Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

kocyazifm

Profesyonel

• "kocyazifm" bir erkek
  • Konuyu başlatan "kocyazifm"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 19.08.2008, 10:48

Irz Namus Haya Ve TesettüR[Adem ÖzeL]

Rahman Rahim Allahin adi ile...
Alemlerin Rabbı Allaha hamd olsun.
Afiyette ve belada, darlıkta ve genişlikte.
Salat ve selam, Seyyidül-mürselin Resulullah Efendimize ve tüm aline
Sübhan Allahtan temenni: Selametiniz, afiyetiniz, sebat ve istikametinizdir

IRZ NAMUS HAYA VE TESETTÜR

Tanzimattan bu yana Batılı olmaya ve modern görünmeye çalıştık. Böylece ilerleyeceğimizi ve medeni olacağımızı zannettik. Halbuki umulanın tam aksiyle karşılaştık. Irz, namus, haya gibi hasletlerimizle beraber insanlığımızıda kaybettik. Çünkü asıl medeniyet kaynağı olan İslami hayattan uzaklaştık. Basının ve medyanın bildirdiklerine göre kadınlara sataşma ve saldırılar artmaktadır. Niketkim 1992 yılında İstanbulda gelir ve tahsili orta ve yüksek seviyede olan 500 kadınla, son senelerin moda tabiriyle, cinsel taciz! üzerine yapılan bir anketin neticeleri, insanı dahşete düşürecek seviyededir! Kadınların:

* Size elle veya sözle sarkıntılık yapıldı mı? sorusuna, yüzde 76sı Evet demiştir.

* Laf atıldı mı? sorusuna da, yüzde 98i Evet diye cevap vermiştir.
Emniyet Genel Müdürlüğünden alınan bilgiler de hiç içaçıcı değildir. Hatta Çağdaş Hayatı Destekleme Derneği bile bu vaziyetten bizardır.

Fatih devrine gitmeye gerek yok 50-100 sene evvel bile böyle vakalar, şimdikine nazaran yok denecek kadar azdı. Bir sarkıntılık ve tecavüz olsa, kıyamet kopardı. Peki, nasıl oldu da biz bu hale geldik?

Tesettüre riayet etmez olduk. Kadın ve kızlarımız, evden dışarı çıkarken şık görünmeye, cazip olmaya çalıştılar. Bunun için de açık-saçık, daracık kıyafetler giyindiler. Yetmiyormuş gibi, bir de parfüm süründüler. Bu halleriyle işlerlerinde ve çeşitli müesseselerde erkeklerel beraber çalıştılar. Sokaklarda gezdiler, erkeklerle karışık tıkış-tıkış kalabalık umumi vasıtalara bindiler... Elbette bu hal erkeklerin dikkat nazarlarını çekecek, duygulanmaya ve tahrike sebep olacaktır.

Bizi dini milli terbiyemizden uzaklaştıran ana sebep, Batılılaşma ihtirasıydı. Bütün yayın organları dinimizin haram kıldığı kılık-kıyafeti adeta teşvik etti. Hatta bazılları çıplaklığa özendirdi. Haya ve sıkılma hissi kalmadı. Kısaca vatandaşımız evde, yolda, iş yerlerinde şehvani hislerin zehirli oklarına hedef oldu.

Halbuki dinimiz, kadınların örtünmelerine, namahrem erkeklere haram yerlerini göstermemelerine, erkeklerin de harama bakmamalarına çok büyük ehemmiyet verir. Zira böyle bir günah, sadece fiziki ve dünyevi bir zarara sebep olmakla kalmıyor; kalbi, ruhu kısacası manevi bünyeyi de yaralıyor, hatta tahrib ediyor. Bu bakımdan İslamiyet, kadının mümkün mertebe evde oturmasını, dışarı çıkma mecburiyetinde kalırsa örtünmesini emreder.

Cenab-ı Hakk şöyle buyuruyor: (Habibim!) Mümin erkeklere de ki, gözlerini (kendilerine helal olmayan şeylerden) kapayıp sakınsınlar. (S. Nur, 30) Bir hadis-i şerifte de şöyle buyuruluyor: Kadın avrettir, (örtünmesi gerekli mahremlerdendir). Dışarı çıktığı vakit şeytan onu takip eder. Kadının Allaha en yakın hali, evinde bulunduğu zamandır. (et-Tergib vet-Terhib, 1/227)

Ahzab suresi 59. ayet-i kerimede de şöyle buyuruluyor: Ey Peygamber! Kendi hanımlarına, kızlarına ve Müslüman kadınlara de ki, (bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman) dış elbiselerini üzerlerine örtsünler. Bu onların (İffetli) tanınmaları, eziyet edilmemeleri için daha uygundur...

İslamiyet, cihanşümul bir dindir. Resulüllah Efendimiz alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Bu bakımdan İslamın emir ve yasaklarından, kim olursa olsun, ne kadar uzak bir hayat yaşarsa, o kadar zarar görür huzursuz olur.

Cinsi tacizin de teknoloji ile, gelişme ve ilerlemeyle filan bir alakası yoktur. Sadece açık-saçıklık, harama-helale riayet etmemekle, kısacası Cenab-ı Hakka isyan nisbeti ile alakalıdır. Elbette bu hal medeniyet değil, denaettir, insanlığın yüz karasıdır. Bu ve benzeri ahlaksızlıklardan kurtulabilmenin çaresi olarak deriz ki;

İnsanımızda, hususiyle gençlerimizde ırz, namus ve haya duyguların geliştirmeliyiz. Bunun içinde imanlarını kuvvetlendirmeliyiz. Çünkü haya imandandır.

Kadın ve kızlarımıza açık giymenin, erkeklerle ihtilatın, erkeklere de harama bakmanın, sadece cinsi taciz ve tecavüz gibi tahribatları tevlid etmediği, bilhassa iman mahalli olan kalbi yaraladığı, imanı zayıflattığı; dolayısıyla ahirete ait ebedi bir zarara sebebiyet verdiği anlatılmalıdır. Günahkarlar için cehennem azabının şiddet ve dehşeti, küçük yaştan itibaren zihinlere iyice yerleştirilmelidir

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 19.08.2008, 22:19

eline saglik Adem cok guzel bir yazi,
paylasimin icin tesekkurler, devamini bekleriz..

kocyazifm

Profesyonel

• "kocyazifm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 19.08.2008, 22:23

ABLASI BEN TSKER EDERIM.

cantanem.gonul

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 20.08.2008, 00:10

mesajım neden siliniyor acıklama istiyorum???silenden

yeşim

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 20.08.2008, 00:47

bencede insanların duygu düsünce hatta farklı fikirlerinin olusu bile güzel.neden silindiki.
nezaketen yazılmıs telefonların hazır sablonları gibi ,güzel paylasımın icin tesekkürler.
yazılı bir mesajdan daha güzeldi fikir alıs verisleri.habire konularda bilakis insanların yorum ve düsüncelerinde budamalar yapılması tek düze baskı makinelerinden cıkmıs gibi basma kalıp tesekkürlerin doldurdugu bi taban olmaktan öteye gecmez.paylasım verimdir.seviye korunarak cakısmalarda.renklilik.

cantanem.gonul

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

6

Wednesday, 20.08.2008, 01:04

ve bana halen cevab gelmedi yesim ki sözde özgür düsünce özgürce mesaj küfür yok sieddet yok düsüncemi yazdimm ben cevab bekliyorum editt cevab mesajim neden ne sebeble silndi aciklama ???

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Wednesday, 20.08.2008, 08:03

cantanem.gonul, cevabini ben sildim, sadece senin degil butun yazilanlari sildim, cunki sahsa karsi hakaret iceren bir yazi tarzi vardi ve ozelden bu konuyu halletmenizi onerdim,
ve bu benim gorevim, forum duzeni icin elimden geleni yaparim, lutfen sahsi dusunlerinizi ozelden yazin....

kocyazifm

Profesyonel

• "kocyazifm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

8

Wednesday, 20.08.2008, 09:52

Arkadaslar luften konulara konularla alakalı yorum dusunce yazallim.KocyaziFM benimle sorunu olan ozelime.siteme.msn 'e mail'ime.cep telefonlarima yapsin olmayanlarada veririm iletisimlerimiz.allaturkaa ya tasimayin alladakilerin huzuruyla kimsenin oynamaya hakki olmadigini dusunuyorum.
Saygilarimla Adem ÖzeL

SheKerLee

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

9

Wednesday, 20.08.2008, 11:50

Epeydir bu konu üzerine yazilanlari bende okuyorum ve anlam veremiyorum.

Niye didiSiyoSunuz birbirinizle ? Konu teSettür, teSettür farz, yani yapmayan günah iSler, yapanlara ne mutlu, yapamayanlar niye kendilerini hakli cikarmaya caliSir anlamadim.

bende keSke yapabilSem, ama Sanirim nefSim daha agir baSiyo, tirnaklarimin ojeSinden, Sacimin boyaSindan, tenimin güneSle buluSmaSindan vazgecemiyorum. Sirf baSimi kapatSam, yine kiyafet tarzim belli ve Suna göSteriS icin baSini kapatmiS ama Seyini acmiS diyecekler ki denildide burda meSela ama ne denilir dogru Söze.

Laf atanlar oluyormu? Tabii oluyor ama bundan hoSlanmaSam acilip Sacilmam. yeSim bana meSela azmiSSin diyor, reSmimde bunu görmüS. Yok ben yoga yapiyodum deSem kabul edermi, etmez. Ama aSlinda onun aklina bu geliyor, bir cok kiSi gibi cünkü bunu amaclamiS bir reSim, tabii iSiklandirmaya ve gercekciliginede bir yorum duymak iStiyor. amatörcede olSa reSim cekmekten ve cekilmekten hoSlaniyorum. yapilan yorumlarda inSanlarin bakiS aciSini göSterir.

o yüzden kimi kapali bi kadin görSe daha cok tahrik olur, cünkü Sapik bir fanteziye Sahiptir, buna kapanSanda yapacagin birSey yok. ama kapanarak en azindan Sapik olmayanlarida tahrik etmiS olmazSin. kapali bir kadina kolay kolay hic bir erkek yanaSip birSey demez, tabii hal ve tavriyla davetkar degilSe. ama bu davetkar olup olmama inSanin nefSine uyup uymamakla alakali.
kimi inSanda teSettürlüde olSa nefSine uyar. bunun günahini allah verir. biz veremeyiz. ama herSeyin günahi ayri ayridir. teSettürlü olur günah kazanmaz ama kivitarak yürür Sokakta günah kazanir.

Simdi cinSelligi ön planda olan bir reSmimle veya kiyafetimle, erkeklerde Sahip olSunlar kendi nefiSlerine deSem, agir tahrik'ten dolayi hapSe bile atarlar beni :D atSinlar, hakettim derim paSa paSa yatarim o ayri, ama aman Sende tahrik olma demem, cünkü umumiyet benim özel odam degil, herkeS görüyor herkeS iStedigini düSünür. ama bende cami önünden bu Sekilde gecmem. namaz kilacakSam bu halde kilmam, utanirim.

KeSke utancim, nefSimi dövSede bende hep kapanSam, Allahin emirlerini yerine getirSem ama getiremeyenlere veya getirdigini Sanip'ta burda hemcinSleri tarafindan eleStiri yagmuruna tutulanlara ben tek kelime edemem. HerkeS iStedigi gibi yaSar, allahin emirlerini uygulamayanda günah kazanir, bile bile günahi iSleyende din'den cikar o yüzden ben piSmanim, keSke kapanmak naSip olsa :masum:

kocyazifm

Profesyonel

• "kocyazifm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Wednesday, 20.08.2008, 12:00

SheKerLee,Masum Masum,yeşim,cantanem.gonul, GUZEL YORUMLARINIZ ICIN TSKLER ALLAH HERKESIN KALBINE GORE VERMEYIN NASIP ETSIN.

yeşim

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

11

Wednesday, 20.08.2008, 14:22

SheKerLee hakikaten toparlayıcı ve cok güzel bi bakıs acısıydı keyfle okudum.resmindeki elestiriye gelince.o bi resme yapılmıs yorumda, bakıs acımın bende bıraktıgı bir yorumdu.
o resmin arkasında derinlerde var oldunu tahmin ettim. bir dostada ince bi espirili yollama idi.
napim onu gördüm öyle yazdım, atesli bi hatun vardı, resim ismini sex olarak kaydetmiş olan, resim kadar ismininde dikkatimi cekmiş oldunu belirtmek istiyorum.traspalan giyersen icinin görünmesini gögüslüceksin.
öyle tutkulu bir resim ve öyle bi isim bana direk hormonları güclü calısan bi afet oldugun hissini verdi.ee buna bizim buralarda azdınmı derler :P niyetim seni kırmak degildi.

DJ~BEYTO

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

12

Saturday, 23.08.2008, 00:39

SheKerLee
mukemmel bir aciklama yapmissin kesinlikle yazmak istedigim ama beceriksizligimden dolayi bir turlu yazamadigim yorumu yazmissin ellerine yuregine saglik...

''Niye didiSiyoSunuz birbirinizle ? Konu teSettür, teSettür farz, yani yapmayan günah iSler, yapanlara ne mutlu, yapamayanlar niye kendilerini hakli cikarmaya caliSir anlamadim.

bende keSke yapabilSem, ama Sanirim nefSim daha agir baSiyo, tirnaklarimin ojeSinden, Sacimin boyaSindan, tenimin güneSle buluSmaSindan vazgecemiyorum. Sirf baSimi kapatSam, yine kiyafet tarzim belli ve Suna göSteriS icin baSini kapatmiS ama Seyini acmiS diyecekler ki denildide burda meSela ama ne denilir dogru Söze.''

demissin buna diyebilecegim hic bir sey yok mukemmel oldugunu belirtmekten baska...

insallah sanada nasip olur ve kapanirsin.

MankenManita

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

13

Saturday, 23.08.2008, 02:30

SheKerLee, Sözlerien Katiliyorum

Laf Atanlara diyorumm Yanii Resmi gorupde sen azzmisin filan diyen arkadaslarrr siz allah misinizzz sizeneee siz kendi hayatiniza bakin kendi yaptikalriniza bakin herkezz oncebii kendi yaptii gunahalrin hesabini nasil verecek onu dusunsunn baskasina laff atmakk cok kolayy once bi dusununn siz baskasina bu kelimeleriii derkenn gunah islemiyormusunuzzz....?!!!
on yargili davranarakkk....?!

Herkezinnn Gunahi Ve sevabi kendinedirr....

yeşim

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

14

Saturday, 23.08.2008, 11:19

manita ben firavunmuyum ALAH OLDUMU İDDA EDİM. ayrıca resim bana cirkin gelmişse tepkimi vermisem ve resim yoruma acık bir alandaysa 15 yasında cocukların girip cıktıgı bi yerde. yazmısam yazmısım bunun benim günahlarımla sevaplarımla alakasını cok anlıyamadım.

SheKerLee

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

15

Thursday, 28.08.2008, 10:55

Silinen yazilar dahil burdaki yaziSmalari takip ettigimi belirtme hiSSi duydum,
beni baSkaSi yani bir arkadaS Sanipta yapilan bir yoruma diyeceklerimi dedim zaten ama reSmin altinda Sexy yani türkceSi cekici demek ve bakiS aciSini göSterir

erkekler cinSel dürtülerine Sahip cikamiyor diye örtülere bürünecek degilim gibi bir yorum yapmiSti yeSim cok öncelerinden bir yaziya, bende bu reSmimle Sanirim Sadece erkeklerin cinSel dürtülerinin olmadigini kanitlamiS oldum ;)

azdinmi veya her neySe yorum kirilmadim cünkü bu reSmi okuldan bir caliSma icin cekip (kendim cektim) ve anket gibi yorumlar topladim, inSanlarin egitim StatüSü, cinSiyeti, medeni halleri, yaSlari ve provokatif cinSellik hakkinda bir caliSmaydi

yeSim'in yorumu o yüzden kirici degil Sadece en baSitiydi ;)

MankenManita'ya duyarliligi icin teSekkür ediyorum :up:

yeşim

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

16

Thursday, 28.08.2008, 11:32

SheKerLee
tsk ediyorum, benim koydugun resmi basit buldum gibi, seninde benim yorumumu basit bulma hakın var tabiki.
evet erotik pozun bende cinsel bi bakış acısı uyandırdıgı dogrudur.amacın her ne olursa olsun resmin gercegi bu ceciki yada sexy .
tez ne üzerine bilmiyorum ama kimnseyle günahlarımı yarıstırmak gibi bi niyetim olmadıgı gibi.
ön yargı, somut ortada bulunan bi resme yapılmış elestiriyi icine almaz bu bende bıraktıgı intibanın tepkisidirki, özel albümde olmayıp burda olusuda bana bu hakkı verir
.ama manitaynın bakış acımı ve yorumu begenmeyip bana ders verme hakkı yok begenmesede saygılı olmalı. o an manitaya kızmıstım suan bununda önemi yok.kimin ne hali varsa görsün.

SheKerLee

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

17

Thursday, 28.08.2008, 12:07

yeSim, benim yorumunu baSit bulmam baSitliginden kaynaklaniyor, reSmin cinSelligi yanSitmaSi gibi. BaSit diyorum cünkü ben bu araStirmayi amerikada yaptim ve Siniflandirdigimda yorumlari inSanlarin aklina ilk gelen Sey oldugunu farkettim (hicte Süpriz olmadi o yüzden baSit), müSlüman keSimde yapilSaydi daha farkli yorumlar duyacagimdanda eminim.

ReSmin cekiciligi veya cinSelligi yanSitmaSi reSmi eleStirmektir. AzmiS gibi bir yorum kiSiyi eleStirmektir. Sen kiSiyi eleStirdin, MankenManita'da kiSiyi ve burda aleniyette yapilan yorumu eleStirdi. Senin ne kadar hakkin vardiySa onunda o kadar hakki var diye düSünüyorum.

yeşim

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

18

Thursday, 28.08.2008, 12:27

bak eger onu bi arkadasımın koydunu düsünmeseydim böyle bi resme cevap yazmazdım.
bu karısıklık tamamen burdan kaynaklanıyor. senin ne arastırman ne resmin nede o resimdeki bayanın sen olup olmaması beni hic ama ilgilendirmez kimin ne hali varsa görsün diyisim burdan.
sana özelden bunu acıkladım. ve sende kırılmadım dedin peki niye ısrarla beni asalama ihtiyacı hisediyorsun.
basitim dedimde bu seni tatmin edicek ve rahatlıcaksan böyle düsün mutlu ol.
bu karısıklıgı anlıyacak anlayısa madem sahip degilsin.ne diim.
bu resim basit ve kazaylada olsa hak ettigi yorumu almış.kimlini karıstırmasaydım resminede sanada muhatap olmazdım.
ben basitim sen tüm kalitenle resimlerini sergilemeye devam et canım basarlar diliyorum sana.

suu06

Stajyer

• Özel mesaj gönder

19

Friday, 29.08.2008, 17:46

merhaba ....

konu nerden nereye...

okudum yorumlari ve kimin ne dedini ..

belki herkezkendince haklidir..

burda eger anlatildigi gibise ...
konu resim se bence bu mekana yakismayan bir resim
oyle resim eklemek istiyen sahiz burda sanal alemde ozel mekanlar var
resimi orda sergiye bilirisniz

bence cok ayip boyle bir ortamda boyle anlatiniz gibi bir resim eklemek ben bunun altinda baska neden ararim ....

malesef sanal alem oyle kötü olmuski
artik kadini erkeki boyle tarzlar la insanlarin nefsini celiskinlesdiior

simdi manita arkadas demis yesim arkadsim icin

onun laf etti yani yorumu bile günahmis
kardesimizin yaptig ne ya acik aciga insanlarin resimiyle
nefsini körekliyor bu dinimizcede günahdir

SheKerLee@ arkadasim sen amerikada arasdirmisin cok merak ettim bi aciklarisin ne arasdirmisin ve amerikanin neresinde ???
sen suan nerde yasiyorsun ???
dilin dinin ne senin????

elhamdülilah müslümanim
cok sükür türküm ne mutlu gururla da söylüyorum

burda gelmis neymis amerikda arasdirdim da
ya sen amarikda nesini neyi arasdirdin

malesef bazi insanlarimiz bi özenti abd de aldi basini gidiyor
lütfen insan olalim
bu benim görüsüm ve yorumum herkeze saygilar dilerim..

SheKerLee

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

20

Monday, 1.09.2008, 10:23

suu06, özenti olarak neyi kaStettin acaba ?

Alıntı

SheKerLee@ arkadasim sen amerikada arasdirmisin cok merak ettim bi aciklarisin ne arasdirmisin ve amerikanin neresinde ???
sen suan nerde yasiyorsun ???
dilin dinin ne senin????

elhamdülilah müslümanim
cok sükür türküm ne mutlu gururla da söylüyorum

burda gelmis neymis amerikda arasdirdim da
ya sen amarikda nesini neyi arasdirdin

malesef bazi insanlarimiz bi özenti abd de aldi basini gidiyor
lütfen insan olalim
bu benim görüsüm ve yorumum herkeze saygilar dilerim..

SoSyoloji ve Psikoloji derSlerinde 1 ay ücretSiz edu egitim imkanini kullanarak Atlanta ÜniverSiteSinde Staj beraberliginde bir araStirmaya katildim
hobi olarak fotograf cekimleri yapiyorum
bunlari birlestirip PhotoimpreSSion yani fotograflarin inSanlarin üzerindeki etkiyi ve bilmek iStemedigin bazi Sonuclari elde etmek icin bir caliSmam oldu

türküm ve elhamdülillah müSlümanim ve hic bir dine veya ülkeye özentim yok, tamamen kendi önyargin

yeterince inSanim ve inSanlari oldugu gibi kabul etme kaabiliyetine Sahibim ;)

konu diSinda olSada madem aleniyette böyle yorumlar yapma ihtiyaci duyuyorSun cevabida almak hakkin ;) reSmimim bu konuyla alakaSi yokSada daha önceki tartiSmalari izlemleyen biri olarak herkeSin bakiS aciSin farkliligini yeSimin yaptigi yorumdan örnek vermek iStedim, kendimi ve konuya katilanlar diSinda cekirge yada Sincap gibi daldan dala atlamadim

yeSim, Senide aSagiladigimi Sanmiyorum, baSit derken baSit Soru olur baSit cevap olur, baSit reSim olur, baSit düSünce olur, bunlar asagilamakSa 1+1 heSabida aSagilayici ;) buluttan nem kapiyorSun, herSeyi kiSiSel olarak algilamamaliSin, Sana inSan olarak baSitSin demedim, iStedigin gibi yorumlama hakkin yinede var.