You are not logged in.

Dear visitor, welcome to AllaTurkaa. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

• "Meliscanan" is female
  • "Meliscanan" started this thread

Date of registration: Mar 28th 2007

• Send private message

1

Saturday, May 5th 2012, 10:09pm

Sen neyi Elde etmek istiyorsun ?

''Hani kimse parıldayan güneşe doğrudan bakamaz ya, ama güneş tutulmasında herkes gözünü güneşe diker. İnsanların düşünceleride böyle işte, doğru olana değil de neyin yanlış olduğuna hemen odaklanır. Doğrularınızı bilmezler, bakmazlar. Her zaman kötü bir açık ararlar üstünüzde. Boşuna bir arayış, bence bu dünya'da iyi yok, iyi gibi gözükenler var. Güneşin parıldamasını hayatlarında hiç araştırmazlar, ama güneş tutulmasını bir günde mutluluk içinde izlerler. Ters bir vakadır insanoğlu, tabiata göre hep dengesizlikte yaşar, insanlara karşı korku ve kötülükle yaşar. Ama insan ne kadar kahraman olursa olsun ufak bir kusuru varsa bile bunu değiştiremez, kusurlu kusurludur.

Hile yapmaktan zevk alan, kolay incinen, zevkleri önceden yaşayan sonradan hayal kırıklığına uğrayan, sevincini yersiz yaşayıp sonradan üzülen insanlarız, ters gidiyoruz. Ters gittiğimiz için tüm bu terslikler. Her şeye biraz gizem katamıyoruz, büyüyü hemen bozmak istiyoruz. Platon'un ideal ve mutlu yaşamdan kastı bu, normali normal yaşayamıyoruz, zoru zor olduğu için çözemiyoruz.

Biz mükemmel doğmadık, mükemmel olamayız, biz berrak insanlarız, Hepimizin birşeyleri ortada, saklayamayız. Bırakın nabza göre şerbet vermek taktiklerini. Mükemmeliyet varsa da bu nicelikle değil, nitelikle alakalıdır.

Elinizde bir portakal var diyelim, sıktınız onu, geriye sadece acısı kalır kabuğundan... Doğrularınızı, yaşamınızı en uç noktaya ittikçe yanlışlarla daha çok karşılaşacaksınız, çok kurnazsanız bir gün daha çok ahmak olacaksınız, çok eğleniyorsan çok ağlayacaksın.

Erdemlerimiz yok, olmayacak. Doğa ve tabiat, hayat bu kadar açıkken sen neyi elde etmek istiyorsun insanoğlu?''

ALINTI

sibela

Professional

• "sibela" is female

Date of registration: Jul 1st 2010

• Send private message

2

Tuesday, May 8th 2012, 12:22pm

Güzel anlatım paylaşım için teşekkürler..
~~Ben ne zaman büyüdüm annem ~~

MeRaL

Sage

• "MeRaL" is female

Date of registration: Jan 6th 2007

• Send private message

3

Tuesday, May 8th 2012, 1:58pm

hayat bu kadar açıkken sen neyi elde etmek istiyorsun insanoğlu?''

Belkide bu aciklari kapatmak istiyoruz :)
Ümitsizlik köyüne gitme, ümitler var. Karanliga dogru gitme, günesler var demis Mevlana Hazretleri. Bence iyiler var ve günes'in aydinlattigi seyleri görelim kafi, günesi görmesekte olur :hayret:

Tesekkür ederim Melis, düsündüren bir paylasim :çakçak:
Taviz Yok! Yol'a devam!

• "€fsunn" is female

Date of registration: Mar 30th 2007

• Send private message

4

Tuesday, May 8th 2012, 2:41pm

hic bir seyi canımın ici :D güzel paylaşım dı canım benim ...tsklerr
Gönlüme kurulmuş Cehennem olsan,
En güzel Cennete değişmem seni !!!

Melye

Super Moderator

• "Melye" is female

Date of registration: Feb 6th 2010

• Send private message

5

Friday, October 26th 2012, 12:22pm

çok güzeldi...düşündürücü...
teşekkürler canım benim...

• "Meliscanan" is female
  • "Meliscanan" started this thread

Date of registration: Mar 28th 2007

• Send private message

6

Sunday, October 28th 2012, 1:52pm

Begendiginize sevindim :rolleyes:
Ben Tesekkür ederim...

• "01antepli27" is male

Date of registration: Aug 18th 2011

• Send private message

7

Sunday, October 28th 2012, 2:58pm

Çok güzel bir paylaşım emeklerine sağlık sayın modum...
EDEP OLMADIKCA ASALETiN FAYDASI OLMAZ!!!...