Giriş yapmadınız.

Arama sonuçları

.

Saturday, 9.12.2006, 17:43

Yazar: ilker

Avrupada müslüman gencler..

bu konuyu uzatmak bence fuzuli... i,steyen ataisttir... isteyen putperest... isteyen hraistiyon.. isteyen yahudi... isteyen müslüman... isteyen meccusi... ne olursan ol insan ve benim olana küfür etme bende senin olana saygı gösterim ( saygı konusunda kendime pek güvenmiyorum ama neyse... )... insan eğer müslümanım diyorsa ve Kur'an-ı Kerime tabi oluyorsa ve o Kutsal kelamların içersindede başını ört ibaresi açık ve net olarak geçiyorsa... bunu böle orta asya avrupa america diye kıtasallaştırmak...

Tuesday, 5.12.2006, 17:37

Ahiret hava yollari

güzel bir yazı.... böyle güzel nükteler ile anlatımlar hoş... anlayana.. gülmeden anlamak lazım bazı şeyleri...

Monday, 4.12.2006, 17:32

DeNiZ GeZMiŞ HayaTı

Doğumu : 1965'ten sonra Türkiye'de gelisen gençlik hareketinin en önemli önderlerinden ve Türkiye Halk Kurtulus Ordusu(THKO)'nun kurucu ve yöneticilerinden Deniz Gezmis, 24 Subat 1947'de Ankara'nin Ayas ilçesinde dogdu. Ögretmen bir ailenin çocugu olmasi sebebiyle ilk ve ortaögrenimini çesitli kentlerde, liseyi Istanbul'da okudu. Ceza yılları : 2 Mayis'a kadar tutuklu kalan Gezmis, 30 Mayis'ta 6.Filo'yu protesto ettigi için yargilandi ve beraat etti. Ögrenci eylemleri içinde etkinligi giderek ar...

Monday, 4.12.2006, 17:26

başlıksızzzzz

sağolasın...

Monday, 4.12.2006, 17:25

DOST KIMDIR??

paylaşım için sağol...

Monday, 4.12.2006, 17:24

Bir Nazim Hikmet Siiri

güzel bir paylaşım..

Monday, 27.11.2006, 17:46

Atilla Ilhan Ben sana mecburum

bu şiirin yayımlandığını sanıyorum forumda saygılar...

Friday, 24.11.2006, 16:00

Avrupa Yakasinin EN komikleri???

benim dizideki favorilerim yoksa beni beğenmiyormusun Gaffur ile varya sana pis dalacağım anadolu rock forever tanrıverdi.... diğer karakterde komik lakin bu tipler çıktımı olaylar değişik oluyor...

Sunday, 19.11.2006, 22:55

başbakanın msn si ele geçirildi

güzel paylaşım ... ne güzel msn si varmış...

Sunday, 19.11.2006, 22:02

Ernesto Che Guevara

bu konu şayet silenecek olursa böyle bir karar alınırsa .. bu karırın nedenini ve gerekçesini bilmek istiyorum ve bunun hakkım olduğunu düşünüyorum.. saygı ve sevgilerim ile... ilker aydın....

Sunday, 19.11.2006, 22:01

Ernesto Che Guevara

Lakin bu konu silenecek ise gerekçeli kararı silinmeden önce bilmek istiyorum ilgili karar mercihinden sevgi ve saygılarım ile... ilker aydın...

Sunday, 19.11.2006, 21:57

Ernesto Che Guevara

E K L E R KÜBA DEVLETİ BAKANLAR KURULUNUN 15 EKİM 1967 TARİHLİ KARARI Kahraman binbaşı, Ernesto Gucvara, Bolivya Kurtuluş Ordusu'nun başında, Amerika halklarının kurtuluşu uğruna çarpışırken ölmüştür. Küba halkı, Binbaşı Ernesto Guevara'nın gerek Kurtuluş Savaşımız sırasında, gerekse Devrimimizin güçlendirilmesi ve ilerlemesi sırasında yaptığı olağanstü hizmeti sürekli hatırlayacaktır. Halkların birleşik mücadelesinin esin kaynağı olan enternasyonalizm ruhu, O'nun davranışında cisimleşmektedir. ...

Sunday, 19.11.2006, 21:56

Ernesto Che Guevara

Yükseklik 780 metre. 10 Ağustos Antonio ve Chapaco geriye doğru, avlanmaya gittiler ve dişi bir geyikle yabani bir dişi tavuskuşu getirdiler; ilk kamp yerimize bakmışlar, bir yenilik yokmuş. Yanlarında bir yığın (sayfa 15 portakal getirdiler. İki tane yedim, bu hemen bir astım krizine yol açtı, ama şiddetli değil. Saat 13.30'da giden sekizlerden Camba döndü ve şu haberleri getirdi: Dün susuz yatmışlar, bugün de, 9'a dek yürüdükleri halde su bulamamışlar. Benigno çevreyi taradıktan sonra su bulma...

Sunday, 19.11.2006, 21:52

Ernesto Che Guevara

24 Mayıs İki saatte Nacahuasu'ya vardık, her taraf ıssızdı. Saat 4'te Congri ırmağının akış yönünde yürüdük. Dün Ricardo'nun, bugün de Moro'nun ağır ve isteksiz adımlarına ayak uydurarak yavaş yürüdük. İlk yolculuğumuzun ilk gününde kullanmış olduğumuz kampa vardık. İz bırakmadık, yeni izlere de rastlamadık. Radyo, Debray'in Habeas Corpus[23] dileğinin reddedileceğini duyurdu. Yaptığım hesaba göre Saladillo'dan bir ya da iki saat uzaklıkta bulunuyoruz, doruğa ulaştığımız zaman ne yapacağımızı dü...

Sunday, 19.11.2006, 21:51

Ernesto Che Guevara

(.....)[20] de, kampı (...) bırakıp, iyi koruyamadığımız (...) biraz yiyecekle yola çıktık. Aşağıya öğleyin vardık ve ziyaretçilerle birlikte 47 kişi olduk. İnti geldiğinde, Marcos'un yaptığı bir yığın hatayı açıkladı. Parladım ve Marcos'a bu söylenenler doğruysa, gerilladan kovulacağını söyledim; bunu yapacağımıza kendisini kurşuna dizmemizi söyledi. Irmağın başında beş kişilik bir pusu kurulması ve Antonio'nun yönetimindeki Miguel ve Loro'dan oluşan üç kişilik grubun keşfe çıkması emrini verdi...

Sunday, 19.11.2006, 21:46

Ernesto Che Guevara

Düşünmesine ve konuyu bolivyalı arkadaşlarla da konuşmasına karar verdik. Yeni kamp yerine gittik. Orada bütün arkadaşlarla konuştu. Ve onları bizimle kalmakla, Parti'yi desteklemek arasında bir seçim yapmaya çağırdı; hepsi de kaldılar, galiba buna üzüldü. Öğleyin şerefe kadeh kaldırdık. O günün tarihi önemine işaret etti. Ben, bu sözlerden yararlanarak bu anı, Murillo'nun yeni bir kıta devrimi çağrısı olarak gösterdim ve devrim karşısında hayatlarımızın hiçbir değeri olmadığını, söyledim. Fidel...

Sunday, 19.11.2006, 21:42

Ernesto Che Guevara

ZORUNLU BİR GİRİŞ Fidel Castro Gerilla yaşamı boyunca gözlemlerini bir günlüğe not etmek, Che'nin alışkanlığıydı. Sarp ve engebeli yollarda, nemli ormanlarda uzun yürüyüşlerden sonra, sırt çantalarının, silahlarının, cephanelerinin ağırlığı altında ezilen adamlar, bir dakikalık molalarda dinlenirken, ya da yorucu bir günün sonunda, kamp kurmak için yukarıdan emir aldıklarında, Che'yi (Kübalılar baştan beri ona sevecenlikle böyle diyorlardı), küçük bir cep defteri çıkarıp doktorlara özgü okunaksı...