Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Masum Masum" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Masum Masum"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 27.03.2010, 15:48

Yedek Radyo Kurulum ve Radyo Silmek

Radyonuz icin test radyosu nasil acilir yada mevcut bulunan radyo nasil silinir?

Yedek Radyo Nasil Kurulur?

Broadcaster's Area (Meine Sendezentrale) bu bolumden ayarlar sayfasina girin ve Create Stream yazan yere tiklayin.

------------------------------------------------------------------------------------------

Acilan penceredeki resim kodunu bosluk alana buyuk kucuk harflere dikkat ederek yazin.

------------------------------------------------------------------------------------------

Radyonuzun Flatcat uzerinden gorunecek olan ismini ve aciklama bilgilerini yazin. Dj'lerinizin yayin alabilmesi icin gerek sifrenizi belirleyin. ( Not: bu sifre nick sifreniz ile ayni olmasin !! )

1-Bu sayfada radyonuzun yayin kalitesini ayarlayabilirsiniz. Önerilen kalite 64 KBit/s. (Not: 128 KBit/s seçerseniz radyonuza dinleyicilerin girmesinde sorun yaşanabilir.)
2-Radyonuzda kullanmak istediginiz sürümü burdan seçebilirsiniz. (F5.2 en son sürüm şu anda)
3-Burdan flatcast üzerinde radyonuzun görüntülenen simgesini seçebilirsiniz.

Flatcast in Türkiye listesine girebilmek icin Türk Bayragini işaretleyin

Radyo adresinizi yazin.
Radyonuzun boyutlarini burdan ayarlayabilirsiniz. (not: önerilen boyutlar 600x800 pxl)

Burda Public your stream in the Flatcast Program Guide yazan seçenegi seçin.
Eger radyonuzun Flatcast'ta misafirler tarafindan görünmesini istemiyorsaniz
Don't public your stream in the Flatcast Program Guide seçebilirsiniz (Not: tavsiye etmiyoruz!)

Son olarak sag aşagi koşede bulunan Register yazan yere tiklayarak islemi tamamlayabilirsiniz. (Not: bu islemden sonra yeni bilgileriniz size mail olarak iletilecektir.)

Gordugunuz gibi acmis oldugunuz yedek radyo asagida belirdi, her iki radyonunda nickleri ayni sadece SID numaralari farklidir, isterseniz dj sifrelerinide ayni yapabilirsiniz..

Radyo Nasil Silinir?

Flatcast radyo panel menusunden Delete yazisina tiklayin ve acilan pencerede Delete yazisini bir kere daha secin. Radyonuz basari ile silinecektir.

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "ZeN" (28.02.2011, 20:29)

buldukfm

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 17.04.2010, 18:34

tebrik ederim gayet aciklayıcı olmus.

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 8.07.2010, 13:29

ben radyo kurmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz lütfen

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 8.07.2010, 13:49

eflatun61,
tek tek anlatmak bizim icinde zor o yuzden forumu atarismanizi konulari incelemenizi onerrim
is sadece radyo acmakla bitmiyor, birde site hazirlamaniz gerekiyor

yapacagini seyleri kisaca yaziyorum siz yapin.

1-Ilk olarak bir site kurun, radyoyu acarken adresinizi yazmanis gerekiyor, asagidaki linkde ornekler verilmis istediginiz hostingden secebilirsiniz
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…ard&boardID=137

2-Flatcastta radyonuz icin bir kullanici ismi acin (mail adresi daha once flatcastta kullanilmamis ve gecerli bir adres olmasi sart!!)

3-Uye oldukdan sonra vermis oldugunuz gecerli mail adresinize flatcasttan bir mail gelir ve ordaki linke tiklayarak nickinizin aktivasyonunu tamamlayin..

4-Flatcast ana sayfasinda nickinizle login yaptikdan sonra Broadcasters Area bolumune girin ve asagidaki linkde anlatildigi sekilde radyonuzu kurun.
Sitenizde kendi Radyonuz : Flatcast

5-Radyoyu kurup siteyide actikdan sonra asagidaki linkde bulunan hazir indexlerden birisini alip sitenize yukleyin ve radyonuzu ekleyin
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…ard&boardID=129

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 8.07.2010, 15:47

yardım

masum bilgiler için çok tşk ederim, ancak benim sorunum şu, mailime onay kodu gelmiyor, yani flatcasttan bir mail gelmiyor bana

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 8.07.2010, 16:01

Aktvasyon Maili Gelmedi ?
bu linke bakabilirsiniz, resmin uzerine tiklarsaniz buyuk boyutta acilir..

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 8.07.2010, 18:47

yardım

masum bilgiler için çok tşkler, hepsini yaptım,ancak son aşamada takıldım,ben blogu blogcu.com dan degil,blogger.com dan açtım

en son html kodlarını kopyaladım,ama o kodları yapıştıracak yeri bulamıyorum,blogger farklı biraz galiba,bu konuda yardım edersen çok sevinirim.

(Masum)

Bilge

• "(Masum)" bir kadın
  • Konuyu başlatan "(Masum)"

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 8.07.2010, 18:56

o konuda hic bilgim yok, malesef hic denemedim
bos bir zamanimda denerim olabiliyorsa eklerim burayada
ama simdilik en kolayi blogcu.com adresinden denemenizdir..

(Masum)

Bilge

• "(Masum)" bir kadın
  • Konuyu başlatan "(Masum)"

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 8.07.2010, 19:54

biraz goz attim, sablon ve HTML duzenleme secenekleri var,
hazir index denedim ama olmadi, onemli bir icerigi kaldirdim sanirim,
Kumanda Paneli>>Tasarim>>HTML'yi Düzenle secenegini secin,
burda gerekli degiskklikleri yapabilirsiniz, html bilginiz varsa duzenleme yapin
<body> </body> taglarinin arasinda bir yere

Alıntı

<iframe name="iFrame1" width="837" height="599" src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=xxx" scrolling="no" frameborder="0"></iframe>
iframe kodunu ekleyin onizleme yapin, gecici olarak bu sekilde yapabilirsiniz..

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 8.07.2010, 23:57

yardım

masum çok tşk ederim, yardımların sayesinde radyomu kurdum,denedim oldu. blog adresimi googleye verdim ancak 2-3 hafta içinde yayınlanacakmış, şimdi tek bir sorunum kaldı, bu radyonun linki ne ? yani arkadaşlarıma radyoya girmeleri için hangi linki vericem ?

11

Friday, 9.07.2010, 00:07

almış olduğun blog adresini verceksin

örnek www.eflatunfm.blogcu.com gibi

yani nasıl bir adres aldıysan blogcudan onu vermelisin

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Friday, 9.07.2010, 00:59

yardım

hocam, http://edit.blogsport.com adres bu, ama olmuyor,yüzdüm yüzdüm kuyruguna geldim burda takıldım,lütfen yardımcı olun.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "****ONUR*****" (12.07.2010, 20:30)

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

13

Friday, 9.07.2010, 01:04

yardım

http://edit.blogsport.com/ şimdi bu adres,bu adrese giriyor,yayin sayfasi açiliyor, ama, '''canlı yayın için tıklayın''' butonuna basınca açılan sayfada , sayfa görüntülenemiyor diyor.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "****ONUR*****" (12.07.2010, 20:31)

Aylin

Stajyer

• "Aylin" bir kadın

• Özel mesaj gönder

14

Friday, 9.07.2010, 08:52

eflatun61, verdiginiz link calismiyor.

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Monday, 12.07.2010, 17:12

yardım

pardon aylin yanlış oldu link, dogrusu bu http://edit.blogspot.com ,ve radyoyu kurdum, yardımlarınız için çok sagolun,birkaç eksigim var ama zamanla hallederim, mesela radyo girişini sesli yapmak istiyom, saati degiştirip başka bir flash saat koymak istiyom ama şablonda nasıl yapacagımı bilmiyorum, ve ses efekti de yok bende

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "****ONUR*****" (12.07.2010, 20:29)

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

16

Monday, 12.07.2010, 17:23

yardım

slm masum, öncelikle tşkler yardımlarınla radyomu kurdum, hatta butonların adreslerini degiştirerek googleye ve faceye baglanmayıda ögrendim :)) ama biraz daha yardım istiyorum, radyonun girişini sesli yapmak istiyorum, hani bir ses efekti var, bi bayan '' gönlünüzü bu radyoya kaptıracaksınız '' diyor radyo girişinde onu eklemek istiyorum, ama o ses dosyası yok bende, olsada nasıl şablona ekliycegmi bilmiyorum, yardımcı olabilirmisin.

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

17

Monday, 12.07.2010, 17:24

eflatun index si cok guzel editlemissiniz
tasarim ve kodlama VERA arkadasa ait suanda emege saygisizlik yapiyorsunuz lutfen editlediginiz yaziyi yerine koyunuz

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

18

Monday, 12.07.2010, 17:31

yardım

valla onur ben bilmiyorumki, yasakmı o yazıyı silmek ? yasaksa koyarım yerine.evet tasarım vera nın ama şablondahil herşey degiştirilmiş,çok ugraştım bende, ama yinede yazıyı koyarım yerine.ayrıca vera yada tşkler.

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

19

Monday, 12.07.2010, 18:02

yardım

tamamdır onur, vera nın adını yazdım yine, ayrıca katkılarından ötürü tşk de ettim, kusura bakmayın ben yeniyim, html kodlarını degiştirmenin yasak oldugunu bilmiyorum, ancak o tasarımı indirirken kodlar içine kendi radyonuzu falan yazabilirsiniz diye hatırlıyom ama neyse, yinede özür.

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

20

Monday, 12.07.2010, 20:27

tamamdır onur, vera nın adını yazdım yine, ayrıca katkılarından ötürü tşk de ettim, kusura bakmayın ben yeniyim, html kodlarını degiştirmenin yasak oldugunu bilmiyorum, ancak o tasarımı indirirken kodlar içine kendi radyonuzu falan yazabilirsiniz diye hatırlıyom ama neyse, yinede özür.

yazının ısmını degıstırebılırsınız derken ıcındekı dj yazıları ve sıtenızın ısmını yazabılırsınız demıstır
cunku ındex hazırlamak kolay degıl zor ve yorucu iş o kisilerde kendi isimlerini sildirip baska imza atmalarini izin vermezler

anlayısın ıcın tesekkurler