Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: AllaTurkaa. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

Registrierungsdatum: 2. Oktober 2008

• Nachricht senden

21

Montag, 22. Dezember 2008, 14:14

Zitat von »"beratcan"«

ceza06, bendeki de laptop bendede kendinden kameralı ama yapman gereken bi ayar var onuda yukarda açıkladım

farklı olarakda açıklayim
msn ana pencereni aç araçlar>ses ve görüntü kurulumu> bölümünden web cam ayarını split cam olarak ayarla ve kapat

daha sonra split cam programını çalıştır içine herhangi desteklediği bir video ekle çalıştır flatcasta web cam açma adımlarını uygula olcaktır web cam yerine split cam programına koyduğun video yayına yansıycaktır

bu ayarı yapmadığın için radyoda web cam açtığın zaman ister istemez senin web camı görüyodur anlattığımgibi yaparsan düzelir

ama msn de tekrar cam açmak istediğinde ayarları eski haline getirmen gerekir yoksa busefer msn split cam 'ı görür :up:

Önemli:

Programın desteklediği görüntü türleri: .avi .mpg .mpeg .dat .mp2

Programın desteklediği resim türleri: .jpg .bmp .gif .wmf .tif

Sevgili beratcan anlattıgın gıbı yapmaya calıstım msn nın ses ve goruntu kurulumunda slip cam gozukmuyor hata nerede yardımcı olurmusnuz rıca etsem..sımdıden tesekkurler

22

Montag, 22. Dezember 2008, 14:27

dj SEHERYELI,

msn de ses ve görüntü kurulumuna tıklayınca ileri demeniz gerkir taaki web camınınızın ismi gelenekadar o bölüme geldiğinizde yukarıda bi ok işareti var ona tıklarsanız split cam ve sizin web cam ınızın ismini görceksiniz ordan split camı tıkayıp onu aktif etceksiniz

eğer orda split cam görünmüyor ise programı tekrar kurmanız gerek sanırım tam kurulum yapamaışsınızdır

• Nachricht senden

23

Montag, 22. Dezember 2008, 14:30

Zitat von »"beratcan"«

dj SEHERYELI,

msn de ses ve görüntü kurulumuna tıklayınca ileri demeniz gerkir taaki web camınınızın ismi gelenekadar o bölüme geldiğinizde yukarıda bi ok işareti var ona tıklarsanız split cam ve sizin web cam ınızın ismini görceksiniz ordan split camı tıkayıp onu aktif etceksiniz

eğer orda split cam görünmüyor ise programı tekrar kurmanız gerek sanırım tam kurulum yapamaışsınızdır

Dedıgınız gıbı sanırm programı tam kuramamısım..yada kurdugumu sanmısım dogru kurabılmek ıcın hangı lınkı kulanmalıyım bırden fazla lınk verılmıs yardımınız ıcın cok tesekurler

24

Montag, 22. Dezember 2008, 14:39

dj SEHERYELI,

ÖNCE BURAYI TIKLAYIN

daha sonra karşınıza açılan ekranda

Download ZIP archive: -----------> bu bölümü bulun tıkayın ve yükelmenizi yapın masa üstüne kayıt edin daha sonra masa üstüne indirdiğiniz programa çift tıklayın ve pc nize kurulumu yapın

-----------------------------------------------------------------------------

Sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 98, Windows ME, windows 2000, Windows Xp, veya son yamaları
İşlemci: İntel Pentium yada daha üstü
ram:128 mb ram,yada daha fazlası
Eklenti olarak gerekenler: DirectX 9 ve sonrası

SplitCam kurulumu

Kurulum Paketini indirin ve Sabit diskinize kaydedin. Mausunuzla çift tıklayarak kurulum paketini çalıştırın. SplitCAm i ilk kez çalıştırdığınızda sanal video kamera sürücüsünü de kurmanız gerekecek. Sürücü Yükleme Onayını "Evet" yada "bu sürücü yüklenirken her zaman izin ver i" tıklayın.

• Nachricht senden

25

Montag, 22. Dezember 2008, 15:43

berat can cok tesekur ederım kurulumu yaptım programda calısyor vıdeoları ızleyebıldım ama yayındayken dınlıyıcılere ızletemedım tek sorun bu sımdı...ılgınız ve yardımlarınız ıcın tekrar cokk tesekurler

26

Montag, 22. Dezember 2008, 16:02

dj SEHERYELI,

radyoda dinleyicilerinize izletebilmek için radyo yayınınızda normal cam açargibi açıp ordan split camı seçmelisiniz

ve seçtiğiniz split camıda açmalısınız tabi split cama izletmek istediğiniz videoyu koyun radyonuzda da web cam açargibi camınızı açın

split camda açtığınız video görüntüsü dinleyicilere görüntülenecektir

sesin dinleyicilere gidebilmesi için microfonunuzu parazit yapmıycak şekilde hoparlörünüze yaklaştırmanız gerkmektedir

örnek:

1_ Split camınızı normal olarak çalıştırın
2_ içine izlenebilir bir video koyun
3_videonuz oynamaya başlar
4_ daha sonra radyonuza gidin ve web cam acın split camı seçili hale getirin
5_ sizin split cam da açtığınız görüntü radyonuza yansıycaktır

27

Freitag, 26. Dezember 2008, 02:39

Zitat von »"beratcan"«

sesin dinleyicilere gidebilmesi için microfonunuzu parazit yapmıycak şekilde hoparlörünüze yaklaştırmanız gerkmektedir

DÜZELTME

simdi radyo yu acıp hani resim eklediğiniz yer varya ordan video secenegine basmanız ve en yukarı solda cıkan video yu flatcast radyonuzun uygun bi yerine koyup izletmeniz sesini nasıl duyurcam diyenler mixsersiz yayın yapmaları lazım yani ses pc seskartından cıkacagı için direk videonun sesi radyoya gidecektir görüntüde biraz donmalar oluyo ama denemek isteyen denesin

EZGIM44

Schüler

Registrierungsdatum: 24. Juni 2009

• Nachricht senden

28

Mittwoch, 23. Dezember 2009, 01:22

selam
ben flatcast´de klip oynatmayi denemek isterken birde tüm flatcast temalarida yanlislikla sildim :((
nasil tekrar flatcast temalarini getirebilirim, birde split cam setup programini indirdim devamini yapamiyorum acilmiyor nasil acmam gerekiyor

inci-tanem

Schüler

• »inci-tanem« ist weiblich

Registrierungsdatum: 10. August 2007

• Nachricht senden

29

Mittwoch, 23. Dezember 2009, 01:32

Zitat

ben flatcast´de klip oynatmayi denemek isterken birde tüm flatcast temalarida yanlislikla sildim

Tools penceresinde Preset >> Restore Defaults ile fkatcastin kendi temalarini geri getirebilirsin, eger kendi temalarini export ile kayit etmediysen malesef geri getirme imkani yok.

EZGIM44

Schüler

Registrierungsdatum: 24. Juni 2009

• Nachricht senden

30

Mittwoch, 23. Dezember 2009, 01:46

Inci Tanesi harikasiniz sayenizde cok basit ama bilmeyince zor gelen bir sorunu cözdüm bunun icin cok tesekkürler :lol:

SILADA_N

Schüler

Registrierungsdatum: 30. Oktober 2008

• Nachricht senden

31

Mittwoch, 23. Dezember 2009, 12:38

mehaba desing tools bos yani standart temlari geri getirmek isin present e tikliyom orasida bos ne yapmam lazim yardimci olursaniz seviniirm

AsLi_75

Schüler

• »AsLi_75« ist weiblich

Registrierungsdatum: 27. April 2007

• Nachricht senden

32

Mittwoch, 23. Dezember 2009, 13:11

Zitat von »"SILADA_N"«

mehaba desing tools bos yani standart temlari geri getirmek isin present e tikliyom orasida bos ne yapmam lazim yardimci olursaniz seviniirm

burdan http://www.allaturkaa.de/orion/kb.php?mode=article&k=2 Kullandigin sürümün Flatcast Producer'i tekrar indir ve yükle.

Eger faydali olmazsa tamirhanedeki yazdigi gibi flatcastti tamamen bilgisayarindan silip (kayit defteri) tekrar yükle

SILADA_N

Schüler

• Nachricht senden

33

Mittwoch, 23. Dezember 2009, 16:06

cok tesekurederim yardiminiz icin

SILADA_N

Schüler

• Nachricht senden

34

Donnerstag, 13. Mai 2010, 19:08

emeginize saglik can

casper050

Anfänger

• »casper050« ist männlich

Registrierungsdatum: 11. Juni 2012

• Nachricht senden

35

Mittwoch, 13. Juni 2012, 15:33

web cam

beratcan video var ama ses yok onu nasıl ayarlayabiliriz video oynatıyor fakat ses ckmiyor

Melye

Leitung

• »Melye« ist weiblich

Registrierungsdatum: 6. Februar 2010

• Nachricht senden

36

Mittwoch, 13. Juni 2012, 16:08

Zitat

bu program radyoya dj paneli gibi flatcasta entegre olmadığından sadece yapabilceğin şu videoyu radyodan anlatılangibi göstermek sesi ise flatcast mixerden sesli konuşma nasıl yapıyosan o şekilde yapıp microfonu hoparlöre yaklaştırmak olcaktır tabi fazla yaklaştırmkta seste senkron yapacağı için mesafeyi kendiniz ayarlama yapmanız gerekir

cevap konu içinde verilmiş:_)

37

Dienstag, 16. Oktober 2012, 18:12

cok tesekkürederım deyerlu ustat: beratcan

öncelikle Aşağıdakı Adresten Webcam Prgramını indiriyoruz

BURDAN İNDİR

TÜRKÇE SİTESİ

programı bilgisayara kuruyoruz... Kurum esnasında bağlantımızın hızına
bağlı olarak bi kaç dakkika içinde kendi servarından gerekli drivarları
bilgisayarimiza indirecektir... bu esnada bişe yapmadan kurulumun
tamamlanmasini bekliyoruz....

kurulum bittikten sonra programı çalıştırıyoruz

SplitCam yazan yere tıklayıp open vide file yi tıklıyoruz

açılan pencereden kamerada izletireceğimiz video dosyasını seçip tamam
diyoruz.... programın play tuşuna iki kere tıklayıp filmi oynatmaya
başlıyouz..

Programın desteklediği görüntü türleri: .avi .mpg .mpeg .dat .mp2

Programın desteklediği resim türleri: .jpg .bmp .gif .wmf .tif

daha sonra web cam ayarlarından split cam 'ı seçili yapıyoruz

oynatmak istediğmiz klip'i alta resimde anlattığım gibi programın içine alıyoruz daha sonra flatcast radyo bölümünden web cam açtığımız şekli uyguluyoruz web camda kendi görüntümüz yerine az önce koyduğumuz klip görüntüsü oynamaya başlıycaktır

görüntünün normal hızda oynaması sizin nete bağlantı hızınıza bağlıdır bunuda hatırlatiyim

NOT: desteklediği dosya türlerine dikkatlice bakmalısınız yoksa görüntü flatcast radyo programına gelmez yada split camda hiç açmaz önce görüntüyü split camda açıp çalışır olduğuna bakmalısınız çalıştıktan sonra yukardaki adımaları uygulayınız

cok tesekkür ederim bu paylasımdan haberım yokdu bazı dostlarimiz radyolarda dj lık yaparken klıplı yayın yaptıkları ıcın paylasim olsun ısdemısdım nıyetım ustadım senı yormak deıldı hakın helal et cok guzel bır paylasım yapmısn yıne guzel yureyine salık :1alkis: cok seylerı sızlerın sayesınde ögrenıyoruz allah razı olsun formda emeyı gecen deyerlı ustatlardan ama o kadarda yoruyoruz sizleri :( bu da bır hakdır cok tesekkür ederım allaturkaa formundakı deyerlı ustatlara :1alkis: