün amacı öğretmenin toplumdaki yeri ve rolü önemi ve değeri nedir, sorunlarını belirlemek ve öğretmeni olması gerekli yüce oruna oturtmaktır. Öğretmenlerin kendi aralarında bağı kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir. Emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış öğretmenlere mesleklerinin kutsal bilincine varmalarını sağlamaktır. İşte, Öğretmenler Günü, bu fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.

Öğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu günü fırsat bilmeli ve bu duygularla, onların ellerini öpmeliyiz. Okulu bitirip hayata atıldığımız zaman, bizi bu günlere hazırlayan öğretmenlerimizi hatırlamak, ziyaret etmek ya da bir telefon, kart veya mektupla hatırlarını sormak onlar için en büyük ve en değerli armağan olacaktır.

Öğretmenler Gününün Kısa Tarihçesi
Türkler, ilk önceleri Göktürk ve Uygur alfabelerini kullanmışlardır.
8. Yüzyıldan itibaren, İslamiyetin kabul edilmesiyle birlikte Uygur alfabesi bırakılarak Arap alfabesine geçilmiştir.

Kurtuluş Savaşı'nı kazandıktan sonra, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet'i kuran ulu önder Atatürk, askeri ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda birçok yeniliği başlatmıştır. Bu yeniliklerden biri de, 1 Kasım 1928 tarihinde çıkarılan 1353 sayılı kanunla, Arap alfabesi yerine Latin alfabesinin kabulü olmuştur.
Bu tarihten itibaren yeni harflerin öğrenilmesi ve okur yazar sayısının artırılması konusunda büyük bir seferberlik başlatılmıştır.

24 Kasım 1928 tarihinde açılan, Millet Mektepleri'nde, yaşlı, genç, çocuk, kadın... herkese yeni harflerle okuma yazma öğretilmiştir.

Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun....

Peynir

Stajyer

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 24.11.2006, 10:01

:gül: :sevgi: Tüm öğretmenlerin bu güzel ve özel gününü kutlar,
her günün bugün kadar güzel ve özel olmasını temenni ederim.

heartofeye

Orta Düzey

• "heartofeye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 24.11.2006, 10:08

evet bugün öğretmenler günü tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlu olsunnn

Easymail

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 24.11.2006, 14:39

Bende serpil ve arzu ablamin ellerinden ve yanaklarindan öperim :saril:

ela

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 24.11.2006, 15:16

Dünyanin en degerli Varliklari olan siz Ögretmenler bugün, Türk Ögretmeninin Seref günüdür. Ona olan Saygiyi yenileme, onun Yüceligini anma günüdür. Böyle anlamli bir günde Hepinizi Sevgiyle, Candan kutluyorum.

~~Sunny~~

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 24.11.2006, 16:05

Bende bütün ögretmen arkadaslarimin meslekdaslarimin ögretmenler gününü kutluyorum. ALLAH hepimize hayirli ögrenciler nasib etsin.

:aycicek: :aycicek: :aycicek:

Easy`cim sagol canim, cok incesin. :saril:

stella

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 24.11.2006, 17:25

GeceYolcusu öncelikle bu güzel günü unutmayip Forumumuzda böyle bir hatirlatma yaptigin icin sana cok tsk ediyorum. (bende diyodum bakalim bizimkilerin aklina gelecekmi, böyle bir konu acmak :D )

Bu vesilleyle bende tüm Ögretmenlerin Ögretmenler Gününü kutluyorum.

Bu güzel günümüzü kutlayanda saolsun kutlamayanda ;)

maxma

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

8

Friday, 24.11.2006, 17:34

Ögretmenim Ögretmenim Seni Ben Cok Severim..
Sen Bir Ana
Sen Bir Baba
Hersey Oldun Artik Bana...
Ögretmenler Gununuz Kutlu Olsun Ögretmenler..

perrush

Stajyer

• Özel mesaj gönder

9

Friday, 24.11.2006, 18:15

Bende bütün Ögretmenlerin ögretmen gününü kutlarim.. :aycicek:
Stellam..Sunnyim..öpüyorum sizi..saygilarimla perrush... :sevgi:

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Friday, 24.11.2006, 18:18

ögretmenleri oldum olasi sevmem,
bu düsüncelerim son 8 ayda degisti!
nedenmi?? Sunny ve Stella sayesinde :harika:

cetinM

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

11

Friday, 24.11.2006, 19:43

bir harf 40 butun alfabede carpi 40 yil yandim allahim

bana bir harf öyretenin 40 yil kölesi olurum demisler ben simdi butun alfabetiyi öyrendim ama bana öyretenler icin ne yaptim hmm cok dusundurucu bir sey allemin butun ÖYRETMENLER GUNU KUTLUU OLSUN iyiki varsiniz ve bu arada yeni öyretmenlerimizinde öyretmelik hayatinda basarilarinin temmisini dilerim allah sizi basimizdan eksik etmesin evet gene cok konustum sustum hadin byeeeeeee

oO_eLif_Oo

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

12

Friday, 24.11.2006, 21:49

Bu vesile ile bende öncelikle Serpil ve Arzu ablamlarin :saril:,
sonra türkce ögretmenimin
sonracimada tüm ögretmenlerin ögretmenler gününü kutluyorum.
Onlara cok sey borcluyuz.
Ben bu sözü cok seviyorum: bana bir kelime ögretenin kirk yil kölesi olurum.
Bu nedenle Serpil abla ve Arzu abla bana
bir cok konuda yardimci oldugunuz icin size minnettarim.
Sevgiler ve saygilar
eLif

~~Sunny~~

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

13

Sunday, 26.11.2006, 23:03

Perrush, ALpi, Elif cok tesekkür ederim. Duygulandim valla. :saril: