Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Masum Masum" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Masum Masum"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 31.03.2011, 21:43

Sizce İdam Geri Dönmeli mi?

Belki bir flatcast forumu olarak bizleri ilgilendirmeyen bir konu, fakat son zamanlarda cokca gundeme gelen bir konuda cocuk tacizi ve cinayeti
fikir alisverisi ve dusuncelerinizi paylasmak isterseniz bu ankete katilabilir ve dusuncelerinizi yazabilirsiniz..

2

Thursday, 31.03.2011, 21:51

ensest ve sapiklik yas siniri önemsiz ama cocuklara sapiklik yapanlara idamin alasi olmali bence...
hatta iskence yapa yapa olmali ...
sorry böyleleri yasama hakki olmamali...ben susayim en iyisi simdi...

yoksa siddete karsidir melis...

• "Masum Masum" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Masum Masum"

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 31.03.2011, 21:55

biraz once bi haber daha okudum, 75 yasinda bir adam 10 yasinda bir kiza tacizde bulunurken yakalanmis
boylesine ne yapmali ne demeli artik bilemiyorum... Allah yavrularimizi korusun..

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 31.03.2011, 22:18

Bence belirli bir kapsamda nadiren olmalı...Şöyleki konu çocuksa,taciz,tecavüz gibi sapık eylemler varsa ve kanıtlanmışsa evet.Ha bu yaşlı yada özürlü kendini savunamayan kişide olabilir.Ama çok iyi araştırılmalı,kanıtlanmalı veya itiraf etmeli..Ben kendi adıma vergilerimle böyle insanların beslenmesine karşıyım...Allah savunmasızları korusun :S

5

Thursday, 31.03.2011, 22:19

Bu soruya cevap vermeden önce duygularımızı ve mantığımızı birbirinden ayırmamız lazım. Sadece duygularımızla hareket ettiğimizde, o anki ruh halimiz belirleyici olur. Ancak mantığımızla hareket ettimizde, teraziyi daha dengeli tutarız diye düşünüyorum.

Şahsi düşüncem; idam, tarih boyunca zaman zaman çaydırıcı olmuşsada, tatbiki herzaman geriye dönüşü imkansız bir risk taşımaktadır. İşte bu yüzden idamın geri gelmesi değil de, mevcut ceza infaz mevzuatının caydırıcı olacak şekilde yeniden düzenlenmesi daha yerinde olur.

idam cezasının en önemli özelliği caydırıcılığının çok etkili olmasıdır. Yalnız bu cezanın da kötü etkileri olabilir topluma karşı toplum korkak yetişebilir, sevgisiz yetişebilir. Bunun yerine şu an ki ceza infaz düzenimiz iyileştirilmelidir. Amacına ulaşması için ıslah edici ve topluma yeniden kazandırma yöntemleri uygulanmalıdır. Denge sağlanmalıdır. Bence idamın gelmesi kolaycılığa kaçabilir.

Eğer insanların canını almaya izinli olsaydık evet idamlık adam çok ama bizim can alma gibi yetkimiz yok canı veren alır.

bence cozum ıdam değil.. bence cozum INSANLIGI gerıye getırmekte.
cok değil 150 yıl oncesın de ıkı yuz yıl oncesınde ınsalardan sadece ıdamdan korktukarı ıcın mı suc ıslemedıler. bence kesınlıkle hayır ınsalıklarının bılıncındeydıler.. 600 senelık osmalı da dava sayısı 20 yı gecmedıyse bu ıdamdan değil ahlaktan toplumumuz ahlak olarak bıttı emınım o ceza gerı gelse ınsan kalmaz ulkede

buda bir fikir sadece

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 31.03.2011, 22:31

Yazdıklarınızın bir bölümüne evet katılıyorum.İNSANLIĞI geri getirmek ama nasıl ?
İdam cezasının toplumu korkak ve sevgisiz yetiştireceğine değinmişsiniz...
Peki şuan toplum korkak ve sevgisiz değilmi?
Ben çocuklarıma babanız harici hiç kimse yakınınız değil uzak duracaksınız derken sizce cesur ve sevgi dolu çocuklarmı yetiştiriyorum..
Ben bir anne olarak korkarken çocuklarım nasıl korkmasın?
Eskiden arkadaşlarımıza giderdik yatılı kalırdık şimdi?
Bırakın amca oğlu dayı oğlu komşu oğlu bile kardeşimizdi. Ya şimdi?
Bakın size sadece şu kadarını söyleyeyim başına gelmeyen bilmez acır ama asıl acıyı çaresizliği hissedemez.
Başına gelende idamı bırakın verin ben halledeceğim der bu o kadar acı ve derin bir konudur...
Bunların islahı diye bir durumda maalesefki yok.
Afta çıkanların aynı suçtan kısa bir süre içersinde hapishanelere geri döndüklerini hepimiz biliyoruz.
Bu kişiler ruhi dengesi bozuk kişiler olabilirler ama o kadar da akıllılarki çıksın idam kanunu bakın azalıyor mu,azalmıyor mu?
Ben kesinlikle kanıtlandığı itiraf ettiği anda idamından yanayım ancak o zaman bu ortamın düzeleceği görüşündeyim..
Aslada vergilerimin bu kişilerin boğazından geçmesini istemiyorum...

Buda bu olayı yakınen yaşamış birinin fikridir....

7

Thursday, 31.03.2011, 22:44

ensest ve sapiklik yas siniri önemsiz ama cocuklara sapiklik yapanlara idamin alasi olmali bence...
hatta iskence yapa yapa olmali ...
sorry böyleleri yasama hakki olmamali...ben susayim en iyisi simdi...

yoksa siddete karsidir melis...

melis aynen söylediklerine katılıyorum çok şey yazmak geciyor insanın içinden:(
3 tane günahsız yavruyu acımasızca katledip bi çukura dolduran bir insana ki insan derken bile zorlanıyorum...
hapse girdi orda yesin içsin yatsın...
artı 9 yasındaki o dünyalar güzeli fırat hak ediyomuydu böyle bir sonu...
yasama hakkı elinden böylemi alınmalıydı?
aralarında öldürülen çocukların ailelerininde aralarında bulunduğu toplumun ceplerinden çıkan vergilerle besleyelim biz bu caniileri doğru olan bu demekki...
ibret alem için ben böyle insanların cezalarını en ağır şekilde ödemelerinden yanayım...

8

Friday, 1.04.2011, 00:19

o türde işlenen suçların hepsi canice ve vahşicedir.. buna hiçkimsenin itirazı zaten olamaz
olursada o insanın insanlığından zaten şüpe duymak gerekir

fakat ... asırlar öncesinden günümüze kadar ulaşan biçok idam şekilleri olmuştur..

insan denen varlığın bir diger insanı tecavüz veya başka tür işlediği katliamgibi cinayetler akla mantıga sığcak ve kabul edilebilcek bir durum zaten değildir..o türde kişilerin işlediği vahşice cinayetse
idamda bir nevi aynı oranda eş değerdedir...diye düşünüyorum

onun için birkaç örnek vericem.. o tüde kişilerin yaptıklarını tasvip etmediğimgibi ve vahşice insanlık dışı olarak gördüğüm gibi
bu örnekleride aynı oranda görüyorum

=====================

Toptan atilma: Bazen mahkum, bir topun agzina baglanir ve top ateslendiginde mermi kisinin bedeninin içinden geçerdi. Bazen de mahkum büyük bir topun içine mermi niyetine yerlestirilir, sikistirilmis barut ateslendiginde paramparça olurdu.

Tekerlek: Tekerlekler çok degisik biçimlerde kullanildi. Örnegin, kisi özel yapilmis dev bir tekerligin dis kenarina baglaniyor ve sivri kaziklarin ya da bir tepenin üzerinden asagi yuvarlaniyordu.

Demir kap: Içine fareler doldurulan büyükçe demir bir kap, açik agzi karin bölgesine gelecek sekilde mahkumun vücuduna yerlestiriliyor. Ardindan bu kap isitiliyor. Fareler can havliyle mahkumun karnini kemirip kaçacak yer ariyor. Böylece mahkum iç organlari fareler tarafindan kemirilerek ölüyor.

Kafa kesme: Bu infaz yöntemi 16 ve 17'nci yüzyilda Avrupa'da ölüm cezasinin en insancil yolu olarak kullanilmistir. 1789 Fransiz devriminde ise kafa kesmek için Giyotin adli özel alet gelistirildi. Giyotin, Fransa'da uzun yillar kullanildi.

Kaynatma: Ortaçag'da popüler olan yöntem. Insanlar baglanarak, agir agir isitilan dev kazanlarda haslandi

Deri yüzme: Keskin bir biçakla canli canli suçlunun tüm derisi yüzülüyordu. Deri solunumu duran mahkumu acili ve uzun bir ölüm bekliyordu.

Parçalanma: Mahkum henüz canliyken balta, satir ya da testerelerle parçalara ayriliyordu. Arap ülkelerinde 20'nci yüzyilda bile biçimde uygulandi. En son Suudi Arabistan yetkilileri, 1987 yilinda Kabe'yi basan bir grubu bu sekilde öldürdü.

Ezme: Mahkum zemine yatirilir ve üzerine asama asama agir taslar yerlestirilirdi. Mahkumun nefessiz kalarak öldügü bu yöntemde, cellat, ölüm zamanini istedigi gibi uzatabilirdi.

Testereyle kesme: Suçlu testere ile ikiye bölünür..

Çuvala koyma: Suçlu yilan, akrep, kedi, köpek gibi hayvanlarla büyük bir çuvalin içine konurdu.

Yarma: Suçlu kendindeyken gövdesi açilir ve iç organlar tek tek çikartilip, kendisine gösterilirdi..

insan okudukca ürperiyor dimi.. :S

ama şuda varki o çocuklara ve daha nicelerinede böyle yapıldıkca aynı ölçüde ürperiyoruz :S ... peki çaresi
her ikiside ürpertici değilmi diye düşünüyor bazan insan :S

9

Friday, 1.04.2011, 00:20

Beratcan siz neler yazmissiniz öyle.....
hmmm o igrencler tedavi görsünler, topluma geri kazandirilsin...hadi yaaa birde kazandirildi diye ayakta kendilerini alkislasinlar....
yapmayin ALLAH ASKINA, elbette can almak insana mahus degil ama bana binde günah yazilsa ben öylelerin canini degi cigerini söker alirim elimden gelse...
ayrica ibret olur böyle serefsizlere....birdaha kimse korkudan evet aynen korkudan öyle bir suc isleyemessin diye...hatta yukardada yazdigim gibi iskence ile...
yine diyorum siddetin her türne karsi olan ben, bu sekilde yazabiliyorsam yeridir...

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Friday, 1.04.2011, 00:23

"insan denen varlığın bir diger insanı tecavüz veya başka tür işlediği katliamgibi cinayetler akla mantıga sığcak ve kabul edilebilcek bir durum zaten değildir..o türde kişilerin işlediği vahşice cinayetse idamda bir nevi aynı oranda eş değerdedir...diye düşünüyorum"

Bence bu sözünüzü bir daha düşünün....
Hiçbir suçu günahı olmayan bir yavrunun taciz edilip,tecavüz edilip öldürülmesiyle,
Bunları yapan caninin öldürülmesini bir tutmayın,lütfen....

11

Friday, 1.04.2011, 00:27

hepsini teker teker okudum ve inanın bana hiç birisi bana...
o günahsız yavruların çektiği acıyı (ve ailelerinin)düşündüğümdeki o ızdıraabı vermedi çok yazıkki...
aslında bir iki şık daha olabilirdi...

12

Friday, 1.04.2011, 00:31

her ikiside ürpertici değilmi diye düşünüyor bazan insan :S

yooohicde ürpermedim inanin....az dahi o idam sekilleri öyle canilere....

arti sizde celiskide kaldiniz ilk yazdginiz ile az evel yazdginiz cok farkli....

arti mantikli düsünmek gerek demissiniz....bölye durumda insan olan insanin mantigi devre disi kalir...

dahda sinir systemlerim yormadan kaptiyorum kendimce burdaki yorumumu bu cümlelerim ile...

ALLAH kimsenin basina en basta ANNE evlat sahibi olanlara böyle bir aci göstermesin. ukardada arkadasimin yazdigi gibi ALLAH herkesi korusun ...

• "Ayazz 67" bir erkek

• Özel mesaj gönder

13

Friday, 1.04.2011, 00:38

konu cocuklarimiz olursa idam olmasi gerek tv de ve gazetelerde okuyoruz cocuklarimizin haberlerini cok kötu birsey benimde bir kiz cocugum var ve dusunmek bile istemem allahkorusun bu tip olaylardan bizleri hic kimsenin basinada vermesin ins
bu devirde idam cezasi olmali diye dusunuyorum hapis cezasi cezasi na carptiriliyo ama 5 sene veya 10 sene sonra cikinca yine ayni suclarina devam ediliyo
idam cazasi yasasi cikinca belki insanlarimiz cekinir sapikca hareketlerden uzak kalir :(

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

14

Friday, 1.04.2011, 00:45

Zaten günümüzde bazı ülkelerde mevcut olan idamlarda bu şekilde değil.Bir anlık elektrik akımı yada ilaçla idam ediliyorlar.
Ama bize gelince insan hakları devreye giriyor...
Bizim bahsettiğimiz zaten normal bir adi suçlu değil yani kavgada adam öldürmüş,hırsız o bu değil heleki fikir suçlusu hiç değil.
Bizim bahsettiğimiz masum çocuklara,yaşlılara kendini korumaktan aciz insanlara yapılan taciz,cana kıyma olayları.
Bir hafta boyunca tv'de sabah yayınlanan programlara bir bakın...
Genç kızlar üniversiteye gidiyor yok oluyor,markete diye çıkıyor çocuk yada genç kayboluyor.Erkeği kızıda yok maalesef ki...
Sonra bir kıyı köşede tecavüz edilip öldürülmüş bulunuyor...
Devamı buyur sana sıcak bir mekan,yemek,su ha yanındakilerde zaten aynı suçtan olanlar özellikle dikkat ediliyor buna.
Ne güzel birbirlerine anlatıp daha tecrübelenip çıktıklarında daha korumalı çocukları nasıl el altı yapabilecekleri konusunda uzmanlaşma hatta çeteleşme.Oh sende yan dışarda derdine....
Müebbet hapis verseniz nolacak? Bir af çıkınca dışarda ve bir aya kalmadan başka bir canı yakıp tekrar içerde.
Ha diyelimki öldürmedi.O zaman suçu çok daha hafif...Ya o çocuk mahvolmuş bitmiş bir hayat...
Maalesefki günümüzde kişilik problemi yaşayan çok erkek çocuğununda kökeninde bu tarz bir olay yatmaktadır.
Biz onu içeri atar besler sonra birde bu tarz çocuklarımızı yadırgarız aileleride bırakın bir psikolojik destek almayı birde nefret ederler.
Kız erkek farketmez kötüdür artık o...Suçludur,kirlidir,utançtır,problemdir ama onun suçu nedir HİÇBİRŞEY..
BENCE idam edileceklere acımak onları düşünmekten çok biz bu çocuklarımızı düşünmeliyiz...
Şiddete karşıda olsam, bunlarda acıma yok idam! İster işkenceyle ister bir ilaçla neticede yaşama hakları olmamalı.
Buna rabbiminde "neden" diyeceğini sanmıyorum bu tarz insanlar öldürüldüğünde vakti geldi vefat ettidir bence...!

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "TurkEce" (1.04.2011, 00:51)

15

Friday, 1.04.2011, 00:59

tabiki kimse o türde vahşice bir cinayeti tasvip edemez ...

Günümüzde halen idam tartışması yapılabiliyor.İdam çağdışı bir yoketmedir ceza olamaz ceza insanları terbiye için vardır.İnsan insanı hatta devlet insanı yok edemez İnsan haklarının en birincisi yaşama hakkıdır.Yaşama hakkına son veren bir ceza olabilirmi insanlık için çağdaş mantık ile ,asmayalım da besleyelimmi mantığı ile değil ,hedef çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmaktır.
o türde kişilerin yaptığı vahşilikse demek istediğim idamda aynı oranda bir vahşiliktir diye... çözüm bu olamamlı
sonuçta vahşice bir suç işlenmiştir buna zaten katılmamak mümkün değil ..

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

16

Friday, 1.04.2011, 01:05

Peki o zaman ben size soruyorum...
Bir ülke geldi bize saldırdı bizim gücümüz var ama karşı koymayalım çağdaş bir ülke olalım.
Biz insan öldürmeyiz,biz çağdaşız,biz barışçıyız diyelim çekelim beyaz bayrağı teslim olalım...
Buda aynı şey biz çağdaş bir ülkeyiz buyrun siz çocuklarımızı pis emellerinize alet edin,öldürün..
Olsun biz sizi besleriz,bakarız,severiz,terbiye ederiz çünkü uygarız çağdaşız.. Hayır kusura bakmayın işte burda çağdaş değilim...
Bakın tekrar söylüyorum Allah kimsenin başına vermesin verdiği zaman siz bırakın bu çağdaş barışçıl düşünceleri,
devleti tanımıyorsunuz verin ben vericem cezasını diyorsunuz...Dediğim gibi yaşamayan bilmez ve dilerimki kimse yaşamasın.
Şunuda söylemeliyim böyle bir suçu Allah korusun benim en canım ciğerim oğlum,abim,eşim,dostum yapmış olsun aynı şeyi savunurum.İDAM...!

17

Friday, 1.04.2011, 01:17

Şunuda söylemeliyim böyle bir suçu Allah korusun benim en canım ciğerim oğlum,abim,eşim,dostum yapmış olsun aynı şeyi savunurum.İDAM...!

işte bunda yanılıyorsunuz ALLAH hiç kimsenin başına öyle bişey vermesin ama olay o boyutta olursa bu fikriniz inanın değişir
hepimizin eşi akrabası çocukları o çocukların canı nasıl kıymetliyse her insanın canıda aynı oranda kıymetlidir..

yani idam onun için olmamamlı diyorum.. ama o türde cinayetlerde vahşice ve canicedir bunuda belirtiyorum ...

şunu size kesinlikle söyleyeiblirim bu bir cinnet geçirmektir insan o evreye geldiğinde inanın ne idam edilceğini düşünür nede başka birşeyi
işte biz bunun önüne geçmeliyiz yoksa birini idam edersin bir digeri gelir bunun tek açıklaması cinnettirr...
insan cinnet geçirdiği zaman zaten dünyayla ilişkisini kesmiştir ve gözü başka bişey görmez idam etsen ne olur etmesen ne olur
yani öyle kişileri idam etmek çözüm değildir çünkü onu edersin yarin bi başkası aynı cinneti geçirir sonra bakarsınki idamda çözüm değilmiş diye bitmezki ..

bunu anlatmak istiyorum sadece

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

18

Friday, 1.04.2011, 01:25

Sizi anlıyorum ama bakın bir çocuğu kaçırıp saklamak taciz etmek tecavüz etmek sonrada öldürmek sizin dediğiniz cinnet kavramına girmez.
Halk dilinde sapıklıktır,tıp dilinde ruhani bozukluk,psikolojik rahatsızlık gibi bir sürü isimleri vardır.
Kendi adıma ben ne dedim; Nadir ama olmalı.İşte bu üç çocuğun katili...
İdam edilsin tamam hadi acıdık çok işkenceyle değil ilaçla bir anda gitsin bakın nasıl örnek oluyor bu kaçırma olayları nasıl azalıyor.
Siz bana diyorsunuzki insani duygularını yitirmiş ve bu uğurda bir sürü masumu acı çektirerek yok etmiş kişiye insani davranalım,
Bende buna hayır diyorum 8) Diyeceğimde ve ısrarla söylüyorum isterse en yakınım olsun...HAYIR :thumbup:

20

Friday, 1.04.2011, 02:12

sizin dediğiniz cinnet kavramına girmez

ozaman Cinnet kavramını biraz açalım

bütün iplerin koptugu an
anlasildigi uzere cinnet geciren kisinin gozu dönmüştür ve karşısında anne,baba,kardes,dost vs. dinlemeden parcalara ayırır
insanın kolunu/kafasını cama geçirip, hayati önem taşıyan damarlarının kesilmesine ve belkide ölmesine sebep olacak kadar mantık dışı davranmasına neden olabilen duygudur.

insanı depresyona sokan uzun süreli bir sıkıntının ardından , volkanik bir patlama gibidir.

örnek:
Cinnet getiren baba dehşet saçtı...Cinnet geçiren anne oğlunu 5. kattan attı
işte insan kızına eşine çocuğuna akrabasına insan insana hatta hayvana ve hatta bir canlıya bunu yapaiblirmi akla mantığa sığarmı normal düşünen insanın aklı mantığı olan bir insanın değil bunları yapmak bir canlıya bile kıyamaz

bunun yapılabilmesi bu vahşetin işlenebilmesinin bitek açıklaması vardır oda cinnetirr..işte insan o türde bir psikolojiye büründüğünde
ne anne tanır ne baba ne eş ne kardeş ne çocuk ne canlı hiçbişey tamınaz asla tanımaz
bırakın kendi oğlunu 5. kattan atmayı normal biri zaten bir canlıya bile kıyamaz...peki bu kişide cinnet geçirip oğlunu kızını camdan attıysa
yada o kişilerde yukarıda dediğimgibi (ki) mutlaka o psikolojiye girmiştir.. devletdemi aynı psikolojiye girmeli diyede düşünüyor insan

olayın vahşetini kavramak ayrıdır(ki) ben bunda hemfikirim.ama vahşete vahşetle karşılık vermekde ayrıdır .bunda hemfikir değilim