Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

bendarn

Acemi

• "bendarn" bir erkek
  • Konuyu başlatan "bendarn"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 16.06.2011, 14:44

ses gitmiyor neden olabilir [edit]

Merhabalar... Ben Flatcasti daha önce hiç kullanmadım. Şimdi oynadığım bir oyunda kabilem adına bir arkadaşım radyo açtı fakat yayın yapamıyor. Daha önceden bu arkadaş yayını pek ala yapabiliyordu. Fakat her ne olduysa artık yapamıyor. Onun verdiği şifrelerle sisteme ben girdim ve bende dj-mixer'e şarkı koyduğumda sadece ben duyabiliyordum misafir olarak giriş yapanlar çalan şarkıyı duyamıyordu. Sonra ben yeni bir tane stream açtım... Tabii bunlardan önce gerekli olan pluginleri indirmeyi ihmal etmedik her ikimizde... Ben yeni açtığım stream'den yayına girip şarkı attım ve bu sefer çalmaya başladı. Arkadaşım denediğindeyse sonuç yine aynıydı, yayın yoktu. Sebebi ne olabilir sizce ?

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "****ONUR*****" (16.06.2011, 19:20)

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 16.06.2011, 17:43

Flatcast'i kullanmayi ogrenmeniz icin foruma goz atmanizda fayda var

Flatcast Yardim bir cok konuda bilgi alabilecegin bir bolum burasi, konulari inceleyin..

Flatcast ActiveX ( Güncel Sürümler) burda pluginleri indirebilirsiniz
Flatcast Design Tool ve Dj Mixer Kullanim Anlatimi bu konuda nasil yayin yapildigi hakkinda bilgiler bulabilirsiniz

onemli olan birkac nokta ise, bir kisi sadece bir kere flatcast sayfasi acabilir, yani ya dinleyici olabilir yada yayinci
eger siz yayinci iseniz kendi yayininiza dinleyici olarak katilamazsiniz,
veya da bir baskasi yayini devralmadigi surece yine dinleyici olamazsiniz, mutlaka bir kisinin yayini acik tutmasi gerekiyor
eger radyoya girdiginizde bos sayfa cikiyor ve acilmiyorsa yayinda birisi olmadigindan olabilir..

eger sorunlariniz bunlar degilse daha ayrintili bilgi vermenizi tavsiye edebilirim
hangi windows islemcisini kullaniyorsunuz ?
radyonuzun iframe kodlarini eklediginiz bir site/site adresiniz varmi ?

bendarn

Acemi

• "bendarn" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 16.06.2011, 17:50

Windows Xp kullanıyorum. Ve bizim sıkıntımız aynı anda hem dinleyici hem dj olmakta değil... Ve evet radyomuzu yayına koyduğumuz bir blog sayfamızda var. Sorun şu ki arkadaşım dün yayın yapabiliyorken bugün yayına girip istekleri almaya başladığında kabile forumumuz da radyoyu dinleyebilen tek kişi oydu... Yani sadece dj'imiz yayında olan şarkıyı dj-mixer'den dinleyebiliyordu. Biz girdiğimizde şarkı falan çalmıyordu. Ki gerekli pluginleri indirmişti kendisi. Velhasıl sonra şifrelerini bana verdi ve ben denedim önce bende de olmadı yayını açıp bir parça attım ben duyabiliyorken arkadaşlarım duyamıyorlardı. Pluginleri kurmuştum ben denerken. Sonra create stream'dan yeni bir tane oluşturdum onunla girdim ondan yayın yapabildim. Ben çıktım arkadaşım girdi yayına ve yine yayın yapamadı. Yani çaldığı parçaları kendisinden başka hiç kimse duyamadı.

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 16.06.2011, 17:56

sadece dj degil dinleyicilerinde axtive-x plugininin kurmalari gerekiyor, dinleyiciler kurdumu ?
yukarda link vermistim orda dinleyiciler icinde olan aktive-x i indirip kurun

bu arada radyo linkini yazin buraya lutfen ve siz yayini acin, dinleyici olarak gelip bakmamda fayda olabilir..

bendarn

Acemi

• "bendarn" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 16.06.2011, 18:02

Bir saniye efenim... Arkadaşıma haber verdim o açsın ben size linki atayım şimdilik.
edit

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (16.06.2011, 18:12)

bendarn

Acemi

• "bendarn" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 16.06.2011, 18:08

Evet arkadaşım an itibariyle yayında az evvel size mesaj attıktan sonra ben ev arkadaşım aracılığyla denedim ben yayın yapabiliyorum... Şimdi o yayında ben girdim dinleyici olarak ama dinleyemiyorum...

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 16.06.2011, 19:07

ses sorunu halledildi, stereo mix aktif edildi ve kucuk onemsizde gorunse mikrofon takildi pc ye
su anda dinleyicilere ses iletiliyor radyodan.