Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "•MaSuM-MeLeK•" bir kadın
  • Konuyu başlatan "•MaSuM-MeLeK•"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 26.02.2011, 10:34

mavi ekran hatası

selam dün bilgisayarı açarken karşıma mavi ekran hatası geldi ve gittikçe hataalr arttı hatalar aşağıda..işetim sistemi xp

hatanın 1.si bu hataalr gitikçe çoğaldı ve snraları IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası ve daha sonra RAD POOL HEADER hatası verdi pc sürekli kapanıyo ve bu hataları veriyor netten baktım ram yada hdd ile ilgili oldunu yazmışlar formatlada düzelmeyebilrmiş bu hatayı alanlar varsa eğer ve halletmesini biliyorsa lütfn yardmcı olsn :(

2

Saturday, 26.02.2011, 13:13

Mavi Ekran hatası

Windows XP Service Pack 2'de Dur hata iletisi: "DUR 0x0000001a: MEMORY_MANAGEMENT" veya "DUR 0x0000000a: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"

http://support.microsoft.com/kb/929338/tr

başlıkta açıklama bulabilirsiniz ve o başlıkta bikaçtane güncelleştirme var onları indirip kurun
şayet yine düzelmezse

mavi ekran hatalarının birçok sebebi vardır bunu pc yi görmeden çözmek mümkün değildir
yukarıdaki makalede olanları indirip kurduğunuzda olmazsa

pc den anlayan bir arkadaşınıza hardiskinize (HDD) FDİSK yaptırıp yeniden temiz bir format attırmaktır

• "•MaSuM-MeLeK•" bir kadın
  • Konuyu başlatan "•MaSuM-MeLeK•"

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 9.03.2011, 20:33

biraz geç oldu ama konu cevapsız kalsın istemedim sorun harddisktenmiş ve ramın biri bozukmuş ikisinide değştirince düzeldi sorun tamaman donanımsal :)

4

Thursday, 10.03.2011, 02:26

Bu sorun benim ikinci bilgisayarımda da mevcut özellikle oyun oynarken 5 dk yada 10 dk sonra mavi ekran geliyordu format attım düzelmedi yine. sonra ram i değiştirdim dier pc le sorunu buldum öyle bu tarz sorunlar genelde donanımsal oluyor :)