Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

matemfm

Acemi

• Özel mesaj gönder

21

Friday, 2.01.2009, 01:41

arkiler benım clients komple siyah ne yapmam gerek bi yardım etsenız acılden lutfen

matemfm

Acemi

• Özel mesaj gönder

22

Friday, 2.01.2009, 01:49

yardım acıl lutfenn infoya tıkladıgımda clients de hic yeşil renk yok ne yapmam lazım modem zyxel + bide hup war

matemfm belirtilen resmi ekledi:
  • adsýz.jpg

23

Friday, 2.01.2009, 02:01

matemfm,
e miksere bi müzik koyda çal bakalım radyonda

ayrıca Zxyel biraz port açmada sorunlu bir modem port açık mapping yeşil olsa bile senin radyona portları açık olmayan biri gelinceyekadar portu kapalı kişilerin girebilmesi zor

burdan bakabilirsin port açlımına
:burda:
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=21463

matemfm

Acemi

• Özel mesaj gönder

24

Friday, 2.01.2009, 13:35

Alıntı

matemfm,
e miksere bi müzik koyda çal bakalım radyonda

ayrıca Zxyel biraz port açmada sorunlu bir modem port açık mapping yeşil olsa bile senin radyona portları açık olmayan biri gelinceyekadar portu kapalı kişilerin girebilmesi zor

burdan bakabilirsin port açlımına

abi portumu actım hepsi tamam ama clients de yeşil renk hic yok hepsi siyah

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

25

Friday, 2.01.2009, 13:47

matemfm, sanirim bir yanlis anlasilma var ortada..

Senin port acma islemin yapilmis fakat client'ste hic yesil yok diyorsun.
Client olarak sana baglanan kisiler görünür. Port'u kapali kisiler varsa sana client olarak baglanir o zaman yesil olarak görünür.

Yesil olmasi gerekmiyor, hic client baglanmayadabilir. Baglanip baglanmamasi radyoda o an bulunanlarla alakalidir. Yeterince ag baglantisi varsa, senin üzerinden kimse baglanmayabilir veya ayni anda 3 kiside baglanabilir ( o zaman 3 yesil kare görürsün client kutusunda)..

Client kutusu o anda senin ag baglantindan faydalanan varmi diye bir göstergedir. Önemli degildir.

matemfm

Acemi

• Özel mesaj gönder

26

Friday, 2.01.2009, 13:54

abi portlar acık acaba kabul edılmedımıkı

matemfm

Acemi

• Özel mesaj gönder

27

Friday, 2.01.2009, 13:56

herşey tmm yanı ama yınede kımse gıremıyo clıentte ozmn bı yanlıs anlama war benım acımdan senın dedıgın dogrudur portlar fln hepsi tmm ama yınede gıremıyo hatta bı dj arkadas gelmeye calıstı oda gelemedı onunda radyosu war ben ona baglanabılıyorum ama o benımkıne gıremıyo

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

28

Friday, 2.01.2009, 15:08

matemfm, o halde yukarda beratcan abimin verdigi link'i bir incele..

Zyxel modemlerde birde güvenlik kismindan port yönlendirmek gerekiyor, ki aciklamalari forumda mevcut.
Maalesef bu tarz modemlerin port göstergesi yani Mapping + gösterse bile, port'lar girisli cikisli olarak acilmamis oluyor.
Lütfen beratcan abimin verdigi link'i incele ve uygulamaya calis :up:

• Özel mesaj gönder

29

Friday, 2.01.2009, 16:26

selamlar
benimde bir radyom var
port ayarları tamam mapping + ve yeşil güvenlik duvarları vs dede sorun yok flatcast i tanıttık ve izin verdik buna rağmen ben yayın yaparken yayınıma girilemiyor bende bazı radyolara giremiyorum bazılarına girebiliyorum bu sorunu çözemedim sürekli aynı sorunla karşılaşıyorum bir ara 8 kullanıcıya kadar çıkabilmiştim ama şu ara kimse giremiyor ayarlarım yani mapping düzgün lütfen bana yardımcı olun

30

Friday, 2.01.2009, 16:32

golge cicegi,

modeminiz

Zyxel ise yukarıda verilen link'i okuyunuz

• Özel mesaj gönder

31

Friday, 2.01.2009, 16:40

modemim fly net

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

32

Friday, 2.01.2009, 17:30

golge cicegi, bilgisayarinizda ip sabitledinizmi ?

• Özel mesaj gönder

33

Saturday, 3.01.2009, 00:56

eet sabitledim

xedaatt

Stajyer

• "xedaatt" bir erkek

• Özel mesaj gönder

34

Saturday, 3.01.2009, 06:09

slm. allaturka ekıbını bu guzel anlatımlarından ve paylasımlarından dolayı basta takdır ve tebrık etmek ıstıyorum ve cok tesekkurler yukardakı resımlerde anlattıınız sorunların aynısını yasıyorumaslında ben pc ye format atana kadar oye bı sorun yoktu formattan sonra oldu ve ben ıncelemeye basladım bu konuyu ıyıkı bu sıteyle karsılastım. pc den fazla anlamam anlattıgınız seklde port acma ıslerını ve sabıt ıp yaptım sornlar bıraz azaldı ama dedıgınız my pc bende hala kırmızı ve eksı bunu nasıl yesıl yapabılırım o lınklerı ıncelıcm bıraz.ve bizde dj arkadasların bazıları yurt dısında mesela belcıka hollanda almanyadan dj arkadaslar var bunlardan bırısı yayın aldıında ben radyoya gıremıyorum cok nadır olmak sartıyla gırebılıyorum oda verdıınız orneklerle alakalı sanırım. sızlere tesekkur ederım ve basarılarınızın devamını dılerımiii

• Özel mesaj gönder

35

Sunday, 4.01.2009, 01:59

modem : FLYNET

Ürün Bilgileri
Model Numarası AR7WRD
HW Sürümü Gaw7.2U2-5_1130
Seri Numarası none

Port yönlendirme sayfasından bir örnek..

36

Sunday, 4.01.2009, 02:31

golge cicegi,

alttaki yeni yazan yere tıkladığınızda karşınıza gelen ekrana yazmanız gerekn şu olcak

Kurl adı: flatcast

Protokol: UDP

Port başlangızı: 40123

Port Sonu: 40123

port erişimi 40123

bunları yazdıktan sonra uygula deyin

Son olarak Port Yönlendireme menüsüne girin

o menüde user'i seçtiğinizde flatcast ismini görceksiniz

Flatcast ayarını seçin ve ekle düğmesine tıklayın ve son olarak Uygula düğmesine tıklayın ve pencereyi kapatın

eğer ip sabitleme ayarını ve ip numaranızı doğru yazdıysanız portlarınız açılcaktır

not: bu uygulamayı ip süzgeçler bölümünden yapmalısınız

• Özel mesaj gönder

37

Sunday, 4.01.2009, 16:57

hocam dediğin gibi yaptım.

oluyo ama genede

Alıntı

Flatcast uses P2P-technology. Currently there is no node, which could deliver you the stream data. If only a small number of viewers join the stream, the reason for the problem might be at the others. If you got the problem more often, the most common reasons are:

* You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall port 40123 for UDP.

* You are connected via a router/firewall with the internet, which blocks UDP frames. Create a fixed mapping on port 40123 to the sender PC. Some explainations how do this you will find at www.portforward.com

şeklinde uyarı almaya devam ediyorum.. Açık olan pc Zoom X3 onun portunda sorun yok.. arkadaşın pc standart ip değişmiyor.. herzaman aynı. ve portuda açık.. artık buna da çözüm bulamazsak radyoyu kapatmayı bile düşünüyoz. artık gınaa geldi..

38

Sunday, 4.01.2009, 17:11

golge cicegi,

portların açık ve hala kimse giremiyorsa ozaman tek sorun burda

You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall port 40123 for UDP.

yani açıklaması şu

senin bilgisayarında Flatcast UDP 40123 portunu engelleyen herhangi bir frewall yazılımı yüklü

eğer bilgisayarında öyle bir program yüklü değilse büyük bi ihtimal senin modemindeki frewall engeliyo portlarını başka açıklaması yok

• Özel mesaj gönder

39

Sunday, 4.01.2009, 17:17

Nod32 yüklü.. onun kurallarına ekli.. onları %100 ayarladım tcp&udp olarak izinli.. xp nin firewall unda aynı şekilde.. şöyle bişi daha var. diğer flatcast radyolarına sorunsuz giriş yapabiliyorum. Modem firewall devre dışı Pasif durumda hepsi..

40

Sunday, 4.01.2009, 17:54

golge cicegi, diger radyolara girebilmek pekte portla alakalı bişey sayılmaz

çünkü senin portların kapalı olsa bile diger bir radyoda olan dinleyicinin portunun açık olması seninde o radyoya girebilmeni sağlar

şunu söyleyim bütün herşeyi ayarladım hala radyoma gelemiyorlar diyosan

ozaman nod32 ayarlarında bi sorun olabilir portlarına yön versen bile izin vermiyor olabilir aklıam başka birşey gelmiyor

senin modeminin biraz özelliklerini araştırdım pek sağlıklı çalışan bir modem değil sanırım genelde bütün açıklamalar bu yönde

bak bi arkadaşım ne demiş

Alıntı sahibi ""MaVii19""

sonunda sorunu kökten cözdüm modemimi degistirdim sorunsuz yayın yapıyorum yardımcı olan herkese sonsuz teskler...