Giriş yapmadınız.

koko

Acemi

• Konuyu başlatan "koko"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 9.12.2006, 23:28

bir acemiye yardım lazım

slm arkadaşlar mynete bir site kurdum şimdikte bu siteden radyo yayını yapmak istiyorum ve kendi pc de yüklü olan virtual dj programını kulanmak istiyorum bişeler buldum okudum yapmaya clıştımm beceremedim şu işimi bir sizin yardımlarınızla haletmek isterim ben pc başında otururken chete yapamıyorum sıkılıyorum ama devamlı müzik calmak insalara bişeler vere bilmek hoşuma gidiyor.
bide bir yerde gördüm chet sayfası gibi sayfa insalar oraya mesaj yazabiliyot isteklerini ve yayın o safadan gercekleşiyor bende becerebilir miyim acaba.şimdiden tşk.

koko

Acemi

• Konuyu başlatan "koko"

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 13.12.2006, 21:57

slm arkadaşlar eski yazıları iyice araştırdım sonunda radyoyu calışır duruma getirdim ama benim icin olmasada arkadaşlar icin bir sorun var
sayfamı tıkladıklarında mayneteki ordan likimi tıklıyorlar radyoma girmek icin X denetimi yükleyin diyince haklı olarak herkes cekiniyor X denetimi yüklenmeden olmaz mı acaba. bilgisi olan varmı şu an radyoyu yayına soktum tşk.

djisyankar

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 13.12.2006, 22:04

arkadasım malesef olmuyor
ancak ücretli alırsan yaynı olur bunun içinde fast cast deil baska yayınları kullanman gerekir o zamanda hem mediaplayer hemde winamptan yayın yapabilirsin

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 13.12.2006, 22:25

koko,
Flatcast haric birde SHOUTHCAST var,
burda ayni istedigin gibi sayfana girergirmez radyonu dinliyebilirler, fakat bu radyoyu kullana bilmek icin bir server lazim, buda djisyankar'in yazdigi gibi ücretli.

üyelerimizden Maestroking www.turuncufm.de sitesinde bu tür bir radyo kullaniyor. belki ondan gerekli bilgileri alabilirsin?

koko

Acemi

• Konuyu başlatan "koko"

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 14.12.2006, 01:50

arkadaşlar cok sağolun ben biraz ihtiyerlamış dj im kendimi emekl etim müzük calmaktan vaz gecemiyorum esasından benim isteğim de ücretli olsun ama kendi safamı yaratmak faka cok değişik bişe düşünüyorum site yapmayı da bilmiyorum onu yapabilirsem tam nerden fikir edinebilirim hangi programlarla kulanabilirim şu an kulandığım işte beleş http://djkokoko.sitemynet.com/djkoko/ safamın direk mikser görüntüsü gibi yapmak istiyorum sağında solunda pikap böyle bişe düşünüyorum örneğin virtualdj programın görüntüsü olsun şarkıların cıktığı bölümde cet kısmı bulunsun sol bölümde sayfalar orta ekolayzır ayarları bölümünde de video görüntüsü yapmak istiyorum kendim bunu yine sizin yardımlarınızla uğraşıp böyle bir safa yapa bilirmiyim tşk.

kaon

Stajyer

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 14.12.2006, 12:49

Alıntı sahibi ""koko""

arkadaşlar cok sağolun ben biraz ihtiyerlamış dj im kendimi emekl etim müzük calmaktan vaz gecemiyorum esasından benim isteğim de ücretli olsun ama kendi safamı yaratmak faka cok değişik bişe düşünüyorum site yapmayı da bilmiyorum onu yapabilirsem tam nerden fikir edinebilirim hangi programlarla kulanabilirim şu an kulandığım işte beleş http://djkokoko.sitemynet.com/djkoko/ safamın direk mikser görüntüsü gibi yapmak istiyorum sağında solunda pikap böyle bişe düşünüyorum örneğin virtualdj programın görüntüsü olsun şarkıların cıktığı bölümde cet kısmı bulunsun sol bölümde sayfalar orta ekolayzır ayarları bölümünde de video görüntüsü yapmak istiyorum kendim bunu yine sizin yardımlarınızla uğraşıp böyle bir safa yapa bilirmiyim tşk.

selam dostum istedigin radyo icin sana ücretsiz homepage veren bir server lazim bana mp ile msn adresini birak en kisa zamanda sana istedigin sekil radyo sayfani kurayim amac dostca paylasimlar degil mi?
saygilarimla....

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 15.12.2006, 12:02

slm koko arkadasim
evet Al-Pi arkadasin yazdigi gibi ben kendi sitem Turuncufm de Shoutcast ile radyomuzu
dinleyicilerimize sununuyoruz.
Bunu yapabilmen icin gerekli olan tabiiki Parali Shoutcast Server ve sunmak icin Program gerekli.
Bunun masrafsiz olan bir cözümü var, o da söyle
Shoutcast Server Programini ve Radyo/Müzik sunacak program gerekli,
ilk önce Server Programini PC ne yükleyeceksin ve tabiiki gerekli olan
herzaman ulasilabilen bir adress. Adresi Dyndns sitesinden alabilirsin.
Server programi Winamp Shoutcast modül ile calismaktadir onu yüklediginde
Winamp ile yayini sunabilirsin istersen konusa bilirsin.
Benim tavsiye edebilecegim program SAM2 Broadcaster.
bunlari yaptiktan sonra Sitenle ugrasabiliriz.
Onun icin cok cesitli programlar veya yine masrafsiz olsun dersek
Hazir yapabilecegin Internet Siteleri var. Hazir söyle oluyor. Bedava Site sunan sirketler hazirlanmis Themes lerle sana kolaylik sagliya biliyor.

Bunlari nasil yapabilirim nereden bulabilirim diyorsan
bana kisa PN yaziver yardimci olalim.

Alıntı

selam dostum istedigin radyo icin sana ücretsiz homepage veren bir server lazim bana mp ile msn adresini birak en kisa zamanda sana istedigin sekil radyo sayfani kurayim amac dostca paylasimlar degil mi?
saygilarimla....
Kaon arkadasin en güzel sekilde yazdigi icin ben
ona tesekkür etmek isterim
tabiiki amac hosca ve dostca paylasimlar.

Saygilarimla
Maestroking