Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "erdalonal"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 21.08.2008, 22:09

DJ Mixer şarkı listesi sorunu

Arkadaşlar işletim sistemim vista ultimate ve radyomu açtığımda dj mixer e eklediğim parçalar sanki hedef dosya yokmuş gibi çalmadan sırası ile yukarı doğru kayarak bitiyor.IE ayarlarımnı sıfırladım,güvenliğimi kapattım,flatcastı sistemden komple kaldırıp yeniden yükledim,ses kayıt aygıtlarından stereo karışımı seçtim.arka planda çalışan tüm programları kapadım,başka browser larda denedim(mozilla,opera)yok yok yok.3 gündür aralıksız uğraşıyorum.sorunumla ilgilenebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.iyi forumlar

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 21.08.2008, 22:19

erdalonal, forumda aramayi kullanin lutfen, vista mixer yazinca bir cok cevap cikiyor, buyur bir tanesi, umarim isine yarar...

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=43416#43416

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 21.08.2008, 22:34

masum arkadaşım sitenizde konum ile ilgili tüm konuları okuduğuma emin olabilirsiniz.bir sonuca ulaşamadığım için yeni bir konu açma gereksinimi duydum.ve forumda bu konu ile ilgili tüm yöntemleri denedim diyebilirim.bu nedenle neler yaptığımı konu içerisinde anlatmaya çalıştım.yani listeme eklediğim mp3 lerimi çalamıyorum.winampta hedef dosya olmayınca nasıl parçalar kayarsa bendeki sorunda öyle hiçbir parça çalmadan liste siliniyor.

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 21.08.2008, 22:35

Masum Masum,

mixerin kaybolmasi baska sorun,
fakat erdalonal, sorunu baska.

bunun 4 nedeni olabilir.

1. listeye attigin parcalar mp3 kökeni gdegil
2. türkce karekter sorunu ( parcalarin bulundugu dosya, yada parca detayinda türkce özel karekter bulunuyorsa)
3. Ses kartinda bir sorun (driver)
4. flatcast programi yüklenirken hata ( silip tekrar yükle (tamirhaneye bak)

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 21.08.2008, 22:38

bir başka konuda bu saydıklarınız vardı parçalar mp3 karekter sorunu yok ses kartında sorun yok ve flatcastta sorun yok.atladığım bir mevzuyu daha belirteyim.sistem recovery yaptığımda sorun ortadan kalkıyor.ama bir süre sonra bahsettiğim sorun meydana geliyor.

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 21.08.2008, 22:47

Alıntı

sistem recovery yaptığımda sorun ortadan kalkıyor.ama bir süre sonra bahsettiğim sorun meydana geliyor

ozaman tipik ses karti sorunu,

- bir süre sonra seskartida diger driverler gibi update aliyor ve sorun cikiyor.

niye yayini winamp veya windows media pl üzeri yapmiyorsun??

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 21.08.2008, 22:52

ses kartı update sorunu olduğunu düşünmüyorum çünkü otomatik güncellemeleri kapatarakta denedim.winamp ile denedim bu seferde sistem sesini mikrofon üzerinden yayın yaptığı için kalite problemi oluyor.yıllardır pc ile uğraşıyorum bu şekilde zorlandığım bir mevzu olmamıştı.bakın enteresan bir şey daha anlatayım.sistem geri yüklemeden sonra iexplorer da sorunsuz açılıyor radyo.buradan çıkıp mozilla ile açmayı deniyorum bahsettiğim sorun meydana geliyor ve iexplorer dada sorun yaratıyor.eminimki basit bir açıklamsı vardır ama ben bulamadığım için kafayı yemek üzereyim.

Gamze

Stajyer

• "Gamze" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 21.08.2008, 22:52

muziklerin bulundugu yeri bilgisayar linki olarak verirmisinlütfen

örnek

C:\Dokumente und Einstellungen\All Users\Dokumente\Eigene Musik\Beispielmusik\lalala.mp3

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 21.08.2008, 22:54

tabiki:
G:\MÜZİK\[2007] Ahmet Koc - Sözün Bittigi Yer

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 21.08.2008, 22:57

erdalonal, sarkilarinin isimlerini turkce karakter kullanmadan degis, vede icinde bulundugu DOSYA isminede dikkat et, mesela G:\MÜZİK\[2007] Ahmet Koc - Sözün Bittigi Yer dikkat dersen buralarda turkce karakterler var,
sade sarki adi degil dosya adida onemli..

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 21.08.2008, 23:00

C:\Users\erdalonal\Desktop\muzik
bu şekilde değiştirip denedim maalesef sonuç olumsuz:(ayrıca aynı parçalar geri yüklemeden sonra çalıyor bir süre sonra bu sorun meydana geliyor

Gamze

Stajyer

• "Gamze" bir kadın

• Özel mesaj gönder

12

Thursday, 21.08.2008, 23:02

hmmm, tamam bir sorun yok

hangi sürüm ile yayin yapiyorsun? F5?

ben olsa ne yapardim?

flatcast programini tamamiyle bilgisayarimdan silerdim.
tüm fcdll belgelerin, ayrica windows registeriy 1 mal 1 software dosyalarinida arayip silerdim hepsini silerdim. (tamirhanede 2. cözüm yolu)
firefox plugin dosyalarinin icine bakmayida unutma.

sonra IE burdan http://www.allaturkaa.de/orion/kb.php?mode=article&k=2
özellikle vista icin hazirlanmis f5 dc pluginin indirip uygulardim.

Gamze

Stajyer

• "Gamze" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Thursday, 21.08.2008, 23:04

ö ve ü ler sorun yapmaz tek büyük harf i sorun yapardi
ingilizcede büyük i bu sekil I yaziliyor

• Özel mesaj gönder

14

Thursday, 21.08.2008, 23:06

evet f5 ile yayın yapıyorum.tüm bunları ve bunlarla birlikte 4,16 ya geri dönerekte denedim ama gene olumsuz sonuç alıyorum

Gamze

Stajyer

• "Gamze" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Thursday, 21.08.2008, 23:16

dedigim gibi bilgisayarinda c üzeri bu aramalari yap ve sil

NpFp bircok .dll belgeleri bulacaksin hepsini sil
Flatcast ararsanda bircok plugin bulacaksin onlarida sil.

sonra baslat arama kutusunun icine regedit yaz ve registeriy üzeri flatcasta ayit ne varsa sil.

HKEY_CURRENT_USER >> Software >>1mal1software
HKEY_LOCAL_MACHINE>>Software>>1 mal 1Software

vistada bir yerde daha olmali.

sonra yukarda verdigim linkten activex i indir.
ve sadece IE üzeri yayin yap.

baska bir yardimim olamiyacak

• Özel mesaj gönder

16

Thursday, 21.08.2008, 23:21

ilgin ve alakan için çok teşekkür ederim arkadaşım.sonuç gene olumsuz:(

saika

Stajyer

• "saika" bir kadın

• Özel mesaj gönder

17

Friday, 22.08.2008, 02:23

erdalonal,
Burda kimseye zorla yardim edemeyiz.

Gamze, sana bir olanaksal cözüm yolu sunuyor, aradan 5 dakika gecmeden "sonucun olumsuz oldugunu yaziyorsun!!!

Merak ediyorum:

Gamzenin mesajini nezaman okudun?
NpFp yi nezaman aradin?
(bu arada F5 sürümü icin NpFv yi aramaliydin) bende tam 14 belge buldu!!
Flatcast i nezaman aradin?( bende tam 8 belge buldu )
Ve bunlari nezaman sildin?

gelelim islemin zor bölümüne
Windows Registeryde iki dosyanin tam olarak nerde oldugunu yazmis.
Vistada ücünü bir dosya oldugunuda bildirmis.
bunlari nezaman arayip sildin??

ücüncünün nekadar gizli oldugunu göstereyim!

sonra aktivex i nezaman yükledin?

Radyonu nezaman acip deneyip buraya cevap yazdin?

bu islemin hepsini toplam 5 dakika icindemi yapdin????

bence sen ne bu islemleri yapdin nede ipegin önerilerini denedin,
senin aradigin kolay bir islem " Esc tusuna bas gibi"

kolay gelsin
EDIT
özür dilerim

• Özel mesaj gönder

18

Friday, 22.08.2008, 10:23

sevgili saika arkadaşım.sanırım konuya biraz önyargılı davranıyorsunuz.asıl yukarıda yazdıklarımı okusaydınız önyargınızın ne kadar insafsızca olduğunu daha iyi anlardınız.sizi anlayabiliyorum.bende forum yöneticisiyim.bu ve buna benzer cevaplar olduğunda bende her ne kadar karşımdaki lişiye yansıtmasamda içimden bu tür duygulara kapılabiliyorum.konuya yaklaşırken kendinizi baz alırsanız karşınızdakinin bunu yapamayacağını düşünmeniz gayet normal.ayrıca mesajlarımda belirttiğim gibi bu konu ile ilgili tüm konuları bu ve buna benzer forumlardan okuduğuma emin olabilirsiniz.gamze arkadaşımın içtenlikle yapmak istediği yardımı minnettarlıkla karşılamama rağmen bunların tümü zaten diğer konularda yazılmış ve bende uygulayarak denemiştim.ayrıca son bir hatırlatma daha reg kayıtlarında size göre zor olan bir girdiyi ben kolaylıkla bulabilirim.genede ilgin için teşekkür ederim.unutmadan bu sorunla ilgili açılan diğewr konulardada henüz bir çözüm bulunabilmiş değil.

saika

Stajyer

• "saika" bir kadın

• Özel mesaj gönder

19

Friday, 22.08.2008, 11:50

Alıntı

sevgili saika arkadaşım.sanırım konuya biraz önyargılı davranıyorsunuz.

evet öyle oldu galiba, nasil diyorlar: "kurunun yaninda yas( yada yasin yaninda kurumuydu?!) yanarmis" :sorry:

Alıntı

winamp ile denedim bu seferde sistem sesini mikrofon üzerinden yayın yaptığı için kalite problemi oluyor

bunu tekrar incelerdim, vistanin ve ses kartinin bircok ayari var, yillardir flatcast ile yayin yapanlar, bir süre sonra , dj mixer yerine winamp veya benzerlerini tercih ediyor.
bende ses kalitesi cok net cikiyor, tek kötü olan tarafi: sadece bir ses kartin varsa, arkaplanda cikan seslerde radyoya yansiyor.

Alıntı

Arkadaşlar işletim sistemim vista ultimate

yanilmiyorsam ultimate satin alalnlara microsoft özel (tel) support hakki taniyor.
yazdiklarindan anladigima göre, hic bir islem yapmadan bu hata bir günden öbür güne olusuyor.
bu problemde vistaya kaliyor....
cünkü sistemi geri alinca düzeldigini ve birkac gün sonra tekrar ayni hata olusdugunu yazmissi.
eger sistemde bir degisiklik olmazsa, o süre icin sistemi geri alma imkani olmuyor.
aslinda sistem geri alma optionunda, bilgisayarinda neyler degismis, tek tek yazar... bunlardan birisi senin sorunun

• Özel mesaj gönder

20

Friday, 22.08.2008, 12:12

evet haklısın zaten sorunda arka plandaki seslerin yayına yansıması.yoksa winamp da dj panel 2,0 da güzel programlar.inanırmısın bazen ertesi gün falanda değil bir kaç saat sonra sorun oluşabiliyor.hatta mozilladan açmaya çalıştığım anda sorun meydana geliyor.üsttede belirttim tüm çalışan programlarımı güvenliğimi güncellemeleri ne varsa kapattım.hatta aynı donanımda ve vista yüklü başka bir pc de deniyorum onda sorun olmuyor.bu nedenle basit bir sorun olabileceğini düşünüyorum.yani bilmediğimiz her bilginin bize zor gelmesi gibi.öğrenince ne kadar da basit olduğunu düşünmeye başlıyoruz.ama maalesef bulamıyorum sorunu .birazda bu konularda takıntılı biri olduğum için uğraşmaya devam ediyorum.yardımlarınız için tekrar teşekkürler.