Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

cantanem.gonul

Profesyonel

• Konuyu başlatan "cantanem.gonul"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 10.07.2008, 14:00

Internet Explorer'de Hata !!

forumu buraya acdim inceledim ama burayi en uygun buldum kac gündür stedede sorun yasuyorum steye mesaj yazdimda yada birseyler ekledigimde yada sayfa yeniledimde sayfa aniden hata veriyo yada direk sayfa kapanuyor pc denmi dedim ama pc den degil cünkü tek steye girdimde yasuyorum bu sorunu

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 10.07.2008, 14:12

cantanem.gonul,
Normaldir Ganz:-))Pc Sorun Vardir.. Forumda Olacagini Sanmiyorum Forumdan Olsa Giren Gisilerde Ayni Sorun Olurdu Bende yok...Pc Format at Hemsom Senin Portunda Kapaliydi Dun Yayinda::D

3

Thursday, 10.07.2008, 14:14

cantanem.gonul, explorer kaynaklı sorun olabilir bende öyle bi hata olmuyor gayet kolay yükleyebiliyorum istediğimi exploreri normal ayarlarıan geri dönderip tekrar dene birde yani default yap

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 10.07.2008, 14:15

cantanem.gonul, sitede sorun yok, *Aska_SevDaLi*, da dedigi gibi bilgisayarinda olabilir, sistemi geri almayi dene, bu sorun baslamadan onceki bir tarihe ayarla, umarim duzelir..

cantanem.gonul

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 10.07.2008, 14:19

yaa hemso ve arkadslar bakin simdi yine sistem geri yükleme yaptim arti yapmadim sey kalmadiki stedede 5 dakka duramuyorumki 100 sefer ucup gidiyorum

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 10.07.2008, 14:20

cantanem.gonul,

exporter derken ..Ne Gibi Hata Verecekki Exporter..?Sanmiyorum.. Sen Pc Format at Hemsom Ve Modermi yeni aldim dedin Moderm ayarlarinida Yap Modermden Kaynaklaniyordur.. ayrica pc Xp mi yoksa Wistami. .?

cantanem.gonul

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 10.07.2008, 14:22

hemsom sen dünden beri takdın benm pc yaa yeni degisdim herrseyini :D bu arada forum basligim degismis bak az önceki mesajimi gönder dedimya gönder tusuna basdim anda benim pc de beni gönderiyo vallaha delirecem simdi

8

Thursday, 10.07.2008, 14:23

cantanem.gonul, Sitede explorer ' ı kapatacak herhangi bir sorun yok. Verilen hata windows kaynaklı olabilir. Hiç açmaması ise virüs programınızın şüpheli bir durum algılamasından dolayı sayfaya erişimi engellemesinden kaynaklanıyordur. İmkanınız varsa virüs programını kaldırım tekrar deneyebilirsiniz. Bu şekilde hata raporu veriyor ise windowsunuzdan kaynaklanıyordur.

cantanem.gonul

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 10.07.2008, 14:30

anlatamuyorm ben sanıırm ya kactane sayfam acik bak bu kacinci stedenden ucusum tek burda mesaj veya baska birsey yaptimda gönder tusuna tiklamamla ben ucuyorum pc de sorunsa diyer sayfalarim neden duruyor onu anlayamadim neyse bende böyle idare ediyim tşk arkadaslar

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 10.07.2008, 14:40

cantanem.gonul, cookiesleri silip yeniden dene, zamani gecmis, gecici internet dosyalardanda olabilir...

cantanem.gonul

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 10.07.2008, 14:43

vallaha denemedim sey kalmadı yaptım bu dediklerinide bak simdi kacinci yapısım ama cözemedim neyse saglık olsun

12

Thursday, 10.07.2008, 14:48

cantanem.gonul, öncelikle explorer kaç yüklü bu birincisi + pc de sp2 mi kurulu + sen siteye program yüklerken hata oluşup explorer kendini kapatıyorsa bilki senin explorerde oluşan bi hatadan kaynaklanan sorundandır başka siteden düşmüyo olabilirsin ama birşey upload ederken explorer ister istemez kendini zorlar buda normaldir işte bu zorlama explorerde hata olmadığında sorun çıkarmaz ama explorerde hata veyahut spiware gibi programların bulaşması explorerin kapanmasıan sebep olurlar

öncelikle pc yi bir virüs taratmasından geçir eğer virüs yada spyware yok ise pc de ozaman xp cd varsa sadece exploreri düzletmeyi dene

1. internet Explorer sürekli hatalar veriyor ve düzenli çalışmıyorsa yeniden kurmak en mantıklı yoldur. Dikkat edin windowsu yeniden kurmayı demedim sadece internet eplorerimizi yeniden kuracağız. 1.yol: kurulum yaptıgınız WindowsXP vs. cd sini takın.
2.Start/Run. (başlat/çalıştır)

Deyip komut satirina asagidakini aynen yazin. Not: copy paste yapın…

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\\inf\\ie.inf

en etkili yöntemlerden birisi budur.’ Şimdi yaptıgımız şey sadece explorerin üzerine yeniden kurmaktı.

BUDA ALTERNATİF BİR ÇÖZÜM ÖNERİM

2. şimdi yapacağımız iş ise komple internet explorerimizi kaldırıp yeniden kuracağız.

Start > Run > regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\ Microsoft\\Active Setup\\Installed Components\\
{89820200-ECBD-11cf-8B85-00AA005B4383}

bu kayıt anahtarını buluyoruz ve

IsInstalled ,i arayip ve 0 (Null). degerini veriyoruz.

Artık internet explorerimiz yeniden kurulum için hazır vaziyettedir. Şimdi

NOT bu işlemleri yapabilmeniz için xp cd si takılı olması gerkmektedir veya

pc nizde sp2 yüklü olmalı ozaman sp2 nin dosyası olan \WINDOWS\inf\i386 klasörünü pc kendi görür ve yükler

• Özel mesaj gönder

13

Thursday, 10.07.2008, 14:52

birde firefox yada opera kullanmani tavsiye ederim, bir dene bakalim onlarda ayni sorun vericekmi..

cantanem.gonul

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

14

Thursday, 10.07.2008, 14:53

bak yine ucdum geldim dur bide ordan giriyim bakalım

cantanem.gonul

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

15

Thursday, 10.07.2008, 15:01

sımdı firefox den geldım bakalım degisiklik olacakmı bekliyim görüyüm:))

• Özel mesaj gönder

16

Thursday, 10.07.2008, 15:05

cantanem.gonul, buyuk ihtimalle olmayabilir, cunki gecenlerde bende sorun yasadim, girdigim her sayfadan beni atiyordu otamatik olarak, tabi genelde opera kullaniyorum ama bazi sitelere internet explorerle girmek gerekiyor, format attim ve simdi sorun yok,
eger firefoxde de hata olursa demekki beratcan'in da dedigi gibi, windowsunda hata olabilir..,

17

Thursday, 10.07.2008, 15:07

konuyla pek alakası yok ama madem burda böyle bi konu açıldı burayı okuycak arkadaşlara yardım olsun diye yazdım bunu

İntenet Explorer da link problemleri, (sayfa açılmıyor):
Bu sorunda birçok insanın başına gelmiştir. Sayfanın bulunduğu linke tıklarsınız pencere açılır tam sayfanın içeriği açılacak gibi olur fakat sayfa görüntülenemiyor hatasını alırsınız. bunun nedeni de bir veya birçok Explorer dll. Dosyasının silinmesi veya olmamasındandır. Sorunumuzu gidermek için;
Başlat -> Çalıştır -> regsvr32 urlmon.dll (OK).

Eger Problem devam ediyorsa aşağıdakilerini uygulayın:
Başlat -> Çalıştır -> yazacağınız komut altta sırayla ikisinide deneyin
regsvr32 actxprxy.dll
regsvr32 shdocvw.dll

Bu da ise yaramadiysa IE yi yeniden kurun.

cantanem.gonul

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

18

ıkıncı mesajımı atuyotum daha ucmadım ınssalahda düsmem pc de ıncelemedım kalmadı ama hersey acik ve sorunsuz tek net agir ola bilrmi diye düsündüm ama 4 gündür böyle birsey yaptim zaman gönder tusuna tiikladim anda bende gönderiliyorum:))

cantanem.gonul

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

19

ahahhaaa düsmedim valhha cok sükür

20

Thursday, 10.07.2008, 15:12

cantanem.gonul, eğer firefox de düşmediysen yukarda anlatılanlar gibi exploreri yeniden kurmayı dene sanırım explorerinde bi hata oluşmuş yukardakileri uygularsan explorerinde düzelcektir ....