Giriş yapmadınız.

Arama sonuçları

.

Monday, 8.10.2007, 20:34

Yazar: _AISE_

KADİR GECESİ

Bu guzel bilgilendirme için çok tesekkürler melikenalan, Bu geceyi bol dua ve ibadetle geçirelim insallah... Kadir geceniz mübarek olsun

Tuesday, 4.09.2007, 15:46

Türk Huylari

1-Kardan adama tekme atma veya bozmaya çalışma, 2-Yeni atılmış bir betona basma veya isim yazma, 3-Gazete ve dergilerdeki resimlere sakal, bıyık ve gözlük yapma, 4-En iyi arabayı ben kullanıyorum zannetme, 5-Kar topunun içine buz veya taş koyma, 6-Cep telefonu kullanımının yasak olduğu ortamlarda illede görüşme yapma, 7-Belediyenin duraklara koydugu saatlerin yelkovan ve akrebini sökme, 8-Kumsalda Deve güreşi yapma, 9-Şahin marka arabayı, Doğan görünümlü yapma, 10-Ağaçlara ve parktaki banklara k...

Monday, 27.08.2007, 10:40

yeni bir dini tema daha

Ellerine saglik papatyam~fm, muhtisem bir tema olmus,harikulade!!! :harika:

Monday, 27.08.2007, 09:56

..::beraat Kandiliniz Mübarek Olsun::..

Rabbimizin Rahmeti Sonsuzdur, Bu Gece Her Zamankinden Cok Dua Edelim...

Saturday, 25.08.2007, 00:03

İYİ Kİ DOĞDUN papatyam~fm MUTLU YILAR

Allah huzurlu, mutlu, saglikli ömürler versin, Iyiki dogdun Murat! :birthday:

Thursday, 23.08.2007, 12:00

Tevazu

Adamın birisi kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir inek alır. Neden sonra, yaptıklarından pişman olur ve hiç olmazsa iyi birşey yapmış olmak için bunu Hacı Bektaş Veli'nin dergahına kurban olarak bağışlamak ister. O zamanlar dergahlar aynı zamanda aşevi işlevi görüyordu. Durumu Hacı Bektaş Veli'ye anlatır ve Hacı Bektaş Veli helal değildir diye bu kurbanı geri çevirir. Bunun üzerine adam mevlevi dergahına gider ve aynı durumu Mevlana'ya anlatır. Mevlana ise bu hediyeyi kabul eder. Adam...

Monday, 20.08.2007, 15:54

Günah hastaliginin ilaci..

Allah dostlarindan Beyazid-i Bestami hazretleri bir gün timarhanenin önünden geçiyordu? Hekimlerden birisi de tokmakla havanda bir seyler dövüyordu. Beyazid-i Bestami hazretleri : - Ne yapiyorsun Hekimbasi? - Delilere ilaç hazirliyorum. - Benim hastaligima da ilaç olurmu? - Hastaligin nedir? - Günah hastaligi. Bir ilaç biliyorsan tarif et. - Hayir, ben günah hastaliginin ilacini bilmiyorum. O sirada parmakligin arkasindan bir deli Beyazid-i Bestami'ye seslendi: - Gel baba gel senin hastaliginin ...

Sunday, 19.08.2007, 23:37

İSTEK MARDİN ve ADANA ( Teması )

Emegine saglik , çok güzel olmus melikenalan

Friday, 17.08.2007, 01:56

Ben O Eski Ben Değilim [ Flatcast Tema ]

Emegine saglik papatyam~fm , çok güzel bir tema oldu :oops: biz ne yaptikki

Thursday, 16.08.2007, 17:39

Haberci gelmedi mi?

çok güzel bir konu melikenalan. Ne yazikki bize gelen ölüm habercilerini biz kaale almiyoruz bile ; halbuki hersey bize ölümü hatirlatmak istiyor. Paylasimin için tesekkürler

Saturday, 11.08.2007, 17:46

Mesnevi Bahçesinden... Her Şey Bizi Tefekküre Davet Ediyor

Alıntı sahibi ""wanted"" Paylaşımın için Teşekkür ediyorum Aişe. Mevlana (k.s) gibi bir üstadın her sözü can damlaları tadında... Onu anlamak, kendimizi anlamak ve anlatmak noktasında atılmış büyük bir adımdır. Genç Dergisi de gerçekten emek sarfedilerek hazırlanmış bir dergi. Başta editörü olmak üzere birçok yazarını tanıyorum.Güzel bir seçim yapmışsın :up: Mevlana(k.s.) ile ilgili kitap okumak istersen sana iki isim verebilirim. Genç dergisini bende begenerek takip ediyorum. Genç yazarlarini ...

Saturday, 11.08.2007, 17:36

Cehennemde ates yoktur !

Abbasi’lerin ünlü halifesi Harun Reşid zamanında yaşamış olan Behlül Dana (VIII. yüzyıl) dönemin evliyasındandı. Zaman zaman aklından zoru olan kimselere has tavırlar takınır, herkes de bundan dolayı kendisini deli sanırdı. Ama bunu maksatlı yapardı. Behlül Dana hazretleri daima Harun Reşid’in yakınında bulunur, çeşitli sebepler hâsıl ederek onu uyarırdı. Behlûl Dânâ, bir gün halife Harun Resit ile karsilasir. Kendisini taniyan hükümdar, bu mübarek zata : - Ya Behlûl ! Nereden geliyorsun böyle? ...

Saturday, 11.08.2007, 17:15

Mesnevi Bahçesinden... Her Şey Bizi Tefekküre Davet Ediyor

Genç dergisinde yayinlanan "Mesnevî'den" kösesinden bir alinti yaparak bu güzel yaziyi sizlerlede paylasmak istedim. “Sen, ey ilkbahar güzelliğine karşı dudak ısıran, hayran olan kimse! Bir de sonbaharın sararmış hâline ve soğukluğuna bak!” "Safak vaktinde güzel günesin dogusunu görünce, gurûb zamani, onun ölümü demek olan batisini hatirla!" "Bu hos çardakta - yâni mehtâbli bir gecede - bedir hâlindeki Kamer'in letâfetini görürsün; O'nun bir de ay sonlarinda ugradigi zaafi ve bedir hâline olan h...

Sunday, 5.08.2007, 00:38

Yeni bir dini tema

hepimiiiiiiiz kardesiiiiiiiiz bu kavgaaaaa ne diyeeeee kutluyorum sizi hocam

Sunday, 5.08.2007, 00:10

Yeni bir dini tema

Alıntı sahibi ""wanted"" Paylaşımın için Teşekkür ederiz Murat. Resmi güzel bulmuşsun Fenerofobim :x: vardır ayrıca hehe :g150: Hehe wanted hocam fenerofobin oldugunu bilmiyordum kusuruma bakma

Saturday, 4.08.2007, 23:55

Yeni bir dini tema

Tema çok güzel olmus , Emegine saglik, çalismalarinin devamini sabirsizlikla bekliyoruz papatyam~fm

Saturday, 4.08.2007, 12:38

Baba yüregi :)

Bir gün bir çocuk babasina sormus: -baba! ben nasil dünyaya geldim? Babasi: -oglum, birgun yastigin altina seker koydum, sabah kalkinca sen dünyaya gelmistin demis.. Bunlari ögrenen çocuk gece yatarken yastiginin altina seker koymus ve yatmis. Sabah kalkinca yastiginin altina karinca doldugunu gören çocuk karincalara: -simdi sizi bir vurusta oldururdum ama baba yüregi iste dayanmiyor, demis :lol:

Sunday, 29.07.2007, 17:47

acemi olarak ilk temam

Ben tesekkür ediyorum arkadaslar güzel yorumlariniz için.