Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

EDA-BURSA

Profesyonel

• "EDA-BURSA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

21

Saturday, 12.02.2011, 20:45

saga sola sarilmak asagi yukari sarilmakdan iyidir :D Tokalaşma aslında çağlar öncesi bir adet. Çok eski çağlarda tüm erkekler bir silah taşıyor ve çoğunluğu da bu silahı sağ eli ile kullanıyordu.
Bir erkek diğerine dost olduğunu elinde silah bulunmadığını göstermek için boş sağ elini uzatıyor diğeri de aynı şeyi yapıyordu. Ama her iki taraf da kendini emniyete almak diğerinin aniden silah çekmesine mani olmak için birbirlerinden emin olana kadar birlikte ellerini hafifçe sıkarak duruyorlardı.
Tokalaşırken elleri sallama alışkanlığı elleri daha iyi kavrayarak rakibin giysisinin içinden aniden bir silah çıkarmasını önlemek için başlamış olabilir. Ancak sonraları dostluğun bir ifadesi oldu. Alıntıdır

Neden bu kadar tatlısın ;)

22

Sunday, 13.02.2011, 20:20

çok mu tatlıyım :)) bilmem ki :))

neden inatçısın :))

EDA-BURSA

Profesyonel

• "EDA-BURSA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

23

Tuesday, 15.02.2011, 22:59

:D bende bilmiyorum yapım böyle

neden sorusu neden önemlidir??

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

24

Tuesday, 15.02.2011, 23:50

Bilmediğimiz bir konunun detayını öğrenmek için "neden" sorusu önemlidir ^^

Yüzmek zayıflatıyorsa neden balinalar zayıflamıyor? :kdalgin: Bir yerde hatamı yapıyorlar? :kgöz:

EDA-BURSA

Profesyonel

• "EDA-BURSA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

25

Wednesday, 16.02.2011, 00:11

Balinalar zayıflamak için değil hayatta kalmak için yüzerler :D

neden bayanları anlamak zordur (erkekler için) :D

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

26

Wednesday, 16.02.2011, 00:15

Bence zor değil aslındada anlamıyor gözüküyorlar işlerine gelmediği için :kcool:

Neden herşeyi yapıştıran yapıştırıcı kendini yapıştırmaz öylece durur? :kdalgin:

27

Wednesday, 16.02.2011, 00:20

neden bayanları anlamak zordur (erkekler için)

erkekler için değilde koro halinde olsa :D

Öperseniz beyefendi degilsinizdir,
Öpmezseniz adam değilsiniz.
İltifat edersiniz yalan der
Etmezseniz bırakır gider.
Her isteğine evet derseniz karaktersiz olursunuz
Karsı çıkarsanız anlayışsız.
Çok yanına giderseniz sıkıldım der
Az giderseniz küser.
İyi giyinirseniz çapkınsın der
Dikkat etmezseniz zevksizlikle suçlar.
Kıskanırsınız huyun kötü der
Kıskanmazsınız sevmiyorsun der.
Siz bir dakika geç kalınca kıyamet kopar
Kendisi bir saat gecikirse bunda ne var.
Arkadaşınızla buluşursunuz adı ihmal olur
O buluşur "Bizim kızlar" olur.
Siz başka kadına bakacak olsanız gözleriniz oyulur
Başka bir adam ona baktığında adı hayranlık konur.
Konuştuğunuz anda dinlemenizi ister
Dinlediğiniz anda "Neden konuşmuyorsun?" der
Kısacası...
Sade ama çok karışık.
Zayıf gibi ama çok güçlü.
Akil karıştıran ama hayranlık uyandıran.
İnsanı çıldırtan ama mükemmel!
Çok güzelse nadiren sadıktır.
Çok sadıksa da nadiren güzel.
tzz

daha sizi nasıl anlayalım :D

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (16.02.2011, 00:25)

28

Wednesday, 16.02.2011, 00:23

N
Neden herşeyi yapıştıran yapıştırıcı kendini yapıştırmaz öylece durur? :kdalgin:

mıknatıs geldi aklıma ^^

neden kendimize yapılmasını istemediğimizi, biz başkasına yaparız ??

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

29

Wednesday, 16.02.2011, 00:32

Neden herşeyi yapıştıran yapıştırıcı kendini yapıştırmaz öylece durur?
mıknatıs geldi aklıma

Ben çok düşünüp bulamamıştım itiraf edeyim nette bir bilenden öğrenmiştim ;)
İçindeki sıvı özelliği gereği havayla temas edince yapışkanlık özelliğini kazanıyormuş ^^
neden kendimize yapılmasını istemediğimizi, biz başkasına yaparız ??

maalesefki bende dahil olmak üzre üzgünüm amma;
Bazı duygularımıza yenik düşeriz yada EMPATİ yapmadan egolarımızı tatmin adına bencilce davranırızda ondan...

Bir programı kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programı satın aldıktan sonra yada araştırıp bulduktan sonra "kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen bir takim saf kişiler mevcut mudur? :whistling:

EDA-BURSA

Profesyonel

• "EDA-BURSA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

30

Wednesday, 16.02.2011, 00:47

son anda vazgeçip kurmayabilirsin diye uyarı olabilir

neden ,neden soruları netten kopy paste yaparak sorulur ? :P

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

31

Wednesday, 16.02.2011, 00:56

Ben o soruyu okuduğumda çok gülmüştüm çünkü araştırıp buluyorum sonra ya virüslüyse diye çokkk vazgeçtiğim oluyor :P
neden ,neden soruları netten kopy paste yaparak sorulur ?

Oyunu kişiselleştirmektense güleceğimiz ve düşüneceğimiz sorular netten kopyede olsa daha güzel düşüncesiyle sanırım üstelik o soruyu daha önce okumamış olan arasada bulamaz ;) Bu arada benimkiler kopye paste değildir aklımda kaldığı kadarıyladır.Hatta yapıştırıcıyı epeyce bir düşündüm nasıldı tam soru diye :D

Neden Bir harita gördüğümüzde hemen Türkiye'yi ararız? Kaybolma ihtimalimizmi vardır haritadan yada silinme gibi bir korkumuzmu ? :kdalgin:

32

Wednesday, 16.02.2011, 01:14

Neden Bir harita gördüğümüzde hemen Türkiye'yi ararız? Kaybolma ihtimalimizmi vardır haritadan yada silinme gibi bir korkumuzmu ?

bulunduğun yerden tön tayin etmesi daha kolaydırda ondan

örnek Ankarada bir yönü yada gideceğin yeri daha iyi kestirebilmek için Ulus'u ararsınki yolu bulmak daha kolay olsun çünkü Ankarada yaşadığın için bildiğin bölgedir (Ankarada yaşayan örnek Eskisehiri armaması gibi bişey )

bizde TÜRKİYE'de olduğumuz için ilk önce başlangıcı TÜRKİYE'den yaparızki nereye bakcaksak ona göre yön tayinimz daha kolay olsun diye

Neden taş yerinde ağırdır lafı söylenir ? kaldırıp başka yere koyduğumuzda ağırlığından bişeymi kaybeder?
yada toprak değilde neden taş ?

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

33

Wednesday, 16.02.2011, 21:13

Taş bence burda mecazi anlamda kullanılmış.Ağırlığı,zor parçalanması sağlam oluşu ve bunlarla itibar görmesi.Toprak olmaz çünkü hafiftir küçüktür kolay parçalanır.Kaya dense oda çok büyük olurdu bu söz adına.Taş benzetmesi en uygunu.
Nerde tanındıysanız,nerde çalıştıysanız orda yeriniz saygınlığınız vardır.Mesela siz bir yerde esnafsınız yada nemur orda tanınırsınız itibar görürsünüz ama başka yerde tanınsanızda kendi bölgenizdeki kadar güzel itibarlı olmaz yeriniz tabiki kendinizi tanıtana kadar...

Neden hiç yapmadığımız şey olan gözlerinden öptüm sözünü kullanırız ? :kdalgin:

• "şekerkız1907" bir kadın

• Özel mesaj gönder

34

Thursday, 17.02.2011, 18:48

çünkü özlemini duydumuz bir kişiye ona olan sevgimizi ifade etmek için :)

Niye alo deriz?

35

Monday, 21.02.2011, 14:04

Telefonda hemen hemen hergün kim bilir kaç kez kullandığımız “Alo” sözcüğü, gerçekte bir sevgilinin kısaltılmış adıdır.

Sevgilinin tam adı Allessandra Lolita Oswaldo’dur. Bu sevimli genç kız, telefonu icat eden, A.Graham Bell’in sevgilisiydi. Graham Bell telefonu icat edince ilk hattı sevgilisinin evine çekmişti. Atölyesinde telefon çalınca arayanın Allessandra Lolita Oswaldo’dan başkası olamayacağını bildiğinden Graham Bell, telefonu açar açmaz “Allessandra Lolita Oswaldo” diyordu. Bell, zamanla sevgilisine, adını kısaltarak hitap etmeye başladı ve telefonu her açışında onu “Ale Lolos” diye karşıladı. Çalışmaları uzadıkça Graham Bell, sevgilisinin adını daha da kısalttı ve öne iki heceli bir ad buldu. Bu kısa ad “Alo” idi. Allessandra Lolita Oswaldo, geliştirip, tüm kente yaymaya çalıştığı telefondan başka birşey düşünmeyen sevgilisinin bitmek tükenmek bilmeyen deneylerinden rahatsız olmaya başlayınca Graham Bell’i telefonuyla başbaşa bırakıp onu terketti.Yaşlı Bell, sevgilisinin birgün onu arayacağı umuduyla telefonun başından ayrılmadı. Kentte çekilen telefon hatlarının sayısı da giderek artmaya başlamıştı. Graham Bell’i artık başka kişiler de arıyordu. Fakat o, telefonun her çalışında kendisini sevgilisinin aradığını sanarak telefonunu “Alo” diyerek açıyor ve artık herkes “Alo” diyordu. O günlerde hemen herkes telefonu açtıklarında Alexander Graham Bell’in anısına saygı olarak “Alo” demeye başladı. Bugün tümümüzün kullandığı “Alo” sözcüğü işte o günlerden günümüze uzanmaktadır.

alıntı..

neden kötülük yaparız..

• "•MaSuM-MeLeK•" bir kadın

• Özel mesaj gönder

36

Tuesday, 22.02.2011, 16:49

çünküü bizden dahada üstün gördüğümüz bir kişiyi istemeden de olsa kıskanırız onun yeteneklerini başarısını konumunu kıskanırız yada nefsimize yenik düşeriz içimizdeki kötü sesi dinleriz :S

Sivrisinek ısırınca neden kaşınırız? :D :D

• "SoN DeFa FM" bir erkek

• Özel mesaj gönder

37

Tuesday, 22.02.2011, 21:32

ne biliyon kasidigimi :D

neden yalan söylemek zorunda kalirsiniz ?

38

Tuesday, 22.02.2011, 21:44

peki sen nerden biliyosun yalan söylediğimi :D yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar:)

ne sorsamki :) aklımada hiç 1 sey gelmiyo :kcool:

neden baska birini memnun etmek için baska kalpleri kırarsınız? :)

• "SoN DeFa FM" bir erkek

• Özel mesaj gönder

39

Tuesday, 22.02.2011, 21:54

baska biri derken öyle biri varmiydiki :D kalp kirilirmi ki hic vazomu bu :D

neden aglamak istersin? ;(

40

Wednesday, 23.02.2011, 04:58

hep aglamam arada gülerimde :)))

neden çok inat ederiz..:))