Giriş yapmadınız.

queeN

Profesyonel

• Konuyu başlatan "queeN"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 12.08.2008, 16:04

Aslında İyi Oldu Gidişin...

]Aslında iyi oldu gidişin..
Gidişinle her istediğine, istediğinde sahip olamayacağını öğrendi içimdeki arsız deli kız.
Her kayan yıldızda tutulan dileğin, her gün duaya katılan isimlerin, hakettiğinde fazlasını mutluluğu için vermenin onu getirmeyeceğin öğrendi.
"Seni Seviyorum"ları ne kadar çok, "Hayır"ları ne kadar az kullandığımı da öğrendi elbette.

Aslında iyi oldu gidişin..
Gidişinle sensizliğin acısı dolanırken her sabah parmak uçlarıma, bensizliğin sancısı kürtajla alınmış bir aşkın doğamamış ellerinin vicdanıyla oturdu sol tarafına.
Belki gerçekten terkedebilseydim seni yokluğumda aynı yere oturabilecek değerim gururunu kırmana yardım edebilirdi.
Ama ben hep sana aittim.
Ve bunu ilgi isteyen bir çocuğun ağlamadan istediğini alması gibi, daha istemeden sana söylerdim.
Alıştın, arsızlaştın..
Canımı acıttın..

Zamanla tabuların insan hayatındaki önemini öğrendim.
Terkedilmişlerin nefret ederken bir yandan, bir yandan unutamamışlığını nasıl gizlediğini öğrendim.
Yeni bir nefesin yerini doldurmasada acılarını hafifleteceğini öğrendim.
Zamanla buğulu camlara adını yazmayı alışkanlık haline getiren ellerimin, aslında adımı yazması gerektiğini öğrendim.
Benimsememem gerektiğini öğendim..
"En yakınımsın" cümlesini söylerken, "En yakınıyım" diyebilmenin gerekliliğini, çocukluğumun tertemiz gülüşlerini teslim etmenin benim tercihim olduğunu ve hep yanlış tercihler yaptığımıda öğrendim elbette.

Aradığında açmayacağıma dair verdiğim sözlerin anlamsızlığını öğrendim aramadığın her günde.
Bir gün "Affet beni yaptıklarım için, döndüm.." dediğinde sonu hep kavuşmalarla bitecek olan red sahnelerinin hep hayalimde kalacağını öğrendim.
Tanışacağım hiç kimsede sendeki gibi kalbimin atmayacağını, konuştuğum hiç kimsede sendeki gibi ruhumun havalanmayacağını öğrendim.
Yanımdayken acıların nasıl kolay, imkansızların nasıl yakın olduğunu öğrendim.
Oysa şimdi hiç olamayacağı gibi..

Aslında iyi oldu gidişin.. Artık hıçkıra hıçkıra ağlamamayı öğrendim..
Unutulmaya yüz tutmuş gururumu artık takınmanın vaktinin geldiğini, bazen gururu yüzünden çok şey kaybetmiş insanların bazen de gururu yüzünden çok şey kazandığını öğrendim.
Beni kaybetmeyi senin seçtiğini öğrendim..
Sana sunduğum onca seçeneğe rağmen gitmeyi, beni hayatından çıkarmayı seçen birine daha fazla değer verip kendimi küçültmeyi bir tek içimdeki aşkın yaptırabileceğini öğrendim.
Ama o aşkın yıpranabileceğini sen hiç öğrenemedin..

Gidişin iyi oldu sevgilim
Bu gün sensizliğimin/bensizliğinin üç yüz üçüncü günü..
Sevgimiz değişmesede büyüyoruz günden güne..
Ve gittikçe zorlaşıyor geri gelmek biliyorum..
Aslında gidişin gerçekten iyi oldu sevgilim..
Bu gün sensizliğimin/bensizliğinin üç yüz üçüncü günü..
Oysa ilk günden pek bir farkı yok bunların ve bundan sonrakilerininde olmayacağı gibi.
Ama artık SevgiLi´in sana dön demiyor, sahiplenmiyor ve şımartmıyor seni sevgisiyle.
Tabularını oluşturmaya başladı ve o hiç görmediğin gururunu takındı.
Sevgisi değiştimi SevgiLi´nin bir sen bilirsin değişmediğini.
Artık sanada sevginede inancı yok.
Bunu benden duymazdın aslında sevgilim ama sorumlusu sensin.
İyi oldu gidişin.

Bende gidersem artık iyi olacak sevgilim..

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 12.08.2008, 16:57

eline saglik reculant, herkesin kendinden biraz biseyler bulabilecegi bir yazi, paylasim icin tesekkurler..

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 12.08.2008, 17:49

Güzeldi yüreğinize sağlık

queeN

Profesyonel

• Konuyu başlatan "queeN"

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 13.08.2008, 00:40

teşekkürLer

• "60GeNCLiK" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 13.08.2008, 08:07

reculant, Emeğine sağlık güzel paylasim icin tskler

6

Wednesday, 30.05.2012, 03:32

Aslinda iyi oldu gidisin.

Aslinda iyi oldu gidisin...
Gidisinle her istedigine, istediginde sahip olamayacagini ögrendi içimdeki arsiz deli kiz!..
Her kayan yildizda tutulan dilegin, her gün duaya katilan isimlerin, hakettiginde fazlasini mutlulugu için vermenin onu getirmeyecegini ögrendi.
''Seni Seviyorum''lari ne kadar çok, ''Hayir''lari ne kadar az kullandigimi da ögrendi elbette.

Gidisinle sensizligin acisi dolanirken her sabah parmak uçlarima, bensizligin sancisi kürtajla alinmis bir askin dogamamis ellerinin vicdaniya oturdu sol tarafina.
Belki gerçekten terk edebilseydim seni, yoklugumda ayni yere oturabilecek degerim gururunu kirmana yardim edebilirdi.
Ama ben hep sana aittim.
Ve bunu ilgi isteyen bir çocugun aglamadan istedigini almasi gibi, daha istemeden sana söylerdim.
Alistin, arsizlastin...
Canimi acittin...

Zamanla tabularin insan hayatindaki önemini ögrendim.
Terkedilmislerin nefret ederken bir yandan, bir yandan unutamamisligini nasil gizledigini ögrendim.
Yeni bir nefesin yerini doldurmasa da, acilarini hafifletecegini ögrendim.
Zamanla bugulu camlara adini yazmayi aliskanlik haline getiren ellerim, aslinda adimi yazmasi gerektigini ögrendim.
Benimsememem gerektigini ögrendim...
''En Yakinimsin'' cümlesini söylerken, ''En Yakiniyim'' diyebilmenin gerekliligini, çocuklugumun tertemiz gülüslerini teslim etmenin benim tercihim oldugunu ve hep yanlis tercihler yaptigimi da ögrendim elbette.

Aradiginda açmayacagima dair verdigim sözlerin anlamsizligini ögrendim aramadigin her günde.
Bir gün ''Affet Beni Yaptiklarim Için, Döndüm..'' dediginde sonu hep kavusmalarla bitecek olan red sahnelerinin hep hayalimde kalacagini ögrendim.
Tanisacagim hiç kimsede sendeki gibi kalbimin atamayacagini, konustugum hiç kimsede sendeki gibi ruhumun havalanmayacagini ögrendim.
Yanimdayken acilarin nasil kolay, imkansizlarin nasil yakin oldugunu ögrendim.
Oysa simdi hiç olamayacagi gibi...

Artik hiçkira hiçkira aglamamayi ögrendim.
Unutulmaya yüz tutmus gururumu artik takinmanin vaktinin geldigini, bazen gururu yüzünden çok sey kaybetmis insanlarin bazen de gururu yüzünden çok sey kazandigini ögrendim.
Beni kaybetmeyi senin seçtigini ögrendim.
Sana sundugum onca seçenege ragmen gitmeyi, beni hayatindan çikarmayi seçen birine daha fazla deger verip kendimi küçültmeyi bir tek içimdeki askin bana yaptirabilecegini ögrendim.
Ama o askin yipranabilecegini sen hiç ögrenemedin...

Gidisin iyi oldu sevgilim...
Bu gün sensizligimin/bensizliginin bilmem kaçinci günü.
Sevgimiz degismesede büyüyoruz günden güne.
Ve gittikçe zorlasiyor geri gelmek biliyorum...

Aslinda gidisin gerçekten iyi oldu sevgilim...
Bu gün sensizligimin/bensizliginin bilmem kaçinci yil dönümü
Oysa ilk günden pek bir farki yok bunlarin ve bundan sonrakilerininde olmayacagi gibi.
Ama artik Sevgilin sana ''dön'' demiyor, sahiplenmiyor ve simartmiyor seni sevgisiyle.
Tabularini olusturmaya basladi ve o hiç görmedigin gururunu takindi.
Sevgisi degistimi Sevgilinin bir sen bilirsin degismedigini.
Artik sana da, sevgine de inanci yok.
Bunu benden duymazdin aslinda sevgilim ama sorumlusu sensin.
Iyi oldu gidisin...
Bende gidersem artik iyi olacak sevgilim...

yoncam

Jüri

• "yoncam" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 15.06.2012, 01:48

Harika bi yazi emeklere sağlık :çakçak:

• "MUSTAFA ÇİLEK" bir erkek

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 10.02.2015, 22:22

Çok güzel emegine ellerine ve yazan yüregine saglık

Kalem yazar gönülden geleni ne gelirse dil söyler iki dudagın aransından cıkan kelimeleri el ise sıraya dizer ....