Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

H2o

Acemi

• Konuyu başlatan "H2o"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 19.03.2007, 20:00

Nizam-i ALem İlahi Kelimetüllah

Nizam-i ALem İlahi Kelimetüllah Bilgisi olan varmı Paylaşmak isdeyen yada

stella

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 19.03.2007, 20:44

Bu sorunun cevabini bildiginizi düsünüyorum.....yaniliyorda olabilirim...ama eger biliyorsaniz direk konuya dalin derim...

H2o

Acemi

• Konuyu başlatan "H2o"

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 19.03.2007, 20:51

Haklısınız Öyle Fakat bilenlerin de oldgunu dusunmusdum :offtopic:

stella

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 19.03.2007, 20:59

Yooo off topic degil...!!!

Yanliz söyle bir sey var...bu soruyu neden sorma geregi hissediniz??? Tabiki herseyi sormakta serbestsiniz, ama sanki ne bileyim bu sorunun arkasinda birseyler yatiyor gibi bir kaniya kapildim...ve tabi yine yanilmis olabilirim;)

Benim bu konuda söyleceklerim sunlar, tabiki aramizda daha derin bilgiye sahip olan arkadaslarda vardir elbet...
Bildigim kadariyla Allah`in emilerine göre yasamaktir, yasaklarina uymak. Islami Seriat`da diye biliriz.

H2o

Acemi

• Konuyu başlatan "H2o"

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 19.03.2007, 21:03

Evet Haklısınız Yanılıyorsunuz :)

stella

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 19.03.2007, 21:09

Hangi konuda yaniliyorum? Yanildigimi sandigim meseledemi, yoksa sorunuza verdigim cevaptami?

H2o

Acemi

• Konuyu başlatan "H2o"

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 19.03.2007, 21:29

Sorunun arkasında bıseyler yatıyor olması mumkunmu sızce vede anlamı serıaatla alakalı bısey degıl herneyse .

*-*Trinity*-*

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 20.03.2007, 09:11

Ben kelime anlamlarını vereyim
Nizam-ı Alem" kelimesinin özünde "İlahi Mesuliyet" bilincini barındırmaktadır.

İslam dininin emri olan "dünyalık elde etmek" değil; "İ'lay-ı Kelimetullah" yani Allah'ın adının ve dininin her yere duyurulması,yüceltilmesi ve İslam nimetinden bütün insanlığın istifade etmesinin sağlanmasıdır.

Bu iki kelimeyi birleştirdiginizde Muhabbetcinin dedigi gibi ortaya Alperen ocagı çıkmaktadır.

Alperenler Kimlerdir?
Anlatılana göre ve savundukları fikirlere göre
Alperenlik İlay-ı Kelimetullah doğrultusunda Aleme nizam verme sevdasıdır. Adaleti alemin bütününde hakim kılma davasıdır. Yer yüzündeki zulümleri durdurma azmidir. Şeklinde tanım başlar ve....

Alperen ömrünün hiç bir döneminde karşısında olduğu sistemle işbirliği yapmaya tenezzül etmeyen insan” tipini temsil eder. Alperen “kendini ısıran köpeği beslemeyen” bir tiptir. Ve zalimlere rest çeken “cesur yürek”tir. Alperen gizli mahfillerin düşmanıdır. Alperenler haksızlığa, uğursuzluğa ve zulme boyun eğmezler.
Kısaca Alperen “dik” durandır.

Alperenler “dik” oldukları için mazlumun dostu, zalimin düşmanıdırlar yeryüzünde. Zalimler hep Alperenlerden çekinirler. ALPEREN OCAKLARININ VİZYONU, MİSYONU, ORGANİZASYONU VE AHLAK İLKELERİ İçinde bulunduğumuz asır “sivil toplum örgütleri”nin cemiyet hayatında çok aktif hale geldiği bir dönemdir. Modern devletler toplum hayatının şekillendirilmesinde sivil örgütlerin önemini kavramış ve görevlerinin büyük bir kısmını adı geçen örgütlere marifetiyle yerine getirmekte oldukları bilinmektedir. ve daha bir çok savunulan düşünceyide içine almaktadır.
Bilgim dahilinde paylaşabilecegim bunlar
;)

H2o

Acemi

• Konuyu başlatan "H2o"

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 20.03.2007, 10:49

Tesekkur ederim :)

H2o

Acemi

• Konuyu başlatan "H2o"

• Özel mesaj gönder

10

Tuesday, 20.03.2007, 10:50

Fakat Sanıldıgı gıbı bır sıyası gorusun emelı degıldır nızam-i alem ilahi kelimetüllah

LyricOnAir

Stajyer

• Özel mesaj gönder

11

Tuesday, 20.03.2007, 11:56

Selamlar,
evet benim bildigim kadari ile kendisini bu "felsefe"isiginda sosyal ve toplumsal hayata adayan ülkücüler var.
bunlar mhp ye yakin ülkücü ocaklarindan ayrilip, kendilerince muhsin yazicioglu ön ayak olmasi ile eski adi ile Nizami-Alem Ocagi veya simdiki adi ile Alperen Ocaklari altinda bir siyasi örgütlenmeye gidiyor...

Bu tür kendine felsefi kurumlar, "izim" eklentili siyasi yapilanmlar gibi "gercege kendilerince ipotek" altina almislardir ve yapisi itibari ile kendi icinde bir progressif muhalifeti fazla tavsip etmez.

Yani fikir olarak ne kadar da "siyasi" olmamasa, varlik nedeni itibari ile siyasi yapilanmada bu yelpazenin en sag kösesindedir Alperen Ocaklari, Nizami Alemciler.
"Mantiksal Ataklar" yerine "Güce dayali bir var olma nedeni, hep kendini birilerine karsi "savunma" icinde olmasi ve bunu yaparken "islami motiflerinden" faydalanmak "islami bir jargon gelistirerek" meshuriyet kazanmak istemesi bu gibi felsefi yapilarin ana hatlari ile duruslari'dir.

[marq=left]LyricOnAir[/marq]

H2o

Acemi

• Konuyu başlatan "H2o"

• Özel mesaj gönder

12

Tuesday, 20.03.2007, 12:07

Alakasız Değilmi Sence BuYukarda da belırtdım bu bır sıyası gorus yada dusunce degıl bır gaye olarak nıtelındırmelıdır

LyricOnAir

Stajyer

• Özel mesaj gönder

13

Tuesday, 20.03.2007, 12:16

Evet bir gaye
ama bu gaye tartisilmaz tek dogru bir gaye degilki :-)
ve bu gaye'yi neden siyasi görüsü milliyetci muhafazakarlar savunuyorda türkiye komunist partili gencler savunmuyor ? veya Milli Görüscü diger muhafazakarlar.....

tüm felsefi yapilanmlara sonucta bir gayesi vardir !
ama bunlari siyaset icinden uzak görmek ne kadar gerecekcidir ?

nizami alemcilik.ülkücülük, turancilik, alperencilik bunlar hep ayni kuyunun su'yu olmaktan baska birsey degildir.
dikkatini cekerim iyidir veya kötüdür demiyorum :-)

ama kendi fikrimce dogru degildir :)

saygilarim ile

LyricOnAir

H2o

Acemi

• Konuyu başlatan "H2o"

• Özel mesaj gönder

14

Tuesday, 20.03.2007, 12:19

Bu Felsefi bir yapılanmada değil ...

H2o

Acemi

• Konuyu başlatan "H2o"

• Özel mesaj gönder

15

Tuesday, 20.03.2007, 12:22

Yahudilerin armegedonu her han gı bır sıyası anlayısın urunu olarakmı dogdu ?

LyricOnAir

Stajyer

• Özel mesaj gönder

16

Tuesday, 20.03.2007, 12:26

H2O
milletin agzini aramaktan, aklini ölcmekten vaz gec de neymis bakalim sence bu Alperenler birde senden okuyalim....

büyük bir merakla bekliyorum....

felsefe degilmis....siyaysi bir yapilanma degilmis.....neymis bu ?

eger bunun cevabini biliyorsan oku da bizde ögrenelim sonra gider bunlara da beraber anlatiriz >>> www.alperenocaklari.net

stella

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

17

Tuesday, 20.03.2007, 18:57

Alıntı sahibi ""H2o""

Sorunun arkasında bıseyler yatıyor olması mumkunmu sızce vede anlamı serıaatla alakalı bısey degıl herneyse .

Evet, sorunun arkasinda biseylerin yatiyor olmasi bence mümkün...Sonucda bildiginiz bir meseleyi neden sorma geregi hissedesinizki?? Demekki birseyler düsünüpte actiniz bu konuyu...

LyricOnAir

Stajyer

• Özel mesaj gönder

18

Tuesday, 20.03.2007, 19:08

selam

stella aynen bende öyle düsünüyorum, hani yok arkadas acitgi konu hakkinda birsey bilmiyorsa beraber arastiralim, gerci trinitiy konuyu pek hale güzel aciklamis, ama yok bu arkadas konuyu biliyorsa tabiki bizim fikrimizi alabilir, ama böyle sanki "akil ölcer" gibi degil tabi....
bildiklerini yazar bizde okuruz, bakariz sonra fikirlerimizi yazariz, yani taktik olarak nereye varmak istiyor bu arkadas henüz cözmüs degilim...

saygilarim ile

[marq=left]
LyricOnAir
[/marq]

stella

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

19

Tuesday, 20.03.2007, 19:14

Evet Lyric, benide rahatsiz eden nokta arkadasin uyguladig taktik...dedigin gibi sanki "akil ölcüyo"....
Bakalim artik bu konunun sonu nereye varacak... ;)

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

20

Tuesday, 20.03.2007, 19:44

bu konu yine tatsizliga yol aciyor,
kapatmakta fayda var!