Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

ALYEL

Stajyer

• "ALYEL" bir kadın
  • Konuyu başlatan "ALYEL"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 4.10.2008, 23:14

DINLEYICI

SLM ÖNCELIKLE BILEN ARKADASLAR YARDIMCI OLURSALAR SEVINIRIM HER ZAMAN GIREM DINLEYICIM 3 GUNDUR RADYOMA GIREMIYO KARSILASTIGI SORUN ŞU>>Flatcast uses the protocol UDP Port 40123. At the moment your system does'nt work with that protocol.
Typical reasons:
SIZCE NE OLMUS OLABILIR LUTFEN ACIL CEVAP BEKLIYORUM SIMDIDEN TSKLER:((

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 4.10.2008, 23:21

acil bunu --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372 oku

3

Saturday, 4.10.2008, 23:24

ALYEL, modem port sorunu

protocol UDP Port 40123 port nosu modem ayarlarıan girip bu portu aktif etmeli

Protokol UDP Bağlantı Noktası 40123'ü kullanamıyor. Şu anda sistem, protokol 40123 portsuz çalışmaz çalıştırılamaz.
Tipik sonuca hataları

radyon f5 versiyou ise arkadaşın silip tekrar yükleme yapsın veya
ikinci secenek bilgisayarındaki herhangi bir frewall radyona girmesini engelliyo olabilir aile koruma programı gibi mesela

ALYEL

Stajyer

• "ALYEL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 4.10.2008, 23:25

GIRECEK OLAN DINLEYICI 3 GUN ÖNCE GIRIYODU HER ZAMANKI DJLER YAYINDA BI SORUN OLMUYODU AMA PORT FALAN NE ALAKA DINLEYICIYLE ONU ANLAMADIM

5

Saturday, 4.10.2008, 23:28

ALYEL, başkaları girebiliyormu radyona bi tek o arkadaşınmı giremiyor

ALYEL

Stajyer

• "ALYEL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 4.10.2008, 23:29

EVET BERATCAN

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 4.10.2008, 23:29

Alıntı sahibi ""ALYEL""

GIRECEK OLAN DINLEYICI 3 GUN ÖNCE GIRIYODU HER ZAMANKI DJLER YAYINDA BI SORUN OLMUYODU AMA PORT FALAN NE ALAKA DINLEYICIYLE ONU ANLAMADIM

senaryo 4ü oku.

ya anlamadigim, yetkililer emek verip , resim yapip bizlere güzel bir sekilde anlatmislar. yapman gereken tek anlatimi okuman.

yukarda verdigim linki iyice bir oku, tüm sorularinin cevabini orda bulacaksin.

8

Saturday, 4.10.2008, 23:31

Alıntı sahibi ""Ipek1988""

acil bunu --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372 oku

bak arkadaşımız yer göstermiş

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Saturday, 4.10.2008, 23:33

ALYEL, buyur ipek link vermis, turkce olarak yaziyor okuyun ve flatcastin nasil calistigini, portun ne demek oldugunu ve neden bazilarinin girip bazilarinin giremedigini acikliyor,
ozelliklede Senaryo 5 i okumanizi oneriyorum...

Alıntı sahibi ""Ipek1988""

ALYEL

Stajyer

• "ALYEL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Sunday, 5.10.2008, 00:00

ARKADASLAR OKUDUM YUKARDAKI LINKI AMA ANLATAMIYOM SANIRIM HER ZAMANKI DJLER YAYINDA VE RADYOMADA 3 BES KISI YOK 10 ON BES KISI RAHTAT GIRIYO SUAN AMA SADECE O ARKADAS GIREMIYO DURUP DURURKEN NE OLABILIRKI BU PORTLA NE ALAKA DJ HERZAMANKI DJ DINLEYICIDE HERZAMANKI GIBI

• Özel mesaj gönder

11

Sunday, 5.10.2008, 00:03

ALYEL,
1- yayindaki dj yin portu acikmi ?
2- girmek isteyen arkadasinin portu acikmi ?
3- baska radyoya girebiliyormu?
bunlara cevap verebilirmisin..

ALYEL

Stajyer

• "ALYEL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

12

Sunday, 5.10.2008, 00:09

YAYINDAKI DJ AÇIK DEGIL AMA HERZAMAN GIREN KISILER SIMDIDE ÖYLE AMA O GIREMIYO TEK 2 INCISIDE GIRMEK ISTEYEN KISI HER ZAMAN GIREN KISI 3 UNCUSUDE BASKA RADYOYADA GIREMIYO AYNI HATAYI ORDADA VERIYOMUS

13

Sunday, 5.10.2008, 00:12

ALYEL, radyo linkini bi ver bakalım bizdemi giremiycez

• Özel mesaj gönder

14

Sunday, 5.10.2008, 00:21

oncelikle yayin alan arkadaslarin port acmasi onemli,

bakin resimde gordugunuz gibi dj yin portu kapali ve portu kapali birkac kisi girebiliyor, sonra portu acik kisiler gelince dinleyiciler onlara baglaniyor,

Senaryo 4

Yıllardır yayın yapıyorum, hiç port vs. açmama gerek yoktu, yeni radyo açtım sorunlar başladı diyenler için...

Açıklama: Eski radyonuzda portları açık olan kişiler vardı, bunların sayesinde yayın yapabiliyordunuz!

radyonuza giremeyen arkadaslariniza port acmalarini onerin en sagliklisi bu olucak,
daha once giriyorlardi simdi giremiyorlar diyorsunuz, bunun farkli sebepleri olabilir,
belki bilgisayarlarinda virus koruma yada firewall guncel surumler yuklemistir yada orjinal ayarlarina getirilmis olabilir ve flatcasti engelliyor olabilir,
birde aci ama gercek birsey var,
yayina gelmek istemeyen bazi arkadaslarin basvurduklari en masum kacamak hikayelerden biridir,
tabiki bu her zaman icin gecerli degil,
size ozellikle portdan bahsediyoruz ve portla ne alaka diyorsunuz,
eger bu linkdeki konuyu iyice okumus olsaniydiniz portun onemi anlardiniz ve ne alaka demek yerine bunu nasil duzeltirim diye cabalardiniz,
arkadaslariniz port acmasi ozelliklede djlerinizin acmasi gerekiyor..

15

Sunday, 5.10.2008, 00:29

ben baktım radyoya portları açık ben kapatıp girdim kendi portumu girebiliyorum kapalıyken o giremiyen arkadasının ya bilgisayarında sorun var veya herhangi bir frewall yüklemiş belki haberi yok yüklediğinden

aklıma başka çözüm gelmiyo olmasa sistemi geri alcak

ALYEL

Stajyer

• "ALYEL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

16

Sunday, 5.10.2008, 00:30

TSKLER BERATCAN ARKADASA ILETICEM BU SORUYU YARDIMCI OLDUGUN ICIN TEKRAR TSK HEMSO:)))

• Özel mesaj gönder

17

Monday, 6.10.2008, 21:24

slm arkadaslar radyoma kimse giremiyodu bugün format attim, sitemi silip birtek emailden gelen kodlari kopyaladim. mapping yeşil artida.mappingi kırmızı eksi olan baska bir pc diger radyolara giriyor benim siteme ise flatcast yükleniyor gözüküyor ama giremiyor malesef sorunu hala anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.. :wallb:

• Özel mesaj gönder

18

Monday, 6.10.2008, 21:28

mazidenbiri, bastan ve sira ile anlatirmisin,
nasil siteni silip kodlari sakladin ve silinmis bir siteden radyoya girilmesini bekliyorsun,
birde arkasindan mapping den bahsediyorsun. tam bilgi verirsen yardimci olabilecegiz,
siteni neden sildin ve simdi radyonu nereye ekledin.

• Özel mesaj gönder

19

Monday, 6.10.2008, 21:33

slm sitemi silmedim resim yazi vs hepsini sildim. bitek flatcastten gelen html kodu var tsk

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

20

Monday, 6.10.2008, 21:40

mazidenbiri, sanırım indexinizi sildiniz ve indexe flatcast kodunu eklediniz o da şuanda radyoyu değil ana sayfayı açıyor yani kodda yanlışlık var mailinize gelen iframe kodlarını kontrol edin ayrıca burda indexler var istediğiniz üzerinde radyo sidini değiştirmeniz yeterli

http://www.allaturkaa.de/orion/viewforum.php?f=129