Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "ataspinar53" bir erkek
  • Konuyu başlatan "ataspinar53"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 19.09.2011, 23:19

Sabit ip alma ve port açma

Mrhaba arkadaslar,Forum konularındaki videolari izleyerek önce sabit ip aldim dogru olarak çünkü yanlis olsa internete girilmez.sonrada modemin içine girerek ahyarlari yaptim eksiksiz,daha sonrada güvenlik duvarindaki flatcasta iizin özel ayarlari yaptigim halde yesil arti görünmedi.Nerde yanlis yaptim acaba ?

2

Monday, 19.09.2011, 23:25

ataspinar53

Arkadaşım Modeminizden Firewall Ayarlarınızıda Yapmanız Gerekiyor Olabilir
Modeminizin Markasını Belirtirseniz Yardımcı Olmaya Çalışırız
Birde Kullandığınız Antivirüs Programı Engelliyor Olabilir Oradanda Gerekli İzinleri Vermeniz Gerekebilir

3

Monday, 19.09.2011, 23:25

umarım yardımcı olur :)

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "MeRaL" (20.09.2011, 10:03)

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 19.09.2011, 23:32

modem markasi :TP-LİNK

5

Monday, 19.09.2011, 23:49

Arkadaşım Verdiğim Bu Adresten Modeminden Friwall Nasıl Kapatabilirsin Detaylı Olarak Anlatımına Bakabilirsin

BURADAN

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 20.09.2011, 00:06

özür dilerim,özel sekmelerden wan a gir diyosunuzda bulamiyorumki.giremiyorum wan a yani.

7

Tuesday, 20.09.2011, 00:17

Arkadaşım Orada Söylenen Şu

Ana sekmelerden wana girdikten sonra "Edit" tıklayın bu menü gelecektir,daha sonra resimdeki kutucuğu doldurup next next deyip kaydedin
Kısaca Menüden Hemen Solda Bulunan Menüden Ayarları (Setup) Oradan Wan'ı Bulup O Sekmeyi Açacaksınız Karşınıza Resimdeki Gibi Bir Ekran Çıkması Gerekiyor

Umarım Tarif Edebilmişimdir :=)

• Özel mesaj gönder

8

Wednesday, 21.09.2011, 21:53

Arkadaşlar ,konulari iYi bilenler yani.Usta br kisİ bilmeyene tarif ederken biraz dikkat ederse iyi olur.Zaten öyle bir iki tiklamayla ayarlari yapabilseydik yardim istemezdik.Yinede ilgilendiginiz için teşekkürler.Port açmayi radyoda yeşil + olarak masa üstü bilgisayarimi yapiyorum
fakat leptopta basarili olmuyor..Benim modemim TP LİNK KABLOSUZ.

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Wednesday, 21.09.2011, 22:02

resimli ve videolu anlatimimiz var saten daha nasil yardimci olalim ki?

1 modemden 1 port acabilirsiniz masa üstünden actiysaniz leptopdan acamazsiniz .

• Özel mesaj gönder

10

Wednesday, 21.09.2011, 22:10

Tarife göre modemin içindeki ayarlardan wan a girilir yazılıyor fakat giremiyorum girilmiyo yani girebilsem yapabilirim belkide.Ayrıca su anda memleketteyim orda başka modemde port açmaya çalışıyorum.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "ataspinar53" (21.09.2011, 22:19)

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Wednesday, 21.09.2011, 22:18

1 modemden 1 port acabilirsiniz masa üstünden actiysaniz leptopdan acamazsiniz .

• Özel mesaj gönder

12

Wednesday, 21.09.2011, 22:22

Başka şehirdeyim.ordada ayni modem kullanıyorum orda port açmaya çalışıyorum.masa üstü yaptigim istanbul daydı.

13

Wednesday, 21.09.2011, 22:31

Port açmayi radyoda yeşil + olarak masa üstü bilgisayarimi yapiyorum
fakat leptopta basarili olmuyor

Portlar sadece bir pc için açılabilir eger aynı modemi kullanıyor ve bir pc nize port açtıysanız digerine açamazsınız

ancak şu şekilde olur
diyelimki bir modeminiz var
iki PC niz var
her ikisininde PC ip leri farklı farklıdır

örnek
masa üstü pc ip adresiniz 192.168.1.23 varsayalım ve bunun için modemde port açtınız

eger laptop için açamk istiyorsanız diyelimki onuda PC ip adresi 192.168.1.30 varsayalım

modem port ayarlarınızda hangi ip adresine yönlendirme yaptıysanız sadece o pc (İP adresine ) kural atadığınız için
yönlendirme yapmış oldugunuz PC deki portunuz açılmış olur
diger pc nize açamazsınız

yanlız eger masa üstündekine değilde Laptop'unuza açmak istiyorsanız , ozamanda modeminize girip busefer laptop İP adresinize izin vermelisiniz
örnek : laptop ip adresiniz 192.129.1.30 gibi

ikisi bir arada olmaz

port açılımı aynen şu şekildedir
Türkçe menüyse sizdeki

Gelismis ayarlar > NAT > Sanal Sunucu > Kural dizini 1, uygulama ismi olarak Flatcast verin Protocol ALL bölümüne ( UDP seçin ) baslangic portu ve bitis portu 40123 Yerel IP olarak da Sizin İP adresinizi verceksiniz hangi pc nizin ip adresini vermek istiyorsanız burası size kalmış

şuna dikkat edin kırmızıyla işaretlediğim yerde sıra nosu kaç yazıyor birden fazla port açmışsanız 4 yada 5 vs vs gibi yazar
önce onları silin
yeniden burdaki anlatıma göre sadece bir ip adresinize yönlendirme yapın

modeminizin ayarlarına giriş şifresi

kullanıcı adı:admin
şifre: ttnet

olmazsa

admin
admin

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Artık yok" (21.09.2011, 23:03)

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

14

Wednesday, 21.09.2011, 22:42

Ayrıca su anda memleketteyim orda başka modemde port açmaya çalışıyorum.

ataspinar,

Bilgisayarinizda sabitlediginiz IP'ye göre Modem/Router'de port acmalisiniz.
Ayrica bu Modem'inde Firewall yani güvenlik duvarida engelleyebilir ve mapping :-: olabilir bu yüzden.
Üstte Babush arkadasimizin verdigi link'ten faydalanabilirsiniz.

Bir modem/router üzeri sadece bir bilgisayariniza port acabilirsiniz.
Daha fazla kisi / bilgisayar ayni baglantiyi kullanabilir, ama tek bir bilgisayar port'u kullanir.

15

Wednesday, 21.09.2011, 22:42

Tarife göre modemin içindeki ayarlardan wan a girilir yazılıyor fakat giremiyorum

Wan değildir o, Arayüz Ayarı menüsünde Lan bölümünde Nat altından açıcaksınız portunuzu

ama Nat bölümünüz kapalıysa açılmaz önce resimde işaretlediğim yere bakın Etkin değilse etkin yapmalısınız

belki verdiginiz nat ip araligi modemin IP'si ile uyumsuzdur ondan dolayi da kapali olabilir.

Şayet Arabirimi kurulum menüsünde, Lan 'altında Nat yoksa

Interface Setup menusune yani >>> (Arayüz Ayarı menüsüne) gelin, LAN altında NAT kısmında Disable görünüyorsa, onu Enable yapın.

alt resim

Nat bölümünüz açılcaktır.

ondan sonra port ayarlarınızı Nat bölümünden girceksiniz
bunları yaptıgınzda sorunsuz açılması gerekir

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Artık yok" (21.09.2011, 23:18)

• Özel mesaj gönder

16

Thursday, 22.09.2011, 20:47

Evet arkadaslar port böyle ayarli.virüs programindan da izin verildi.sabit ip de alindi,ne yazikki genede olmadi.İlgilendiginiz için tesekkürlerrr.

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

17

Thursday, 22.09.2011, 20:50

Bilgisayarinizdaki sabitlediginiz ip, resimdekilerle (modemdekiyle) ayni mi diye kontrol ettiniz mi?
Antivirüs programinda Portu dogru sekilde actiniz mi? Bir cok Antivirüs programindada Port'lar engellenebiliniyor (Worm Protection v.s.).

• Özel mesaj gönder

18

Thursday, 22.09.2011, 21:21

evet bütün islemleri Allaturka sitesindeki videolari izleyerek dogru bir şekilde yaptim.virüs programinida yaptim.

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

19

Thursday, 22.09.2011, 21:29

Gelismis Ayarlar tiklayip, Güvenlik duvari tiklayin ve devre disi birakin

• Özel mesaj gönder

20

Thursday, 22.09.2011, 21:44

Güvenlik duvarinida dediginiz gibi devre disi biraktim yine olmadi.Firewall ayarlarini yap yazmislardi yukarda ama onu yapamadim.