Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

katlan

Profesyonel

• Konuyu başlatan "katlan"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 2.06.2008, 12:10

modem hakkında

arkadaşlar bende zyzel modem vardı . usrobotıcks 9107 sipariş verdim . görüşlerinizi alabilirmiyim ? radyolar hakkında giriş zorlugu çekiliyordu . şimdi düzelecekmi acaba beni aydınlatırmısınız?

Anti Biotic

Her Derde Deva

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 2.06.2008, 12:18

katlan, Eğer modem ayarlarından Flatcast giriş portlarına izin vermezsen hangisi olursa olsun aynı sorunu yaşarsın.

Modemin geldiğinde UDP kısmına 40123 (Flatcast portu) için izin vermen lazım. Gerekli bilgileri aşağıdaki linkten de öğrenebilirsin.

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=3297

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 2.06.2008, 13:30

ZXSEL sorun cıkarıyor yanlız sıperıs verdıgın modemı tanmıyorum..

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 2.06.2008, 15:36

zyxel marka modem cok kullanilan popüler bir modem/router'dir, sorun cikarmasi firewall yani güvenlik duvariysa iptal edilebilir

ayrica bir bilgisayarda birden fazla firewall bulunmasi sorun cikartabiliyor, o yüzden ya modem'in güvenlik duvarini ya isletim sisteminizin güvenlik duvarini kullanin, birden fazlasina gerek ve ihtiyac yok ki, yani modem degistirmeniz cok fazla birsey degistirmez, sadece belki kullanimi daha basit olur ve türkce kilavuzu bulunur belkide ;)

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 2.06.2008, 16:31

WALLA BENDE ZXYEL VARDI 1 HAFTA ZOR DAYANDIM VE NE FREWAL NEDE WINDOWSUN FREWALLINI IPTAL ETMEK KAR ETMEDI YAYINA KIMSE GIREMEDI pıkatele gerı döndum bundada war freewal zxelde uploadım 27 k/b yukarı cıkmadı bunda 39 k/bıt su an zyxelde sadece radyoyu acıyordum msn bıle kapatıyordum ama pıkatelde radyo harıcı allaturka kendı forumum vede msn gıbı lıme wıre gıbı herseyı acıyorum yanlız hıc dusmedım sonucmu satlık zyxel modem : )) sattım baskasına : ))

katlan

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 2.06.2008, 22:49

Information

Flatcast arbeitet im P2P-Verfahren. Es konnte kein geeigneter Knoten gefunden werden, von dem Sie die Sendungsdaten empfangen können. Vorallem wenn wenig Teilnehmer in einer Sendung sind, liegt das Problem vielleicht garnicht bei Ihnen. Wenn das Problem aber öfter auftritt, sind die häufigsten Ursachen:

Sie haben eine "Personal Firewall" installiert, wie z.B. ZoneAlarm, XP Firewall etc. die eine optimale Teilnahme am P2P-Verfahren verhindert. Schalten Sie in dieser Firewall UDP Port 40123 frei.

Sie sind über einen Router mit dem Internet verbunden. Legen Sie ein festes Mapping von UDP Port 40123 auf Ihren Empfangsrechner an Erklärungen für die entsprechenden Routereinstellungen bzgl. Mapping (PortForwarding) findet man unter http://www.portforward.com/routers

katlan

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 2.06.2008, 22:50

işte bunlar yazıyo ana sayfanın girişinde

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 3.06.2008, 09:00

katlan, en iyisi siz siparis verdiginiz modem gelince onu bir deneyin, eger sorun yaratiyorsa forumda anlatildigi gibi ayarlarina giris yapin ve port acin, yine sorun oluyorsa onunla ilgili bilgi yazin, eski modemi zaten kullanmayacaksiniz dimi ??

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 3.06.2008, 09:27

arkadalar bir seyi düzeltmek istiyorum şimdi farkettim.. ben dunki yazmış oldugum yanlıs anlasılmasın ben port acmayın demek istemedim zyxel sorrun cıkardı dedım yanlız hangi modem olursa olsun mutlaka port açılması gerekıyor saygılarımla...

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Tuesday, 3.06.2008, 13:09

bende bir ornek vermek istiyorum,
ben internet modeminden haric birde kablosuz baglanti icinde modem kullaniyorum, daha oncede portlar acikti hersey iyi, formattan sonra yeniden baglamadim kablosuz baglanti modemini, iki gun once laptop icin yeniden bagladim ama bu kez port yine kapali gosteriyordu, kablosuz baglanti modemine baktim port acik gorunuyor, ama IP adresimi kontrol ettigimde sondaki 2 rakamin degismis oldugunu fark ettim, ve bu rakamlari yeniden yazdim modem ayarlarina, ve simdi port yeniden acik,
sizde port acmis oldugunuz halde kapali gorunuyorsa mutlaka once sapit IP adresinizi kontrol edin, mesela benim IP adresim genel gorunumde 192.168.1.1 ama bunun sonunda birde uzanti var, bu bazen

192.168.1.100
192.168.1.101
192.168.1.102
192.168.1.103

olabiliyor, port acarken lutfen bunlara dikkat edin, zaten acik ama olmuyor diyorsaniz ayarlari bi kere daha gozden gecirin..

katlan

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

11

Wednesday, 4.06.2008, 17:23

yardımlarınız için tşk ederim usrobotıcks 9107 aldım ve sorunlar kalktı yardımlarınız için A.R.O teşekkür ederimm

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

12

Wednesday, 4.06.2008, 17:26

rica ederiz katlan sorunsuz yayınlar dilerim ....