Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "AllaTurkaa" bir erkek
  • Konuyu başlatan "AllaTurkaa"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 17.08.2008, 22:18

Flatcast P2P hatalari ve aciklamalari.

Önsöz

Evet bu anlatım biraz uzun; fakat Flatcast'in sistemini anlayabilmek için 10-15 dakikanızı ayırın ve dikkatle okuyun lütfen!
Umarım bu dersin sonunda , (Radyonuza neden girilmiyor, niçin girenler düşüyor ve neden sadece sınırlı dinleyici girebiliyor?) sorunlarını anlayıp verilen çözümlerden faydalanabilirsiniz.
Faydalı linkler anlatımın sonuna eklenecektir.

Flatcast Radyonuzun en büyük sorunu dinleyicilerinizin alttaki yazıyla karşılaşması:

Information

Flatcast arbeitet im P2P-Verfahren. Es konnte kein geeigneter Knoten gefunden werden, von dem Sie die Sendungsdaten empfangen können. Vorallem wenn wenig Teilne hmer in einer Sendung sind, liegt das Problem vielleicht garnicht bei Ihnen. Wenn das Problem aber öfter auftritt, sind die häufigsten Ursachen: Sie haben eine "Personal Firewall" installiert, wie z.B. ZoneAlarm, XP Firewall etc. die eine optimale Teilna hme am P2P-Verfahren verhindert. Schalten Sie in dieser Firewall UDP Port 40123 frei. Sie sind über einen Router mit dem Internet verbunden. Legen Sie ein festes Mapping von UDP Port 40123 auf Ihren Empfangsrechner an Erklärungen für die entsprechenden Routereinstellungen bzgl. Mapping (PortForwarding) findet man unter http://www.portforward.com/routers.htm

Eski sürümde:
NO FREE STREAM ENTRY POINT ...

Bunun nedeni: radyonuzu ziyaret etmek isteyen dinleyicilerin uyumlu bağlantı noktası bulamaması

Formül

• Kırmızı sadece Yeşille bağlanabiliyor.
  • Yesil ise hem kırmızı hem de yeşille bağlanabiliyor.

Sizin bilgisayarınızın kırmızı veya yeşil olup olmadığını öğrenmek için Flatcast sitesinde dinleyici olarak F5 versiyonu ile yayın yapan bir radyoya girin.
Chat penceresinin üzerine giderek sağ seçenek ile Mapping Info yazısına tıklayın.
Aşağıda gördüğünüz Stream Info penceresi açılacaktır.
My PC: Sizin durumunuz!!

[hr]

Sembol Açıklamaları

• Flatcast Radyosunda Bağlanım Noktası. Kırmızı veya yeşil olabilir.
  • Udp 40123 portlarını engelleyen bir bilgisayar.
  • Udp 40123 portunu engellemeyen bir bilgisayar ve ona ait modem.

Senaryo 1

Yayın yapıyorum Radyoma kimse giremiyor un açıklaması.
Dj'in flatcast portları açık değil, yayına girmek isteyen dinleyicilerin de statüsü kırmızı ise
Sonuç: Noktalarda bir bağlanım kurulamıyor.

Senaryo 2

Bazı kişiler radyoma girmeden başkaları giremiyorun açıklaması:
Dj'in ve başkalarının statüsü kırmızı
bazı dediğiniz kişinin statüsü yeşil

Formülümüz: Yeşil ise hem kırmızı hem de yeşille bağlanabiliyor.
Yani bir Yeşil yayına girmeden diğerleri de giremez.

Senaryo 3

Ben yayın yaparken herkes yayınımdan düşüyor un açıklaması:
Dj ve "herkesin" statüsü kırmızı fakat yayında bir kişi yeşil , bu kişi yayından cıktığı an diğerleri de düşer!

Senaryo 4

Yıllardır yayın yapıyorum, hiç port vs. açmama gerek yoktu, yeni radyo açtım sorunlar başladı diyenler için...

Açıklama: Eski radyonuzda portları açık olan kişiler vardı, bunların sayesinde yayın yapabiliyordunuz!

Senaryo 5

Portlarım açık olduğu halde yayınıma sadece birkaç kişi girebiliyor....

Açıklama: adsl bağlantısı düşük olan bir dj, bir de msn, skype, müzik indirme programları kullanıyorsa, artakalan upload miktarı kadar dinleyici girebilir.

Örnek 64 kbit/s ile yayın yapıyor.
Adsl bağlantısı
1024/256 kbit/s 1024 sizleri yanıltmasın, sizin için önemli olan upload miktarıdır.
256 lık upload miktarıyla yayına maximum 3 kişi girebilir.
3x64= 192 kbit/s artakalan da internet aracınız ve windows için lazım olabilir. Bu bağlantılarda dinleyicilerinizin bazılarının portları açık olmalı....
Resimde gördügümüz gibi dinleyicilerin biri yayina giremiyor (Statüsü yeşil olan bir dinleyici yayına katılana kadar...)

Senaryo 6

Sorunsuz, ideal bir yayın.

Faydalı Linkler

Bilgisayarınızı yeşil yapabilmek için. Flatcast UDP 40123 portları açılmalı.

Portları güvenlik açısından engelleyen cihazlar ve programlar:

• Modem
  • (Norton, Kaspersky)Internet Security, Zone alarm, aile ve çocuk güvenlik programları

Bu konuyla ilgili sizlere birkaç faydali link sunuyoruz:

bulutbulut

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 21.08.2008, 20:41

süper diyecek kelime yok çok saol bu flat cast baya karmaşık ya roman gibi x))

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 21.08.2008, 20:50

elinize saglik AllaTurkaa, harika bir anlatim olmus..

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 22.08.2008, 01:45

AllaTurkaa, cok emek verilmis bir çalisma gerçekten
Bizlerle bu bilgileri karsiliksız olarak paylastigin için size ve diger arkadaslara tşk ederim
Ellerine saglık

• "D3NiZLi-Li" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 22.08.2008, 13:45

AllaTurkaa, guzel anlatim olmu$
emegine saglik

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 30.08.2008, 01:15

tesekkurler emeginiz icin

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 15.09.2008, 09:28

eline saglık güzel açıklama olmuş...

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 25.09.2008, 20:22

Flatcast uses P2P-technology. Currently there is no node, which could deliver you the stream data. If only a small number of viewers join the stream, the reason for the problem might be at the others. If you got the problem more often, the most common reasons are:

You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall port 40123 for UDP.

You are connected via a router/firewall with the internet, which blocks UDP frames. Create a fixed mapping on port 40123 to the sender PC. Some explainations how do this you will find at www.portforward.com
BENIM HATA BU ARKADASLAR BEN ACTIGIM ZAMAN KIMSE GIREMIOR YAYINA BU HATAYI VERIYOR

ZenNube

Orta Düzey

• "ZenNube" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 25.09.2008, 21:08

kotu_cocuk, yukarda zaten hem bu sorun hemde yapilacak islemler anlatilmis. Verilen linklerden faydalan !

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 25.09.2008, 22:07

yaptım hepsını ama gene aynı

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 25.09.2008, 22:10

kotu_cocuk, senin yapmanda önemli fakat dinlemek istedigin radyonun dj'side yapmali, yani port acmali...

Yukardaki anlatimlarin hepsini incele, herzaman sorun olmayabildigi gibi, port'u acik kisilerde bile sorun olabiliyor bazen anlatildigi gibi..

Sans meselesi bazen ;)

• Özel mesaj gönder

12

Friday, 26.09.2008, 00:49

Flatcast uses P2P-technology. Currently there is no node, which could deliver you the stream data. If only a small number of viewers join the stream, the reason for the problem might be at the others. If you got the problem more often, the most common reasons are:

You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall port 40123 for UDP.

You are connected via a router/firewall with the internet, which blocks UDP frames. Create a fixed mapping on port 40123 to the sender PC. Some explainations how do this you will find at www.portforward.com HATA BU

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Friday, 26.09.2008, 02:33

kotu_cocuk,

eee negibi bir beklentin var?

• Özel mesaj gönder

14

Friday, 26.09.2008, 04:19

nasıl ne gıbı bır beklentım var ne beklentım olabılır ya sorunu cozmek ıcın yardım arıyorum

aresx

Acemi

• Özel mesaj gönder

15

Monday, 29.09.2008, 13:56

yardimm

Merhaba herseyi iyi guzel anlatmissiniz de .. benim portlar açik benim pc yeşil .. ben yayın yaparken herkes neden dusuyor kırmızı olanda yesıl olanda dusuyor yayindan duşuyorlar yeşil kırmızı fark ettmiyor .. başka radyolarda sorun yok oraarda duruluyor ama bende olmuyor duşuyor herkes hiç dinlyici kalmadi :((

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

16

Monday, 29.09.2008, 13:59

aresx,

belkide yayinindan hoslanmamislardir, düsmeyipde cikiyorlardir?! kim bilir :D
genelde dj yaesil olunca, yani mapping + kolay kolay kimse düsmez.

tabi internet baglantin sürekli kopmazsa.

ADIGE

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

17

Monday, 27.10.2008, 00:58

harikasınız tsk

• Özel mesaj gönder

18

Thursday, 18.12.2008, 23:09

Arkadaşım gerçekten emeğine, yüreğine, bilgine sağlık. Çok güzel bir anlatım ve çok güzel bir paylaşım. Teşekkür ederim.

Lilyumm

Stajyer

• Özel mesaj gönder

19

Thursday, 18.12.2008, 23:45

Paylasim icin tskler....Yuregine saglik...

matemfm

Acemi

• Özel mesaj gönder

20

Friday, 2.01.2009, 01:40

arkiler benım clients komple siyah ne yapmam gerek bi yardım etsenız acılden lutfen