Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

21

Monday, 24.11.2008, 12:24

özür ama nat bölümünde edit detalis varbahsettiğiniz yeri göremedim bilgisayarda varsa bunu nasıl çözebileleceğimi tarif edermisiniz rica etsem.?

22

Monday, 24.11.2008, 12:31

PARS,

:burda:
önce burayı oku
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=18441

sonra burdan devam et

İlk önce İP sabitlemesi yapmanız lazım

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=18637

en son olarakta buradan portlarını aç

ZyXEL P_660 sadece 660 la bitmemeli devamındakilerini de söyle bi çok çeşidi var modeminin

Zyxel P-660-RU-T1, P-661H-61, P-661HW-61 kendininkine uygun olanı seç

Zyxel P660 HW T1 v2 kendininkine uygun olanı seç

Zyxel P660 RU T1 v2 kendininkine uygun olanı seç

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

23

Monday, 24.11.2008, 12:56

beratcan abim verdiğiniz link teki yerleri çok defalar incelemiştim tümünü yapmıştım zaten portlar açık modemde freval yokmuş zaten virüs prgrmım kapalı güvenilk duvarında izin vardı ama onuda tümden kapattım aile koruma programım yok başka ne tür bir program engeller bilmiyorum :(
şu anda da radyom açık yayın var ama kendi kendime...

24

Monday, 24.11.2008, 13:11

PARS, şuan açık radyom diyosun chat ekranına sağ tıkla info yazı çıkar infoya tıklayınca açılan ufak ekranda mapping + Yeşilmi gösteriyor

böyle olmalı

mapping -kırmızı ise portların hala kapalı demektir kimse giremez yaynına

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

25

Monday, 24.11.2008, 13:14

evet öyle

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

26

Monday, 24.11.2008, 13:23

beratcan mapping yeşil

27

Monday, 24.11.2008, 13:26

Güvenlik duvarından izin ver bakalım birde

güvenlik duvarı>>>programa windows güvenlik duvarı aracılığıyla izin ver>>>
karşına çıkan ekranda Özel durumlar yazan yeri tıkla sonra
bağlantı noktası ekle yi tıkla
karsına çıkan ekrenda ad yazan yere flatcast yaz
bağ. nok. no yazan yere 40123 yaz
iletisim kuralı yazan yerde UDP yi isaretle
onayla kapat tekrar dene radyonu

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

28

Monday, 24.11.2008, 13:40

beratcan söylediklerinizi harfiyen yaptım gerçi daha öncede izin vermiştik ama 2. defada izinli oldu :) yanlız radyomda kimse yok isterseniz siz bir gelip bakabilirmisiniz? http://edit.blogcu.com/

29

Monday, 24.11.2008, 13:46

PARS, arkadaşım ben şuan başka bir modemden giriyorum girdiğim modemin portu kapalı sende mapping yeşilse radyona portu açık biri geldiğinde rahatlıkla girebilir

burda senaryo 5 i oku
demek istediğim anlıycaksın

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

30

Monday, 24.11.2008, 13:51

evet port açık net hızı da 2048 portu açık olmayanlarda yayınıma girebilirler değilmi? bilemiyorum tüm bildiklerimi bulduklarımı denedim aylardır bu sorunla mücadele ediyorum umarım bir çözüm bulurum yardımların için çok teşekkür ederim

31

Monday, 24.11.2008, 13:54

şimdi bak benim port kapalı ben giremiyorum nezamanki senin radyona portu açık bir dinleyici gelir ozaman bende girebilmiş olurum radyona

senaryo 5 te bu açıklanmış zaten :up:

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

32

Monday, 24.11.2008, 13:58

genel olarak port açmıyor dinleyiciler öyle ise portları kapatsak daha çok kimse gelebilir demekmi bu :error: Gerçi şimdide kimse giremiyor ya :cry:

33

Monday, 24.11.2008, 14:10

yok arkadaşım portların kapalı olursa herhangi bir dinleyicinin portu açık olsa bile radyona giremezler ozaman senin portların açıksa sen yap yaynını

portu açık biri geldiğinde radyona diğer dinleyicilerde gelebilir sadece şu var

diyelimki radyona gelen birkişinin portu açık diğer dinleyicilerin portu kapalı ise
portu açık kişi senin radyondan çıktığı zaman diğer portu kapalı olanların tümü radyondan düşer
taaki radyona bir portu açık kişi gelenkadar bu sorun devamlı radyo sahipleri tarafndan sorulan bir soru portlarım açık fakat dinleyiciler rdyomdan düşüyor işte onun açıklaması bu

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

34

Monday, 24.11.2008, 14:17

abim radyomda sunucu olan biri var portları kapalı hızı 1024 İEile yayın alıyor onun yayınında sorun olmuyor ama benim yayınıma gelemiyor fakat dinleyenler genelde sorunsuz giriyor bende ise giremeyenlerde bu hata çıkıyor
Information

Flatcast uses P2P-technology. Currently there is no node, which could deliver you the stream data. If only a small number of viewers join the stream, the reason for the problem might be at the others. If you got the problem more often, the most common reasons are:

You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall po
Flatcast uses P2P-technology. Currently there is no node, which could deliver you the stream data. If only a small number of viewers join the stream, the reason for the problem might be at the others. If you got the problem more often, the most common reasons are:

You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall port 40123 for UDP.

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

35

Monday, 24.11.2008, 14:46

bu hata kodu neden oluyor nasıl çözülür yardım edebilecek kimse yokmu?

36

Monday, 24.11.2008, 14:54

PARS, bütün açıklamaları bilgi alabilceğin linkleri sana gösterdim hala aynı soruyo soruyosun herşeyi dikkatili oku sana verdiğim linklerdeki açıklamalardan başka farklı bir bilgi yokki ne verelim daha :a213:

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

37

Monday, 24.11.2008, 15:03

bunu yapılacak başka bir şey kalmadı olarakta yanıtlaya bilirdiniz bende tümünü yaptıktan sonra son çare olarak gelmiştim siteye belki bilen biri vardır benim bilmediklerim vardır diye bu verdiğiniz linkleri daha öncede defalarca okumuş ve uygulamıştım çözüm olmadığından yazma gereği duydum ama çözümü bulamadık sağlık olsun genede yardım çabaların için sağol

38

Monday, 24.11.2008, 15:20

Alıntı sahibi ""PARS""

Arkadaşlar bende de benzer bir sorun var. giremeyenler Information

You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall port 40123 for UDP.
bu hatayı alıyorlarmış.
bende portlar açık maping yeşil tüm güvenlik kapalı virüs prgramım kapalı.
işletim sistemim xp ie üzerinden yayın yapıyorum. hız 2048 yayın bendeyken belli bir kişi gelince dinleyiciler gelebiliyor o gidincede toptan düşüyorlar o olmayınca hiç kimse giremiyor.

Alıntı sahibi ""beratcan""

senin portların açıksa sen yap yaynını

portu açık biri geldiğinde radyona diğer dinleyicilerde gelebilir sadece şu var

diyelimki radyona gelen birkişinin portu açık diğer dinleyicilerin portu kapalı ise
portu açık kişi senin radyondan çıktığı zaman diğer portu kapalı olanların tümü radyondan düşer
taaki radyona bir portu açık kişi gelenkadar bu sorun devamlı radyo sahipleri tarafndan sorulan bir soru portlarım açık fakat dinleyiciler rdyomdan düşüyor işte onun açıklaması bu

39

Monday, 24.11.2008, 15:27

Alıntı sahibi ""PARS""

Arkadaşlar bende de benzer bir sorun var. giremeyenler Information

bu hatayı alıyorlarmış.

Senin infonda mapping yeşil diyosun karşıdaki giremeyen kişide sorun var demek ozaman bunu zaten açıklamışım yukarda yazılanları okumuyosun demek istedğim oydu işte karşıdaki kişinin modeminin markasını modelini bilmeden onunda portunu burdan açabilme imkanımız yok malisef

PARS

Acemi

• Özel mesaj gönder

40

Monday, 24.11.2008, 18:24

birde gelecek kişilere modem yani port açtırıp deneyecem bakalım çözecekmi bu sırrı , yardımların için teşekkürler abi gelişmelerden haberdar edecem sizi.