Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Meliscanan" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Meliscanan"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 5.05.2012, 22:09

Sen neyi Elde etmek istiyorsun ?

''Hani kimse parıldayan güneşe doğrudan bakamaz ya, ama güneş tutulmasında herkes gözünü güneşe diker. İnsanların düşünceleride böyle işte, doğru olana değil de neyin yanlış olduğuna hemen odaklanır. Doğrularınızı bilmezler, bakmazlar. Her zaman kötü bir açık ararlar üstünüzde. Boşuna bir arayış, bence bu dünya'da iyi yok, iyi gibi gözükenler var. Güneşin parıldamasını hayatlarında hiç araştırmazlar, ama güneş tutulmasını bir günde mutluluk içinde izlerler. Ters bir vakadır insanoğlu, tabiata göre hep dengesizlikte yaşar, insanlara karşı korku ve kötülükle yaşar. Ama insan ne kadar kahraman olursa olsun ufak bir kusuru varsa bile bunu değiştiremez, kusurlu kusurludur.

Hile yapmaktan zevk alan, kolay incinen, zevkleri önceden yaşayan sonradan hayal kırıklığına uğrayan, sevincini yersiz yaşayıp sonradan üzülen insanlarız, ters gidiyoruz. Ters gittiğimiz için tüm bu terslikler. Her şeye biraz gizem katamıyoruz, büyüyü hemen bozmak istiyoruz. Platon'un ideal ve mutlu yaşamdan kastı bu, normali normal yaşayamıyoruz, zoru zor olduğu için çözemiyoruz.

Biz mükemmel doğmadık, mükemmel olamayız, biz berrak insanlarız, Hepimizin birşeyleri ortada, saklayamayız. Bırakın nabza göre şerbet vermek taktiklerini. Mükemmeliyet varsa da bu nicelikle değil, nitelikle alakalıdır.

Elinizde bir portakal var diyelim, sıktınız onu, geriye sadece acısı kalır kabuğundan... Doğrularınızı, yaşamınızı en uç noktaya ittikçe yanlışlarla daha çok karşılaşacaksınız, çok kurnazsanız bir gün daha çok ahmak olacaksınız, çok eğleniyorsan çok ağlayacaksın.

Erdemlerimiz yok, olmayacak. Doğa ve tabiat, hayat bu kadar açıkken sen neyi elde etmek istiyorsun insanoğlu?''

ALINTI

sibela

Profesyonel

• "sibela" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 8.05.2012, 12:22

Güzel anlatım paylaşım için teşekkürler..
~~Ben ne zaman büyüdüm annem ~~

MeRaL

Bilge

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 8.05.2012, 13:58

hayat bu kadar açıkken sen neyi elde etmek istiyorsun insanoğlu?''

Belkide bu aciklari kapatmak istiyoruz :)
Ümitsizlik köyüne gitme, ümitler var. Karanliga dogru gitme, günesler var demis Mevlana Hazretleri. Bence iyiler var ve günes'in aydinlattigi seyleri görelim kafi, günesi görmesekte olur :hayret:

Tesekkür ederim Melis, düsündüren bir paylasim :çakçak:
Taviz Yok! Yol'a devam!

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 8.05.2012, 14:41

hic bir seyi canımın ici :D güzel paylaşım dı canım benim ...tsklerr
Gönlüme kurulmuş Cehennem olsan,
En güzel Cennete değişmem seni !!!

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 26.10.2012, 12:22

çok güzeldi...düşündürücü...
teşekkürler canım benim...

• "Meliscanan" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Meliscanan"

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 28.10.2012, 13:52

Begendiginize sevindim :rolleyes:
Ben Tesekkür ederim...

• "01antepli27" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 28.10.2012, 14:58

Çok güzel bir paylaşım emeklerine sağlık sayın modum...
EDEP OLMADIKCA ASALETiN FAYDASI OLMAZ!!!...