Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

kocyazifm

Profesyonel

• "kocyazifm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

41

Thursday, 18.09.2008, 16:11

masum abla dur ya surda ıyıkı cıddıye bındı deılse hepden gıdecektık:D
ewet arkadasların guzel yorum ve fıkırlerıne katılıyor.sanal alem yalan alem tabırı gercekcı bulmuyorum herkesı herkes kendı gercek Realdekı gıbı davransa sanal tamamen gercekcı olur.ama ısın demek puf noktası bu olsa gerek sanalın vazgecılmezlerınden klavye tanıtımı kısılıgıne burunuluyor cogu zamanlarda.tabıkı bu herkes ıcın gecerlı deıldır sadece bı on yargı dusuncem.

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

42

Thursday, 18.09.2008, 16:12

sagol gulpembecim, benim derslerim sabah, simdi cocuklarimi almaya gidiyorum :)

evet bir aile olduk, eger birseyler hissedip paylasabiliyorsak, biz variz ve yasiyoruz demektir,
sanal gorup ona gore karsisindaki insani inciten kiran sahislar zaten dedikleri gibi sanalda yasiyor ve kaybolmuslardir,
bizi ilgilendirmiyorlar :)

GuL PeMBe

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

43

Thursday, 18.09.2008, 16:13

denizcim cok haklisin ama isde her yerde olduyu gibi sanaldada cok yanlislar olyuor keske herkes olduyu gibi ola bilse ... yorumuna cok katiliyorum yalanin kendi yalanin duygularin kendi duygularin .. ne yaparsan sadece kendini ifade ediyorsun .... ama genelesdirme yapilmamali bunlarin dediyin gibi örnekelri var baskada olduyuna dayir ...

GuL PeMBe

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

44

Thursday, 18.09.2008, 16:15

Masum Masum, aynen cnm biz biz olalim baskalari bizi iligilendirmez ...
HEPINIZI COOOOK SEVIYORUM SON SÖZÜM :)))-....

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

45

Thursday, 18.09.2008, 16:16

elbette derya cok haklisin,

Bunun farkinda degil zaten bir cogu, fakat sanal dedigimiz olan bir seyin farklililigidir. Sen elbette sensin ve düsünürsün, yazarsin, asik olursun ki sanalla alakasi yok internet sadece bir aractir..

Ben Ahmet Günbay Yildiz kitaplarindaki bütün roman kahramanlarina asik olurdum, daha dogrusu orda anlatilan kisiliklerin var olusuna inandim ve bu kimliklere asik oldum hep. Internet dünyasinda aslinda olmadiklari kisiliklere girenler var, yani aslinda cok cekingen yapilari olup (burda nasilsa beni tanimiyolar, görmüyolar, duymuyolar) daha baskin karakterde kendilerini düsleyip o karakteri canlandirirlar..

Sanal o zaman basliyor zaten. Asklarda aslinda böyle, kendini inandirirsan öyle olmasini istersen büsbütün asik olursun aslinda yanindan bile gecmeyecegin bir insana. Insanlar bazen hissettigi eksiklikleri tamamliyor internette bulduklari asklarla. O yüzden ask trafigi yogun. Bazen ya aradigim bu degil yada beni daha cok heyecanlandiran baska biri var diye insan fikir degisebiliyor.
Dün ugruna ölürüm dedigini bir cirpida gömebiliyor..

Insanin psikolojisine bagli mutlaka, böyle birseyi asla yasamam demesin hic kimse. Ilgiye muhtac oldugun, teselli aradigin bir anda, sana bunu kim yasatiyorsa reel veya sanal ayrim yapmaksizin, insan ona sariliyor. Yanliz ayni olan birsey var, eger reel hayatta mertebesi olan insanlardan daha cok hoslaniyorsak, sanaldada "rütbesi" yüksek kisilerden hoslaniriz..
Sanalda daha cok insanlarla görüsme sansimiz oldugunuda varsayarsak tabii ki sanal asklar daha yogun olur... sayilari bakimindan, kafa dengi bulma olasiligi cok daha büyük cünkü...

Pardon referans vermeyi düsünmüyordum aslinda :roll: Demek istedigim aslinda insanin sanal veya reel hayatlari farkli yasanilabilir, kisisine göre degisir.. Sanal'dan sanala fark var insandan insana fark oldugu gibi..

Herkesin interneti farkli amaclarla kullandigini unutmayalim... asklarida farkli kullananlar olucak ve burdaki imkanlarida..

deniz_zined

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

46

Thursday, 18.09.2008, 17:03

ya irem anlatiminda basindan sonuna göre haklisin ama bir iki yerde afina siginarak kendimden pay verecegim canim ben 10 yildir bu net icerisindeyim 97 den bu tarih hepsini hesap edersek 11 yili tamam ladim öyle veyahut böyle ben niye hic asik olmadim ha güzel dostluklar kurdum iltifatlar illaki aldim tabiki real yasantim da da bu böyle oldu ve ben inaniyorum ki benim gibi bir cok insan da var olmak da hayata somut ve gercek ci bakmamiz gerekiyor neti bir cougumuz cahilliinden cehaletin den belkide kendilerine aile yapilarinda yasanilan ve yansiyan / öz güven eksikliginden / ileri gelerek chat amacli yada filört amacli kulaniyorlar ama davullar bile dengi denginedir egerki bir insan zeki ve kendine güveni inanci var ise bir oyun na denk gelmiyecektir hayata yasadigimiz seyler den illeri keske dememiz anlamsiz simdi farkli bir yere deginmek istiyorum iki insan bir birlerini tanidilar hoslandilar ileriye dönük birseyler yasadilar ama bir taraf gercekden oldugu gibi kendisini yansitirken diger taraf oldugunun tam tersi olmak istedigi gibi yansiti diyelim ki bu en schk ca yasadigimiz olaylardan birisi ardindan ayriliklar ve gözyaslari aldatildim ihanete ugradim vay efendim su sözleri ya sorma geregi duyuyorum her seye raman yalan da olsa nami gelisi sanal da olsa real de olsa her daim bunlara hazirlikli olmamiz gerekmiyormu ? ve sonrasinda pismanlik duymamamiz gerekiyor yani bence buradan iki iltifat aldim diye yada iki iltifat bir erkege etim diye asigim ölüyorum bitiyorum wep cam den wep cam me ask olmaz ki illaki görmek tanimak sevmek ve sevilmek ister insan ve bir sekilde tutmadigim el icin de kimse göz yasi dökmüyordur

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

47

Thursday, 18.09.2008, 18:37

Inan ki döküyordur : :blink1:

O kadar saglam karakterde insanlar tanirsin ki hic yakismiyor diye bile düsünürsün, cocukluk gibi, gelismemis kisilik gibi görürsün ama yasanilir..

Her insanin ne aradigina bagli, bu sanal reel farketmiyor. Ne ararsan onu buluyorsun cogunlukta. Zaten deginmek istedigim seyde buydu. Insanlar ne kadar kisiliklerinde oyunlar oynasalarda, kendilerini farkli yansitsalarda kendi gölgelerinden ileri gidemezler.
Ben yikilan yuvalara sahid oldum ve son anda yikilmaktan kurtulan yuvalara. Insanlarin birbirini kandirmasindan ziyade kendilerini kandirmasina sahid oldum. Tecrübe herzaman hersey degildir. Bazen bazi seyleri yasamak gerekiyor anlayabilmek icin. O yüzden sana bana anlamsiz gelen, baskalarina cok gercek gibi gelir. Yasanilmasi gereken seyler yasanilir.
Belki reel hayatta evli bir erkek bir bayanla bazi yakinlasmalar yasasada, yinede toplum icerisinde oldugu icin ve gören olur duyan olur, ne derler gibisinden bu görüsme fazla ileri gitmez.
Internette öyle degil ama, beni kim taniyacak, kim görecek, kim bilecek diye yasanilmasi istenilen duygular icin cok kolay bir karsi taraf bulunur ve gittigi yere kadar götürülür sanal iliskiler.

Kocasini belki asla terketmeyecek bir kadin birden kendini anladigini düsündügü bir erkegin tuzagina düsebilir. Reel hayatta evinden cikmayan, farkli insanlarla tanismaya firsati olmayanlar internet araciligi ile cok fazla kisiyle tanisir.
Elbette masum duygulari olan bir insan, fesat düsünceleri olan insanla karsilasabilir. Bu ama reel hayattada oluyor. Yani yine fark yok. Dedigin gibi herzaman hazirlikli olmak lazim, ama bu kimseye güvenmeme pahasina olmaz.

Eger cünkü insanlara olan güvenini kaybedersen, $izofren olursun. Kurtarmak istedigin psikolojiyi o zaman kaybedersin.

10 yillik tecrüben var diyorsun ama mutlu oldugun ortamlar olmustur. Kendini iyi hissettigin siteler, radyolar. Veya seni cok kizdiran olaylar, belkide geceleri bile seni mesgul eden diyaloglar.
Eger böyle seyleri yasiyorsak, ask'ta yasayabiliriz. Dogru insana denk geleni gördüysemde ihtimalinin az oldugunu biliyorum cünkü interneti arac degil amac görenler maalesef cok fazla..

deniz_zined

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

48

Thursday, 18.09.2008, 19:11

neyse iremcim ben son sözüm de basindan sonuna kadar tartistigimiz konuda iki cümle ile tamamlamak istiyorum Her Insan Kendine Yakisani Yasar Ve Her Insan Kendisinden Sorumludur
Konuya Eslik Eden Arkadaslara Ayrica Tsk

yeşim

Profesyonel

• Konuyu başlatan "yeşim"

• Özel mesaj gönder

49

Thursday, 18.09.2008, 19:26

evet kızlar eglenceli geyiklemelerinizlede konuya renk katmısınız ama konuyu ciddilertirince hemen hemen ortak düsüncedeyiz.
sanalın kendini kandırma boyutu, insanların rahat oynayabiliyor olusu ve insanların eksiklerine göre aclıklarını gidermesi burda hem fikiriz.
sanal yok demiyoruzki sanaldaki paranoyak asklardı konudaki öncelik.
ben sahit oldum tanısıp 4 yıllık birliktelik yasayıp evlilik asamasında son anda dönülmüş iliskileri.
kaldıki ailelerin bile devreye girip sanalın kaybolup realin kaynastıgı ilişkiler ve evlilikle sonuclanmış sanala baslayıp tutkuyla yasanıp bir sürü sey göre alınıp 1 bucuk yılık evliligi suan bitiste olan sevdiklerim var.
beklentilerini dinledigim, o anlatırken onun anlatıklarını benim göremedigim dügününde, üstelik tanımıyorum ön yargılı olmamalıyım diyip sustugum evliligin beni haklı cıkardıgı birliktelikler.
sanalda basarı nedir nikah masasımı sanal ilişkiyi maceradan cıkarıp vasıflandıran nikahmı, basarı mutluk basarı devamlılık basarı güvenin yasması hayel kırıklıklarının degil,bu baglamda bir klavyenin ucunda oturmak yüzde kac risk, ben aşk inan biri olarak ask besleyen tetikleyen kavram ve etgenlerin askı ayakta tutugunu yada erittini düsüp, bazan aşkta acaba varmıki tereddütüne, düsen biriyim aşk uzmanı yok herkes kendi baglamında yasıyor.
aşk hala asırlardır ihtisası bitmemiş bir arastırma herkes kendi tecrübeleri kadar aşk yorumlar, hayatıda öyle.
paylasmanın en güzel yanıda baska gözlerden pencerelerden hayata bakabilmek.şu an sizin ve suandada benim yaptıgım biri.

deniz_zined

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

50

Thursday, 18.09.2008, 20:42

Hmm Anladigim Kadari Ile Sanal Bölümü Kalkip Aska Hitap Konusu Haline Gelmis Algilama Sorunum Yoksa Sayet Yazilarinizi Bu Sekilde Algiladim MI Belirtmek Isterim Fakat Yorumunuza Karsilik Bir Ifade Kurmayida Kendimce Dogru Bulmaktayim Ask Anlatilamaz Kii Sebebi Ise Ask Her Insanin Kendisine Özgü Icinde Besledigi Duygu Selidir Kimisininki Yogun Kimisininki Günü Bilirliktir Ama Dedigimiz Gibi Sanal Real VS Her Yerde Her AN Bu Duygu Seline Bir Insan Kapila Bilir

yeşim

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

51

Thursday, 18.09.2008, 21:21

tabiki .
cesit ve katagorileride vardır.
sanal asklar, kafe askları,ihtirasın ask, inatla doganlar.hatta birilerinin cüzdanına bile asık olunabiliyor,yada arabasına yada yasam standartına.eee aşk iste otada konuyor parayada.macerayada, boslukların arayıslarıyla.bazı duraklarada,adı ask adı batisıcanın.
yalaşık bulaşık bir sürü ask var.bide gördügüne asık görmedigine bulasık olup ne istedini bilmeyip sadece ask isteyenler var.
eeey aşk yaa nerdesin aşk, benimde var üc tane, nur gibi cok güzel aşkım var.
ugruna herseyi göze alabilecegim ve aldıgım.evlat ask var.bide cinsel dürtülerini tatmin icin klavyenin mausun basına oturup adını aşk koyan fantazisi geniş insanlar var.
aşk bakışa yoruma göre insana göre degişir, bir sofraya bir tabak yemek koy aynı tabaktaki aynı yemege herkes kasık uzatsın.
herkesin aldıgı lezzet damak tadı oranında olur.askta böyle bisey.herkes kendi damak ve zevkleri dogrultudunda zevk alır aşktan.
beklentileri ve degerleri dogrultusunda.dilerim herkes aradıgını bulur.kim neyle mutlu olucaksa ALLAH ona onu versin.deniz_zined

deniz_zined

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

52

Thursday, 18.09.2008, 21:28

Bu Kadar Yorulmaniza Gerek Yoktuki Saten Yazdigimin Genis Aciklamali Halini Cevap Halinde Sunmus Sunuz Genede Tsk Ederim

Ayrica Evlatlarinizi Allah Bagislasin

Aman Nazar Boncugu Takin Nazar Degmesin :lol:

yeşim

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

53

Thursday, 18.09.2008, 21:39

bu güne kadar bir tek kere bile boncuk takmış biri deglimdir.bundan sonrada silah dayasan takmazlar herhalde güzel gülüyorsun nazar boncugu görmüs gibi :).
yorulmak ne demek zevkti. ve ALLAH herkesin evladını bagıslasın.ben tesekkür ederim efendim.cocuklarımı ve yorulmus olmamı düsündügün icin.

deniz_zined

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

54

Thursday, 18.09.2008, 21:40

Hediye edeyim abla nazar boncugundan kolle kunye yapiyorum hos duruyorlar

yeşim

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

55

Thursday, 18.09.2008, 21:51

ilginctir beni bu güne kadar hic cekmemiştir.bende yapıyorum arada ama inci kulanırım.yada kristal karısımli boncuklar varya onlardan.incilerin arasına atarım.yada cok farklı buldugum otantik taslar, boncuklar olursa onlardan alırım.yaparım ama onlarıda takmam ,tasarımı seviyorum.
nazar boncugundaki göz bana hep itici gelmiştir.baskı gibi takip gibi.bakıs acısı iste oysaki maviyide cok serim acık mavi ve seffaf ollanları ama o gööz.orda kaybediyor.bende tabi.yinede tesekkürler almış gibi kabul ettim :))

deniz_zined

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

56

Thursday, 18.09.2008, 21:55

Yesimcim Ablacim Parasini Ne Zaman Yolayacaksin Hani Almis Kabul Buyurdunuz Ya Neyse Isin Tatli Sakasi Idi :-)

yeşim

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

57

Thursday, 18.09.2008, 22:27

canın sagolsun gülüm.hesap numaranı ver.gerci ben havale parası vermiyelim diye o takının parasını allaturkaa kalkındırma sandıgına atmıştım.
yani bu forumun vesilesiyle hediyelestimiz icin.ama dedeye söylerim.kolye bedelini sana havale eder.masrafları sana yüklemek sartıyla.simdi admin dedeye yük olmuyalım demi.sen numarayı ver.

deniz_zined

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

58

Thursday, 18.09.2008, 22:53

wermez olurmuyum dedee her kimsin bilmiyorum ama bayram da da sekerimi isterim ona göre simdi no geliyor
nazar boncugu bankasi dikis nakis hesabi alaturka kasasi tsk

yeşim

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

59

Thursday, 18.09.2008, 22:56

sakalını sıvazlıyarak numarayı almıştır.mert adamdır dede cikolata ikram edecekiş bayramda.madlen sölen falan almış.

deniz_zined

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

60

Thursday, 18.09.2008, 23:01

Yesim Abla Saka Bir Tarafa Bu Dede Kim ? Gercek Manada Dede Ise Saygimizda Kusur Etmeyelim :-)