Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "azadi2000"

• Özel mesaj gönder

21

Thursday, 3.07.2008, 12:04

Alıntı sahibi ""DjCansu""

azadi2000,

önce hata nerden kaynaklandigini ögrenmen lazim,

bu sorunlu dinleyicileri ayni sürümü kullanan baska radyolara yönlendir!
eger baska radyolarda sorun yoksa ozaman ayni hesabdan ikinci bir radyo kur, ve htmlde sid numarasini degisdir.

cansu dün yaptım onu. Yani sorunu olan bir arkadaşla beraber denedik bunu. Başka bir radyoya girdik beraber. Ama o aynı sorunu yine yaşadı.Bir kişi olsa diyecem bilgisayarı arızalıdır. Ama bir kişi değil ki 6-7 kişi var ve hepsinde vista yüklü. Bu arada antivirüsü kaldırdılar acaba o mu engel oluyor diye. Ama sonuç aynı...

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

22

Thursday, 3.07.2008, 12:05

sey azadi simdi sorununun tamamını okudum ve galiba sen giremeyenlerin işletim sisteminin vista oldugunu belırtmissin eğer giremeyenler sadece vista kullanıyolarsa birde frefox kullanarak deneyebilirlermi? 2. si ie kullananlar eger 7 surum kullanıyolarsa ectıvexı arızalı yukluyolar eksık yuklenıyo dediğim gibi birde frafox deneyin ..

• Özel mesaj gönder

23

Thursday, 3.07.2008, 12:07

Alıntı sahibi ""DJ_RÜZGAR""

sey azadi simdi sorununun tamamını okudum ve galiba sen giremeyenlerin işletim sisteminin vista oldugunu belırtmissin eğer giremeyenler sadece vista kullanıyolarsa birde frefox kullanarak deneyebilirlermi? 2. si ie kullananlar eger 7 surum kullanıyolarsa ectıvexı arızalı yukluyolar eksık yuklenıyo dediğim gibi birde frafox deneyin ..

evet valla güzel bir fikir. İşte bunu hiç denemedik. Kesin öyledir eksik yüklüyordur. Tamam bir deneyelim bakalım ne olacak...teşekkür ederim fikir için...

Asena

Stajyer

• "Asena" bir kadın

• Özel mesaj gönder

24

Thursday, 3.07.2008, 12:37

gecenlerde bende vista üzeri bir f5 radyosuna girdim, ayni sorun vardi.
fakat ordan cikip baska bir f5 radyosuna girince sorun yoktu!

Bu ne demek oluyor.

1. Ya tema hatali ( hata sade vista + internet explorer + F5 radyolarinda oluyor)
2. Radyo hatali ( hata sade vista + internet explorer + F5 radyolarinda oluyor)
3. tabi sorun dj dende kaynaklaniyor olabilir.

birincinin cözümü, orginal temalarla denemek
ikincinin cözümü, baska radyolari ziyaret ederek denemek
ücüncünün cözümü, portlari acik olan (mapping +) bir dj in yayiyina girerek denemek.

hata kaynagini bulursaniz, elbet cözümüde bulunur.

SheKerLee

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

25

Thursday, 3.07.2008, 12:46

benim bir arkadaSimdada viSta yüklü ve f5 radyolarinda Sorun oluyodu, Sonra eSki 4.16 Sürümlerini yani bütün active x'ler (1x1 Software) Sildi ve Sonra giriSte Sorun yaSamadi

belki teSadüftü belkide iSe yarar :up:

• Özel mesaj gönder

26

Thursday, 3.07.2008, 12:47

Alıntı sahibi ""Asena""

gecenlerde bende vista üzeri bir f5 radyosuna girdim, ayni sorun vardi.
fakat ordan cikip baska bir f5 radyosuna girince sorun yoktu!

Bu ne demek oluyor.

1. Ya tema hatali ( hata sade vista + internet explorer + F5 radyolarinda oluyor)
2. Radyo hatali ( hata sade vista + internet explorer + F5 radyolarinda oluyor)
3. tabi sorun dj dende kaynaklaniyor olabilir.

birincinin cözümü, orginal temalarla denemek
ikincinin cözümü, baska radyolari ziyaret ederek denemek
ücüncünün cözümü, portlari acik olan (mapping +) bir dj in yayiyina girerek denemek.

hata kaynagini bulursaniz, elbet cözümüde bulunur.

1. tema hatalı değil çünkü başkaları da geliyor radyoya ve sorun yaşamıyor
2. Başka radyoları ziyaret ettiler sorunlu olanlar. Aynı sorunla karşılaştılar.
3. Dj de sorun yok. Başka radyoları ziyaret ederek zaten bu anlaşıldı. Benimde gerekli portlar açık ve sorun yok. Teşekkür ederim ilgilendiğin için...

• Özel mesaj gönder

27

Thursday, 3.07.2008, 12:49

Alıntı sahibi ""SheKerLee""

benim bir arkadaSimdada viSta yüklü ve f5 radyolarinda Sorun oluyodu, Sonra eSki 4.16 Sürümlerini yani bütün active x'ler (1x1 Software) Sildi ve Sonra giriSte Sorun yaSamadi

belki teSadüftü belkide iSe yarar :up:

Evet deneyeceğim bunu. Olabilir yani..Teşekkür ederim...

Asena

Stajyer

• "Asena" bir kadın

• Özel mesaj gönder

28

Thursday, 3.07.2008, 12:53

Alıntı

baskalaridami vista ve internet explorer üzeri ardyona giriyor.

yukarda yazdigim gibi, bende gecen bir radyoya girdim, ne muzik duyabiliyordum, ne yazi yazabiliyordum, nede üye listesini görebiliyordum...

fakat hemen ardindan baska bir f5 radyosuna girince tüm funktionlar vardi...
mantikli bir aciklamasi varmi??

her bilgisayar farkli, bazilarinda oluyor diye hatayi baska yerde aramayin, deniye deniye sorunu cözebilirsin.

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

29

Thursday, 3.07.2008, 12:55

TEK SORUN F5 VE VİSTA ARKADAŞLAR BU İKİSİ BİR BİRİNE ZIT..DAHA İYİ ÇÖZÜMÜ OLAN VARSA SÖLESİN..

• Özel mesaj gönder

30

Thursday, 3.07.2008, 12:57

Alıntı sahibi ""Asena""

Alıntı

baskalaridami vista ve internet explorer üzeri ardyona giriyor.

yukarda yazdigim gibi, bende gecen bir radyoya girdim, ne muzik duyabiliyordum, ne yazi yazabiliyordum, nede üye listesini görebiliyordum...

fakat hemen ardindan baska bir f5 radyosuna girince tüm funktionlar vardi...
mantikli bir aciklamasi varmi??

her bilgisayar farkli, bazilarinda oluyor diye hatayi baska yerde aramayin, deniye deniye sorunu cözebilirsin.

ama aynı kişiler başka hiçbir radyoya giremiyorlar. Yani aynı sorunla karşılaşıyorlar. Beraber denedik sorun olan arkadaşlarla yani. O yüzden diyorum...

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

31

Thursday, 3.07.2008, 12:58

AZADİ KARDES RADYONUN ANA SIFRENLE GIRIS YAPIP F5 DEILDE 4.16 OLARAK AYARLAYIP DENERMISIN TEKRAR DEMEK ISTEDIGIMI ANLICAKSINIZ..

• Özel mesaj gönder

32

Thursday, 3.07.2008, 13:00

TEK SORUN F5 VE VİSTA ARKADAŞLAR BU İKİSİ BİR BİRİNE ZIT..DAHA İYİ ÇÖZÜMÜ OLAN VARSA SÖLESİN..

Evet valla aynen öyle gözüküyor. Ama mantıklı bir açıklaması olmalı. Mesela güvenlik duvarından mı, antivirüsten mi. Vistada olan ne engel oluyor yada tersten söylersek f5 neden vistada sorun çıkarıyor. Onu bir çözsek zaten problem çözülmüş olacak. Neden acaba...

Asena

Stajyer

• "Asena" bir kadın

• Özel mesaj gönder

33

Thursday, 3.07.2008, 13:02

sade 1 kiside bu hata olsa, kesin onun bilgisayari hatali yada yanlis birseyler yapiyor diyecem
fakat 6-7 kisi biraz süpe yaratiyor.

yanilmiyorsam f5 le yayin yapiyorsun, geri 4.16 gecmeyi denedinmi?

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

34

O KONU TARTISILIR AMA GALİBA GÜVENLİKLE ALAKALI BANA GÖRE ÇÜNKİ İE 7 VERSİYONUDA ASIRI GUVENLIK VAR VE ACTIVEX BOZUK YUKLENDIGINE GÖRE DEMEKKİ GUVENLİK SORUN OLUYOR CUNKU VIZTADA XP YE GÖRE ASIRI GUVENLIK ABARTILMIS GERCI VISTAYA HIC ISINAMADIMDA NEYSE : ))

• Özel mesaj gönder

35

AZADİ KARDES RADYONUN ANA SIFRENLE GIRIS YAPIP F5 DEILDE 4.16 OLARAK AYARLAYIP DENERMISIN TEKRAR DEMEK ISTEDIGIMI ANLICAKSINIZ..

Tamam Rüzgar kardeş hemen değiştiriyorum valla. Peki gelenlerde f5 yüklü. Tekrar 4.16 yüklemeye gerek varmı yoksa girebilirler mi?

• Özel mesaj gönder

36

Thursday, 3.07.2008, 13:04

Alıntı sahibi ""Asena""

sade 1 kiside bu hata olsa, kesin onun bilgisayari hatali yada yanlis birseyler yapiyor diyecem
fakat 6-7 kisi biraz süpe yaratiyor.

yanilmiyorsam f5 le yayin yapiyorsun, geri 4.16 gecmeyi denedinmi?

Deniyorum asena.. Problem çözülürse burdaki arkadaşlarla paylaşacağım. Çünkü eminim bu problem birçok kişide vardır yani.

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

37

Thursday, 3.07.2008, 13:06

4.16 YOKSA YUKLEMESI GEREKIR ODA ZATEN YUKARDA CIKAR YUKLE DIYE DAHA ÖNCEDEN 4.16 VARSA GEREK YOK

• Özel mesaj gönder

38

Thursday, 3.07.2008, 13:14

4.16 YOKSA YUKLEMESI GEREKIR ODA ZATEN YUKARDA CIKAR YUKLE DIYE DAHA ÖNCEDEN 4.16 VARSA GEREK YOK

Tamam teşekkür ederim. Değiştirdim bile valla. Bakalım aynı sorun olacakmı. Olmazsa demekki ondandır...

• Özel mesaj gönder

39

Thursday, 3.07.2008, 17:04

Arkadaşlar dediklerinizi tek tek uyguladım. Uzak masaüstü programıyla radyoya giremeyen arkadaşların bilgisayarına girdim. Firefox yükledim onların bilgisayarlarına çözüm olmadı. Daha sonra kendi radyomun f5 versiyonunu 4.16 ile değiştirdim. Çözüm olmadı. baktım onların bilgisayarlarından nasıl bir sorun diye. Aynen yazılar görünmüyor. Hayret yani. Ben onları görmüyorum onlar beni görmüyor. Sonra baktım olacak gibi değil. Radyoyu kaldırdım. Tekrar yeni bir sid numarası aldım ve kurdum radyoyu. Ama aktif olması için biraz zaman gerekiyor galiba öyle mi?Gerçekten çok başımı ağrıttı bu olay ya. neyse şimdi biraz zaman geçmesi gerekiyor galiba radyonun aktif olması için değil mi?

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

40

Thursday, 3.07.2008, 17:06

HAYIR ZAMANLA ALAKASI YOK SITENDEN SID NUMARANI YENISI ILE DEGISTIR DEVAM ET ..