Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: AllaTurkaa. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

Oqus Pokus

Moderator

• »Oqus Pokus« ist männlich
  • »Oqus Pokus« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 16. Juli 2007

• Nachricht senden

1

Freitag, 15. Februar 2013, 23:39

Vodafone Easybox 803 Port Açma

Vodafone Easybox 803 kendi resimleri üzerinden anlatım olursa daha iyi olur diye düşündüm

http://192.168.2.1 adresiyle modem arayüzünüze bağlanın.

Eğer değiştirmediyseniz, fabrika çıkışında
Kullanıcı adı: root
Şifre : 123456

üst resim de 192.168.?.? yazan yere kendi IP adresinizi yazmanız gerekmektedir.
Bu adresi herhangibir Flatcast Radyosunda sohbette sağ tıklayarak resimdeki gibi öğrenebilirsiniz;

Son olarak Firewall (Güvenlik duvarı) da engellemesin diye, alttaki resimdeki kutucuktaki işareti kaldırdıktan sonra Modem ayarlamamız bitiyor.

Modem açılıp kapandığında ya da net kopup tekrar bağlandığında size sürekli sorun çıkarmasını istemiyorsanız. IP adresinizi sabitlemenizi öneririz.
İP SABİTLEME (XP ve VİSTA İÇİN)

Bu işlemlerle birlikte bilgisayarınızda Güvenlik Duvarında Flatcast 40123 için de izin oluşturmaz iseniz yayına halen port sorunu yaşayabilirsiniz.

Bu Anlatımdan da Güvenlik Duvarından izin için yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz,
Windows 7 Güvenlik Duvarı (Firewall) Port Açmak