Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

DiPLoMaNia

Stajyer

• "DiPLoMaNia" bir erkek
  • Konuyu başlatan "DiPLoMaNia"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 10.11.2011, 16:52

Şarkılarımda Cızırtı Oluşuyor

Selam öncelikle arkadaşlar,

Ben flatcast ta yayın alırken Sam 2 Broadcaster i kullaniyorum ve genelde şarkılarım da cızırtı yapmaya başladı..Yayın aldığım radyo Versiyon 5.2 ve 64kb/s ben problem in bundan kaynaklandığını radyo yu versiyon5.3 ve 128kb/s çıkardıklarında her hangi bir problem le karşılaşmıcaklarını söylüyorum yada en azından versiyon 5.2 de iken 128kb/s yapmalarını istedim sorunun düzelmesi için bana gerekçe olarak versiyon 5.2 de 128kb/s yapamıcaklarını söylediler...çünkü uyuşmazlık oluyormuş 5.2 de 128 kb/s yapıldığında...Böyle bi şey varmı versiyon eski iken 128kb/s yapılmaz diye bi kaide var mı ? çünkü 64 kb/s demi müzik dinlemek başkadır yoksa 128kb/s de mi ? yardımcı olursanız sevinirim...

DiPLoMaNia

Stajyer

• "DiPLoMaNia" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 10.11.2011, 23:08

konu hakkında bilgisi olan bi arkadaş yokmu ?

• "Nisa Nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 11.11.2011, 01:06

flatcast ın radyoların da 64 kb dinlemek en iyisidir
modeminizide resetleminizi tavsiye ederim yapmadı iseniz

sam 2 için

Format ayari 24 kb/s ile 48 kb/s arasinda baglantinin durumuna göre ayarlanmalidir.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Nisa Nisa" (11.11.2011, 01:12)

juggle

Acemi

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 12.11.2011, 17:23

benim yayınımdada cızırtı var suan o kadar çokki şarkılar hiç duyulmuyor bile ne yapmam lasım ???

• "Nisa Nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 12.11.2011, 17:38

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…7691#post627691

programınızı silip tekrar kurabilirsiniz bastan
yukardaki linkte ben programın kurulumunu anlattım
isterseniz inceleyebilirsiniz

DiPLoMaNia

Stajyer

• "DiPLoMaNia" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 12.11.2011, 21:23

Nisa Hanımın Dikkatine ?

ben kurulumunu sormadim cünkü flatcast radyolarda kurulum yapmami gerktiren bi durum yok Nisa hnm....sadece 64 kb/s olan bi radyo yu 128 kb/s çevirir isek radyo versiyon olarak 5.2 de problem çıkarırmı...çünkü 128 kb/s radyolarda hiç bir şarkım cızırtı yapmıyor sadece 64 kb/s radyolarda cızırtı oluyor...birde bütün mp3 ler 128 kb/s anladigim kadari ile flatcast in mixer i 128 de olsa sarki 192 de olsa yayin in moduna göre cevirebiliyor,ama sam2 de 128 lik bi sarkiyi 64 e ceviremiyorsunuz...zaten flatcast radyoda Stream İnfo ya bastiginiz da Bandwidth(bant genisligi) Audio seçenegi yani müzikle alakalı olmalı diye düşünüyorum....o zaman normal mod da 128 kpbs olan bir sarkinin 64 kbps çevrilmesi de anormal bi durum demektir...

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 12.11.2011, 22:08

benim yayınımdada cızırtı var suan o kadar çokki şarkılar hiç duyulmuyor bile ne yapmam lasım ???

Burayi okuyabilirsin mesela: Windows 7 de dj mixer dışına çıkmak ve cızırtı problemi
Mixer'deki ses ayari ibresi orta veya daha altta olmasina dikkat edin. Equalizer yani audio cubugu sürekli kirmizi kisimlardaysa, ses ayari ibresini daha'da asagiya cekerek ses düzeyinin sari olan bölgede kalmasini saglayin:
Equalizer/Audio Cubuğu:
kırmızı=cızırtı yapabilir
sarı =orta ses düzeyi
yeşil =düşük ses düzeyi

sadece 64 kb/s olan bi radyo yu 128 kb/s çevirir isek radyo versiyon olarak 5.2 de problem çıkarırmı

Eger baglantiniz ve dinleyicilerinizin baglantisi/sayisi uygun ise, 128 kb ile yayin yapmanizda sorun olmaz. F5.2 veya F5.3 farketmez.
Unutmayin ki Flatcast Peer-to-Peer sistemi ile yayin yapiyor/yaptiriyor. Bu demek oluyor ki, sizin adsl baglantiniz güclu (Upload) olsa bile ve 128 kb ile yayin yapiyorsaniz, gelen dinleyicilerin portlari kapali ve baglanti gücleri zayif ise sorun yasarsiniz. Eger gelen misafirlerinde baglantilari (adsl) yüksek ise ve portlarida 40123 icin izinli (acik) ise, en kaliteli düzeyde yayin yapabilirsiniz.
Yayin ayarlarinizi 128 kb yaptiysaniz, yayin esnasinda Audio kalitesini 40 kbps olarak ayarlayin (en iyi sonucu ben böyle elde ediyorum):

Eger genel dinleyici Türkiye'den ise en iyisi 64kbit/s ,
128 ile 64 ün arasindaki ses kalite farki pek anlasilmiyor, onun yerine portu acik olan bir kisiye/dj'e daha cok kisi/dinleyici baglanabiliyor, ve adsl'i olmayan dinleyicilerde yayina katilabiliyor.

128 in tek avantaji : eger yayin yaparken cam'i acacak olursan dahat net görünür ve video görüntüsü birazdaha hizli akim olur!

128 türkiyeden baglananlar icin pek uygun degil,
Almanyada DSL baglantilari 6000, 16000, 32000 kbit/s yüksekliginde, Türkiyede yanilmiyorsam standart suan 1000 kbit/s.

*Mp3'lerin 128 kbit/s olmalariyla ilgilisi yok, flatcast dj mixer veya herhangi baska bir programla (winamp/sam vs.) yayin yapabilirsin.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "MeRaL" (12.11.2011, 23:03) düzenleme sebepleri: resim

8

Monday, 14.11.2011, 18:26

Kıymeli arkadaşım,Öncelikle 64 kb seçmelisin.Asla 128 değil.İkinicisi=şarkıları attığın mixerin sağındaki ses çubuğu en altta iyice dayalı olmalıdır,yoksa ses karşı tarafa çok kötü gider.Şu anda Flatcast serverlarında çıkış ayarı bu şekildedir.O çubuk iyice en alta dayalı olmalıdır.Ve hala cızırtı devam ediyorsa ses kartını yokla ses ayarlarını kontrol et.Bunun bir çok sebebi olabilir.Öncelikle bunları yapmaya özen göster.

damar01fm

Stajyer

• "damar01fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Friday, 16.12.2016, 09:15

win 10 cisirti

windows 7 yaşamadıgım sorunu windows 10 da yaşıyorum yayın aldıgım da dj maker de şarkı yerine cızırtıdan başka bi ses yok ilginize tşklr

etravon

Stajyer

• Özel mesaj gönder

10

Monday, 3.04.2017, 19:33

slm arkadaşlar yayın yaparken mixer e attığım şarkıları ben bile anlamıyorum şiddetli bir cızırtı var yardım edebilirmisiniz saygılar.

Asuman

Stajyer

• "Asuman" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Monday, 3.04.2017, 21:27

slm arkadaşlar yayın yaparken mixer e attığım şarkıları ben bile anlamıyorum şiddetli bir cızırtı var yardım edebilirmisiniz saygılar.

Ses kartının sürücüsünü güncelle, faydası olmazsa flatcast djmixeri yerine herhangi bir player kullan, winamp, windows mediaplsyer vs. Vs

etravon

Stajyer

• Özel mesaj gönder

12

Tuesday, 4.04.2017, 14:21

Alıntı

Ses kartının sürücüsünü güncelle, faydası olmazsa flatcast djmixeri yerine herhangi bir player kullan, winamp, windows mediaplsyer vs. Vs

bunu biraz açabilirmisiniz flatcast radyodan vazgeçmemimi öneriyorsunuz. Flatcast dışında bildiğim bir sitem yok tam olarak anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

13

Tuesday, 4.04.2017, 16:01

Sadece farklı bir player ile flatcast yayını yapmak , winamp veya media player
aşağıda verdiğim linkleri inceleyiniz

Windows 7 ile winamp yayini nasil yapabilirim ?

etravon

Stajyer

• Özel mesaj gönder

14

Tuesday, 4.04.2017, 23:39

tşkler arkadaş sorun halloldu videoyu izledim uyguladım yayında ses sorunu kalmadı yüreğinize sağlık saygılarrr.

alevxz

Stajyer

• Özel mesaj gönder

15

Tuesday, 11.04.2017, 00:54

cevap

prg eklekaldırdan bunu sil düzelir K-Lite Codec Pack

Birderece

Stajyer

• "Birderece" bir erkek

• Özel mesaj gönder

16

Wednesday, 12.04.2017, 17:20

Aynı sorunu bende yaşadım . Ben sorunu Sam 5 kurarak çözdüm. Sam2 ile bu sorunu ilk win8 de yasadım 7 de kullanmak istemedim . Gelelim şarkı kalite işine . Siz isterseniz 320 kbps ile yayında yapabilirsiniz bunun şartları vardır öncelikle yayın yaptığınız sunucu destekleyecek upload hızınız iyi olacak flatcast 128 Kbps yayın destekliyor ben 80 i tercih ediyorum gayet iyi veriyor sesi . Kulandğınız sarkıların ses kaliteleride çok önemli bu arada yani şarkılarda convert diye bir şey olmaz siz orada yani Sam programında hangi ayarı yapmış iseniz Sunucuya o ses kalitesi halinde gönderir . Ancak kendinizde deneyebilirsiniz aynı sarkının farklı bit versiyonlarını atın miksere sarkıdaki ses kalitesi arttıkça bunun yayına yansığınıda göreceksiniz .

alevxz

Stajyer

• Özel mesaj gönder

17

Monday, 1.05.2017, 18:13

cızırtı çözümü

pro ekle kaldırda kodek (codeck) varsa sil cızırtı gider