Giriş yapmadınız.

ilker

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "ilker"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 11.11.2006, 16:39

Cuma namazı kılan gençlerin sayısındaki artış korkunç bir te

Yalçın Doğan’a göre Cuma namazı kılan gençlerin sayısındaki artış KORKUNÇ BİR TEHLİKE!..

HÜRRİYET - 28 EKİM 2006 CUMARTESİ – YALÇIN DOĞAN:
…...

EN VAHİMİ

Bunlar arasında yine de, en vahimi, eğer o anket sonuçları doğru ise, üniversite gençliği ile cuma namazları arasındaki bağlantı.

Eğer o anket doğru ise, gençlerin yüzde 63’ünün cuma namazına gitmekte oluşu, Türkiye’deki sosyolojik ve siyasal değişimin inanılmaz bir göstergesi. Bu dönemde atılan tohumların nasıl tuttuğunun vahim bir sonucu.

Üniversitede bir genç normal olarak ne yapar? Ders çalışır, müzikle ilgilenir, sporla uğraşır, zamanını kız ya da erkek arkadaşlarıyla paylaşır, sinemaya, tiyatroya gider, ders kitapları dışında kitaplarla haşır neşir olur, ülke ve dünya siyasetini her yönden kendi arasında tartışır. Yıllar ve yıllardır bu böyle.

Cuma namazı belki de hiç akla bile gelmeyen alışkanlıklardan biri. Bundan üç, beş yıl öncesine kadar, bırakın böyle bir sonucu, anketlerde böyle bir konunun geçmesi bile söz konusu değil.

AKP’yi herhalde en fazla sevindiren anket sonuçlarından biri bu olsa gerek.

Eğer o yüzde 63 doğru ise, Türkiye’nin geleceği karanlık. Cuma namazları, cuma namazı olarak kalmıyor. Türkiye bir başka yere kayıyor. O yer, içinde doğup büyüdüğümüz, değerlerini taşıdığımız çağdaş hayat tarzı değil.

cgty18

Stajyer

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 11.11.2006, 17:27

ne demek istiosun yani geclerin cuma namazi kilmasindaki artıs mi kotu ! ?

Easymail

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 11.11.2006, 22:26

Böyle bir yaziyla türkiyenin karanliga dogru gittigini iddia eden bir insanin Allahini, kitabini tanidigindan süphe ederim. Bir seyi bilmeden, tanimadan konusup, yazan bir insanin aklina sasarim, asil bunun gibi cahil kisilerle türkiyenin karanliga gittigini düsünürüm. Türkiyenin karanliga giden yolunun sebebi "Üniversiteli genclerin cuma namazlarini kilmalari". Yani haftada bir kere her müslümanin yapmasi gereken, belki en fazla yarim saatini alabilecek ibadet, türkiyeyi karanliga götürüyor (kadinlar cuma namazi kilabilir, yada kilamaz tartismasina yol acmamak icin genel anlamda "her müslüman" tabirini kullandim, anlayisinizdan dolayi tesekkür ederim).
1. Bu sahisin "üniversiteli genclerin el kitabinda" yazilan kurallara aykiri geliyormus. Öyle bir yazi yazmiski, sanki cuma namazi kilan üniversiteli gencler, ders calismiyor, müzikle veya sporla ilgilenmiyor, sinemaya gitmiyor, arkadaslariyla görüsmüyorlar. Sirf cuma namazi kiliyorlar diye yobazliga dogru yürüyorlar. Yani üniversiteli genclerin 63%ü bu saydigim özelliklere sahipler. Geriye kalanlar aydinlik oluyorlar herhalde. Yani bu insanin kitabina göre üniversiteli genclerin hem cuma namazi kilip, hemde diger alanlarda aktif olabilmeleri mümkün degil. Bu görüsüyle üniversiteli bütün genclere hakaret ediyor.
2. Yazisinda birkac kez "Eger bu anket dogruysa..." diye cümlelere baslamis, yani bu bahsedilen anketin (hangi anket, nerede, nasil arastirilmis, en azindan bir kaynak belirtebilirdi) dogrulugundan kendisi bile emin degil. Yada bu anketin dogru olmasindan korkuyor. Bir konu üzerinde konusacaksan, yazi yazacaksan en azindan bu konu hakkinda biraz daha derin bilgilere sahip ol be adam. Süpheli buldugun birseyi önce kendin arastir, sonra okuyucularinla paylas, ortaya bir iddia atiyorsun, sonrada bundan süphelerin oluyor. Bu davranista bulunan birisine ben dedikoducu, hatta tabiri caizse münafik derim. Gazeteci dedigin, arastiran kisi olur, ama bu kisi diger gazetecilerede hakaret ediyor.
3. Baglanti kurdugu yada kurmaya calistigi paketin icine bakiyorum: pompali tüfekler, haremlik ve selamlik, türbanlilar, üniversiteli genclerin cuma namazi kilmasi, Yimpaş’lı Dursun Uyar ile dört bakanın katıldığı cenaze töreni ve paketin üzerine yapistirilan AKP damgasi. Elestirdigi konulari bir tarafa yorumsuz birakabilirim, ama üniversiteli genclerinin (türkiyenin aydinligini) cuma namazi kilmalarini yazinda yer vermenin tek sebebi, sadece ve sadece kendince koydugun hedeflerine baglanti kurabilmekten kaynaklaniyordur. Yani söylemek istediklerin: akp hükümeti sayesinde üniversiteli gencler yobaz oluyor, buda demek oluyorki türkiyenin aydinligi akp sayesinde karanliga gidiyor ve gidecek. Bu sayede akpyi kötülemek adina, türkiyenin aydinligina camur atmayi bile göze aliyorsun.
Bu sahis yazisiyla elestiriden cok, ben dahil bütün üniversitede okumus genclere yazili saldirida bulunmustur. Dinimize hakaret etmistir, Milletimizin özdegerlerine hice saymistir. Kiniyorum.

Birde anketler ulasmak istedigin hedeflere göre kolaylikla degistirebilir, eger 5 vakit namazini kilan üniversiteli genclerle ilgili, yada hacca giden üniversiteli gencler diye bir anket yapilmis olsaydi herhalde bu 63%in yarisi kadar bile sonuc cikmayabilirdi

Yazisini tam okuyabilmeniz icin: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/5330812.asp?yazarid=91&gid=61

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 11.11.2006, 23:10

TABİKİ KORKUNÇ BİR TEHLİKE!!!!

EĞER NAMAZA GİDERLERSE VE BİŞEYLERİ ARAŞTIRMAYA BAŞLARSA NASIL NARKOZ VERİLİP UYUTULDUĞUNU ANLAYACAK VE SİLKELENECEK....

İŞTE O ZAMANDAN YANİ TÜRK GENÇLERİNİN UYANACAĞI GÜNDEN KORKUYORLAR!!!!

SİZ SİZ OLUN(devekuşlları kendini aydın sanan takım)

BU GENÇLERİN BU MİLLETİN ÜSTÜNE FAZLA GELMEYİN

PATLAYACAĞI GÜNÜ TAHMİN BİLE EDEMİORUM!!!!

Baron32x

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 1.12.2006, 23:25

BEN BU KONUYA HIC CEVAP VERMEK ISTEMIYOM,CÜNKI COK SACMA.BIR INSAN IBADET YAPIYORSA KENDI ICIN.KIMSEDE KARISAMAZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ OKADAR

zafer_ers

Stajyer

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 2.12.2006, 00:03

BU KONU O KADAR SACMA VE GRCEKTEN CAHIL URUNU BI KONU KI GERCEKTEN ORTADA KONUSULACAK HICBISEY YOK..SENIN MODERN TOPLUMUN GECMISLERINI UNUTUP BUGUNDE MUSLUMANLIGI ISLAMI ADETA REDDEDEN BI TOPLUM OLABILIR ANCAK.. SUNU UNUTMAKI BU WATANIN TEMELLERINI ATAN TURKUN ADINI DUNYAYA DUYURAN OSMANLININ COCUKLARIYIZ BIZ WE O OSMANLININ HER PADISAHI BIRER HALIFEYDILER YANI DUNYADAKI MUSLUMANLARN LIDERI..AMA SEN NE TURKSUN NE MUSLUMANSIN ARKADASIM KUSURA BAKMA..SENI KINIYORUM...BOYLE BIRSEYI NASIL SOYLERSIN BILMIYORUM AMA SENIN ANLAYISINA SAYGI DUYUYORUM YINEDE CAHILLIGINE WERIYORUM... WE SANA SU KADARINI SOYLUYORUMKI SEN O TEHLIKE ICINE SAKIN DUSME TAMAM MI...SIRATTA GORUSURUZ...SELMAN KARDES SANA KATLIYORUM O PATLAMA NOKTASINI TAHMIN BILE EDEMIYORUM...SANIRIM BU ARKADAS BU SITEDE YAZDIKLARINA CEWAP WERECEK ONU DESTEKLEYECEK MUNAFIKLARIN OLDUGUNU DUSUNUYO AMA BILMIYORUMDA YOKTUR SANIRIM O BEKLEDIKLERİ...DEDIGIM GIBI TEKRAR SOYLUYORUM SIRATTA GORUSURUZ...

ASLINDA CEWAP YAZMAYA BILE DEGMEZ AMA NEYSE...SAYGILAR...

maxma

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 2.12.2006, 00:53

Ya hayat tarzindan bahsetmissin? nasi bir hayati arzuluyorsun ilker?
Cagdas uygarliklar medeniyetinden bahsediyon..
Yahu Akp Beyenmedim Bu Akp Cok seyler yapti bu Ülkeye...
Bazi Seyleri Görmek İcin Kör Olmak Gerekmez.. bence..

selobant

Stajyer

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 2.12.2006, 01:39

arkadaslar, ben okudum , ama inanin bisi anlamadim , cuma namazi kilmayi birakin , normal namaz kilmak biz muslumanlarin yerine getirmesi gereken farz lardan birisidir, bu farz namazlarin icinde erkekleri ilgilendiren , erkeklere farz olan cuma namazi da dahildir, cuma namazini yerine getirmek bence en guzel bisey , diger irk ve dinden arkadaslara sonsuz saygimi vardir..

rame

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 4.12.2006, 01:32

ben yazıyı okumamıştım az önce konusu geçti okudum yazı ne kadar yanlış ve sinir bozucu insanların dinle alakalı bişey yapması neden korkunç bişey oluyo eğer ki bir müslüman erkek üç defa ard arda sebepsiz yere cuma namazını terk ederse nikahı düşer eger bu erkek evli değilse bu durum dinden çıkmaya kadar gider.Bunları bilmeyen asıl konularda cahil olan insanların yazdıkları yazılar onlar :x: :x: :x:

zafer_ers

Stajyer

• Özel mesaj gönder

10

Monday, 4.12.2006, 01:35

ya sen ne anlatıyon rahıme adam bunlardan haberdar olsa nasıl soyler bunları ya....ne dıyorum ya tamamen cehalet baska hıcbısey degıl...ama muslumansa... degılse zaten dıcek bısey yokk...!!!