Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "AYÇiN"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 26.08.2010, 21:06

Imam...

Londra'daki caminin yeni imamı şehre gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu zaman ...aynı şoföre rastlıyormuş.
Bir gün, bilet alırken şoför yanlışlıkla 20 "kuruş" fazla vermiş. İmam yanlışlığı oturunca, parasını sayınca fark etmiş. Kendi kendine düşünmüş "20 kuruşu geri versem mi şoföre?"... Ama içinden bir ses diyormuş ki "çok küçük bir para ve şoförün zaten umurunda da değil. Otobüs şirketine 20 kuruş ne fark eder?. Bu parayı Allahtan gelen bir hediye gibi... düşünebilirim"
İneceği durağa gelince, imam kalkmış ve fikrini değiştirmiş, inmeden önce şoförün yanına gitmiş, 20 kuruşu geri vermiş ve demiş ki : "paranın üstünü fazla verdiniz."
Şoför gülümsemiş ve demiş ki : "Siz camiinin yeni imamısınız değil mi? Aslında uzun zamandır sizi ziyaret etmek istiyordum caminizde, İslam’ı öğrenmek için ve bilerek size fazla para verdim nasıl tepki vereceğinizi görmek istedim."
İmam inerken nerdeyse bacaklarını hissetmiyormuş, yere yığılacakmış-casına bir direğe tutunmuş ve kendine gelmeye çalışmış, gözlerinden yaşlar dökülerek gökyüzüne bakmış ve demiş ki:
"Allah’ım az daha İslam’ı 20 kuruşa satıyordum!"

''LÜTFEN KÜÇÜCÜK BİŞEYLERİN BİLE NELERE MAL OLDUĞUNU ASLA AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN !!

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "ZeN" (14.09.2010, 19:47)

2

Thursday, 26.08.2010, 21:15

aycinim emegine yüregine saglik güzel paylasim icin

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 27.08.2010, 17:56

Ben tsk ederim ablam yorumun icin..

4

Saturday, 28.08.2010, 02:09

yüreğine sağlık ellerin dert görmesin

Karayel64

Profesyonel

• "Karayel64" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 28.08.2010, 20:58

Çok Manidar Anliyana Tabiki.Paylasim için Tskler.Yüregine Saglik... :thumbup:

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 2.09.2010, 00:48

COK GÜZEL BIR INSANLIK ÖRNEGI PAYLASIM ICIN TESEKKÜRLER

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 2.09.2010, 00:50

Cok tskler yorumlariniz icin..

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 15.09.2011, 16:15

20 Kuruş...

Londra'daki camii'ye yeni bir imam gönderilmiş.
Adam şehre gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu zaman da aynı söföre rastlıyormuş.

Bir gün, bilet alırken şoför yanlışlıkla 20 kuruş fazla vermiş. İmam yanlışlığı oturup da parasını sayınca fark etmiş.

Kendi kendine "20 kuruşu geri versem mi şöföre?" diye düşünüyormuş.

Ama içinden bir ses diyormuş ki "çok gülünç bir para ve şoförün umurunda değil. Otobüs şirketi çok para kazanıyor zaten... Sadece 20 kuruş onlara bir şey yapmaz."

Bu parayı saklayabilirim diye düşünmüş, Allahtan gelen bir hediye gibi...

İnecegi durağa gelince, imam kalkmış ve fikrini değiştirmiş, inmeden önce şoförün yanına gitmiş, 20 kuruşu geri vermiş ve demiş ki:

"Paranın üstünü fazla verdiniz."

Şöför gülümsemiş ve demiş ki :

"Siz caminin yeni imamısınız değil mi?
Aslında uzun zamandır sizi caminizde ziyaret etmek istiyordum, islamı öğrenmek için. Bu yüzden bilerek size fazla para verdim. Nasıl tepki vereceğinizi görmek istedim."

İnerken imam artık bacaklarını hissetmiyormuş, yere yığılacakmış neredeyse, bir direğe tutunmuş ve kendine gelmeye çalışmış.

Gözlerinden yaşlar dökülerek demiş ki:

"Allahım az daha İslamı 20 kuruşa satıyordum!. . ."

midestino34

Profesyonel

• "midestino34" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 15.09.2011, 19:52

daha önce okudugum ibretlik hikayelerden biridir emegine saglık eylem paylastıgın için

10

Monday, 19.09.2011, 20:53

<<<20 Kuruş>>>

Adam şehre gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu zaman da aynı söföre rastlıyormuş.

Bir gün, bilet alırken şoför yanlışlıkla 20 kuruş fazla vermiş. İmam yanlışlığı oturup da parasını sayınca fark etmiş.

Ama içinden bir ses diyormuş ki "çok gülünç bir para ve şoförün umurunda değil. Otobüs şirketi çok para kazanıyor zaten... Sadece 20 kuruş onlara bir şey yapmaz."

İnecegi durağa gelince, imam kalkmış ve fikrini değiştirmiş, inmeden önce şoförün yanına gitmiş, 20 kuruşu geri vermiş ve demiş ki:

Aslında uzun zamandır sizi caminizde ziyaret etmek istiyordum, islamı öğrenmek için. Bu yüzden bilerek size fazla para verdim. Nasıl tepki vereceğinizi görmek istedim."

İnerken imam artık bacaklarını hissetmiyormuş, yere yığılacakmış neredeyse, bir direğe tutunmuş ve kendine gelmeye çalışmış.

"Allahım az daha İslamı 20 kuruşa satıyordum!. . ."

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Monday, 19.09.2011, 21:27

Güzel seçim ;) ellerine sağlık Asim :aro:

12

Monday, 19.09.2011, 21:36

ben tesekkür ederim ablam sendende :aro: gönlüne sağlık..

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Monday, 15.10.2012, 18:47

20 Kuruş

"Allahım az daha İslamı 20 kuruşa satıyordum!.

14

Wednesday, 17.10.2012, 15:40

Rabbim inançlı ve itikatlı kullarından eylesin bizi, eline sağlık paylaştıgın için zenobiacım...

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Wednesday, 17.10.2012, 16:08

Aminnnnnnnnnnnnnnnnn ........ben çok tşk ederim Bahar.