Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Enver

Stajyer

• "Enver" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Enver"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 15.04.2009, 22:28

TTNET SİTELERE RADYO YERLEŞTİRME.

TTnet destekli siteme radyoyu yerleştiremedim.Bu konuda bilgisi olanlardan yardım istiyorum.
TTNET yetkilileri ile yaptığım görüşmlelerden netice alamadım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Enver

Stajyer

• "Enver" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 15.04.2009, 22:32

Alıntı sahibi ""Enver""

TTnet destekli siteme radyoyu yerleştiremedim.Bu konuda bilgisi olanlardan yardım istiyorum.
TTNET yetkilileri ile yaptığım görüşmlelerden netice alamadım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
edit site adresim.

• "nisa nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 15.04.2009, 22:43

Enver, senin sorunun bence ttnet sistemi ilgili değil
bende aynı sistemi kullanıyorum gayet iyi yerleşti
senin başka bir sorunun var sanırım arkadaşım

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 15.04.2009, 22:52

Enver, Sorun Iyide Iki Kere Ayni Sorunu Yazmayi Anlamadim Ve Ikinciside Kocaman Site Adresi Vermissiniz..

Ben Buna Kibarca Reklam Derim..

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 15.04.2009, 23:11

Enver, ttnetten host almışsınız herhalde ftp içine radyonuzun html dosyasını atın!

ttnetin ayrıcalığı ne? kullandığınız domain ücretli ve doğal olarak bir hostunuz var ftp programlarından biri ile hostunuza bağlanın ve radyo dosyalarını yükleyin.

Radyo için gerekli örnek html kodu ve indexler forumda var aramayı kullanın lütfen!

Enver

Stajyer

• "Enver" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 16.04.2009, 09:06

(Enver, Sorun Iyide Iki Kere Ayni Sorunu Yazmayi Anlamadim Ve Ikinciside Kocaman Site Adresi Vermissiniz..
Ben Buna Kibarca Reklam Derim..
]
Saygıdeğer moderatorum,öncelikle reklama ihtiyac ve gereksinim duyacak biri değilim...! İkinci kez aynı konuyu aktarma nedenim ilkinde site adresimin yazılmamış olmasındandır.Sizden bu şekilde bir açıklama yerine aydınlatıcı bilgi beklerdim...! Çünkü sitede bu seviyeye yükselen bir üyeden beklenenin bu olduğunu düşünenlerdenim.
Yinede duyarlılığınız için tsk ederim..!

Enver

Stajyer

• "Enver" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 16.04.2009, 09:19

Nisa Nisa ; Ben bir hayli ugraştım.ama maalesef beceremedim.Destek hatlarındanda gerekli yardımı tam alamadım.Görüştükleriminde bu sanal radyodan bazılarının haberlerinin olmadığını gördüm.Benim www.........org sitemde..hazır şablonlar var.Bunların içerisine girmenin ve oraya html kodları eklemenin mümkün olmadığını gördüm.şablona bağımlısınız,şablonun içeriğine de müdahele edemiyorsunuz...ben bunları aşamadım.Sadece ana sayfama yerleştirmeye çalıştım..onuda yapamadım.
Bu belkide benim konuyu tam algılayamamdandır.Bazı sitelerde ana sayfamı kendim hazırlıyorum ve yayınlıyorum...Ama burada ana sayfa indexini açıp oraya dilediğim kodları koyamıyorum.
Yardımcı olursanız sevinrim.
Duyarlılığını ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Enver

Stajyer

• "Enver" bir erkek

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 16.04.2009, 09:35

[*Deniz* Enver, ttnetten host almışsınız herhalde ftp içine radyonuzun html dosyasını atın!
ttnetin ayrıcalığı ne? kullandığınız domain ücretli ve doğal olarak bir hostunuz var ftp programlarından biri ile hostunuza bağlanın ve radyo dosyalarını yükleyin.
Radyo için gerekli örnek html kodu ve indexler forumda var aramayı kullanın lütfen! ]
Deniz;Duyarlılığın için öncelikle teşekkür ederim.Bu dediklerinizi ben yapmadım.Çünkü bilmiyorum.ftp programlasrından biri ile bağlanıp radyo dosyalarını indirmemi söylüyorsunuz.Ancak ben bunun nasıl olacağını bilmiyorum.ftp içine radyo html kodunu atın diyorsunuz.Sayfa içine giremedim.Kaynağını görüntüleyip alıyorum karşıma ama o kadar...Başka sitelerdeki gibi açıp indexleri istediğim gibi kendim dizayn edemiyorum.sorun bu..
Yardımlarınız ve duyarlılığınız için teşekkür eder,bu bağlamda açıklamalarınız olursa sevinirim.
Saygılarımla.

Aylion

Orta Düzey

• "Aylion" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 16.04.2009, 09:38

Enver,

sana yardim edebilmeleri icin önce su bilgiler gerekli ( bunu sitenin linkinden ögrenemeyiz)

siten blogcu tarzi gibi hazir sitelerdenmi.. yani icinde html, bbc editörü olanlardanmi.

yada ftp araciyla ulasabildigin gercek bir sitemi.
bunlarda herseyi önce bilgisayarinda hazirlamalisin, indexleri bilgisayarinda bulunan bir html editörü ile yazmalisin ,resimleri bir klasöre eklemelisin. sonra ftp araciyla sitene yüklemelisin.

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 16.04.2009, 09:47

Enver, sizin siteniz org uzantılıydı yani ftp yolu ile ulaşılan siteler filezilla, cuteftp gibi bir ftp programı yükleyin bilgisayarınıza daha sonra index.html isimli bir dosya oluşturun. (bunun için html bilmeniz lazım forumda dersler var)

Forumda mevcut olan indexlerden birini kullanabilir radyonuzun iframe kodunu indexte uygun alana yerleştirebilirsiniz.

Ama dediğim gibi bunlar için en azından html bilmeniz gerekiyor. Eğer öğrenmek istiyorsanız biraz çaba gösterip forumdaki anlatım ve paylaşımlara bakın. Siz bir yerden başlayın. Mesela sitede bir index beğenin radyonuzun sid nosunu ya da iframe kodunu yazın size yardımcı olmaya çalışalım.

İndexi hazırladıktan sonra ftp programı ile hostunuza nasıl yükliceğinizi de anlatırım.

11

Thursday, 16.04.2009, 09:59

Alıntı sahibi ""Enver""

Bu belkide benim konuyu tam algılayamamdandır.Bazı sitelerde ana sayfamı kendim hazırlıyorum ve yayınlıyorum...Ama burada ana sayfa indexini açıp oraya dilediğim kodları koyamıyorum.

1 - bazı sitelerde html düzenleme bölümü mevcut olduğu için kodları kendiniz sitenizin içine girip düzenleyebilirsiniz

2 - ve yine bazı sitelerde html düzenlemesi verilmediği için siz herhangi bir siteden aldığınız şablonu veya indeks i kendi pc nizde herhangi bir web tasarım programı ile düzenlemeleri yaptıktan sonra ftp programıyla ttnet den aldığınız sitenize ftp programıyla bağlanıp kendi pc nizde düzenleme yaptığınız indeksi yükleme yapmalısınız

3- burda önemli olan sizin herhangi bir siteden aldığınız indeks in ne türde olduğu örnek (asp,phpbb v.s) butür indeksleri sizin sitenizin kabul etmesi gerekir yoksa yine yükleme yapabilme şansızını yok

burda önemli olan sitenizin neyi desteklediği önemlidir

örnek:

html desteği yoksa site içinden girip html düzenlemesi yapamazsınız

phpbb,asp destekli site ise ancak siz pc nizde web tasarım programıyla düzenleyip siteye ftp ile yükleyebilirsiniz

Enver

Stajyer

• "Enver" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Thursday, 16.04.2009, 11:16

Deniz,beratcan, Aylion;
Öncelikle bu kadar duyarlı ve yardımsever bir sitede oldugum ve sizleri tanıdığım için mutlulugumu ifade etmek isterim.Sizleri bu vakur ve yardımsever ruhlu duruşunuzdan dolayı yürekten kutluyorum.Sorunum çözülemese bile bu siteyi zamanım elverdiği oranda ziyaret edeceğim.
İstenen veya gereksinim duyulduğunu tahmin ettiğim bilgiler şu şekildedir;
Sitem bloguc,azbuz,blogspot gibi bir site değil.bunlarda sorun yaşamadım onlarda radyomu yerleştirebiliyorum.İndex düzenliyebiliyorum.Kendim kısmende olsa kopyala yapıştır yöntemi dahil,bazı indexlere istediğim değişiklikleri yapabiliyorum.Bilgisayarımda çok miktardada index sayfam var.
Bu sitedeki fark.Ben düzenleyeceğim sayfayı karsıma alıp,onlar gibi düzenleyip,kayıt edemiyorum.Sorun burda.Nasıl yapacağım.Bu nedenle belki sorunumun anlaşılması açısından sitemle bazı teknik bilgileri aşagıya çıkarıyorum.
Web Hosting: Apache
Yayınlama Modu: FTP
HTML desteği var
Ayrıca kaynağı görüntüle metodu ile index sayfasını dışarı çıkarıp görebiliyorum.<HTML> İLE BAŞLAYIP</HTML>Bitiyor.
Yardım ve açıklamalrınız için teşekkür ediyorum.Yeni bilgiler ışığı altında öneri ve açıklamalarınızı bekliyorum.
Saygılarımla.

13

Thursday, 16.04.2009, 11:24

Enver,

ftp programı ile sitenize nasıl dosya yüklemesi yapılır burdan öğrenebilirsiniz

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=100175&highlight=#100175

ayrıca diyelimki elinizde bir indeks dosyası var
işte o indeks dosyanızı siz önce kendi pc nizde herhangi bir web tasarım programı ile düzenleme yaptıktan ve düzenlemeleri bitirdikten sonra
ftp programı ile sitenize yükleme yapmalsınız

örnek programların bikaçı

frontpage vaya
Macromedia Dreamweaver 8

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

14

Thursday, 16.04.2009, 11:28

Enver,
bu tür siteler icin forumda pek aciklama yok sanirim. buldugum birkacinin linkini vereyim

burda alpi ftp, li siteler icin bir aciklama yapmis, yalniz almanca, resimlerden faydalana bilirsin
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=15881#15881 (sonraki basligida bir bak)

burdada ftp üzeri bir sistem icin bir anlatim var
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=1365

buda benzeri
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=3785

burdada ücretsiz bir editörün nasil kullanicagin anlatiliyor. hazir indexleri nesekil degistirilmesi gerektigi vs.
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=1404

Enver

Stajyer

• "Enver" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Thursday, 16.04.2009, 11:36

Deniz super moderatorum,
www. xxxxx org Sitesinde:(bu sitede kullanmak zorunluluğumu değiştiremiyorsam,Gönlüm kendime özgü bir index kullanmak) mevcut ID:aa-08 indexini kullanmak,ve Radyoyu ana sayfaya bırakmak istiyorum.
<IFRAME height=600 width=900 src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=736419"></IFRAME>
ftp programı ile nasıl yükleyeceğimi açıklarsanız sevinirim.
Şimdiden emekleriniz ve zaman ayırıp yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
Saygılarımla.

16

Thursday, 16.04.2009, 11:52

Enver,

bakın şimdi

elinizde bulunan mevcut ID:aa-08 dediğiniz indeksi herhangi bir html düzenleme editörü ile açın

ve o indeks içinde <body> taglarının arasına altta olduğu gibi yerleştirin ve sayfanızı radyo indeks.html olarak kaydedin (veya ismini aynıda bırakabilirsiniz ) ama sonu mutlaka .html ile bitmeli
<body>

<IFRAME height=600 width=900 src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=736419"></IFRAME>

</body>

daha sonra .html olarak keydetmiş olduğunuz indksi ftp programı ile sitenize bağlanın sitenizin ana sayfasına veya hangi bölümde olmasını istiyorsanız o bölüme yükleme yapın

yani ftp programı ile sitenize bağlandıktan sonra sol bölümde az önce düzenlediğiniz dosya ismini bulun mausla tutun sağ bölümdeki dosyaların olduğu ve hangi bölüme atmak istiyorsanız mausunuza la o bölüme sürükle bırak yapın sonra asıl ana sitenize gidin önzileme yapın olup olmadığını görebilmek için

D.Ruimi

Stajyer

• Özel mesaj gönder

17

Saturday, 24.10.2009, 09:16

TTNET SİTELERE RADYO YERLEŞTİRME

benim suan hem ofisimde hemde evimde ttnet adsl intetnetim var evdekini 8mbit 15gb sinirsiz olan yaptirdim ofistede 1mbit sinirsiz var ama sunu söyliyeyim hizim 800kbit bu sabah bir ftp sitesinden birsey indiriyodum 4gb lik sey 1 bucuk 2 saatte falan indi anlayacaginiz altyapi saglam hizdan yana süpheniz olmasin.

Sweandy09

Stajyer

• Özel mesaj gönder

18

Monday, 28.12.2009, 08:03

TTNET SİTELERE RADYO YERLEŞTİRME

Sayın mrttmr91 ve zedprex arkadaslar verdiginiz bilgiler için çok teşekkür ederim..
Anladım ki FlatCast radyo kotadan yiyor dinlenildiği zaman
Peki
Bir günde 2 saat radyo dinlenildiğinde;ne kadar kota yiyebilir?Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Tekrar teşekkür ederim..
selam ve saygılar

oqus pokus

Moderatör

• "oqus pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

19

Monday, 28.12.2009, 08:43

Sweandy09,

Chat alanına yani sohbette yazıştığımız alana
#R yazıp entera basarsanız, kaç KB download yaptığınızı görebilirsiniz.

DJ iseniz bunu text olarak aynen yazıp temanın uygun bir alanına koyduğunuzda ise dinleyiciler girdikleri andan itibaren kendilerine ait download miktarını görebilirler ;)

Dipnot:Gün içerisindeki toplam Download miktarı değildir, bulunduğunuz yayın süreci içerisindeki hesaplamadır!