Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "dj_tayfa"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 14.09.2008, 18:52

firewall

2 tane pc kullanıyordum, birinin işletim sistemi xp birininki vista. xp işletim sistemine saip olan bilgisayar bozuldu ve vista işletim sistemli olan flatcast'e bağlanamıyor. firewall engelliyor. nortonu sildim bu yüzden, silerken sorun yaşadım ama sildim, silip avast kurdum. yine de sorun devam ediyor. vistanın güvenlik duvarını ve avastı kapatıp denediğimde yine firewall hatası veriyor. udp 40123 meslesini de denedim, yine olmuyor.

2

Sunday, 14.09.2008, 21:06

dj_tayfa, bende vista kullanıyorum bendede norton antivirüs yüklü ve friwell de açık ama radyolara girmede herhangi bir problem yaşamıyorum onlardan kaynaklandığını sanmıyorum sanırım senin modem port açma ile bir problemin vardır modemine port açmayı tekrar dene önce modemi fabrika ayarlarıan sıfırla ve tekrar port açmayı dene sorun hallolcaktır diye düşünüyorum olmassa buraya hatanın verdiği anki ekran capsını yada çıkan hata mesajını tam olarka yaz

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 14.09.2008, 21:21

budur ekran görüntüsü. ama başka bir bilgisayardan aynı modemle bağlantı kurabiliyordum bu modemi temize çıkarmaz mı?

4

Sunday, 14.09.2008, 22:34

dj_tayfa, bak ekran görüntüsünün en üst bölümünde
yazan yazı var video producer.aspx? bu demektirki şuan yayında görünüyor radyo hem yayında hemde dinleyici olarak giremessin

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 14.09.2008, 23:23

yok yayında değil yayını açmaya çalıştığım zaman bu çıkıyor, sayfa açılmıyor işte sorun orda. brası yayın için zaten.
hayta_fm.sitemynet.com dineleyiciler için de burası...

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 14.09.2008, 23:57

bugün flatcast sisteminde hata var yarin ögleye kadar düzelir!

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 15.09.2008, 00:17

bu gün için değil genel bi durum, radyo dinlemek istediğim zaman da bu sorunu yaşıyorum.

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 15.09.2008, 00:35

dj_tayfa,
vista ile w-lan üzerimi baglaniyorsun?

bu hata ilk 5F sürümü ciktiginda, tüm vista ile w-lan üzeri internete baglanan kullanicilarinda vardi, sonra cikan sürümlerle bu hata düzeltildi.

eski sürüm kullaniyorsan burdan dogrularini indir ve uygula!
http://www.allaturkaa.de/orion/kb.php?mode=article&k=2

ayrica sade antivirüs programlari flatcast i engellemez, icinde firewall da olmali.

Norton internet security engelliye bilir (portlari acmazsan), Norton antivirus engellemez.

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 15.09.2008, 02:49

"Norton internet security" norton derken bunu kast emiştim. porları açtım ya da ben öyle zannediyorum. söylediğiniz şey çözüm olacak gibi ama kurulum sırasında hata veriyor ("NpFp501.dll") bunun yerine ben bağlantıyı kablolu olarak yapsam sorun çözlür o zaman. deneyelim bi...

10

Monday, 15.09.2008, 04:04

daha önce NpFp501.dll yi sisteminden kaldırıp tekrar kurmayı dene

kablolu modem yada kablosuz olması farketmez birde

(Norton internet security" norton derken bunu kast emiştim) bununda frewall ini kapat oda engeller girişini

• Özel mesaj gönder

11

Monday, 15.09.2008, 09:05

Norton internet security'yi sildim zaten, silerken sorun yaşadım ama sildim.
NpFp501.dll sorun çıkardığında system32 deki dosyayı internet explererdakiyle değiştim olmadı. bi de firefoxla değitirmeyi deneyim.

• Özel mesaj gönder

12

Monday, 15.09.2008, 10:34

firefoxun pluginindeki dosyayı da kopyaladım ama fayda etmedi, npfp501.dllyi kaldrıp kurmam gerektiğini söylemişsin, nasıl yapıcam bunu?

• "missy_Sinem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Monday, 15.09.2008, 10:48

ekran görüntüsündeki bilgiye göre zaten güncel flatcast sürümünle yayin yapmak istiyorsun.

yayinci sürümü zaten dogru gibi görünüyor,

ailegüvenligi veya benzer bir koruma programi varmi bilgisayarinda?
flatcastda ilk baglandiginda windows firewall flatcasti engellemek ister ve bi uyari cikar, burda flatcasta izin verme imkenin vardi, izin verdinmi?

vermediysen windows firewall ayarlarindan UDP 40123 portunu ac.(pek sanmiyorum fakat denekede fayda var)

peki dinleyici olarak girebiliyormusun?

• Özel mesaj gönder

14

Monday, 15.09.2008, 17:46

ttnetin aile koruma şifresini koymuştum ama bildiğim kadarıyla onun firewallı yok. onu silip öyle deneyim. çıkmadı böyle bir uyarı ama portu zaten açtım bi faydası dokunmadı.
puff bir türlü anlamıyorum sorunun ne olduğunu

• Özel mesaj gönder

15

Monday, 15.09.2008, 17:49

hayır dinleyici olarak da giremiyorum. meşhur "udp40123 portunu açın yazan uyarı ekranı" çıkıyor.

16

Monday, 15.09.2008, 17:52

Alıntı

ttnetin aile koruma şifresini koymuştum ama bildiğim kadarıyla onun firewallı yok

aile koruma sifresi flatcasti tamamiyle engelliyor

• Özel mesaj gönder

17

Thursday, 18.09.2008, 01:39

teşekkür ediyorum, ailekoruma şifresini kaldırdım ve yayındayım

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

18

Monday, 24.11.2008, 11:56

Arkadaşlar bende de benzer bir sorun var. giremeyenler Information

Flatcast uses P2P-technology. Currently there is no node, which could deliver you the stream data. If only a small number of viewers join the stream, the reason for the problem might be at the others. If you got the problem more often, the most common reasons are:

You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall po
Flatcast uses P2P-technology. Currently there is no node, which could deliver you the stream data. If only a small number of viewers join the stream, the reason for the problem might be at the others. If you got the problem more often, the most common reasons are:

You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall port 40123 for UDP.
bu hatayı alıyorlarmış.
bende portlar açık maping yeşil tüm güvenlik kapalı virüs prgramım kapalı.
işletim sistemim xp ie üzerinden yayın yapıyorum. hız 2048 yayın bendeyken belli bir kişi gelince dinleyiciler gelebiliyor o gidincede toptan düşüyorlar o olmayınca hiç kimse giremiyor.
http://edit beratcan.com/ bir de siz bakarmısınız acaba her şeyi denedik olmuyor modemde firevall ayarları yok güvenliği olmayan seridenmiş bizim zyxsel 600 seri anlayacağınız olmayan bir şey engelde olamaz diye düşünüyorum. :cry:

Zübeyde

Stajyer

• "Zübeyde" bir kadın

• Özel mesaj gönder

19

Monday, 24.11.2008, 12:17

1. nat bölümünden portforwarding yapacan, (her modemde var)
yoksa hangi bilgisayar olacagini bilemez. (modemleri özelligi, birden fazla bilgisayar baglana biliyor)

2. modemde firewall olmasada bilgisayarinda program olarakda bir güvenlik olabilir. Intrnet securitiy

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

20

Monday, 24.11.2008, 12:20

bir bakayım ilginiz için teşekkürler