Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Masum Masum" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Masum Masum"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 18.05.2011, 11:04

Günün Ayet-İ Kerimesi

Rahman ve rahim olan Allahın adıyla
ALLAH katında tövbe,ancak bilmeyerek günah işleyip sora çok geçmeden tövbe edenlerin tövbesidir.İşte Allah bunların tövbelerini kabul buyurur.Allah hakkıyla bilendir;hüküm ve hikmet sahibidir.Yoksa tövbe,kötülükleri yapıp yapıp da kendisine ölüm gelip çatınca ''İşte ben şimdi tevbe ettim.''diyen kimseler ile kafir olarak ölenlerinki değildir.Bunlar için ahirette elem dolu bir azap hazırlanmıştır.
Nisa Suresi, 17,18

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 18.05.2011, 11:05

(O sayılı günler), insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur'an'ın kendisinde indirildiği ramazan ayıdır. Öyle ise içinizden kim bu aya ulaşırsa, onu oruçla geçirsin. Kim de hasta veya yolcu olursa, tutamadığı günler sayısınca başka günlerde tutsun. Allah, size kolaylık diler, zorluk dilemez. Bu da sayıyı tamamlamanız ve hidayete ulaştırmasına karşılık Allah'ı yüceltmeniz ve şükretmeniz içindir.
"Bakara Sûresi 185. Ayet Meali"

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 20.05.2011, 10:43

Ey insanlar!
Haberiniz olsun ki, ALLAH(cc)'ın vaadi muhakkak haktır.
Sakın bu dünya hayatı sizi aldatmasın,
Sakın o aldatıcı şeytan sizi, ALLAH(cc) hakkında da aldatmasın.

Çünkü şeytan size düşmandır. Siz de onu düşman tutun.
O etrafına toplanan taraftarlarını ancak cehennemliklerden olsunlar diye davet eder.

Fatır, 5-6

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 20.05.2011, 11:07

Bismillahirrahmanirrahim

Ey iman edenler!

Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen ALLAH’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.

(Cum’a Sûresi, Ayet: 9)

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 21.05.2011, 16:08

Rabbimiz, unuttuklarımızdan veya yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma.
Rabbimiz, bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme.
Rabbimiz, kendisine güç yetiremeyeceğimiz şeyi bize taşıtma.
Bizi affet.
Bizi bağışla.
Bizi esirge, Sen bizim mevlamızsın.
Kafirler topluluğuna karşı bize yardım et.

(Bakara Suresi, 286)

6

Saturday, 21.05.2011, 16:28

ALLAH hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.
( Bakara Suresi Ayet 286 )

7

Thursday, 22.12.2011, 21:11

Emeğinize sağlık, paylaşımınız için teşekkür ederim ... Allah razı olsun...