Giriş yapmadınız.

Arama sonuçları

.

Wednesday, 22.10.2008, 12:57

Yazar: MaVii19

Modemlerde Port Açmak (Resimli)

yardımlarınız cok tesk ederim sonunda sorunu kökten cözdüm modemimi degistirdim ne port actım ne de baska bisey yaptım simdilik sorunsuz yayın yapıyorum yardımcı olan herkese sonsuz teskler...

Sunday, 19.10.2008, 23:11

f5 olan baska radyodan kontrol ettim malesef hala - zaten 64 bits anlasilan ben yapamicam yayin

Sunday, 19.10.2008, 22:53

nod32 de port acamadım karpesky kurdum onda port actım olmadı kafayı yemek üzereyim neden olmas bi türlü aklim almiyor flatcastin bana gicigi mi var ne

Sunday, 19.10.2008, 13:22

Alıntı sahibi ""i-rem"" MaVii19, nod32'yi sildiysen, programlar bölümüne tekrar bak, belki herhangi baska bir uygulamasi silinmemistir.. (özür dilerim türkce terimlerini hatirlayamiyorum) Mesela Photoshop cs3'ü yüklüyorken, Photoshop Bridge veya Photoshop ImageReady nasil yükleniyorsa kendiliginden.. öyle demek istiyorum :blink1: malesef oda yok bu işlerden anlayan tanıdıgım herkese sordum su an engelleye bilecek bir program yok flatcast tarzı baska bi sey yokmu yayın yapılabilecek ben onu dene...

Sunday, 19.10.2008, 13:13

ben nod32 yi tamamen kaldırdım sildim pcden tekrar yükleyim denicem port bakalım olcak mı teskler yardımınız icin umarım işe yarar ...

Sunday, 19.10.2008, 13:02

Alıntı sahibi ""i-rem"" Task cubugunda MSN isaretinin yaninda bir yesil göz isareti var.. Hangi program oluyor bu? Bir antivirüs programi etkin mi ? Aile koruma programi gibi bir progam etkin mi ? Ip sabitleme ve port acma islemlerin dogru :blink1: nod 32 antivirüs programi o göz artık yok kaldırdım dünden kalma resimler aile koruma sifresi falanda yok anlamadım bi türlü sorun nedir...

Sunday, 19.10.2008, 12:59

teskler xiSo0ox ..... acemilik istee

Sunday, 19.10.2008, 12:51

yaptıgım işlemler bunlar acaba nerede yanlis yaptim.. modemde port actım.... sabit ip verdim cmd de ipconfig/all yazarak cıkan bilgileri kullandım.. güvenlik duvarını kaldırdım.. modem de firewall devre disi birakttim engelleyebilecegini düsündügüm programları kaldırdım baska ne yapmam gerekiyor yada nerede yanlıs yaptım yardımcı olursanız sevinirim..

Sunday, 19.10.2008, 12:09

Alıntı sahibi ""Imkansiz"" @ _xiSoOox_, ve MaVii19, olmayinca olmuyor, demin verdigim linkdeki anlatimi okuduysaniz , alternativ olarak mypc+ olan birkisiyi radyonuza davet etmeniz yeterli. bunun sayesinde herkez radyonuza sorunsuzca girebilir... benimki + saat basi sadece 10YTL verirseniz radyonuzdan cikmam ikimizin radyosunda aynı anda nasil olcan

Sunday, 19.10.2008, 12:03

Re: :(

Alıntı sahibi ""MaVii19"" Alıntı sahibi ""Imkansiz"" sabah sabah kafam karisdi... ne yaparsan yap, eger yayin yapmak istiyorsan mapping + olmali, yada yayinina mypc+ olan bir kisi gelmeli. bu basligi bir oku, http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372 seni aydinlatacak bu konu ile ilgili tüm baslıkları defalarca inceledim ne anlatılıyorsa yaptım her islemden sonra pc yi yeniden baslattım ama yinede + özür dilerim eksik yasmısım yinede + olmadiii

Sunday, 19.10.2008, 12:02

:(

Alıntı sahibi ""Imkansiz"" sabah sabah kafam karisdi... ne yaparsan yap, eger yayin yapmak istiyorsan mapping + olmali, yada yayinina mypc+ olan bir kisi gelmeli. bu basligi bir oku, http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372 seni aydinlatacak bu konu ile ilgili tüm baslıkları defalarca inceledim ne anlatılıyorsa yaptım her islemden sonra pc yi yeniden baslattım ama yinede +

Sunday, 19.10.2008, 11:48

nod32 kullanıyordum onuda kaldırdım suan pc de güvenlik icin herhangi bir program yok ama yinede olmadii

Sunday, 19.10.2008, 11:36

Alıntı sahibi ""Imkansiz"" MaVii19, genelde her modemde bir firewall da var, suan yaptigin portforwarding birde modemin firewalluna kural verecen -internetnetten 40123 portu üzeri gelen tüm paketleri 192.168.2.2 nolu pcye yönlendir -bilgisayardan 40123 portunda üzeri cikan tüm paketleri onayla ben modemdeki firewall kaldırdım yani devredisi biraktim yanlismi yapmisim

Sunday, 19.10.2008, 11:23

yaptıgım işlemler bunlar acaba nerde yanlis yaptim. modemde : uygulama: flatcast hedef ıp :192,168,2,2 yani sabit ipim protokol :UDP wan port : 40123 hedef lan :40123 sabit ip verirken : cmd de ipconfig/all yazarak cıkan bilgileri kullandım. ip adresi. 192,168,2,2 alt ag maskesi. 255,255,255,0 varsayılan ag gecidi :192,168,2,1 dns sunucusu. 192,168,2,1 windovs güvenlik duvarını tamammen kaldırdım

Sunday, 19.10.2008, 00:29

bir kac gündür sitenizden faydalaniyorun anlatılanları eksiksiz yaptım ondan da eminim engelleyecek ne gibi bir program olabilir aklima gelen herseyi denedim pc de suan hic bir güvenlik önlemi kalmadi benimle ayni hizda nete sahip dj arkadasdlarım sorunsuz yayın yapıyor sorun oda deil cıkamadım isin icinden

Sunday, 19.10.2008, 00:16

merhaba arkadaslar bu söylenenlerin hepsini yaptim modemden port actim sabit ip yaptım güvenlik duvarını virüs programını tamammen kaldırdım ama hala degisen birsey yok ne yapmam gerekli yardımcı olabilecek varmi acaba... simdiden teskler