Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "Gül-i Hamra"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 9.07.2008, 17:08

DJ Mikser Sorunu

Arkadaslar ,
Almanca PC XP Flat mikseri kullanan bir arkadasimizin sarkilari icinde türkce karakter bulunmamasina ragmen her sarkiyi mikser calmadan direk atiyor.
bu sorun icin yardimci olabilirmisiniz. forum basliklarinda tam olarak ilgili konu ile yardim bulamadim. miksere alinan sarkilar otamatik sürekli atiyor.
ilginiz icin simdiden cok tesekkürler....

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 9.07.2008, 17:23

Gül-i Hamra, hangi versiyonu kullaniyorsun, ne zamandir bu sorun basladi ve forumda buna benzer cok konu var arama yapabilirsin ve cok cevaplara ulasabilirsin, sana verecegim linkde buna benzer sorularda var goz atarsan cozumleride bulabilirsin...

FLATCAST TAMIRHANE

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 11.07.2008, 12:43

Denenilen versiyonlar f5 ve 4.16
evet forumlardaki konu basliklarini ziyaret ettim öncesindede hepsini uyguladik.
sizin vermis oldugunuz linkteki uygulamalarida yaptik. bende yayin yapmaktayim . ayni zamanda flat mikseri disinda baska mikserelede yayin yapiyorum böyle bir tuhaflik ile karsilamadim.program silme yükleme temiz sarki reklamsiz türkce karakter icermeyen sarki . bu tarz bir durum garippp.. arkadasimizin pc si zaten buda . ses karti yada pcde her hangi bir fonksiyonla ilgili olabilirmi. belki daha önce böyle bir durum yasanmis olabilir diye danismak istedik. cok tesekkür ederim ilginize.

4

Friday, 11.07.2008, 14:11

Gül-i Hamra, eğer türkçe karakter yoksa şarkılarda ve hala atlama yapıyorsa sanırım senin mikser ses kartını görmüyo olabilir ses kart ayarlarini degismis olabilirsin ses kartını sil tekrar yükle bence

Yani pcdeki Flatcasti felan hepisini sil ve yeni bastan yüklemen gerekiyor. Pcndeki tüm dosyalarini extern beyine yükle ve pcni ilk basa al. Sonra olmasi lazim.

bir başka çözüm atlayan şarkıyı masa üstüne al o şarkının ismini tamamen değiş o şekilde miksere at kesin çalması lazım tabiki şarkı formatları mp3 olmalı başka formatları flatcast mikser desteklemiyor onuda göz önünde bulundur veya o atlayan şarkıları nero ile mp3 e tekrar dönüştürmeyi dene
indirdiğniz şarkılar mp3 formatındagibi görünürler aslında mp3 olmuyabilirler bunuda göz önünde bulundur dediklerimi yaparsan şarkıların atlamıyacaktır

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 11.07.2008, 17:15

Gül-i Hamra, sarki isminde türkce karakter olmayip ama özelliklerinde yani sarki titel veya interpret'lerde bulunabilir yinede. (dosyadaki sarkinin üzerine sag tikla, "Eigenschaften" sec, üstte "Dateiinfo" ve sag altta "Erweitert" sec). Burdanda türkce karakterleri silmelisiniz.

Eger cözüm olmazsa external player kullanmasini yani winamp gibi farkli bir müzikcalar kullanmasini tavsiye ederim. Forumda bununla alakali bilgiler mevcut.

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 12.07.2008, 10:30

Irem cok tesekkür ederim ilgine . evet sarki özelliklerindeki reklam yada albüm bilgileri vs.. dateinfolarini temizlemistik. komple temiz sarkilar. cözüm olmamisti. dediginiz gibi farkli bir dj mikser kullanilacak düzeltilemedigi taktirde. mertcan da ses karti sarkilari tanimiyordur seklinde bilgi vermis bir de bu sekilde deniyelim. cok tesekkür ediyorum tekrar ilginize....

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 12.07.2008, 10:37

Beratcan birde sizin önerdiginiz sekilde deniyelim. Ses karti yeniden yükleme pc basa alma ve sarki ismi degisim önerileri mp3 tekrar ceviri.ses kartinda bir sorun belkide cünki arsivin bir sarkisi bile calmiyor. ben kendi mikserimde calan yüzde yüz temiz sarkiyi da arkadasa ulastirdim o bile calmadi.:))) ilgileriniz icin cok cok tesekkür ediyorum.

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 12.07.2008, 10:39

Gül-i Hamra, eger flatcast producer'i yüklenmesinde hata olustuysada, sarki atlamalari olabilir. Masum arkadasimin verdigi Tamirhane linkini tiklayip 1x1 Software olan dosyalari silip tekrar Active x sürümlerini (firefox ile download öneririm) yüklemesini denesin.

Sende calipta onda calmayan sarkilar varsa eger kesinlikle bu cözüm yolunu denemeli. Ses karti sorunu varsa güncel driver yüklemesi cözüm olabilir.
Eger sarkilar winamp gibi external player ile caliyorsa, en basiti dj mixer yerine baska bir müzikcalar kullanilmasidir.

Kolay gelsin :up:

• Özel mesaj gönder

9

Saturday, 12.07.2008, 10:39

Beratcan birde sizin önerdiginiz sekilde deniyelim. Ses karti yeniden yükleme pc basa alma ve sarki ismi degisim önerileri mp3 tekrar ceviri.ses kartinda bir sorun belkide cünki arsivin bir sarkisi bile calmiyor. ben kendi mikserimde calan yüzde yüz temiz sarkiyi da arkadasa ulastirdim o bile calmadi.:))) ilgileriniz icin cok cok tesekkür ediyorum.

• "maksoy30" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Wednesday, 28.01.2009, 01:24

sselam arkadaşalr benim sorunum ,mp3 leri miksere atiyorum radyo calmaya basliyoisonra miksere sarki ilav eedince radyo komple gidiyo,egeer ileve yapmazsam sorun yok,önceden böyle bişey yoktu,her türlü ayarı yaptım,flatcast5.0 kurdum,sorun edir acaba

11

Wednesday, 28.01.2009, 03:36

maksoy30,

bikaç seçenek

1- şarkılarındaki türkçe karakterlerden dolayı atlama yapıyo olabilir
2 - flatcast f5 sürümünü komple pc nizden kaldırıp tekrar kurun
3 - ses kartı driverinizde sorun olmuş olabilir tekrar güncelleyin

mahmuthan0038

Orta Düzey

• "mahmuthan0038" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Sunday, 29.03.2009, 21:42

ya bana yardım edecek varmıııııııııı

inci-tanem

Stajyer

• "inci-tanem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Sunday, 29.03.2009, 21:44

Alıntı sahibi ""mahmuthan0038""

ya bana yardım edecek varmıııııııııı

hangi konuda??

djmixer yerine winamp ile yayin yap, forumda resimli ve videolu anlatimlar bulabilirsin

mahmuthan0038

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

14

Sunday, 29.03.2009, 21:45

ya ama ben mixer de yapmak istiyorum

mahmuthan0038

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

15

Sunday, 29.03.2009, 21:45

winamp tan kaliteli olmuyor

inci-tanem

Stajyer

• "inci-tanem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

16

Sunday, 29.03.2009, 21:47

eger mixerin calmadigi parcalar mp3 ise muhtemelen sorun seskartinin driverindedir. güncel driveri bulup tekrar yükle

Ayyuslum

Stajyer

• Özel mesaj gönder

17

Sunday, 29.03.2009, 21:57

bANA DA YARDIM EDIN:(( YAYIN SIRASINDA MIKSERE ATTIGIM SARKILAR CIZIRTILI CALIYOR SARKILARDA SORUN YOK WINAMP TA NORMAL NE ZAMAN YAYIN ALSAM DJ MIKSERINDE SARKILAR KÖTU BEN BILGISAYARAIMA FORMATLADIKTAN SONRA BÖYLE OLDU ÖNCEDEN YOKTU .NAPMAM GEREK YARDIMEDERSENIZ SEVINIRIM SIMDIDEN TSKLER.:((

inci-tanem

Stajyer

• "inci-tanem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

18

Sunday, 29.03.2009, 22:12

Ayyuslum,

peki yayinda niye winamp kullanmiyorsun?

bilgisayarina format attiktan sonra , ses karti icin olan programida yükledinmi, yada windowsun sana otamatik olarak verdigi driveri kullaniyorsun.

windowsun verdigi driverler yedektir, bunlar genelde sorunludur!

Ayyuslum

Stajyer

• Özel mesaj gönder

19

Sunday, 29.03.2009, 22:18

hım ıncı tanem winamp kullnamayı bılmıyorum kı ama :(( dıer dedıklerınıde acarsan sevınırım ben pek anlamam da:((

Ayyuslum

Stajyer

• Özel mesaj gönder

20

Sunday, 29.03.2009, 22:22

EVET O DEDIGIN SES KARTI YUKLU VE AYRICA DRIVER KULLANIYORUM DOGRU
NAPMAM LAZIM O ZAMAN HIM:((