Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Lord

Acemi

• Konuyu başlatan "Lord"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 7.06.2007, 19:05

Media Playerden Radyo Yayını Yapmak (Resimli)

Windows media player ile radyo yayınımızı gerçekleştirmek istiyorsak ilk olarak windows media encoder programını indirmemiz gerekiyor.Zaten herşey bu programın üzerinde dönüyor. Burdaki ayarlamayı yaptık mı geriye pek fazla bir şey kalmıyor.

http://download.microsoft.com/download/6/1/b/61b4a79b-cdc8-4c81-afa0-5f0f208e1e68/WMEncoder.exe

Bu programı indirip kurduktan sonra resimli anlatımımıza başlayalım.

Eğer üstteki durumda olupta karıştırıcı kısmının üstende yeşil sütünlar çıkıyorsa o zaman Ses Ayarlarında Kayıt denetiminde tik microfon kısmındadır.Yeşil sütünların oluşmasınada dışarıdaki sesler neden olmaktadır.Bunu media playerdan ses gidecek şekilde ayarlamak istiyorsanız tik i dalga kısmına getirerek sorun çözülmüş oluyor. Aşağıdaki resimdeki gibi ayarları kendinize göre ayarlayabilirsiniz!

Burdaki ip numarası radyo yayınını yapan kişeye ait ip adresidir.
Emeğe Saygı Lütfen Yorumlarınızı Bekliyorum

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 7.06.2007, 20:27

eline saglik ta biraz kariisk :) denicem

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 8.06.2007, 01:17

çok ugraştım yaptım ilk baştan ama internetten dinletemedim bi yerde eksik bişi yaptım sanırım genede teşekkür ;)

okan60

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 8.06.2007, 07:04

bende yaptım ama ıp adresinden giriş yapamadım dinlettirmek için :aptal:

arkadas_ca

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 8.06.2007, 10:35

Arkadaşlar ben winampla yayın olayını araştırırken bu sisteme de rastladım ve bizzat demiştim. Arkadaşım bana yayınını uluştırdı ama ben ulaştıramamıştım.

Şimdi kendi bilgisayarınızı sever olarak kullanmak istediğniz sistemlerde statik ip diye bilinen ip numaramızın sabit olması gerekir.

Bu sistemi çalıştırmak isteyenler hep bu sorunla karşılaşacaklardır.

www.no-ip.com sitesi gibi bir siteden sürekli değişen ip numaranızı sabitlemenin yoluna bakın yada talimat verin her ay faturanıza bir mebag daha ekleyerek statik ip no alıp parasını ödeyin :)

Lord

Acemi

• Konuyu başlatan "Lord"

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 8.06.2007, 14:55

Arkadaşlar Elimden Geleni size Yaptım Bu Yani Arkadaş Dediğinden Bişi anlamadım Doğru Ip Deişiyor ama onu nasıl yapacağımızı anlamadım Neyse sen Daha iyi Anlatırsın ;)

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 9.06.2007, 06:05

muzık nasıl koyucaz medıa playerden mı dınletcez bu muziği ben her seyı yaptım bı onu anlayamadım yardım:):):):)

Lord

Acemi

• Konuyu başlatan "Lord"

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 9.06.2007, 12:50

1-Media Playeri Açacaksın sonra istersen Parçalarını listeleyeceksin
2-Winampdada Çalabilirsin mp3leri

• Özel mesaj gönder

9

Sunday, 10.06.2007, 22:42

saol tesekkurler elıne saglık lord

Lord

Acemi

• Konuyu başlatan "Lord"

• Özel mesaj gönder

10

Monday, 11.06.2007, 01:45

rica ederim ne demek ;)

Lord

Acemi

• Konuyu başlatan "Lord"

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 14.06.2007, 23:45

200 ÜZERİNE ÇIKMIŞ ÇOK AZ :)

altinediz

Stajyer

• "altinediz" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Thursday, 28.06.2007, 14:33

Merhaba arkadaşlar ben adımları aynen izledim fakat son aşamada yani son yazan yeri tıklayıpda artık yayın aşamasına geçtiğim kısımda bana hata veriyor. bende media11 yüklü. Yardımcı olursanız sevinirim. Sorun nerede?

altinediz

Stajyer

• "altinediz" bir erkek

• Özel mesaj gönder

13

Tuesday, 3.07.2007, 01:10

Bana yrd edcek olan varmııııı

altinediz

Stajyer

• "altinediz" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Saturday, 7.07.2007, 20:59

Arkadaşlar ltfen acil yardım lazım site yarım kaldı yazılanları yapıyorum ama resim 9 dan sonra

bu şlekilde bir hata veriyor. yardım lütfen

DokumaLi

Stajyer

• Özel mesaj gönder

15

Sunday, 8.07.2007, 09:46

arkadaslar aslında cok kolay siz ip numaranizi dogru yazin sonra olucakdir emin olun

altinediz

Stajyer

• "altinediz" bir erkek

• Özel mesaj gönder

16

Sunday, 8.07.2007, 21:46

Valla ben anlamadım ya ıp de tamam ama olmuyor. Aynı hatayı veriyor

• Özel mesaj gönder

17

Sunday, 22.07.2007, 00:01

bunu flatcast ta nasıl dinletecegiz

• Özel mesaj gönder

18

Thursday, 26.07.2007, 16:44

ben bunu daha önce yapmıştım ama sonra dinleme adresini kaybettim bir daha bulamadım

Aklimda

Stajyer

• Özel mesaj gönder

19

Thursday, 26.07.2007, 16:53

ya bukadar uzatana kadar toolsta experte tiklayin, sona temanin üstünde müzik isiginin üstüne ordanda mixeri secenegine, dis playeri yi secin, okeyleyip kapayin, sona bilgisayarinizin ses ana ayarini acin orda ses kaydi bölümünde ses ayarini yapin ve yayina gecin, bu kadar basit, bende aynisini yapiyorum hatta yayinda iken bazen oluyor win amp ile windows media playeri aciyorum ikili mix müzik yapiyorum yani ayni anda ikiside caliyior ve duyuluyor radyoda, ama böyle sizin dediginiz gibi ne ip ne bilmem ne ayari yapiyorum yada yaptim, masallah nerdeyse merkez bankasinin bilgi sayarini ayarlicaz bu sistemle.

ZenNube

Orta Düzey

• "ZenNube" bir kadın

• Özel mesaj gönder

20

Thursday, 26.07.2007, 17:20

Alıntı sahibi ""Aklimda""

ya bukadar uzatana kadar toolsta experte tiklayin, sona temanin üstünde müzik isiginin üstüne ordanda mixeri secenegine, dis playeri yi secin, okeyleyip kapayin, sona bilgisayarinizin ses ana ayarini acin orda ses kaydi bölümünde ses ayarini yapin ve yayina gecin, bu kadar basit, bende aynisini yapiyorum hatta yayinda iken bazen oluyor win amp ile windows media playeri aciyorum ikili mix müzik yapiyorum yani ayni anda ikiside caliyior ve duyuluyor radyoda, ama böyle sizin dediginiz gibi ne ip ne bilmem ne ayari yapiyorum yada yaptim, masallah nerdeyse merkez bankasinin bilgi sayarini ayarlicaz bu sistemle.

tam okumadan cevaplamissin,
bu radyola flatcast radyosunun hic bir ilgisi yok,
dogru adresi verdigin zaman mediaplayer üzeri radyoyu dinliyebiliyoruz
önce :book: sonra :0010: