Giriş yapmadınız.

Arama sonuçları

.

Monday, 16.04.2012, 10:33

Yazar: TheCurse

Ders Çıkarabiliyormuyuz?

Alıntı sahibi "Melye" Bir insanın sana bir dileği ulaşırsa, Onu yerine getir; isterse sana lâzım olan bir şey olsun. Cok güzel bir paylasim Eylem Iste yürüdügümüz yol bu olmali. Allah'in emirlerini bas taci etsek, uygulayabilsek keske o zât gibi "Bir kötülüğün cezası yine onun gibi bir kötülüktür, ama kim affeder, bağışlarsa onun mükafatı Allah'a aittir. Şüphesiz ki Allah, zalimleri sevmez." Gücümüz yetmediginde aciz oldugumuz aklimiza geliyor. Böyle an'larda Allah'a havale edip, senin yumrugun...

Monday, 16.04.2012, 10:29

Hz.Mevlana'da Ahlak

Alıntı sahibi "Gönül "abla"" İnsan öncelikle kendi kusurlarını düzeltmeye çalışmalı, başkalarının ayıbını görmemelidir. Başkasında kusur arayanlar, kınadıkları hale mutlaka kendileri de düşerler. Allah kimseyi düsürmesin. Âmin. Hazreti Mevlana ayni zamanda birde sevme ahlakini ögretiyor bize ya onuda uygulayabilirsek iste: Görünenle yetinirsen eğer,sadece tırtılı bilirsin. Çirkindir ya tırtıl,gönlünü çelmez. Görünenin ötesine geçmek istersen eğer. Aradan örtüyü kaldırıp da Gönül gözü ...

Wednesday, 22.02.2012, 11:42

GÜNÜN DUASI (Sende Katıl ♥ Hergün güzel bir Dua yazalım)

Ey Ğafur-u Rahim! Nefsimizi dest-i kudretine al! Bizi bize kardeş kıl! Bizi bize hasım kılma! Aramıza su-i zan değil; hüsn-ü zan koy! Adavete muhabbet değil; muhabbete muhabbet ver! Bizi muhabbet fedaisi kıl! Âmin! Kişi bildiği ile amel etmedikçe alim olmaz. Allah'ım bilmediklerimiz bilmeyi nasip eyle, bildiklerimizle amel etmeyi nasip eyle.! Âmin!

Thursday, 26.01.2012, 13:57

Gülermisin? Aglarmisin?

Konu : Film, bir tatil köyünde geçen, biri resepsiyon memuru diğeri inşaat işçisi olan iyi niyetli iki yakın arkadaşın öyküsünü anlatıyor. Bu sahnedeki Metin Akpinar gibiyim Öyle hissettiren arkadaslarima tesekkürlerimi sunuyorum

Thursday, 15.12.2011, 17:13

Yalnızlığı en iyi kim anlatır?

Yanlizlik kayipsin demektir. Dedim : "Çok yalnızım." Dedi: "Ben sana çok yakınım." (Bakara: 186) Dedim : "Bunca günahım var, hangisinin tövbesini yapayım..?" Dedi : "Allah bütün günahları bağışlayandır.” (Zümer: 53) Dedim : "Yine bağışlar mısın..?" Dedi : "Allah'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur." (Âli İmran: 135) Dedim : "Rabbim benim Senden başka kimim var..?" Dedi : "Allah kuluna kâfi değil mi..?" (Zümer36)..Süresi

Thursday, 8.09.2011, 20:23

Özelinizi Paylaşırmısınız ??

Alıntı sahibi "-=YoRqUn=-" kişi nickleri tartışma çıkmaması için editlenmiştir Burda kisi nickleri cikarilmis ve mesaj silinmemis. Benim mesajim silinmis Ama nicin diye sormayalim (malum AGK sormayin diyor), var(mismi)dir bir bildikleri...

Thursday, 8.09.2011, 20:01

Alla Turkaa Admin Seçimleri

Medusa'ya yan'da baksan, düz'de baksan, ta$ olursun ta$

Thursday, 8.09.2011, 19:59

Ünlü Düşünürlerden Düşündüren SÖZLER...

-Alfred North Whitehead- “Hata yapmaktan korkmak, ilerlemenin ölümüdür.” -Emrah Serbes- "Bir şeyi yanlış anladığımızda, sakladığımız arzularımızın da ipuçlarını veririz. Bir şeyi yanlış anlamaktan ölesiye korkmamızın nedeni bu." -Seneca- "Başlayan Her Şey Biter" - John C. Parkin- “Anlam, içinde acıyı taşıyan ışıl ışıl parlayan bir kutudur. Bazen kapak, her ne kadar istemesek de birdenbire açılır ve içindeki acı dışarı çıkar.” - Şems-i Tebrizi- Bazen uzaklaşmak gerekir, yakınlaşmak için.. “Bazen ...

Saturday, 27.08.2011, 11:27

Sen Sen Ol...

Sen sen ol, tanimadigin insanlari kulaktan dolma bilgilerle yargilama - yanilabilirsin... Sen sen ol, bayram sekeri toplamaya gönderme cocuklarini

Saturday, 13.08.2011, 00:17

Anlamlı Sözler

Erkek yada kadın ikisinin de bildikleri doğrudur; ama kadının tahmin ettiği herşey, erkeğin emin olduğu şeyden daha doğrudur.

Saturday, 13.08.2011, 00:06

Özelinizi Paylaşırmısınız ??

Anti Biotic ... icimizdeki mikroplari öldürür... *tesekkür ederim kendi adima, en dogrusu...

Friday, 12.08.2011, 23:55

Sen Yoksun Can...

Özlem kokuyor bu yazi... Paylasim icin tesekkürler, zevkle okudum

Friday, 12.08.2011, 23:30

Anlamlı Sözler

- Sor Hangi Sureyi Biliyorsun ?- Cevap gelmez..! Sor Hangi Şarkıyı Biliyorsun ? -Sonu Gelmez. . . !!

Friday, 12.08.2011, 23:28

Anlamlı Sözler

Kalbinizde olup da hiç kimseye anlatmadığınız, Dile getirilmesi bile imkansız olan o şey var ya İşte Allah onu biliyor ÜZÜLMEYİN

Friday, 12.08.2011, 23:27

Anlamlı Sözler

İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil, Tatlı dil'dir..

Friday, 12.08.2011, 23:25

Anlamlı Sözler

İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendine kör bakar. Bil ki; Neye nasıl bakarsan, o sana öyle bakar.

Friday, 12.08.2011, 20:18

Nickinin Anlamı Ne?

Bende bilmiyordum (isim babasi Grafiker Ismail Hazman'dir), Google amca böyle diyo Google - TheCurse

Friday, 12.08.2011, 20:13

Alkışlamak istiyorum

Dostlarinin yüzüne söyleyemeyip arkalarindan atip tutan ve sir kalacak iki yüzlülügü hic ortaya cikmayacak diye zannedenlerin, olmayan zekalarini alkisliyorum Iki yüzlülerin perdelerini düsürebilenleride ayakta alkisliyorum

Friday, 12.08.2011, 20:06

Bir saat sonra ne yapiyor olursun :)

Yine yemege davetliyim, kalabalik ve sicak bir ortam'da iftar ediyor olacagim Allah'in izniyle *hamdolsun bizi gercek dost'suz birakmayan Rabbime!

Friday, 12.08.2011, 20:03

Anlamlı Sözler

"Artık iki yüzlü insanları sever oldum çünkü, Yaşadıkça yirmi yüzlü insanlar tanıdım"