Giriş yapmadınız.

Arama sonuçları

. Çok fazla sonuç bulundu, lütfen aramanızı tekrar belirleyin.

Monday, 13.06.2011, 08:41

Yazar: by-ilker06

Ben Çekerim

tskler yorumuzun icin

Monday, 13.06.2011, 08:39

Taş Değil Gül Atarim

tskler yorumlariniz icin arkadalar

Monday, 13.06.2011, 08:38

Beni Kaybettin Artik

tskler yorumlariniz icin

Monday, 13.06.2011, 08:38

Hayata Bakişim

tskler yorumleriniz icin

Monday, 13.06.2011, 08:37

Şiir Yürek Işidir.

tskler arkaslar yorumlarini icin

Monday, 13.06.2011, 08:35

Aynadaki yüzüm

tskler arkadaslar

Thursday, 5.05.2011, 08:46

Neden Aldattın Beni?

Senden bir yudum ömrü olan sevgi istedim yüreğinden, Sonu olmayacak bir rüyaydı senden arzuladığım, Mutlu olmam için,mutlu olmandı senden istediğim, Söyle suçum neydi,neden aldattın beni? Her yaptıklarına kör oldu görmedi gözlerim, Söylediğin zehir gibi sözleri sağır oldum duymadım, Senin sebebin olduğun sözlere lal oldum cevap vermedim, Söyle suçum neydi,neden aldattın beni? İçimden-uzağından sevmek istedim seni,izin vermedin. Elaleme güller sunarken; bana sundun hep zem bir kelime etmedim. Ben...

Thursday, 5.05.2011, 08:44

Neden Üzdün Sen Beni

Neden Üzdün Sen Beni Bir Rabbim'i sevdim Bir de seni, Kalbimin sahibi Söyle, neden üzdün sen beni? Sensiz ben nefes alamadım, Köşelerde sezsiz ağladım Hiç bir şeyden zevk almadım Söyle, neden üzdün sen beni? Bir insan evladına bu yapılır mı? Önce ümit verip,sonra kaçılır mı? Sen yoksan bu hayat çekilir mi? Söyle, neden üzdün sen beni? Bir günüm bir yıl gibi geçti, O kadar kulun içinde Rabbim beni seçti, Sana verdim,çekecen bu derdi dedi. Söyle, neden üzdün sen beni? Gözlerim hep seni arıyor, Hiç...

Thursday, 5.05.2011, 08:42

Neden Biraktin Beni

Seni sevmenin suçu ne idi Tek günahım seni sevmekti Bunu sende biliyordun Neden beni hiç anlamadın Hep yaptığım hataları yüzüme vurdun Bu yüzden seni çok sevdim Neden bana böyle yaptın ki Hayat boyu hep kendimi suçladım Hayattan hep kaçtım Hatalarımdan da kaçmaya çalıştım Ama kaçamadım Hep bir gün yorgun düşe cemden korktum Her şey umduğum gibi olmadı Bir anda her şeyimi kaybettim Buna sende dahildin sende beni bırakıp gittin Neden böyle oldu söylerimizin Neden bıraktın beni

Wednesday, 4.05.2011, 10:38

Ne Sanıyorsun Kendini

Zemheride açan gül müsün goncamı sın Uğur sayılan dört yapraklı yoncamı sın Takılınca çıkarılamayan kancamı sın Ne sanıyorsun kendini Allah aşkına Arımı sın petek misin yoksa bal mısın Dört mevsimde yeşil kalan dal mısın Cümle alem haram sen helal mısın Ne sanıyorsun kendini Allah aşkına Sen çok akıllısında diğerleri delimi Sen dünya iyisisin öbürleri keli mi Yoksa hiç dinmeyen sevda yeli mi Ne sanıyorsun kendini Allah aşkına Leyla mısın Arzu musun Aslı mısın Doyumsuz bir muhabbet faslı mısın No...

Wednesday, 4.05.2011, 10:34

Aynadaki yüzüm

[s]Durmaz ağlıyordu iki gözüm Sordum kendi kendime bu ne hüzün Dostsuz geçiyor gecem gündüzüm Teselli oldu aynadaki yüzüm Bir ben kalmıştım bende Silinmişti gönlümden gelip geçende Yalan hiç uğramadı şu dilime Belkide bu yüzden aynadaki yüzüm kaldı dost diye Bazen acı bazen tatlı yaşadık seninle Bazen çocuklar gibi sevindik yüz yüze Hiç bir zaman küsmedik birbirimize Sırlarımız olmadı saklamadık ikimizde Gizlemedin benden asla beni Gösterdin yılların getirdiği çizgileri Kar düşmüş saçlarımı sola...

Saturday, 30.04.2011, 08:19

Taş Değil Gül Atarim

Daha dün biri vardı, burnu kafta, çok bilmiş Nedense birden bire şiirlerini silmiş Hepsinin üzerine ya su içmiş ya soda Tek birini bırakmış uğur böcekli o da! Der ki;’gencim güçlüyüm kimse beni yenemez’! Eğer düşünce buysa buna gençlik denemez- Çok genç sayılmam belki, biraz orta yaşlıyım Tecrübe sahibiyim, sâkin, ağır başlıyım Tanıyan dostlar bilir ben her kuşa taş atmam Sevgi, saygı var iken kalbimde kin yaşatmam Durduk yere ne kızar ne kimseye çatarım Tevazû gösterene taş değil gül atarım Ben...

Saturday, 30.04.2011, 08:17

Şiir Yürek Işidir.

Dil ucuyla söylenen sözün olmaz etkisi Tâ içinden gelmeli, en dipten en derinden Sahte kelâmın yoktur kalbe girme yetkisi İnan oynatamazsın kılı bile yerinden Yalnız ölçü kâfiye, bu değil şiir demek Ona anlam vermeli, ona hakkınca emek Ezberlenmiş imgeler ve bir kaç devrik cümle Gerçek şiir bu değil, denmemişi demeli Asla sarsılmamalı yüklensem tüm gücümle Öyle sağlam olmalı çatısı ve temeli Ki birisi ’üf’ dese çabucak yıkılmasın Okuyan okudukça okusun sıkılmasın Bir araya getirip yapmacık üç be...

Saturday, 30.04.2011, 08:15

Ikinci Yüzüm Yok

[b]Bu âlemde sevenimden daha çoktur sevmeyenim Sebebiyse gâyet açık; su katarım pişmiş aşa! Bunun farkındayım ama ne yapayım, böyle genim Ona buna yağ yakarak olmam gönüllerde paşa Aslında sevgi doluyum, istemem kimseyi kırmak Suçumun da farkındayım; hep gerçekleri haykırmak Şiire konu seçerken asla kimseyi ayırmam Sırf şirinlik olsun diye niye yazayım boşuna? Bu benim dostumdur diye taraf tutmam ve kayırmam Görün ki acı gerçekler gitmez çoğunun hoşuna Eleştirilsem de buyum, üzülmem ve duymam ke...

Saturday, 30.04.2011, 08:10

Yemînim Var!

Hep çevremi gözlemlerim, bakarım neler oluyor? Yaşadığım ortamlarda, Ülkemde gidişât nasıl? Kim açlıkla boğuşurken kimlerin cebi doluyor? Dîn ile göz boyayan mı yolsuzluk yapıyor asıl? Sınavlarda neler olur? Şifre kimlere verilir? Şimdi örtbas edilse de bir gün ortaya serilir Her türlü insan bulunur toplu yaşanılan yerde Kimi olduğu gibidir kimi kendisini gizler İyiler mutluluk verir, kötülerse salar derde Kim sahtedir kim gerçektir bunun farkındayız bizler Her şey alenen ortada gerek yok ışığa ...

Saturday, 30.04.2011, 08:08

Hayata Bakişim

[b] Yaşanılması ve söylenilmesi gerekenleri uzun uzadıya anlatım durumunu,öykülü bir kavram olarak düşünürsek;kısa-özlü yazım sanatı ile izah etmeyi daha uygun gördüm. Ve şiir yazmaya karar verdim.İyi ki bu kararı vermişim.Her kelimesinde ve cümlesinde kendimi buluyor olmanın güzelliğinin yanısıra;bütüne bakıldığında bilinmeyen duyguların çiçek açtığını gördüm ve yaşadım. Ve bu yaşamak beni yerine göre olması gereken ihtişamlı hayatın ,diğer yaşamlara inat;yaşanılıyor olması,ruhumdaki fırtınalar...

Saturday, 30.04.2011, 08:06

Ben Çekerim

[bYârim senden aldım bulunmaz derdi. Buna şükrederim yar senden geldi Verem olsa bile gene çekerim. Bel benim değil mi sana bükerim Şikâyetim yoktur çekerim bunu Ölüm olsa bile bu derdin sonu Yüreğim boş değil seninle dolu Üzmem yârim seni çekerim bunu Yaradanım derdi yârime verme Onsuz bedenimi bur da durdurma Dertli olduğumu yârim duymasın Ben yanayımda yârim yanmasın ][/b]

Saturday, 30.04.2011, 08:05

Beni Kaybettin Artik

[b]Ömrüme sen hep çileler ekledin, Acılar çektirdin beni bitirdin, Şimdi dövün artık, seveni yitirdin, Beni kaybettin artık, sen çok dövüneceksin... Yürüdüğüm yollar, hep sana çıkardı, Gözlerim her saniye, tek seni arardı, Sensizlik o zamanlar, bana çok koyardı, Beni kaybettin artık, sen çok dövüneceksin... Ağaçlar altında oturup, kuşlarla şarkılar söylerdik, Espriler yapar, şakalaşır, mutluluktan gülerdik, Zor ederdik havanın kararmasını, hep beklerdik, Beni kaybettin artık, sen çok dövüneceksi...