Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "suddenly"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 12.03.2009, 01:28

ip belirleme

Merhabalar;
Ben bir konuda yardım isteyecektim bilen arkadaşlardan,flatcast radyolarda ki buna son eklenen f5 sistemi de dahil misafir girisi yapanların görülmesi mümkün olmuyor yayıncı tarafından ya da ben en azından bunun varsa nasıl görülebildigini bilmiyorum.
Sorum ise böylesi girişlerde misafir ya da kullanıcı adıyla giriş yapan konuk olduğunda ip belirleme imkanı var mı ?
Bu konuda yardımcı olunursa çok memnun olacağım sevgiler güzellikler üzerinize olsun.

Rapunzel

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 12.03.2009, 01:31

flatcast üzeri böyle bir imkanin yok,
fakat siten php destekliyorsa sitenin ziyaretcilerinin ipsini gerekli programlamala ögrene bilirsin!
yada sitene bazi scriptleri ekliyerek, baska site üzeri sitenin ziyaretcilerinin iplerini ögrenebilirsin.

aramamayi kullanirsan detayli bilgiler bulabilirsin!

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 12.03.2009, 02:45

Teşekkür ederim Rapunzel,site olarak degil de flatcast f5 sistemde yayın yapan bir radyo sahibi olarak sormak zorunda kaldım bu soruyu,çünki misafirleri banlamak (hani hakaret edenler olduğu takdirde)çözüm olmuyor sonuçta yayıncıya açık özelden dilediği lafı söyleyebiliyor bu panelde görülmese de yayıncı gördüğü için rahatsızlık duyuyor bu durumdan sorum da bu yöndeydi acaba böyle bir imkan varsa en azından bu tip davranışda bulunanları tesbit edebilme ve gerekli işlemleri yapabilme açısındandı.
Yine de çok teşekkür ediyorum bilgilendirdigin için.
Sevgiler güzellikler her zaman üzerinize olsun..

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 12.03.2009, 02:49

Unuttum onu da belirteyim misafir girişi yapanlar banlasanızda dilediği kadar giriş yapabiliyor.Bir tek yukarıda da belirttiğim gibi paneli onlara kapatmak çözüm gibi görünüyor ancak ondan da direkt yayıncı özeli açık oldugundan zaten sıkıntıyı yaşayan kişiye dilediğini söyleme hakkını kendinde bularaksöyleniyor bu karakterde insanlar.Tekrar teşekkür ediyorum.

Rapunzel

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 12.03.2009, 02:50

safe chat ve kirmizi kart ile kolaylikla istemedigin kisileri chatden uzak tutabilirsin!

f5 özellikleri _> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=9763

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 12.03.2009, 03:07

Şu anda zaten bu dediklerinizi yapıyorum,sıkıntı dinleyicilerimin rahatsız edilmesinden çok yayıncılarımın bu yip hakaretlere maruz kalması banlandıklarında(yani turuncu renkle atıldıklarında) tekrar misafir olarak giriş yapabiliyorlar sadece safe chat(emniyetli chati)kullandığınızda da muhatap olan zaten yayındaki yayıncı olduğu için sıkıntı yaşıyorum.ip belirleme imkanını sormamın nedeni gerekirse yetkililere şikayet edebilme olanağının olup olmadığını araştırmaktı.
Teşekkür ederim.
Sevgiler güzellikler üzerinize olsun..

yusufyk

Stajyer

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 23.03.2009, 17:20

Selamlar sitede gezindim aramak istediğim konuyla ilgili bilgi bulamadim başlıklar açılmış olmasına rağmen msela buradaki başlık gibi http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=24375

Flatcast F5 kullaniyoruz genel olarakta herkezde aynı sorun var.. Radyoya giren kişilerin IP adresini bilemiyoruz Bununla ilgili prg.lar var diye duydum aradim bulamadim yada yanlış arama yaptim bilemiyorum Flatcast F5 versiyonunda radyoya giren kişilerin Ip adresini nasil görürüz yada ilave prg.larmi yüklemek gerekiyor gerekiyorsa p prglar hangileridir acaba

8

Monday, 23.03.2009, 17:51

yusufyk,

benim anlamadığım asıl konu şu şimdi bizler neden ip merak ederiz diyelimki o kişinin ip adresini öğrendik ip adresi demek o kişinin sokağı caddesi bilmem ev nosunu bilmek değildirki görsek bile bölgesel olarak görürüz (örnek Ankara türk telekom) gibi
yani ip adresi bilince o kişinin adresini sokağını mı göreceğiz zaten onuda hiç bir program vermez bu yasalarla belirlenmiş bişeydir. hal böyle olunca eğerki sizi fazlaca rahatsız eden birileri varsa f5 sisteminde zaten o kişiyi komple çizebilme şansınız mevcut

ip sini öğrenince neyapabilceksiniz onuda anlamış değilim

yusufyk

Stajyer

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 24.03.2009, 00:11

IP konusu neden önemli söyle aciklayayim tabiki sehrini sokagini tam olarak göstermez ama hangi bölgede oldugu belli olur bizim için IP neden önemli oluyor örneğin X üye geliyor değisik bi üyelikle ve ileri geri konusmalar oluyor küfür yada baska bisey kendini baska nickle gizleyerek birileri ile ugrasiyor bu kisinin hangi bölgeden oldugunu ögrenmek ve o bölgeden gelen diger üyelere dikkat etmek onlar üzerinde yogunlasmak icin IP ögrenmek söz konusu yoksa dediginiz gibi banlamak kolay ama bu tür kisilerin asil nicklerini bulmak icin IP ögrenmek biraz bizler icin önemli oluyor umarim derdimi anlatabildim

• Özel mesaj gönder

10

Tuesday, 24.03.2009, 01:53

ip belirleme

Sevgili Beratcan;
Yusuf beye katılıyorum bu konuda ip belirlemek bizim için önemli banlayın gitsin mantığından çok radyonuzda bu tip olayların yaşanmamasını sağlamak aslolan işp belirleme ile başlığı açarken farkındaysanız Quest(misafir) mgirişler için özellikle sordumdiyelim bir misafiri banladınız adam çıkıp gayet rahat tekrar giriş yapabiliyor siz sisteme kayıtlı bir kullanıcı adını banlamıyorsunuz ki.
Bir diğer konu 10 sene civarında oluyor sanıyorum mynette 2 sitemiz varken benzer bir sıkıntı yaşadık ancak orada ip belirleme imkanı vardı ve girişleri görebiliyorduk örnektir bu ama bir saldırı oldu ve bu saldırı ağza alınmayacak hakaret boyutlarında olduğu için savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve gerekli tesbit yapılarak bu kişi elleriyle koyulmuş gibi bulundu.
Yani ip belirlemeyi öğrenip de ne yapacaksınız gibi bir mantıkla yaklaşmaktan çok gerekliliği konusunda düşünülürse daha sağlıklı sonuçlar alını diye düşünüyorum ben kişisel kanaatimce.
Sevgilerimle..

Ensarfm

Stajyer

• Özel mesaj gönder

11

Tuesday, 24.03.2009, 07:59

Suddnly size katılıyorum yüreginize saglık neden dir bilinmez hep aynı şey ne yapacaksın ıp nosunu. Kardeşim bende yanlış yaparsam benımde bu şekilde kimliğim belirlenecek gereken yapılacak o ıp nolu kişi girdiginde cizilecek..Bunun cözümü var neden acıklamıyorlar anlamak mümkün deyil.. :cry:

12

Tuesday, 24.03.2009, 08:30

diyelim ki IP nolarını ögrendiniz Malum saHısın IP si istanbul türk telekom Ne yapicaksin istanbuldan tüm girislerimi banlıyacaksın her istanbul IP sine Sizi Rahatsız eden Sahıs Muamelesimi yapıcaksın
ayrıca IP
degistirmek artık o kadar zor bisey deil

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

13

Tuesday, 24.03.2009, 11:12

@ suddenly, yusufyk, ve Ensarfm,

Öncelikle sunu bilmenizi isterim, flatcast sistemi üzeri Ip ögrenilmiyor ve ögrenilmiyecekte, yapabileceginiz tek imkan sitenizi ziyaret eden kisilerin IPsini ögrenmek.
bir örnek görmek icin Bu Siteye girip IP Checke tiklayin.
Bu tür yöntemlerde bizi aydinlatmayip, hata daha cok kafamizi karistirip ve yanlis tesbitlere yol aciyor!

1. gördügümüz IP Radyoda hangi dinleyiciye ait?
Bunu kesin söyliyemeyiz, girisi zamanlarina bakarak tek tahmin edebiliriz!

2. Radyonuza siteniz üzeri girme mecburiyeti yok.
sid numaranizi kullanarak, bir html belgesi üzeri veya www.allaturkaa.de/radyo/ da oldugu gibi hata o kisi sizin radyonuzu kendi sitesine ekliyerek, sitenize adim atmadan radyonuza girebilir, dolayisiyla bu kisilerin ipsini göremezsiniz!

3. Porxy üzeri giris
genelde kötü niyetli ziyaretciler proxy sayfalarini kullanarak yapacaklarini yapiyorlar, bunu kapikomsunuz yapsa , ip tesbitinde afrika, amerika, rusya vs cikar.
buyurun size en basit proxy üzeri giris örnekleri url veya go yazan bölümlere girmek istediginiz sitenin adresini verin ve baska ülkelerin ipsiyle istediginiz sitelere girin!
http://diescammers.com/
http://www.youcloak.com/
http://anonymizer.nntime.com/
http://isteal.info/
http://www.lolxy.com/index.php

uzun bir listede burda http://www.allproxysites.com/top-proxy-sites.php?start=15

bunlara benzer 10000 den fazla site var, google üzeri proxy list veya proxy site yazmaniz yeterli.
hata bazi programlarla istediginz ipleri bile alabiliyorsunuz.

belki 10 yil evel savcilik birseyler yapabiliyordu, fakat en az 2 yildir böyle davalara hic bir ülkenin savciligi bakmiyor, cünkü IP ler bize hicbir kesin bilgi vermiyor ve sadece yaniltiyor.

• Özel mesaj gönder

14

Sunday, 29.03.2009, 04:12

Ip deil ama bölge tespit etmek mümkün http://www.geovisite.com sitemi ile fakat güvenilir bir yöntem değil Bot vs.
benim işime yaradi :D
frame olatak 0 0 boyutlarinda gizli olarak eklemiştim

• Özel mesaj gönder

15

Thursday, 16.04.2009, 20:05

bence F5 de çok büyük bi açık bu,daha önceki sürümlerde 1 hafta-ay-yıl seklinde banlama oldugunu söylüyorlar,ben kullanmadım ama.
F5 tede böyle bişeyin olması çok iyi olurdu...

16

Friday, 17.04.2009, 07:33

serseri5041,
banlamak problemi çözmüyor nedeni ise nette biçok ban açma programları mevcut sen banladığın zaman o programla ban açıp tekrar o kişi radyona girebiliyordu

F5 sisteminde ise artık komple çizme işlemi var ban yok ve eski yöntemden daha iyi bence
ban açılabiliyor, ama ingore yapıtıktan sonra siz açanakadar o kişinin radyoda yazabilmesi mümkün değil

OLUM__MELEGI

Orta Düzey

• "OLUM__MELEGI" bir erkek

• Özel mesaj gönder

17

Wednesday, 10.06.2009, 00:20

Bence sitenizi bir forum içine yerleştirin ve radyoya giriş için foruma bir kez uye olmak zorunlu olsun.siteye üye olan kişinin de ip adresi admin olarak admin panelinde gözüksün.:ohoh:

NuRiye

Stajyer

• "NuRiye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

18

Wednesday, 10.06.2009, 00:47

Alıntı sahibi ""OLUM__MELEGI""

Bence sitenizi bir forum içine yerleştirin ve radyoya giriş için foruma bir kez uye olmak zorunlu olsun.siteye üye olan kişinin de ip adresi admin olarak admin panelinde gözüksün.:ohoh:

hangi IP hangi nicke ait oldugunu nerden bileceksin??

radyoya 30 dinleyici var, elimizde 50 IP, bazilari arama motorlari, bazilari radyo sayfasina giripte radyoya katilmayanlar vs. vs..