Giriş yapmadınız.

• Özel mesaj gönder

21

Thursday, 10.07.2008, 15:12

cantanem.gonul,
Hemsom Senin pc Xp mi yoksa Wistami.? ;)

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

22

Thursday, 10.07.2008, 15:13

eline saglik beratcan, gercekten guzel bilgiler, paylasim icin tesekkurler..

• Özel mesaj gönder

23

Thursday, 10.07.2008, 15:15

konu basligi yine degisti, sanirim bu daha uygun oldu...

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

24

Thursday, 10.07.2008, 15:43

arkadaşlar dun ben yıne masum arkadasada sordum ama tatmın olmamıstım madem buraya acıldı bıde ben sorunumu iletmek istıyorum ..

2 gunden beri allaturkada yavaşlama sçöz konusu bazen sayfa acılmıyor yönlendirme sayfasında kalıyorum ölece allaturka yazıyor bu 1

2. de ben 2 gunden beri bu siteye direk giremiyorum daha önceden ben beni hatırla secenegi ile her girişimde direk giriyorsum ama simdi her girişimde nıck almak zorunda kalıyorum..ınternet files bosalttım yıne denedim olması(cookiesler) aklıma da baska bişey gelmedi öle bıraktım acaba bu sorun teknikmi yoksa ne ? eger bilen varsa çözüm yolu yazrsa sevinirim yoksada canınınz sagolsun..

• Özel mesaj gönder

25

Thursday, 10.07.2008, 15:57

DJ_RÃœZGAR, sende firefoxla girmeyi dene bir, koruma ve temizleme programlarida engelleyebilir, onlarin ayarlarina dikkat etmelisin..

26

Thursday, 10.07.2008, 16:02

DJ_RÜZGAR, İ.e belli bir süre sonra iyice şişiyor, buda bazı programların çalışabilmesi için Active-X ve Add-on ları kabul edip pc mize yüklediğimizden dolayıdır onları kaldırmayı aşşağıda detaylı olarak anlattım

Ayrıca
Masum Masum, arkadaşımızın dediği gibi firefox kullanmayı hiç denediniz mi?

Teknoloji bildiğiniz gibi çok hızlı ilerliyor ..Bugun bu sitede ie6'nin sıkıntı çıkarmasını yarın başka sitelerde takip edecek.O yüzden son sürüm programları kullanmak hem hız hem verim açısından daha sağlıklı olacaktır.

mesela explorer 7 gibi veya fiforex 3.0 gibi

27

Thursday, 10.07.2008, 18:26

INTERNET EXPLORER

Eklenti takibi SORUN: Windows XP altinda Internet Explorer 6 kullaniyorsunuz. Son zamanlarda tarayici durup dururken kilitlenmeye yavaşlamaya veya aniden çökmeye basladi.

ÇÖZÜM: Internet Explorerin ani çöküslerinin sebebi, genellikle bozuk veya art niyetli bir Add-on dan kaynaklanir.

Add-on lar tarayici eklentileri, Active-X-Ögeleri veya benzer tarayici programlaridir.
Bu programlar internette gezinirken sayfalari n açilisini hizlandirma ve kolaylastirma amaçli olarak bilgisayariniza yüklenir ve teorik olarak yüklenmeden önce onayiniz alinir.
Tabi bir sayfaya tamamen güvenmeyi seçtiyseniz, size bu yüklemlerden önce onay sorulmayacaktir.

Internet Explorerinizi rahatsiz eden sorunu bulmak için tarayiciya Service Pack 2 ile eklenen bir özellikten yararlanacagiz. Öncelikle bir Internet Explorer penceresi açin ve Araçlar / Eklentileri Yöneti seçin. Açilacak pencerede o an etkin olan veya kisa süre içinde yüklenmis eklentileri göreceksiniz.

Gösterin yanindaki çubukta Internet Explorer tarafindan kullanilmis olan eklentileri seçin. Böylece tarayiciya yüklenmis tüm eklentileri liste halinde görebilirsiniz. Her bir ögeye tiklayarak Etkinlestir / Devre Disi Birak ile eklentileri ayarlayabilir veya ActiveXi güncellestir ile bu eklentinin daha yeni bir sürümünü yükleyebilirsiniz. Internet Explorerinizi rahatsiz eden eklentiyi bulmak için öncelikle Yayimci sütununa göz atin.

Burada rahatsiz edici bir yayimci adi (genellikle Internet Explorer eklentileri büyük sirketler tarafindan yazilmistir. Tanimadiginiz yayimcilari rahatlikla kaldirabilirsiniz.) veya tanimlanmami s bir yayimci adi görürseniz o eklentiyi devre disi birakin.

Internet Explorerdaki sorununuz çözülmemisse eklentiyi tekrar etkinlestirip baska bir eklentiyi devre disi birakin. Sorunlar çözülene kadar bu yolu kullanarak, tarayicinizin basini agritan eklentiyi bulun. Öncelikle eklentiyi kaldirin ve tekrar kurun. Sorunlar devam ederse paketi kaldirin ve kurmayin. Tarayiciniz eski rahat günlerine kavusturabilirsiniz

ALTTA SWF OLARAKTA AÇIKLADIM

[flash width=500 height=400]http://www.resimkalesi.com/./data/media/25/beratcan.swf[/flash]

kendi pc mde kullanmadığım eklentileri nasıl devre dışı bırakıldığını flash olarak anlattım umarım yardımcı olur bu bilgiler

28

Thursday, 10.07.2008, 19:56

Bir Başka konu

eğer explorerinizin gezilen sayfalardan dolayı komple kapanmamasını istiyosanız
yapmanız gereken

İexplorerın bütün sayfaları aynı anda kapatması

Bilgisayarıma girin araçlar menüsünden klasör seçeneklerine girin ve görünüm sekmesindeki gelişmiş ayarların içindeki
"Klasör pencerelerini ayrı bir işlemde başlat ." seçeneğini işaretleyin Böylece explorer penceresi kapandığında sadece hata veren pencere kapanacak ve diğerleri açık kalacaktır.

29

Thursday, 10.07.2008, 21:16

aslında konu başlığı

PC ve Internet Teknik Sorunlar ve Yardım
bölümüne taşınsa daha iyi olur diye düşünüyorum