Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "delaneyrudd"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 25.11.2010, 13:49

Nicklerin Otomatik Radyoya Girişi

Merhaba bazı radyolarda görüyorum.Üye flatcast.coma giriş yaptıktan sonra hangi radyoya girerse girsin guest olarak değilde nicki ile giriş yapıyor.
Acaba bunu ben nasıl yapabilirim.Belli bir kodu varmıdır.Şimdiden teşekkürler.

• "nisa nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 25.11.2010, 16:33

http://www.flatcast.com/de/

burda user name ve password var nicikini gir şifrenide otomatik gşirersin
bi google crome kullanırsan da sayfa da otımatik olarak rayo acılır nicx,nde radyoya girer

• "_KaRa_YeL_61_" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 7.03.2013, 05:25

Arkadasin sordugunu bende merak ediyorum.. Yani söyle.. Benim radyoma gelen eger ki Flatcast.coma bi nickle kayitli oldugunda.. Radyoya girisi guest olarak degilde nickli oluyor.. o nasil ayarlaniyor??

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 7.03.2013, 08:09

_KaRa_YeL_61_,

Nasıl kayıtlı üye olmacağınızı soruyorsanız bu başlıktaki anlatıma bakın lütfen...burdaki anlatımdaki gibi guest iken logine basarak o ekrandanda kayıta başlayabilirsiniz yada flatcast in kendi sitesine girip ordanda aynı anlatıma göre nick alabilirsiniz.
Flatcast: Kayitli Üye olmak

yalnız flatcast in güvenli şifre uygulaması var ve her şifreyi alamassınız...onun içinde bu başlığa bakın lütfen...
Flatcast'ta Güvenli Sifre Uygulamasi ve Kullanilmayan nicklerin silinmesi!

eğer nick aldıktan sonra nick'iniz flatcast üzerinden hangi radyoya giderseniz gidin otomatik olarak görünsün istiyorsanız onun içinde herhangi bi radyoda nick ve şifre girdikten sonra alttaki resimdeki Enable Automatic Login yazan yeri işaretli bırakmanız yeterlidir.artık hangi radyoya giderseniz gidin nick iniz otomatik girecektir ve her seferinde şifre ve nick girmek zorunda kalmazsınız..

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 7.03.2013, 20:19

...

Bunu biliyorum emeginiz icin tskr ederim.. Ama benim kast ettigim.. Ben yayindayken mesela, Flatcast.com sayfasinda oturumu acik olan kisinin nicki radyoma geldiginde bana direk gözükmesi.. Bazen denk geliyor bana.. Baska radyolara girdigimde otomatikmen Radyonun nickiyle girmis oluyorum daha giris yapmadan.. O ayarin nasil acildigini merak ediyorum.. Saniyorum basligi acan kisi de ayni seyi sormustur..

Bu sekilde oturumu acik oldugunda, nicki otomatik giris olarak ayarlamamissa bile radyoya girdigi an burada oturumu acik oldugu nicki ile giris yapmis olur..

Umarim derdimi anlatabilmisimdir..

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 7.03.2013, 20:36

sonda anlattığım şey sizin kasdettiğin şey aslında...
ilk olarak birşey söylemek istiyorum yayın alırken illaki radyo nick i girmeniz şart değil...yani flatcast ' e örneğin Karayel61 olarak girdiniz diyelim...onunlada direk yayın alabilirsiniz...ve flatta radyoları gezerken radyo nick iniz çıkmamış olur...
sonra verdiğim resimdeki gibi normal nick inizi işaretlersenizde otomatik olarak o nick çıkmış olur...
flatcast sayfasında eğer radyo nick iniz takılı ise onuda logout yapıp kaldırabilirsiniz..almanca galiba sizin ekran...en alttaki abmelden aynı şey olması gerekiyor..
onu tıklayın ordan isim kalkar ve yeni nick ve şifre girebilirsiniz...radyo nick inizi ve şifrenizi sadece radyo ayarlarınızı yapacağınız zaman girmeniz yeterlidir...

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 7.03.2013, 20:42

Yine anlatamadim sanirim.. Ben kendi nickimden bahsetmiyorum.. yabanci birinin benim radyoma gelmesinden bahsediyorum..

Yani Flatcast.com da oturumu acik oldugunda radyoya girdiginde o nick gözüksün demeye getiriyorum.. anlatabildim mi? Yani kendi nickim degil.. Radyoma dinleyici olarak gelenden bahsediyorum..

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 7.03.2013, 20:53

hmmm yani sizin demek istediğiniz gelenler gast yada guest yerine direk nick leri ile gelsin ve kim olduklarını bileyim demek istiyorsunuz...
ama bu istemedikleri sürece mümkün değil...yani isteyen misafir gezer isteyen nick girer öyle radyonuza misafir olur...

cansin159

Moderatör

• "cansin159" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 7.03.2013, 20:53

demek istediqiniz f5.2 kullanıyorsanız nick flatcast.com da kayıtlıysa quest olmadan nick direk qirer
f5.3 kullanıyorsanız da sifremi hatırla yaptıysanız nick otomatik qirer

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 7.03.2013, 20:57

hmmm yani sizin demek istediğiniz gelenler gast yada guest yerine direk nick leri ile gelsin ve kim olduklarını bileyim demek istiyorsunuz...
ama bu istemedikleri sürece mümkün değil...yani isteyen misafir gezer isteyen nick girer öyle radyonuza misafir olur...

Mümkün cünkü bende bir kac kere öyle denk geldim.. Yani daha nick girmeden, girdigim radyoya flatcast.com da oturumu acik olan nick ile girmis oldum..

demek istediqiniz f5.2 kullanıyorsanız nick flatcast.com da kayıtlıysa quest olmadan nick direk qirer
f5.3 kullanıyorsanız da sifremi hatırla yaptıysanız nick otomatik qirer

Ben f5.3 kullaniyorum.. yani 5.2 kullansam gelen kisiler radyoya orda ki nickle düsecek öyle mi? Yada sizde mi kendi nickimden bahsediyosunuz??

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 7.03.2013, 21:02

bakın ben mümkün değil derken anlatamadım galiba...ilk msj ımdaki resim yada flatta ayarlı olması ile alakalı...yani ben oraya nick imi otomatik bırakmam mesela...çünkü girdiğim radyoda direk nick im çıksın istemem...yani herkez bunu istemez...ve herkezde tek nick de olmas...isteyen istediği radyoya ya misafir dinler yada farklı nick le giriş yapar vs...orada takılı bırakıp gezen çok nadirdir...bunu demek istedim...

• Özel mesaj gönder

12

Thursday, 7.03.2013, 21:11

Anladim.. Sagolun.. Onun bi ayari olmasi lazim bende onu merak ediyodum.. Biliyorum herkes öyle gezmez.. Ama ben yine de sansimi deneyeyim diye demistim.. :-)

Umarim bu konu da bana yardimci olabilecek biri vardir.. :-) Yine de emeginize saglik.. Tesekkür ederim.. Hayirli aksamlar :-)

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Thursday, 7.03.2013, 21:15

onun ayarı radyoların elinde olsun anlamında diyorsanız yok malesef...(yani radyoma her gelen nick i ile giriş yapsın diye flatcastden tanımlı bir ayar yok malesef)
onun ayarı dinleyicilerin elinde...flatta nick lerini otomatik yaparlarsa .yani kayıtlı tanımlarlarsa girdikleri radyolarda direk çıkar...ama dediğim gibi logini kaldırırlarsa çıkmaz...

kolay gelsin sizede hayırlı akşamlar...

YoRqUn

Profesyonel

• "YoRqUn" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Thursday, 7.03.2013, 21:44

@_KaRa_YeL_61_

Flatcast Üzeri Giriş Yapan Bir Misafirin Sizin Radyonuza Geldiğinde
Otomatikmen Nickinin Görünmesi İçin İlk Olarak Şunu Bilmek Gerekir
Gelen Misafir Acaba Hangi Adresten Nick Girişi Yapmış.?
flatcast.com
flatcast.net
flatcast.info

Çünkü Sizin Radyonuzdaki İframe Kodu Hangi Adrese Ait İse Misalen Sizin Sid Numaranız
http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=xxxxx Böyle Diyelim

Bu Şu Demektir Sizin Radyonuza Otomatik Düşecek Nickler
Sadece flatcast.com Adresi Üzerinden Giriş Yapmış Kişilerdir
Diğer Adreslerden Giriş Yapanlar Malesef Radyoda Otomatik Görünmezler

Umarım Anlatabilmişimdir.!

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Friday, 8.03.2013, 08:26

Mümkün cünkü bende bir kac kere öyle denk geldim.. Yani daha nick girmeden, girdigim radyoya flatcast.com da oturumu acik olan nick ile girmis oldum..

Bende anlatayim ^^
Cok basit. Nicklerin radyoda görünmesinin iki ihtimali var.
  1. F5.3 sürümünde ENABLE AUTOMATIC LOGIN diye isaretlenmesi | - Bilgi: Flatcast F5.3 (RC 1)
  2. Flatcast.com/.net adreslerinde oturumu acmis olan kisiler, radyolarin iframe kodlarinin baglantisina göre nick ile radyolara düser (sizinde basiniza geldigi gibi)

Bunu bilen kisiler:
  1. F5.3 sürümünde ENABLE AUTOMATIC LOGIN isaretlemez ve otomatik nick girisi yapmaz
  2. Flatcast.com/.net adreslerinde LOGOUT / ABMELDEN yaparak, radyoya nick ile düsmeyi engellemis olurlar
  3. Ya bir program kullanarak, veya rutin olarak CEREZleri / COOKIE silerek otomatik giris yapmayi engellemis olurlar

Kisacasi: Radyo sahibi dinleyicilerim nick ile düssün diye herhangi bir girisimde bulunamaz. Tamamen dinleyici'nin elindedir üstte arkadaslarimizinda belirttigi gibi.

• Özel mesaj gönder

16

Saturday, 16.03.2013, 20:58

@_KaRa_YeL_61_

Flatcast Üzeri Giriş Yapan Bir Misafirin Sizin Radyonuza Geldiğinde
Otomatikmen Nickinin Görünmesi İçin İlk Olarak Şunu Bilmek Gerekir
Gelen Misafir Acaba Hangi Adresten Nick Girişi Yapmış.?
flatcast.com
flatcast.net
flatcast.info

Çünkü Sizin Radyonuzdaki İframe Kodu Hangi Adrese Ait İse Misalen Sizin Sid Numaranız
http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=xxxxx Böyle Diyelim

Bu Şu Demektir Sizin Radyonuza Otomatik Düşecek Nickler
Sadece flatcast.com Adresi Üzerinden Giriş Yapmış Kişilerdir
Diğer Adreslerden Giriş Yapanlar Malesef Radyoda Otomatik Görünmezler

Umarım Anlatabilmişimdir.!

Eyvallah yorgun kardes.. Sordugumda buydu.. tskr ederim.. Anladim sagol emegin icin..