Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TürkEce/GnL" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TürkEce/GnL"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 22.05.2015, 08:38

Peygamber Efendimiz (sav) Yaptığı Dualar (Türkçe)

"Allah'ım! Faydasız ilimden, ürpermeyen kalpten, işitilmeyen duadan, doymayan nefisten ve açlıktan kuşkusuz sana sığınırım.
Çünkü açlık ne kötü yoldaştır. Hıyanetten de sana sığınırım, çünkü o ne kötü arkadaştır.
Tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, yaşlılıktan, ömrün en kötü çağına ulaşmaktan, Deccal'ın fitnesinden, kabir azabından, hayat ve ölümün fitnesinden kuşkusuz sana sığınırım. Allah'ım! Kuşkusuz biz senden yolunda inleyen, ürperen ve tövbe eden kalpler istiyoruz. Allah'ım! Kuşkusuz biz senden kesin bağışlamanı, emrinin kurtarıcılarını, her günahtan selamet her iyiliği elde etme, cenneti kazanma ve cehennemden kurtuluş istiyoruz."

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 22.05.2015, 08:47

"Allah'ım! Kuşkusuz ben tembellikten, yaşlılıktan, günah işlemekten, borçlanmaktan, kabir fitnesinden ve azabından, cehennem fitnesi ve azabından, zenginliğin fitnesinin şerrinden sana sığınırım. Fakirliğin fitnesinden kuşkusuz sana sığınırım. Mesih Deccal'ın fitnesinden kuşkusuz sana sığınırım. Allah'ım! Hatalarımı suyla, karla, doluyla benden temizleyip uzaklaştır ve kalbimi beyaz elbisenin kirden temizlenip arındırıldığı gibi hatalardan arındır ve hatalarımı benden doğuyla batının arasını uzaklaştırdığın gibi uzaklaştır."

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 22.05.2015, 08:48

"Allah'ım! Acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, yaşlılıktan, katı kalplilikten, gafletten, düşkünlükten, zilletten ve meskenetten kuşkusuz sana sığınırım. Fakirlikten, küfürden, fasıklıktan, ayrılık ve ihtilaftan, nifaktan, gösterişten ve riyadan sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzamdan, alaca hastalığından ve kötü hastalıklardan sana sığınırım."

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 22.05.2015, 13:23

"Allah'ım! Verdiğin nimetin zeval bulmasından, bahşettiğin sağlık ve afiyetin sırt çevirmesinden, aniden vereceğin cezadan ve her çeşit gazabından kuşkusuz sana sığınırım."

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 22.05.2015, 13:31

"Allah'ım! Her çeşit kötü ahlaktan, kötü amelden, arzulardan ve hastalıklardan kuşkusuz sana sığınırım."

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 22.05.2015, 13:34

"Allah'ım! Senin gazabından rızana, cezandan affına sığınırım, senden yine sana sığınırım.
Seni gerektiği gibi asla övmem.Sen kendi nefsini övdüğün gibisin."

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 22.05.2015, 14:04

"Allah'ım! Fakirlikten, azlıktan, zilletten, zulmetmekten ve zulme uğramaktan kuşkusuz sana sığınırım. Allah'ım, Rabbimiz ve her şeyin Rabbi! Ben, senin tek başına Rab olduğuna, ortağın bulunmadığına şahidim. Allah'ım, Rabbimiz ve her şeyin Rabbi! Ben, Hz. Muhammed sallallahu aleyhi vesellemin senin kulun ve elçin olduğuna şahidim. Allah'ım, Rabbimiz ve her şeyin Rabbi! Ben bütün kulların kardeş olduğuna şahidim. Allah'ım, Rabbimiz ve her şeyin Rabbi! Beni ve ailemi dünya ve ahiretin her anında sana adanmış kullardan eyle, ey celal ve ikram sahibi."

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

8

Friday, 22.05.2015, 14:17

"Allah'ım, sen benim Rabbimsin, senden başka ilah yoktur. Beni yaratan sensin ve ben senin kulunum. Gücüm yettiğince sana sığınırım. Üzerimdeki nimetini ve günahımı kabul ediyorum. Beni bağışla, çünkü günahları senden başka bağışlayacak yoktur."

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

9

Friday, 22.05.2015, 14:37

"Allah'ım! Kuşkusuz ben senden iffet; dünyamda, dinimde, ailemde ve malımda afiyet isterim. Allah'ım! Kusurumu ört, korkumu gider ve beni önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan ve üstümden muhafaza eyle! Alt tarafımdan suikaste uğramaktan sana sığınırım."

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

10

Sunday, 24.05.2015, 19:23

"Allah'ım! Kuşkusuz sen sözümü işitir, bulunduğum yeri görür, gizlimi ve açığımı bilirsin. Yaptığım hiçbir şey sana gizli kalmaz. Ben muhtaç, fakir, yardım isteyen, sığınma talep eden, korkmuş, tedirgin ve günahını kabul ve itiraf eden bir kul olarak senden miskinin istemesi gibi istiyor, sana suçlu ve zelil kimsenin yalvardığı gibi yalvarıyor ve boynunu sana eğmiş, senin için gözyaşı dökmüş, cismi sana itaatkar ve sana mecbur olan korkmuş ve kör kimsenin duası gibi sana dua ediyorum. Allah'ım! Beni sana dua etmekten mahrum eyleme, bana karşı çok şefkatli ve çok merhametli ol ey kendisinden istenenlerin en hayırlısı ve verenlerin en hayırlısı!"

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

11

Sunday, 24.05.2015, 19:31

"Allah'ım! Kuşkusuz sen sözümü işitir, bulunduğum yeri görür, gizlimi ve açığımı bilirsin. Yaptığım hiçbir şey sana gizli kalmaz. Ben muhtaç, fakir, yardım isteyen, sığınma talep eden, korkmuş, tedirgin ve günahını kabul ve itiraf eden bir kul olarak senden miskinin istemesi gibi istiyor, sana suçlu ve zelil kimsenin yalvardığı gibi yalvarıyor ve boynunu sana eğmiş, senin için gözyaşı dökmüş, cismi sana itaatkar ve sana mecbur olan korkmuş ve kör kimsenin duası gibi sana dua ediyorum. Allah'ım! Beni sana dua etmekten mahrum eyleme, bana karşı çok şefkatli ve çok merhametli ol ey kendisinden istenenlerin en hayırlısı ve verenlerin en hayırlısı!"

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

12

Sunday, 24.05.2015, 19:36

"Allah'ım! Kuvvetimi, zayıflığımı, çaremin azlığını, insanlar karşısındaki değersizliğimi sana şikayet ediyorum. Ey merhametlilerin en merhametlisi, beni kime emanet ediyorsun? Bana kötü davranan bir düşmana mı, yoksa işimin sahibi yaptığın bir yakının eline mi bırakıyorsun beni?
Eğer bana kızgın değilsen bunların hiçbirine aldırmam! Senin affetmen benim için daha geniştir. Bana gazaplanmandan veya üzerime kızgınlığını indirmeden gökleri ve yerler aydınlatan, karanlıkları ışıklandıran ve dünya ve ahiret işlerini yoluna koyan kerim zatının nuruna sığınıyorum.
Sen razı olana kadar rıza senindir. Güç kuvvet ancak seninledir."

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

13

Sunday, 24.05.2015, 19:41

"Allah'ım! Kuşkusuz ben acil olsun tehirli olsun, bildiğim ve bilmediğim bütün hayırları senden isterim. Acil olsun tehirli olsun, bildiğim bilmediğim bütün şerlerden kuşkusuz sana sığınırım. Allah'ım! Kuşkusuz ben senden istemiş olduğu şeylerin hayrını senden ister, kulun ve peygamberin olan Hz. Muhammed (s.a.v.)'in sığınmış olduğu şeylerin şerrinden sana sığınırım. Allah'ım! Kuşkusuz ben senden cenneti ve ona yaklaştıran söz ve fiilleri ister, cehennemden ve ona yaklaştıran söz ve fiillerden sana sığınır ve benim için verdiğin her hükmün hayrını senden isterim."

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

14

Sunday, 24.05.2015, 19:58

Allah’ım kalbimi dinin üzerinde sabit kıl.
Allah’ım Sen’den rahmetini kazandıracak ve bağışını verecek şeyler diliyorum.
Bütün günahlardan esenlik dilerim.Cennetini kazanmak ve cahenneminden kurtulmak isterim.
Allah’ım Sen’den hidayet, takva, iffet ve zenginlik isterim.
Allah’ım zikrine, şükrüne ve güzel ibadetine karşı bana yardım eyle.
Allah’ım Sen’den bildiğim ve bilmediğim bütün hayırları isterim.
Bildiğim ve bilmediğim bütün şerlerden de Sana sığınırım.
Sen’den cenneti ve ona yaklaştıracak söz veya ameli isterim.
Cehennemden ve ona yaklaştıracak söz veye amelden de Sana sığınırım…

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

15

Sunday, 24.05.2015, 20:05

PEYGAMBERİMİZ'İN KIZI HZ. FATIMA'YA FAKİRLİĞE KARŞI ÖĞRETTİĞİ DUA

"Ey 7 kat göğün ve büyük arşın sahibi olan Allahım! Bizim Rabbimiz! Her şeyin Rabbı olan Yüce Allah! Ey Tevrat'ı, İncil'i ve Kur'an-ı Kerim'i indiren, taneyi ve çekirdeği yarıp çıkaran Yüce Rabbım! Alnından tutup hesaba çekeceğin her şeyin şerrinden sana sığınırım Ya Rabbi! Sen öyle Evvelsin ki, senden evvel hiç kimse yoktur. Sen öyle Ahirsin ki, senden sonra hiçbir şey yoktur. Sen öylesine açıkta ve görünürsün ki, senin üzerine hiçbir şey yoktur. Sen öylesine sır ve gizlisin ki, senin önünde hiçbir şey yoktur. Ya Rabbi! Benim borcumu ödememi ve fakirliğimi gidermemi nasip eyle..."

MARA GÜNEŞ

Profesyonel

• "MARA GÜNEŞ" bir erkek

• Özel mesaj gönder

16

Wednesday, 27.05.2015, 12:06

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

17

Monday, 1.06.2015, 16:53

Hazreti Muhammed (SAV) Berat Kandili'nde şöyle dua ederdi;
“Allah’ım! Azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum, senden yine sana ilticâ ediyorum. Senin şanın yücedir. Sana yaptığım senayı, senin kendine yaptığın senaya denk bulmuyorum. Sana layık bir surette hamd etmekten acizim”