Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: AllaTurkaa. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

i-rem

Profi

• »i-rem« ist weiblich
  • »i-rem« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 26. Juni 2007

• Nachricht senden

1

Mittwoch, 16. Januar 2008, 17:57

Bütün Flatcast Kullanicilarin Dikkatine !

Bütün Flatcast kullanicilarin dikkatine !!

Önümüzdeki günlerde bazi önemli detaylarda degisikliklere gidiyor Flatcast ! Sebebi ise bir yandan yasal haklarla alakali, diger bir yandanda her gün bununla ilgili yüzlerce sorun oluyor olmasidir ve bunlarin hepsine cevap verme yetersizligi. Önemli Degisiklikler sunlardir:

• 1. Website/Homepage icine yerlestirilmesi zaten zorunluydu. Bunu uygulamayan Radyolarda artik bir uyari yazisi cikacaktir ! Yapmaniz gereken IFRAME veya POPUP olarak radyoyu sitenizin icerisine yerlestirmek !
  • 2. Her Radyo kurucusu sorumlu kisinin Isim, Adres ve bir Mail adresi eklemeli/tamamlamali (Flatcast Admin Panelinden, Yayin ve Yayinci Bilgileri). Bunlar Yayin esnasinda dinleyicilere "streaminfo" olarak aciklanacak !
  • 3. Flatcast bilgilerinde dogrudan radyonun oldugu site adresi verilme zorunlugu var ! Farkli bir siteden aciliyorsa Radyo, Sorun mesaji ile karsilasacaksiniz !

Verilen yanlis bilgilerde (mail, adres,isim dahil) ve bildirilen adres disinda farkli bir sitede acilan Radyolarin Üyelikleri ve Radyolari silinecek Flatcast tarafindan !

Saygilarimizla

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »Masum Masum« (8. Juni 2011, 22:46)

i-rem

Profi

• »i-rem« ist weiblich
  • »i-rem« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 26. Juni 2007

• Nachricht senden

2

Mittwoch, 16. Januar 2008, 20:16

Ayrintili Bilgi:

FLATCAST sitesinden türkce tercüme:

Önümüzdeki günlerde bazi önemli detaylarla degisiklikler yapacagiz. Sebebi ise bir yandan yasal haklarla alakali, diger bir yandanda her gün bununla ilgili yüzlerce sorun oluyor olmasidir ve bunlarin hepsine cevap yetistirmek maalesef mümkün olmuyor.

1. Radyoyu siteye eklemek !
  • Flatcast kurallarindada yazili oldugu gibi Flatcast Forum Homepage/websitesi icerisine IFRAME veya Popup olarak mümkündü. Simdiden itibaren(!!!) yanlis yerlestirilmis Radyolar engellenecektir ve/veya uyari verilecektir.
  • Yakin tarihte sadece bir cesit yerlestirme mümkün olacak, bugün ki IFRAME-Yerlesimi (kücücük bir düzenlemeyle ). Popuplari ise her yayimci biraz html bilgisiyle kendisi uyarlayabilir. Bununla alakali bilgi yakinda sitemizde aciklanacaktir.

2. Sorumlu Kisiye dair Bilgi !
  • Sürekli Yayinlarin icerigi, Tescil haklari ve kullanilan Temalarla alakali yasal sorunlar oluyor. Bu icerikler Chat konusu (icerigi), Temalarda kullanilan resimler yada genel tescil haklari ile ilgili olabiliyor. Bir cok sebepten dolayi bunlari cözmek veya yanitlamak tarafimizca mümkün degil (Delil yetersizligi, kisisel haklarin korunulmasi, vesaire) fakat gözardida edilemez. Bu yüzden bu uygulamaya geciyoruz:
  • Her Radyo Yayimcisi (yayin bilgilerinde, flatcast admin panelinde) sorumlu kisinin Isim, Adres ve Mail adresini eklemeli. Bunlar Yayin esnasinda 'Streaminfo' olarak aciklanacaktir. Yanlis ve/veya Gecersiz Bilgiler Üyeligin ve kayitli Radyolarin silinmesine yol acacaktir ! Kurallar buna göre uyarlancaktir.

3. Dogru Adres !
  • Her gecen gün daha cok Flatcast Radyosu farkli alanda hizmet veren websitelerine eklenmektedir. Bunu engellemek icin Referrer-Kontrölü isleme gececektir. Her Yayinci Yayin bilgilerine (Admin Panelinden) yayinin url adresini belirtmelidir (kendi site adresini). Farkli bir siteden aciliyorsa Radyo, Sorun mesaji ile karsilasacaksiniz !

Yukarda belirtilen Yerlestirme kuralini simdiden itibaren yürütmeye gecirdik. 2. Konu olarak yazdigimiza gelicek olursak, zaten bunlarin gerekliligi normal karsilanmali.

Saygilarimizla
Flatcast Yönetimi

Inkorrekter Streamlink

Leider können Sie am Stream des Users ":.Radyocu." nicht teilnehmen, da der Stream nicht korrekt aufgerufen wurde.
Der Sender hat folgende Homepage in seinen Streamdaten angegeben:
Falls Sie von dieser Seite kommen, informieren Sie bitte den Sender darüber. Hinweise zum korrekten Einbinden des Streams findet er in unserem Forum.

-----------------------------------------------------------

Invalid Streamlink
Sorry for inconvenience. You tried to visit the stream from ":.Radyocu." using an invalid stream request.
The specified URL from the producer is:
If you clicked a link in that page, please forward this message to the producer. References, how to embed the stream in the homepage he will find here.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar,
bakin flatcast artik bazi sorunlari yasamak istemediginden böyle bir uygulamaya geciyor...
sizin sadece ve sadece yapmaniz gereken sey kurallara uygun radyo acmak, buda o kadar zor birsey degil..
Sevgili Adminimizin anlatimindan bunu bir daha inceleyin, zaten hep tavsiye ettigimiz gibi hala hersey, bilgileri dogru girin ve Homepage olarak radyonuzu yerlestirdiginiz sitenin adresini verin.. sadece flatcast linki vermeyin (gecmiste zaten yasakti, artik uyari veriyor ve silinebilir üyeliginizle birlikte radyonuz)
bu baslikta nasil saglikli bir radyo kurulur anlatiliyor

Kendi Sitenizde Radyonuz: Flatcast

bir cok site bedava üyelik veriyor, bunlardan bazilari bu konu altinda zaten forumda mevcut --> Link icin TIKLA

hazir indexlerde mevcut: Hazir Index ve Sablonlar

buradaki anlatimlara dikkat ederseniz zaten sorun yasamazsiniz, kolay gelsin

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »Masum Masum« (8. Juni 2011, 22:54)

D3NiZLi-Li

Meister

• »D3NiZLi-Li« ist männlich

Registrierungsdatum: 29. Juli 2007

• Nachricht senden

3

Mittwoch, 16. Januar 2008, 21:28

i-rem, TSKRLER duydugum iyi oldu :up:

AYSUNCAN

Schüler

Registrierungsdatum: 10. Dezember 2006

• Nachricht senden

4

Samstag, 19. Januar 2008, 17:35

POPUP penceresinde acilmasini istiyorum fakat yapamıyorum başım ağrıdı ugraşmaktan bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

www.yesilmursal.com/radio.htm radyonun uzantısın bu buna göre POPUP dosyası hazırlayıp sid 546446 bu bunlardan banan bir POPUP pencerede acılacak şekilde bir dosya yaparsanız sevinirim. teşekkür ederim

AYSUNCAN

Schüler

• Nachricht senden

5

Samstag, 19. Januar 2008, 17:58

radyomuz kendi sitemizde acılıyor ama benim daha önceden anlaşarak başka bir dost siteye de koymustuk linkini bu sistemde link iptal ettik şimdi yeni o siteye linki versem bir sorun olurmu

ZenNube

Fortgeschrittener

• »ZenNube« ist weiblich

Registrierungsdatum: 7. Mai 2007

• Nachricht senden

6

Samstag, 19. Januar 2008, 18:09

Zitat von »"AYSUNCAN"«

POPUP penceresinde acilmasini istiyorum fakat yapamıyorum başım ağrıdı ugraşmaktan bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

www.yesilmursal.com/radio.htm radyonun uzantısın bu buna göre POPUP dosyası hazırlayıp sid 546446 bu bunlardan banan bir POPUP pencerede acılacak şekilde bir dosya yaparsanız sevinirim. teşekkür ederim

radyomuz kendi sitemizde acılıyor ama benim daha önceden anlaşarak başka bir dost siteye de koymustuk linkini bu sistemde link iptal ettik şimdi yeni o siteye linki versem bir sorun olurmu

POPUP icin bu kodu html bölümüne yerlestirmelisin, kendi SID numaranla !

[code:1]<body LANGUAGE=javascript onload="window.open
(''http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?
sid=282'',''_blank'',''scrollbars=yes,menubar=no,width=640,
height=480,left=0,top=0'');return;">
</body>[/code:1]

bu link'tede anlatilmis sana daha önce : http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…tID=33429#33429

AYSUNCAN

Schüler

• Nachricht senden

7

Samstag, 19. Januar 2008, 19:10

Çok uğraştım yapamadım

<body LANGUAGE=javascript onload="window.open
sid=546446'',''_blank'',''scrollbars=yes,menubar=no,width=640,
height=480,left=0,top=0'');return;">

yukarıda ki gibi aynen frompageye yapıştırdım farklı kayıt yapıp sonra
ftp anadizine attım ..fakat yine link olmadı popup pencere yerine aynı pencerede açılıyor ve içindeki kodlar gözüküyor..radyoya bağlanmıyor lütfen bu dosyayı ftp içine atılacak kadar hazırlayıp lütfen e-mail adresine gönderirseniz sevinirim.

AYSUNCAN

Schüler

• Nachricht senden

8

Samstag, 19. Januar 2008, 19:12

Çok uğraştım yapamadım

<body LANGUAGE=javascript onload="window.open
sid=546446'',''_blank'',''scrollbars=yes,menubar=no,width=640,
height=480,left=0,top=0'');return;"></body>

yukarıda ki gibi aynen frompageye yapıştırdım farklı kayıt yapıp sonra
ftp anadizine attım ..fakat yine link olmadı popup pencere yerine aynı pencerede açılıyor ve içindeki kodlar gözüküyor..radyoya bağlanmıyor lütfen bu dosyayı ftp içine atılacak kadar hazırlayıp lütfen e-mail adresine gönderirseniz sevinirim.

MeRaL

Jüri

• »MeRaL« ist weiblich

Registrierungsdatum: 6. Januar 2007

• Nachricht senden

9

Samstag, 19. Januar 2008, 22:34

slm aysucan,

cok basit...
önce bir bos radyopopup.html belgesine yarat
bombos olan html belgesinin icine assagdaki kodu yapisdir.

dikkat sid numarasini degistirmelisin!!

[code:1]<html>
<head>
<title>radyo-p</title>
<meta name="description" content="Radyo ismi">
</head>
<body text="#ffffff" bgcolor="#000000" link="#FF0000" alink="#FF0000" vlink="#FF0000">
<IFRAME height="602" width="802" src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=212169" scrolling="no" frameborder="0">
</IFRAME>
</body>
</html>[/code:1]

sonra bu belgeyi ftp programi ile anasayfanin oldugu alana yükle.
www.seninadresin.com/rodyopopup.html linkine tiklayinca radyon görünmeli.

simdi ana sayfana yerlestirecegin ufak bir kodla pencerenin popup olarak acilmasini sagliyacagiz

bu kodu anasayfana uygun bir yere yapisdir.

[code:1]<a target="popup" onClick="window.open ('', 'popup', 'width=825,height=630,scrollbars=no, toolbar=no,status=no, resizable=yes,menubar=no,location=no,directories=no,top=40,left=125')"href="radyopopup.html">Canli yayin</a>[/code:1]

simdi anasayfanda CANLI YAYIN linkine tiklayinca radyon popup penceresinde acilir.

dipnot: boyutlar 800x600 lük radyolar icin yapilmisdir

AYSUNCAN

Schüler

• Nachricht senden

10

Samstag, 19. Januar 2008, 23:53

Evet simdi işlem tamam teşekkür ederim
CEVAPSIZ KALAN BİR SORUM VAR.??
FTP İÇİNE ATTIĞIM www.yesilmursal.com/radio.htm LİNKİNİ BİZİM KÖYÜMÜZE AİT DİĞER SİTENİN ANASAYFASINA KOYARSAM SORUN YASARMIYIM..?? FLATCASTLA ??

Diva

Fortgeschrittener

• »Diva« ist weiblich

Registrierungsdatum: 18. Januar 2007

• Nachricht senden

11

Sonntag, 20. Januar 2008, 03:13

AYSUNCAN, birtürlü ögrenemedin yine konuyu nere saptirmissin...

kodu biraz degisdirdim, bunu hangi site indexine eklerse senin radyon popup olarak acilir ve flatcast ile sorun olmaz..

[code:1]<a target="popup" onClick="window.open ('', 'popup', 'width=825,height=630,scrollbars=no, toolbar=no,status=no, resizable=yes,menubar=no,location=no,directories=no,top=40,left=125')"href="http://www.yesilmursal.com/radyopopup.html">Canli yayin</a> [/code:1]

murattt82

Anfänger

Registrierungsdatum: 14. September 2007

• Nachricht senden

12

Samstag, 26. Januar 2008, 01:33

lutfen bi bakarmisiniz??

sevgili arkadaslar duyduguma gore baz degisiklikler olmus flatcastta ve benimn baktigim anladigim kadariyla bizim radyomuz buna zaten uygun birde siz bakarmisiniz eksik veya yanlislik varmi tesekkurler alaturka ailesine ayrica tesekkurler bizleri bilgilendirdiginiz icin

siyahinci

Schüler

Registrierungsdatum: 3. Februar 2008

• Nachricht senden

13

Sonntag, 3. Februar 2008, 12:54

ARkadaşlar bizim site zatennormalde popup olarak açılıyordu burda bir sorun yok ... Ama daha önceki kaydı ben yapmadığım için siteismi mail adresi vs vsvsvs bilgiler verilmişmiydi bilmiyorum .. Ama ben şimdi yeniden kayıt yaptırdım ve bana html kodu yolladı mail adresime .. son aşama olarak o kodu kullanmam lazımmış.. ama benim site phpbb .. kod ise html .. ne yapacağımı bilmiyorum (: Daha doğrusu bu tip teknik konularda pek bir bilgi sahibi değilimdir .. Yrdımcı olursanız ç9ok sevinirim .. Teşekkürler kolay gelsin ..

Sisteme radyo dj olarak giriş yapıyorum ancak dışardan dinleyici yayına giremiyor ... Ve aşşağıdaki hatayı veriyor ...

Findik

Jüri

• »Findik« ist weiblich

Registrierungsdatum: 13. Juni 2007

• Nachricht senden

14

Sonntag, 3. Februar 2008, 12:59

daha önce kod nerdeyse yeni kodu eskisine karsi degistir.

siyahinci

Schüler

• Nachricht senden

15

Sonntag, 3. Februar 2008, 13:07

Teşekjkür ederim inbşallah sorunu halleder bu ...

siyahinci

Schüler

• Nachricht senden

16

Sonntag, 3. Februar 2008, 13:19

Ama maile gönderilen kodun html kodu olması ve sitemin php olması sorun teşkil etmez umarım :D

ZenNube

Fortgeschrittener

• »ZenNube« ist weiblich

Registrierungsdatum: 7. Mai 2007

• Nachricht senden

17

Sonntag, 3. Februar 2008, 13:33

Zitat von »"siyahinci"«

Ama maile gönderilen kodun html kodu olması ve sitemin php olması sorun teşkil etmez umarım :D

etmez ;)

forumda php destekli siteler icin index'lerimiz var, sadece sid numaranizi degisiceksiniz ve flatcast'da hangi sayfada aciliyorsa radyo (mesela /radyo.html uzantili vs.) o adresi belirtmelisiniz

mühim olan flatcast'da belirttiginiz adresle radyonun icerisinde bulundugu adres ayni olsun, yoksa hata mesaji cikar

siyahinci

Schüler

• Nachricht senden

18

Sonntag, 3. Februar 2008, 16:36

sid numarası derken, bana yollanan kod da mesela ;

,,,,... height="600" width="800" .. diye giden bir kod var .. bu koddaki 600 ve 800 rakamlarından mı bahsediyosunuz :D başka bir konuda onlarında değğiştirilmesi gerektiğini söyleyen arkadaşlarımızın yazılarını okumuştum tesadüfen ..hatta 604 ve 804 yapabilirsiniz falan diyordu o arkadaşımız... sid numarası dedğiniz onlarmı oluyor acaba :S Cahilliğim için kusuruma bakmayın (: Bilmiyorum valla bilsem sormam :D

siyahinci

Schüler

• Nachricht senden

19

Sonntag, 3. Februar 2008, 16:45

Kod icerisinde zaten 6 haneli bir numara var .. tamam o sid numarasıymış yeni farkettim :D Ama zaten bu kodu diğeriyle değiştirince sid numarasıda ayrıca değişmiş olmuyormu .. yoksa sid numarasının değişmesi için başka bir işlemde mi yapmak zorundayız ...

Ipek1988

Fortgeschrittener

Registrierungsdatum: 12. Mai 2007

• Nachricht senden

20

Sonntag, 3. Februar 2008, 17:18

siyahinci, eger boyutlarda bir degisiklik yapmadiysan sade sid numarasini degistirmen yeterli, tüm kodu degissende olur...

iframe kodunun icine scrolling="no" frameborder="0" eklersen daha güzel ve temiz görünüm saglarsin!