Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

901

Sunday, 2.10.2011, 13:18

nasil bir sayfa cikiyor mesela ?
gormeden nasil yardimci olabiliriz ?
mumkunse resmi ekleyin bakalim, yardimci olmaya calisiriz..

shift

Stajyer

• Özel mesaj gönder

902

Sunday, 2.10.2011, 17:43

Burası çıkıyor

Bu mesaj 3 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BaBuSh" (2.10.2011, 21:17)

903

Sunday, 2.10.2011, 21:39

Kusura Bakma Arkadaşım Türkçesini Bulamadım Üzgünüm
Ama Wideo Anlatım Umarım İşine Yarayacaktır Yapman Gereken Aynı Uygulamarı Yapmak
Dikkat Etmen Gereken Şey

Flatcast Protokol Tipi : UDP
Flatcast Port : 40123 Diğer İşlemleri Videodaki Gibi Aynen Yapıcaksın

shift

Stajyer

• Özel mesaj gönder

904

Monday, 3.10.2011, 00:09

Tamam teşekkürler deneyeceğim şimdi ve bir sorum olacak ip'i sabitlemem gerekiyormu yoksa sadece port'u yapsam server açabilirmiyim ethernet bağlantılı modem. eski modemin usb'idi port açmadan server açabiliyodum bu modemimde sorun yaşıyorumda

• Özel mesaj gönder

905

Monday, 3.10.2011, 00:24

Ip sabitlemezseniz modeminiz resetlendiginde IP uzantisi yine degisecek ve portunuz yeniden kapanacaktir
server acmakla neden bahsettiginizi anlayamadim, ama yapmaniz gerekenler ip sabitleyip port acmak olacak.

shift

Stajyer

• Özel mesaj gönder

906

Monday, 3.10.2011, 00:31

İp'i sabitlediğimde bir süre bağlantı sorunu yaşamıştım bağlanamamıştım. onla alakalımıdır ? server demekle neden bahsettim host game server kuruyorumda LAN olarak gözüküyor internetten kimse giremiyor o yüzden port'u sabitlemem gerekir diye düşünmüştüm.

• Özel mesaj gönder

907

Monday, 3.10.2011, 02:28

İp'i sabitlediğimde bir süre bağlantı sorunu yaşamıştım bağlanamamıştım. onla alakalımıdır ?.

flatcast icin port sorunu yasamak istemiyorsaniz sabitlemeniz gerekir, eger sabitlemede yanlis rakamlar kullandiysaniz sorun yaratabilir
nasil yapacaginiz hakkinda bilgi linkte mevcut
IP Sabitleme

server demekle neden bahsettim host game server kuruyorumda LAN olarak gözüküyor internetten kimse giremiyor o yüzden port'u sabitlemem gerekir diye düşünmüştüm.

bu konuda pek yardimci olabilecegimizi sanmiyorum, flatcast hakkindaki sorulariniza daha fazla yardimci olabiliriz.

hangi game serveri kurdugunuzu hakkinda bilgim yok ama bu videoda fikir edinebilirsiniz.
farkli bir modemden port aciliyor ama siz yukardaki diger videodan bakip size ait olani yapabilirsiniz

http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ bu linkten portu kontrol edebilirsiniz

shift

Stajyer

• Özel mesaj gönder

908

Monday, 3.10.2011, 11:59

Teşekkürler ilgilendiğiniz için :)

shift

Stajyer

• Özel mesaj gönder

909

Tuesday, 4.10.2011, 16:17

Ethernet bağlantılı modem

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak ethernet bağlantılı modem aldım ip'i sabitlememe rağmen port açmama rağmen oyunlarda host game server kuramıyorum LAN bağlantısı olarak gözüküyor ve girilmiyor ama usb modemimde böyle bir sorun yok ethernet modemlerle internet olarak host game server kurulmuyormu?

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

910

Wednesday, 5.10.2011, 11:12

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak ethernet bağlantılı modem aldım ip'i sabitlememe rağmen port açmama rağmen oyunlarda host game server kuramıyorum LAN bağlantısı olarak gözüküyor ve girilmiyor ama usb modemimde böyle bir sorun yok ethernet modemlerle internet olarak host game server kurulmuyormu?

Kurulur normalde...

1. Modem markasi nedir?
  2. Kullandiginiz Isletim sistemi (Windows 7, XP) ?
  3. Hangi oyun? Warcraft etc. ?
  4. Acik olmasi gereken portlar (UDP, TPC in/out)?
  5. Burasi Flatcast Radyolari icin olan bir forumdur. Hizmetimizin agirligi bu yöndedir. Yinede yardim aradiginizda, bilgileri tam verirseniz yardimci olabilecek kisilerde bulunacaktir :pardon:

shift

Stajyer

• Özel mesaj gönder

911

Wednesday, 5.10.2011, 12:21

Huawei SmartAX MT880a
Windows Xp
Oyun SWAT 4

Ben o mesajı ilkte yazmıştımda sonradan onaylanmış sanıyorum ethernet bağlantılı huawei modemimle açamıyorum port ve ip sabitlememe rağmen olmadı USb modemimi takınca açabiliyorum bu modemi kullanmak istiyorum ama LAN bağlantısında gözüküyor server

portla alakalı olduğu için yazmıştım alakası yoksa kusura bakmayın

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

912

Wednesday, 5.10.2011, 14:34

Pardon shift, daha önceki yazilarinizi görmedim. Ama sanirim sorunu daha iyi anladim simdi :hayret:

Arkadaslarimiz sizin bir Flatcast Radyosu icin acmaniz gereken port'lari bildirmisler.
Burasi Flatcast Support (Yardim) verdigi icin dogaldir :rolleyes:

Swat4 icin acilmasi gereken portlar bunlar: UDP ve TCP Port 10480, 10481, 10482, ve 10483 -> Resimli anlatim Huawei/SmartAX-MT880 -> SWAT4
USB modemlerde port acmaniza gerek yoktur.
Ethernet Modeminizle Port ayarlarini dogru sekilde yaptiginiz vakit, normalde girebilirsiniz (Güvenlik duvari (firewall) ayarlarindada bu bildirdigim portlari acmalisiniz).

Kolay gelsin :thumbup:

shift

Stajyer

• Özel mesaj gönder

913

Wednesday, 5.10.2011, 14:38

Port açmaktan anlamıyorumda kusura bakmayın ethernet modemimi takayım dediklerinizi deniyim inş olur teşekkürler. olursa yazarım :)

shift

Stajyer

• Özel mesaj gönder

914

Wednesday, 5.10.2011, 16:08

Teşekkürler meral hanım port açtım server açıldı ama bağlanma sorunu var ne yazıkki girilmiyor yani yinede teşekkürler usb modemi kullanıcağım sanırım :S

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

915

Friday, 7.10.2011, 09:35

@shift,
server'e görünüyorsa, sorun baska birsey olmali. Yinede USB sorunsuz calisiyorsa, en kolay cözüm tabii :thumbup:

• Özel mesaj gönder

916

Sunday, 16.10.2011, 19:22

süpersinizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
çok tskkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
portum açildı sayenizdeeeeeeeeeeeeeeeee

• "oguzhan01fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

917

Friday, 25.11.2011, 09:34

Yeni bir port sorunu...

Merhaba arkadaşlar...

Ben Win 7 64 bit işletim sistemi kullanıyorum kullandığım modem AZTECH modemimde port açtım IP sabitlemesi filan tam kurulu...
Dün bilgisayara NOT 32 Yani Eset 4 virüs koruma yükledim bilgisayarda tam tarama yaptırdım ama bu seferde portu kaybettim...
Şimdi port kalalı ( - ) Görüküyor ne yaptım ise ( + ) ya dönüştüremedim...
Aynı modemle aynı IP doğrulama ve aynı işlemler ile bir başka Bilgisayarla bakıyorum onda gayet düzgün çalışıyor sadece virüs taraması yaptığımda yok...
Bu arada modemin ara yüzünü tekrar kontrol etti orada her hangi bozulma yok flatcast sabit duruyor gerçi bir bozulma olsa başka pc dede port kapalı görünürdü ben yinede baktım...
Windows güvenlik duvarı ayarlarına baktım ordan fazla bir şey anlamadım güvenlik duvarlarının ayarlarından olabilir'mi olabilirse neler yapmalıyım...
Flatcast tın setup unu da program ekle kaldır'dan kaldırdım yeniden güncelledim bu arada 5.2 kullanıyorum fakat değişen bir şey olmadı...
Bu konuda bir bilgisi olan arkadaş var ise yardım etmeyi düşünürse sevinirim...
Teşekkür ederim kolay gelsin...

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

918

Friday, 25.11.2011, 11:52

Windows güvenlik duvarı icin BURDAKİ videodan yardim alabilirsiniz

Nod 32 antivirüs programinda 40123 portu acmak icin resimli anlatim BURDA mevcuttur.

• "oguzhan01fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

919

Friday, 25.11.2011, 13:46

Merhaba...

Sayın Onur mod um ilginize teşekkür ederim...
Sorun windows güvenlik duvarından kaynaklanıyormuş vermiş olduğunuz video yu izleyip sorunu çözümledim...
İlginiz için tekrar teşekkür ederim...
Kolay gelsin....

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

920

Friday, 25.11.2011, 18:36

yardımcı olabıldıysem ne mutlu iyi yayinlar dilerim .