Giriş yapmadınız.

Arama sonuçları

.

Thursday, 5.09.2013, 13:40

Yazar: Nacar

alakasız konu

Sayın arkadaşım, İlk cümledeki sorunuzu zaten jüri arkadaşımız cevaplamıştı. Benim cevabım yukarıda belirttiğim ikinci cümlenize idi. " KAÇ SAAT YAYINDA KALDIK ÖĞRENEBİLİRMİYİZ " DEMİŞSİNİZ. Madem biliyodunuz zaten siz hesabı yapar kaç saat yayında kaldıınızı anlardınız..ve ikinci cümleyi yazmaz dınız. Sadece Flatta istatistik varmı diye ilk cümle ile konuyu bitirirdiniz. Veya " biz 120 saat yayında kaldık bunu Flatta görebilirmiyiz" gibi açık bi soru sorardınız. Ben mütevazi bir biçimde yardım...

Saturday, 31.08.2013, 08:36

W8 de ses sorunu

Bilgisayarlarını xp veya w7 den w8 işlemcisine yükseltmek isteyen arkadaşların ; Öncelikle Windows8 upgrade tool programı ile makinalarındaki bileşenlerin ve sürücülerin ( driverların) w8 ile uyumlu olup olmadıklarını kontrol etmelerinde yarar var. Bu program Microsoft resmi sitesinde aşağıdaki link ten temin edilebilir http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/upgrade-to-windows-8 Format işini siz yapmıyor ve para karşılığı başkasına yaptırıyosanız, bunu yapanlar işin sadece parasal yönüne b...

Saturday, 31.08.2013, 00:10

mikser gelmiyor

Değerli arkadaşım sanırım bu forumda insanlara yardımcı olmak yasak...ya da birileri kaprislerini tatmin için mesajları yayınlamıyor... Sizin sorunuzuda uzun uzadıya cevaplamıştım ama maalesef gene yayınlanmamış GEREKÇEDE YAZMIYORLAR...Belki şimdi işte biz link verdik açıkladık felan diyecekler.... Birçokkişi birçok konuya doğru veya yanlış cevap yazıyor ve hepsi yayınlanıyor...Ama benim mesajlar makas))

Friday, 30.08.2013, 20:18

Mesaj Ve Konularin Yayinlanmasi

DAHA ÖNCE AÇTIĞIM BAZI KONULAR " REKLAM" GEREKÇESİ İLE YAYINLANMAMIŞTI... 15 GÜN KADAR ÖNCE BİR KULLANICININ SORUNUNA ÇÖZÜM AMAÇLI HIZLI MESAJ YOLLADIM...SADECE SORUNU N ÇÖZÜMÜNÜ ANLATMAYA ÇALIŞTIM...YİNE YAYINLANMADI... BUGÜN DE SABAHTAN ABSEN06 İSİMLİ ÜYENİN SORUNUNA HIZLI MESAJLA CEVAP YAZDIM HALEN YAYINLANMADI... ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM... MODERATÖRLERİN BİR KONUYU İNCELEME SÜRESİ NE KADARDIR... YADA MESAJIM NEDEN YAYINLANMIYOR... BUNUN AÇIKLANMASI GEREKMEZMİ

Monday, 26.08.2013, 19:50

Flatcast Sarki Atlama Sorunu

ses ayarlarında kayıt penceresine geldiğinde pencere üzerine sag tık yap " devre dışı bırakılmış aygıtları göster" seçeneğini onayla... yine gözükmezse makinan ses kartını tanımıyo demektir uyumlu bir ses driver bul veya mevcut ses driver ını güncelle

Monday, 26.08.2013, 14:18

1-Denetim masasından ses ayarlarına tıklayın 2-Menüden kayıt seçeneğine tıklayın 3-Stereo mix seçeneğini etkinleştirin 4-pencere üzerine sağ tık yaparak "varsayılan iletişim aygıtı" seçeneğini onaylayın 5-Radyonuzun tasarım bölümüne geçin ( design tool ) 6-Ses bandına sağ tık yapın ve açılan menüden " audio " seçegine gelin 7-açılan alt menüde dj mixer bölümüne geliniz bir alt menu daha açılır Burada "use dj mixer" seçeneğindeki onayı kaldırın. 8-Tekrar ses bandına sağ tık yapınız ve audio seçen...

Monday, 26.08.2013, 14:15

Flatcastta hangi kodlar ne işe yarar

Ben teşekkür ediyorum...aynı dilekler sizin için olsun

Sunday, 25.08.2013, 16:17

şarkı ismi

İsimlendireceğiniz müzik dosyasının üzerine sağ tık yapın açılan menüden en altta özellikler e tıklayın Aşagıdaki resimde görülenleri uygulayın... İşlem tamamlandıktan sonra Radyoınuzun tasarım bölümüne ( design tool) geçin bir text açın ve #b#{m10} #a - #d kodlarını yapıştırın... baş taraftaki #b ( bold) kalın yazı içindir koymasanızda olur.

Saturday, 10.08.2013, 19:04

bir radyo kapanmadan en fazla kaç saat yayın yapar

O kadar merak ediyosanız Bunun en kolay yolu... Radyonuzu kapattığınız andaki -saati not ettikten sonra doğrudan site link inize tıklayıp radyo kapalı iken flat tuvalinde göreceğiniz " Last star of stream " ( yayının son başladığı tarih ce saat) yazısının karşısındaki tarih ve saati alarak kapattınız andaki saatten çıkartmak))) Hayırlı bayramlar

Saturday, 10.08.2013, 18:51

Moscow_61 arkadaşım eğer bazı parçalar atlıyosa ; 1-Dosya uzantılarının mp3 olmasına dikkat edin, 2-info bilgilerinde reklam tagları varsa silin 3-türkçe karaker sorunu (sanırım biliyosunuz) 4-Müzik dosyalarının bulunduğu taşınır bellek veya klasörde sorun olabilir dosyaları birde masaüstüne kopyalayıp masaüstünden mixere atın 5-Çalmak istediğiniz parçalar paylaşım engelli ( şifreli) olabilir. Misal TTnet müzikten indirilen parçalar gibi..Bunları ancak kapalı devre dinlersiniz. Eğer mixeriniz is...

Sunday, 28.07.2013, 17:40

Flatcast tema-Cuma

Gerçekten ustaca bir çalışma. Kullandığınız programı çok iyi kullanıyosunuz. Butonlar arası mesafeler, kenarlık girinti ölçüleri titizlikle eşit yapılmış. Adeta proje hazırlar gibi ölçülere dikkat etmişsiniz. Çalışmanız teknik olarak 4x4.Kutlarım. Sadece tasarım ( estetik görünüm) hakkında bir ukalalık yapmama izin verin. Üst bölüm malumunuz DJ ismi ve kayan yazılarında yer alacağı bir bölüm. Bence bundan sonraki çalışmalarınızda üst bölüme 100 pixel den daha fazla alan ayırırsanız kullanıcılara...

Sunday, 28.07.2013, 10:59

Balon oyunu ekleme

İndex inizin yeni hali ekli dosyada. Umarım yardımcı olmuşumdur. Kolay gelsin

Saturday, 27.07.2013, 22:59

Port Açamıyorum Lütfen yardım edın

Bugün bağlantımda sorun var sürekli düşüyorum... TTNET in modemlerini kullanmıyorum... Konuya tam vakıf deilim sadece pratik olarak bir arkadaşımda aynı sorunu yaşadı ve hatırladığım kadarı ile ttnet in verdiği isim ve şifre ile modeme girerek portları ayarlamıştı...

Saturday, 27.07.2013, 22:22

Flatcast Radyoyu Facebook'ta Yayınlama [Resimli Anlatım]

Resimli ve ya videolu bir anlatım sunarsanız, free host kullanan arkadaşlarımızda faydalanmış olur. Zira bu şekilde bir söylem sadece kafa karıştırmaktan ileri gitmez. Değerli arkadaşım... Benim mesajıma cevap olarak bu cümleyi kullanan sizsiniz... Beni ""KAFA KARIŞTIRMAK" ile itham edince cevap hakkım doğmuyormu... Lütfen biraz özeleştiri yapıp sonra tepki verin... Paylaşımınız konusunda ise size en başta teşekkür ettim... Ama bazı bildiimiz noksanları tamamlamak suç ise...sadece "" HARİKA PAYL...

Friday, 26.07.2013, 14:13

Wordpresste Flatcast Radyo Yayinlamak

Arkadaşlar oruç kafa ile bi yerde atlamışım. masaüstüne hazırladığınız ve radyo.php ismini verdiğiniz sayfayı FTP nizde Wordpress dizininde Wordpress content>Themes klasörüne giderek kullandığınız tema klasörünün içine kopyalayın. Veya bir FTP programı ile ( Filezilla gibi) aktarın. Sonra sitenizin admin sayfası girip devam edin.

Friday, 26.07.2013, 06:56

""Zaten bu uygulama Radyonun kendi sitesinden yayın değil, direkt facebook sayfasından radyoyu yayınlamak için hazırlanmış bir Uygulamadır."" Zaten olayın esprisi burada.Tabiiki Facebook sayfasında görmek istiyoruz. Bende bunu söylemek istedim. Benim sayfamı ziyaret eden bir kişi yayın yapan radyo ile karşılaşsın. Bu benim Facebook ta sizin kadar usta olmadığımdan kaynaklanabilir. Bu bir zaman meselesi.Bu konuda yardımcı olacak bir açıklama yapacağınızı ümid etmiştim . Ama siz açıklamalarımdan b...

Thursday, 25.07.2013, 18:47

Yine forumda gezinirken rastladığım ilginç bir konu... Öncelikle Okus arkadaşa teşekkür ederim... Ancak Çorbada tuzumuz olsun kapsamında bir iki ilave yapmayı uygun gördüm... 1- Uygulamaya geçmeden önce facebook hesabınızda uygulamanızın yer alacağı bir sayfa oluşturun ( varsa gerek yok) 2- Hesabınızdan Okus arkadaşın da belirttiği gibi güvenlik sistemini kapatın 3-Uygulamanızın sorunsuz çalışması için https ( security) ile başlayan adresleri eklemeyin.. sadece http://... ile olanlarla yetinin 4...

Thursday, 25.07.2013, 18:18

Wordpresste Flatcast Radyo Yayinlamak

Değerli arkadaşlarım az önce forumu gezerken dikkatimi çekti... Bir arkadaş WP de radyo yayını konusunda yardım talebinde bulunmuş... Olaya mesajla cevap vermek yerine yeni bir konu açarak çözüm getirmek istedim Wordpress kullanıcıları eğer sitelerinde flatcast radyo yayınlamak isterlerse Aşagıdaki adımları izlesinler. 1 - Masaüstünde bir metin belgesi oluşturunuz ve ismine radyo.php ( misal) deyiniz.isim ne olursa olsun sonuna php eklemeyi unutmayın. 2- Metin belgesinin en üst tarafına aşağıdak...

Monday, 22.07.2013, 09:18

Flatcast Gelen Kisileri Yanlis Sayiyor ?

Arkadaşım bu genel bir sorundur...Altyapı hizmetlerinin yetersizliğinden veya o sırada hat değerlerinde ( SNR ve attenuatin ) değişimlerden kaynaklanır. Radyonuzdaki misafirlerin bulunduğu bölgede zaman zaman 5-10 saniye süreli sinyal zayıflaması olduğunda kişinin adsl bağlantısı da 5-10 saniye süreyle kesilir...Bu arada Flatcast radio counter da sayı hemen değişir. Ancak 5-10 saniyelik süreç bazan kullanıcı tarafından hissedilir bazan hiç hissedilmeden düşmemiş gibi devam eder. Bazan da aradan ...

Friday, 19.07.2013, 23:48

Paylaşimlara Uygulanan Sansür

Bu üyemizin talebi bu idi. Forum da sadece SID almak tan söz ediliyor... Sadece SID almak radyo sitesi kurup internette yayınlamak için yeterli ise ben suçluyum... Ayrıca...Arkadaşa ziyaretçi defterinden mesaj attım..Forum da herkes imza olarak site adını kullanıyor ( Edit...gibi) bunlar reklam olmuyoda...(Ki bende imzama aldım site ismimi) orada yazmakmı reklam oluyor... Bunlara ilaveten ; Yukardaki açıklamalarınız içinde teşekkür ederim...Beni aydınlatmış oldunuz...)) Herkesten özür diliyorum...