Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Lady_G

Stajyer

• Konuyu başlatan "Lady_G"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 21.07.2009, 14:00

pc de eksi arti sorunu yani mapping

simdi mapping ve udp arasinda ne fark var bilmiyorum ama ben port lari actim bi sorun yok simdi de flatcastten yardim yerinden buldugum su yazi var :

2. Sind Sie mittels Router mit dem Internet verbunden. Legen Sie ein
festes Mapping von UDP Port 40123 auf Ihren Senderechner an.

bunu yapmam lazim ? nasil olucak ?

2

Tuesday, 21.07.2009, 18:41

Lady_G,

arkadaşım her kafana takılanı ayrı bir başlıkta soru olarak açarsan ondan sonra anlatılandan ne siz bişey anlayabilirsiniz nede bizim anlattığımız bir işe yarar sizin bilgilenmeniz açısından

sorularınızı cevabı forumda hepsi mevcut biraz forumda arama yaparak dolaşın biçok cevp ve sizin sorununuza yakın sorunlar ve verilmiş cevaplar bulcaksınız

flatcast radyosunda dinleyicilerinize sorunsuz bir yayın yapabilmeniz için ve dj ye yayını devrederken sorunlarla karşılaşmamanız için

flatcast ın kullandığı port geçişi olan UDP 40123 portunu modeminizde açmalsınız

mapping dediğimiz bölüm ise protlarınızı sorunsuz bir şekilde açtığınız zaman ordaki eksi kırmızı olan işaret artı yeşile dönmesi demektirki buda dinleyicilerin radyonuza kolay giriş yapabilmeleri ve sizin daha sağlıklı bir yayın yapabilmeniz demektir

ben size diger bir başlıkta modeminize nasıl port açılması gerekitğini anlatan resimli bir link verdim

ayrıca ilk önce ip sabitlemesi yapmalısınız diyede belirttim siz o verdiğim iki başlığı iyice okuyun yapmanız gerekenler orda yazılı başka bir başlık açmanıza gerek yok

Lady_G

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 27.07.2009, 18:12

yaptim iste her anlatilani hala kirmizida, üstelik aramada yaptim oke

By_Ati

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 27.07.2009, 18:14

kaspersky kulanıosan ates duvarını (firewall) i kapatman gerekiyo yoksa hala kirmizi yanar bide xp fire walli nida kapatmayi dene Lady_G,

Lady_G

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 31.07.2009, 15:31

okee ben simdi port actim hatta + yesil oldugunu da gördüm yayinda gayet iyi gecti falan filan ama pc kapatip actiktan sonra yine - kirmizi oldu yaaa bu nasil istir hep ayni kalmiyo mu bu? o kadar ugrastim simdi napicam ben ??

Imkansiz

Stajyer

• "Imkansiz" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 31.07.2009, 15:45

Lady_G,

aramayi kullan oke! :-P

baglantina sapit IP verki , bilgisayarini kapattiginda degismesin ,oke?!

Lady_G

Stajyer

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 31.07.2009, 16:49

IP sabit kardesim.. keyfimden sormuyorum yaa ne zaman bisi sorsam yaptigim bildigim seyler cevap olarak geliyo yaa kafayi yicem artik, ayrica baslikla alakasiz bisi mi sordum ki aramayi kullan diyosun ?

Imkansiz

Stajyer

• "Imkansiz" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Friday, 31.07.2009, 17:19

yardim arayan senmisin benmiyim?
yardim istiyorsan sana yardim edebilmelerine imkan tani, bilgileri söke söke aldirma.

baslikta hicbir bilgi vermemissin?

1. modem markasi? Bu cok önemli bazi modemlerde özel ayarlamalar gerekli

2. Hangi Firewall'lar var bilgisayarinda.
(modemin ve windowsun firewallu haric baska firewall da kullaniyormusun)

3. Hangi sistemi kullaniyorsun
Windows xp, vista, 7, 98, 2000 , sp1, sp2 sp3 vs. vs.

sana yardim etmek isteyenlere böyle davranirsan, daha cok beklersin, farkindaysan hicbir yetkili sana yanasmiyor...

Önce bir kurallari okusan hic fena olmaz, o kurallari sanirim keyiflerinden yazmamislardir

Lady_G

Stajyer

• Özel mesaj gönder

9

Friday, 31.07.2009, 21:44

yanlis bisi dediysem özür dilerim baska bisi de sormuyorum cok sagolun

schlange34

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

10

Friday, 31.07.2009, 22:22