Giriş yapmadınız.

• Konuyu başlatan "kızıLLeLLma"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 30.07.2008, 01:33

Yardım eder misiniz :S

Information

Flatcast uses P2P-technology. Currently there is no node, which could deliver you the stream data. If only a small number of viewers join the stream, the reason for the problem might be at the others. If you got the problem more often, the most common reasons are:

You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall po

Afınıza sığınarak yardım bekliyorum arkadaşlar..Daha önce böyle bi hata hakkında bilgilendirme yapıldı mı araştırmadan yazdım kusura bakmayın ama acil olarak yardımınız gerekiyor..Arkadaşlarım radyoma girmek istediklerinde bu hata ile karşılaşıyolar..Fakat arkadaşlarımdan birisi istediği gibi girip çıkabiliyor..O girmeden kimse giremiyor o girince herkes girebiliyor o çıkınca herkes düşüyor..Nasıl oluyor bilmiyorum ama benim ayarlarda mı bişey var yoksa bu mistik bi olay mı :) Bi yardım ederseniz çok memnun olurum :) İlginize şimdiden teşekkürler :)

saika

Stajyer

• "saika" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 30.07.2008, 01:37

Alıntı

Daha önce böyle bi hata hakkında bilgilendirme yapıldı mı

evet yapildi, zaten her iki sorudan biri bu :)

buyur herzaman verilen 2 link

1. http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=1770
2. http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=3297

birde makaleler bölümüne bakmani tavsiye ederim

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 30.07.2008, 02:45

zyxel P-660RU-T1 v2 kullanıyorum ama ben güvenliğe girdiğim zaman ne güvenlik duvarı çıkıyor ne de NAT.Valla çok çaresiz kalmasam yazmayacaktım kusura bakmayın..Gelişmiş yazan yerde statik yönlendirme var orası olabilir acaba..eğer oraysa nasıl bi düzenleme yapıcam yardımcı olur musun..

saika

Stajyer

• "saika" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 30.07.2008, 02:55

firewall ve nat yazmali.

google üzeri zyxel P-660RU-T1 v2 port acma diye bir arama yap, belki faydali bilgiler bulabilirsin.

yada portu acik birinin yayinina girmesini rica et, ozaman bir sorun kalmaz.

aksi takdirde sabahi bekle, elbet yardim eden biri cikar ;)

AsLi_75

Stajyer

• "AsLi_75" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 30.07.2008, 13:17

kızıLLeLLma,

bak önce bu videola bilgisayarina nasil sabit ip verilecek onu ögren
video --> http://www.allaturkaa.de/fcp/videos/ipsabitleme.html

sonra assagdaki linkden prestige -660ru modminde flatcast portu nasil acilacaini ögrene bilirsin.

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/ZyXEL/Prestige660RU-T1/Flatcast.htm

dipnot
acilan sayfada
Enter Static IP Adress alanina, daha evel yapmis oldugun Sabit IP yi yaz

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 2.08.2008, 12:55

Ya ben herşeyi yaptım herşey çalışıyor görünüyor ama halen 1 kişi girmeden diğerleri giremiyor..Portları da açtım herşey gösterdiğiniz gibi fakat olmadı yine :( birisi msn den anlatsın valla minnettar kalıcam lütfen yardım edin..

AsLi_75

Stajyer

• "AsLi_75" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 2.08.2008, 13:20

herseyi actiysan mapping+ göstermeli,
bilgisayarinda internet secuirty, aile güvenligi vs. gibi programlar varsa onlarda engeller!

burda veremedigimiz yardimi msn de nasil verecegiz,
msn dede sae önümüzde klavye var...

ayrica msn de sade bir kisi yardim rder, (kim oldugunu bilemezsin) burda bircok kisi..
ve burda verilen yardimdan bircok kisi faydalanir.

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 2.08.2008, 13:21

mapping + gösteriyor ama olmuyor programlarda kapalı zaten..neyse yine de teşekkür ederim kusura bakmayın..

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Saturday, 2.08.2008, 18:03

kızıLLeLLma

arkadaslarin verdigi linklerden gereken yardimi bulabilirdin, 4.16 veya F5 surumlerini kullaniyorsan radyoya sag tikladiginda acilan seceneklerden infoya baktiginda Mapping kirmizi ise - dir, yesil ise + dir.
eger kirmizi ise portun kapalidir ve acmak icin oncelikle IP adresini sabitlemen gerekiyor, AsLi_75 arkadasimizin verdigi linklerden oncelikle videoyu izle ve uygula, sonrada portunu ac, sakin bir sekilde bunlari sirasiyla yaparsan olacaktir, olmaz ise yine elimizden geleni yapmaya calisiriz..

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

10

Saturday, 2.08.2008, 18:05

BEN DAHA ÖNCE AYNI SORUNLA KARSILASTIM VE YINE BURADA BI ÖNERI VERDIM VE ÖNERIYI UYGULAYANLAR SORUNU CÖZDU modem markası senınkı ıle aynı butun frewaller kapattım portumu actım ama yınede gırılmıyodu pıkatele gectım rahat ettım : )) ve dıger arkadaslarada modem degısırsen oluyor dedım onlarda öle yapotılar sana bısey demıyorum karar senın hatta ıstersen ılk önce baska modemle dene sonuca göre kendın karar ver tavsıyem bu olur ancak

11

Saturday, 2.08.2008, 18:14

yayini ac, linki ver

gelip bakalim, giriliyormu girilmiyormu.
hep aynisi, port felan acdim diyorlar, gelip bakdigimda kipkirmizi producer-

• Özel mesaj gönder

12

Saturday, 2.08.2008, 18:31

cansu o kadar kafamız çalışıyor herhalde salak değilim ben üniversite öğrencisiyim az çok anlama kapasitem var çok şükür..portlar herşey açık virüs programları güvenlik duvarları kapalı..nedir bu üslup anlamadım burda yardım istiyorum nedir bu densizlik :S mapping yeşil ve + ...herneyse hepinize çok teşekkür ederim iyi yayınlar ben bu işten vazgeçtim..

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

13

Saturday, 2.08.2008, 18:35

kardes kızmaya gerek yok bosuna yardım arama bulamassın su an sınırlısın ama benım tavsıyeme bı kulak ver tanıdıgın yada komsunun modemını al bı dene markası zyxel olmasın ama bı dene bakalım olacakmı ...olacagına emınım ben ama yınede sen bı dene cunku sen yapılacak herseyı yapmıssın zaten..bıde bunu yap ne kaybedersın ? kolay gelsin..

14

Saturday, 2.08.2008, 18:38

Alıntı sahibi ""kızıLLeLLma""

cansu o kadar kafamız çalışıyor herhalde salak değilim ben üniversite öğrencisiyim az çok anlama kapasitem var çok şükür..portlar herşey açık virüs programları güvenlik duvarları kapalı..nedir bu üslup anlamadım burda yardım istiyorum nedir bu densizlik :S mapping yeşil ve + ...herneyse hepinize çok teşekkür ederim iyi yayınlar ben bu işten vazgeçtim..

mapping+ ise dinleyicilerinde bize bildirdigin hata cikmaz.

tecrübeden konusuyorum, kac kere gördüm, acik diyorlar girince kirmizi.

benden bukadar!

• Özel mesaj gönder

15

Saturday, 2.08.2008, 18:41

kızıLLeLLma
DjCansu, arkadasimiz sadece daha oncede onlarca kez yasanmis oldugu icin boyle bir olasilikdan bahsetti, yanlis anlamayin,
ve onerdigi gibi radyo adresini ver ve yayin al bende gelip bakicam, gelip gorunce daha fazla yardimimiz dokunabilir ve neler yapabilecegimizi konusurz..

16

Saturday, 2.08.2008, 18:43

yok sinirlendim ya ben!! :x:

Alıntı

salak değilim ben üniversite öğrencisiyim

bu nedemek oluyor, salagin anlami ney?
salaklar üniversteye giremezmi?
türkiyede kac üniversite ögrencisi var?

Alıntı

nedir bu üslup anlamadım burda yardım istiyorum nedir bu densizlik

asil senin yaptigin densizlik,
yayini acip linki istedim,
belki hata senden kaynaklanmiyor, bende sade istedigin yardimi vermeye calisdim!

simdi son

• Özel mesaj gönder

17

Saturday, 2.08.2008, 18:48

Alıntı sahibi ""DjCansu""

yayini ac, linki ver

gelip bakalim, giriliyormu girilmiyormu.
hep aynisi, port felan acdim diyorlar, gelip bakdigimda kipkirmizi producer-

http://kizilelmapalantis.blogcu.com/radyo_20399761.html bu link...

ve kimse bana yukardaki açıklamanın masumiyetinden bahsetmesin...hep aynısıymış kıpkırmızıymış..pehh ben oyun mu oynuyorum burda,diğer arkadaşlar saolsun yardımcı olmaya çalıştı ama azarlamaya kalkmadılar :) sana daha cevap yazmıycam..ricam diğer arkadaşlar radyoya girip bakabilir mi yayındayım tek başıma :D

• Özel mesaj gönder

18

Saturday, 2.08.2008, 18:53

kızıLLeLLma, sahsen giremiyorum ama mavi sayfadan gordugum kadariyla seninde benimde portlar kapali :D

19

Saturday, 2.08.2008, 18:57

kızıLLeLLma,

ben girdim ve yep yesil... hadi yine siyirdin...

hatayi kendinde arama, girmiyenleri buraya gönder :boee:

EDIT