Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Melye"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 30.01.2013, 10:19

Google'dan Hacker'lara Servet...

Google, hacker'lara tam 3 milyon dolar dağıtacak.

Google, bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Pwnium hackleme yarışmasında yeni işletim sistemi Chrome OS'u hacklemeyi başaranlara, 100.000 ila 150.000 dolar arasında değişen para ödülleri vereceğini duyurdu.

Daha önceki yarışmaların odağında Chrome gezinti aracı varken bu sene katılımcılardan Samsung Series 5 Chromebook 550'nin Wi-Fi modelini kullanarak Chrome OS'u hacklemeyi denemeleri istenecek. Google bu yıl yarışma kapsamında toplam 3 milyon dolar para ödülü dağıtacak.

Yarışmada katılımcılar Chrome OS'da yüklü olan herhangi bir yazılımı (kernel ve sürücüler de dahil olmak üzere) kullanarak işletim sistemini hacklemeye çalışacak. Google bu yarışmalar aracılığıyla hem sistemlerindeki açıkları keşfetmeyi hem de güvenlik söz konusu olduğunda kendi ürünlerinin rakiplerinden üstün olduğunu göstermeyi amaçlıyor. Geçen yıl Ekim ayında Kuala Lumpur'da yapılan Pwnium 2 yarışmasında Chrome'da bir açık keşfeden bir hacker 60.000 dolar para ödülünün sahibi olmuştu. Bu yıl para ödülünü arttıran Google ürünlerine güvenmekte haklı mı çıkacak, bekleyip göreceğiz.

2

Wednesday, 30.01.2013, 10:31

Vay bee ...

Bizde katilalim hemen Süpermodum hmm ne dersin :kizgulme: :kizgulme: :kizgulme:

T U R U N C U

Orta Düzey

• "T U R U N C U" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 30.01.2013, 11:46

Google hayatının hatasını yapmış :))

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Melye"

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 14.03.2013, 12:40

Hack'leyebildiler mi?

Google'ın her geçen gün gelişen işletim sistemi Chrome OS, şirketin düzenlediği hack'leme yarışmasında tüm saldırıları savuşturmayı başardı.

Google, düzenlediği Pwnium (3) hack'leme etkinliğnide toplamda 3.141.590 dolar dağıtmayı planlıyordu. Şirketin web tarayıcısında bulunacak bir açığa veya misafir modundaki sistem seviyesindeki bir açığa ödeyeceği miktar ise 110.000 dolardı. Bunun dışında bulunacak çeşitli açıklar için 150.000 dolara ulaşan ödüller de bulunuyordu.

Hacker'ların Chrome OS'a işleyemediği, Google'ın şu açıklamasıyla onaylandı: "yarışmamızda herhangi bir kazanan olmadı, ancak kısmi açık sayılabilecek bazı çalışmaları değerlendiriyoruz."

Bununla birlikte beyaz şapkalı hacker'lar, Pwn2Own etkinliğinde Chrome'daki bir açığı bulmayı başarmış, yüzlerce doları kazanma hakkına sahip olmuşlardı. Pwn2Own'da güvenliği delinen tarayıcılar arasında Internet Explorer, Firefox ve Safari de var.