Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "meso_meso"

• Özel mesaj gönder

21

Monday, 14.07.2008, 19:50

evet dediğiniz gibi olmayan bri seyi bulmak cok zor..
ya vardır mutlakada arkadas briz pc ye uzak biri yani anlmıyor:D ben uzaktan yardımla yonetiyorum :d
ses denetimine girdim hiç bri sye yok yani ses akrtı tanımlanmamış

• Konuyu başlatan "meso_meso"

• Özel mesaj gönder

22

Monday, 14.07.2008, 20:15

NE YAPACAM TIKANDIM KALDIM..
HER HANGİ BİR SES KARTI DRİWERİ YUKLESEM OLURMU

23

Tuesday, 15.07.2008, 00:12

meso_meso, ses kartı driveri hatalıysa masa üstündeki bilgisayarıma sağ tıkla özellikler/Donanım/Aygıt Yöneticisi.. Bu bölüme gir orda ses kartı driverinde hatalı olan soru işareti şeklindedir soru işretine sağ tıkla sürücüyü güncelleştir de çıkan ekranda evet yalnızca bu kez olanı işaretle ve devam et eğer mainbord anakartsa driveri kendi bulup otomatik yükler

eğer mainbord deilse hayır bu kez değil yazısını işaretle ve iler de karşına iki seçenek gelcek 1-yazılımı otomatik yükle veya 2-listeden yada belirli konumdan yükle bu seçeneklerden sırayla her ikisinide dene sonra ordaki adımları uygula sorunun hallolcaktır

NOT: mainbord ses kartı driverleri genellikle bu marka olur buda bi ön bilgi

Realtek AC97 Ses Kartı

katlan

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

24

Tuesday, 15.07.2008, 01:03

kardeşşş senin ses kartıyla bi işin yooooooooooook senin sorunun modemde ltf yaaaaaa sen dedigimi yap ve emanet bi modemle dene bak ban haklıymışsın diyecennn

Zübeyde

Stajyer

• "Zübeyde" bir kadın

• Özel mesaj gönder

25

Tuesday, 15.07.2008, 01:44

Alıntı sahibi ""katlan""

kardeşşş senin ses kartıyla bi işin yooooooooooook senin sorunun modemde ltf yaaaaaa sen dedigimi yap ve emanet bi modemle dene bak ban haklıymışsın diyecennn

yanlisin var, eger modem, firewall vs. vs. engellerse
allata yazan hata bildirisi cikar.

Alıntı

Information

Flatcast arbeitet im P2P-Verfahren. Es konnte kein geeigneter Knoten gefunden werden, von dem Sie die Sendungsdaten empfangen können. Vorallem wenn wenig Teilne hmer in einer Sendung sind, liegt das Problem vielleicht garnicht bei Ihnen. Wenn das Problem aber öfter auftritt, sind die häufigsten Ursachen:

Sie haben eine "Personal Firewall" installiert, wie z.B. ZoneAlarm, XP Firewall etc. die eine optimale Teilna hme am P2P-Verfahren verhindert. Schalten Sie in dieser Firewall UDP Port 40123 frei.

Sie sind über einen Router mit dem Internet verbunden. Legen Sie ein festes Mapping von UDP Port 40123 auf Ihren Empfangsrechner an Erklärungen für die entsprechenden Routereinstellungen bzgl. Mapping (PortForwarding) findet man unter http://www.portforward.com/routers.htm

FLATCAST a product by 1 mal 1 Software GmbH by

ve radyolara giremez, ayrica bunun sorumlusu genelde yayini yapan dj olur.

arkadasimiz radyoya girebiliyor, tek ses duyamiyor ve yazilanlari göremiyor, bununda kaynagi muhtemelen seskarti

26

Tuesday, 15.07.2008, 01:53

Re: Yardımmm..Radyolara giremiyorum

Alıntı sahibi ""meso_meso""

Merhaba arkadaşlar bri sorunum var yardım isteeycektim...
Flatcast üzerinden her hangi bri radyoya girmeye calısıyroum ama ne yazık ki olmuyor....
Sorun şu ekran acılıyor ama ekrnda sadece goruntu var yani sadece temayı gorebiliyroum...Ne bir yazı ne de ses var.....
yayında alabiliyorum ama müzikler çok hılzı geciyor ve ses yok...
ne yapam gerekiyor acil yardım lütfen....ilginiz için şimdiden tşk ler...

katlan arkadaşın sorunu temayı görüyor fakat butonlara felan tıklama yapamıyor sanırım böyle sorunlar modemden kaynaklanmaz modemde port hatası olsa kendi radyosunu açabilir yayın yapabilir fakat radyosuan kimse giremez ama arkadaşın sorunu ses olmaması ve butonlara tıklayamaması

bikere ses kartını yeniden yüklemesi lazım ikincisi ise flatcastın tüm sürümlerini kaldırıp yeniden kurması lazım

tüm sürümleri derken program ekle kaldırdan yapmakla bazan olmayabiliyor

sana üç yöntem

1- program ekle kaldırdan flatcast tüm sürümlerini kaldır

2_ D:\WINDOWS\Downloaded Program Files bölümüne gir ordaki flatcast sürümlerinide kaldır

3-Başlat/çalıştır/regedit yaz enter yap en üstte düzen yazısına tıkla/bul yazısına tıkla arama yerine flatcast yaz ve sonrakini bul yazan yere tıkla arama yapsın flatcasta ilgili ne varsa bulcaktır sonra soldaki pencerede çıkan flatcastla ilgili bölümü sil

sildikten sonra klavyede f3 e bas arama tekrarı yapsın tekrar bulcaktır solda çıkan flatcastla alakalı olanı tekrar sil taaki arama bitti diyenekadar bunu tekrarla

daha sonra herhangi bir radyoya giriş yap f5 olabilir 4.16 olabilir ozaman sana active-x denetimini yüklemeyi sorcaktır yükle ve tekrar dene bakalım sorun düzelcekmi başka aklıma gelen yok

katlan

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

27

Tuesday, 15.07.2008, 09:49

bana yazdıgı yazıda yayını ben alınca kimse giremiyo , bende başka rd ya giremiyorum dedi
. ses yok ses duyulmuyo falan dese mutlaka ses kartında sorun var derim yanii

Veda

Stajyer

• "Veda" bir kadın

• Özel mesaj gönder

28

Tuesday, 15.07.2008, 09:56

Re: Yardımmm..Radyolara giremiyorum

Alıntı sahibi ""meso_meso""

Merhaba arkadaşlar bri sorunum var yardım isteeycektim...
Flatcast üzerinden her hangi bri radyoya girmeye calısıyroum ama ne yazık ki olmuyor....
Sorun şu ekran acılıyor ama ekrnda sadece goruntu var yani sadece temayı gorebiliyroum...Ne bir yazı ne de ses var.....
yayında alabiliyorum ama müzikler çok hılzı geciyor ve ses yok...
ne yapam gerekiyor acil yardım lütfen....ilginiz için şimdiden tşk ler...

sana ne yazmis bilemeyiz, fakat baslikda bu yaziyor... :book:

katlan

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

29

Tuesday, 15.07.2008, 11:16

başlıkta ne yazıyo bakarmısınn yardım rd lara giremiyorum ... dikkat radyomda ses yok veya ses gelmiyo demiyoo

30

Tuesday, 15.07.2008, 16:06

katlan, sen yazının baş tarafını okuyosun ama yazının tamamını oku

sorun şu bölümünden sonrasını yani
:D