Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın
  • Konuyu başlatan "*Deniz*"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 14.10.2008, 14:31

Ayşe Ebrar- Ben başörtülü bir kızım

[stream]http://www.fileden.com/files/2008/4/22/1878187/Ben%20Basortulu%20Bir%20Kizim%20%28Ayse%20Ebrar%29.mp3[/stream]

2

Tuesday, 14.10.2008, 14:51

HARIKASIN DENIZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

sevd/\gul

Profesyonel

• "sevd/\gul" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 14.10.2008, 14:55

çok tşk ederim harikaaaaa bir paylaşım

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 14.10.2008, 15:11

Harika Deniz...Tskler Paylasim Icin..

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 14.10.2008, 15:13

Rica ederim. Allah yardımcıları olsun...

öykü

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 14.10.2008, 15:48

herkes okumalı insan olmanın özgür olmanın, en dogal hakkı bu ama istismar edilmemeli.
örtümü babasının adına kuracagı hastaneye engel paramı,
hayır yapmak icin türbanlı bir ögrenci olmak şartmı yolda giderken yaslı bir teyzenin posetlerine yardımla yapılmazmı.
bu özgürlük olmalı, egitim olmalı türban yasak olmamalı. ama bu siirde duygu sömürüsü var,tetikleyen bi mesaj var.
yürekle ülke yönetilip istikrar huzur ekonomi mii düzeltimi, abartının bu kadarı, imkan kapasite emekle yasanır bunlar.
bu parcaya göre türkiyenin eksiginide cözdük, dengesizce artan nüfüs rahata düskün nesil, calısmayı sevmeyip hemen babasının adına hastane kurma sevdasındaki mütevazilikten uzak zihniyet,ve humeyni hayranı türbanli kızlarımız mecliste olsaydı,
kurtuluş savası gibi var olma mücadelesi vermiş, savas sonrası fakirlik yokluk yasam zorluklarıyla kalkınarak büyüyen bi ülke olmaz, türbanlı bayan millet vekillerinin varlıgıyla.ankaraya nur iner.meydanlarada keramet ve mucizelerle ceneten ikram edilen sofralar dösenirdi.
ve refah hizmet iktisat ekonomi ve tüm dünya ihtiyac ve giderlerine hic gerek kalmazdı.
yaa niye farkdemiyo bu mucizevi pembe mükkemeligi insanlar.
anca bu kadar duygu sömürüsü olabilir ve alet edilmişlik.
örtü ALLAHIN emridir, ne mutlu tasıyabilene ama türban öyle olagan üstü mucizelerin kerametlerin anahtarı falan degildir.
siirler yazarak zulme ugramış edalarıyla yunana esir düsmüs kıız ayaklarıyla bu ülkeye haksızlık ediliyor.

dilge

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

7

Tuesday, 14.10.2008, 16:06

emegine saglık rabbim emrettigi için örtü örtenlere yasak koyanlar durup bir düşünsünler rabibmin emrimi daha büyük sizin isteklerinizmi özgürlük anlayışı bu olamaz :((

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 14.10.2008, 16:35

öykü, bence bu şiirde duygu sömürüsü değilde hayaller var yıkılan hayaller size abartı ve duygu sömürüsü gelebilir. Ama onlarda bu ülkenin vatandaşı ve onlarda okumak istiyorlar bilgili olmak istiyorlar vatana faydalı olmak istiyorlar hayaller kuruyorlar kendileri ve ülke için bunun adı bence duygu sömürüsü değil. Farklı bir anlam çıkarmışsınız siz o kız örtüsü için okuyamadığını ve hayallerini anlatıyor...

Özgür bir ülkeyiz ve bu sözde kalmamalı!

öykü

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 14.10.2008, 17:49

dogrudur denizcim tabiki hayeleri ama bende size, iste gercekler hayelerden cok farklı diyorum, yaşam cok farklı egitim ögretim kültür insan olmak, insan yetistiren anneler olmak.
bu kadar hayelerin olabilirliklerine indirilemicek gercekler var.
asırlardır cok kaliteli anneler cok degerli karekterler verdiler bu ülkeye ve bu ülke cok büyük mücadelerle var oldu ve bunuda devamı icin ugrasıyor.
bende istiyorum özgürlük olsun ama hayelperestlikle degil.
art niyetli insanların hayelerini süzmek lazım tertemiz kızların meslek ve ekmek davalarından.
ama demogoji stratesik toplulasma var.keske bukadar temiz olsaydı, art niyeten arınmış.
bu masum hayelerin arkasında birde görünmeyen hayeler var.
sah devrilmesi iranda yaptıgı devrim hayali gibi.
ve bu vatana ihanet ihanettir bunu ister pkk bayragıyla yaparsın ister türbanla.

bir devleti yıkmak yada devrim idaili varsa hic fark etmez.humeyni olmusun yada kürdistan.amacı süzmek lazım.
art niyet yoksa masumuyet zaten kazanacaktır.
ahh keske bende senin gibi bunu bi genc kızım güzel hayelerini aktarmak icin yapılmış bir şiir olarak görebilsem.
baska seylerde görüyorum ben.
ee bakıs acısına göre tabiki yorum ve degerlendirmelerde, degisecektir.

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Tuesday, 14.10.2008, 18:01

Evet zaten sorun o bakış açısında sizde kendinize göre haklısınız ama ben dediğiniz gibi bunu sadece bir genç kızın hayali olarak dinledim ve onu düşünerek eklemek istedim amacım buydu. O türban dediğiniz örtüyü farklı amaçlar için kullananlarda vardır belki zaten onlarıda biliyoruz en önemlisi Allah biliyor. Allah'ın kadınların kendilerini saklamaları için emrettiği örtüyü başka amaçla kulllanıyorlar ve böyle de yansıtıyorlarsa topluma zaten çok yazık. Birbirinden ayrılması gerekir bunların ismi "Türban" ismi başörtüsü her neyse artık örtünme şeklide değilde ne amaçla örtündüğü önemli Allah için örtünen ve sadece mükafatını O'ndan umarak ibadetlerimizi yerine getiren kullardan olabiliriz inşAllah...

öykü

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

11

Tuesday, 14.10.2008, 18:12

işte bu yüzden seni çok seviyorum deniz.
höööt ön yargılı direk tepkili degilsin baskalarını dinliyor düsünüyor anlamaya calısıyorsun bu sana saygı duymama sebep oluyor kalıplarda bogulmucak bir anlayısa sahipsin.
farklı fikirlere katılırsın yada katılmasın ama saygı gösterecek kadar,saygı deger bir karektersin.
bunu sana ünivertse vermedi, adam gibi adamsın iyi bir insan iyi bir vatandas iyi bir anne iyi bir müslümansın.
sen kazancsın deniz.
sana sevgi ve hürmetle tesekkür ediyorum paylasımın icinde kocaman yüregin icinde.

~~zeynep~~

Stajyer

• Özel mesaj gönder

12

Tuesday, 14.10.2008, 18:15

merhaba ben başı açık bi kızım.
ben belki doktor olucam yani istediğim o. Allah izin verirse ve emeklerimle doktor olucam. belki de anne olucam. ama ben başı açık bi kızım napcaz.başım açık diğe benim büyütüğüm çocuğun imanı eksik mi olcak yada ben insanlara iyilik Allah için iyilik yaparken yok sen açıksın senin ki iyilik olmazmı diyceksiniz.yani iyi bir insan, iyi bi doktor,avukat, iyi bi anne ya da hayırlı bi evlat olmanın yolu başımızı kapatmaktan mı geçiyo. bu şiirin asıl amacını anlamadım. eğer amaç türbanlı kardeşlerimin tüm zorluklara ve ön yargılara karşı inancının arkasında durmasıysa demogojinin bu güzel ifadenin içinde ne işi var. haytta beni tiksindiren şeylerden biri de duygu sömürüsüdür.
yok asıl amaç türbanı kullanarak başı açık, başı kapalı kadın ; müslüman, daha iyi müslüman; ayrımı falan yapmaksa çok güzel bi şiir amacına yakışmış...
şunu söylemek istiyorum annemin başı kapalıydı( yani şiirdeki arkadaş gibi) ve beni ilk okul mezunu olarak bütüttü. evet bu devirde herşeyin yolu üni den geçiyo ama eğitim isteyen eğitimi her yerden edine bilir. belki doktor olmaz ama iyi bi anne olmak için ansiklobedi dahil bulabildiği herşeyi okuyarak kendini eğitmeye çalışan bi kadının çocuuyum ben. ve çoğu üniversteliden daha kültürlü bi kadının kızıyım. ve şunu da belirtmek istiyorum ki bazı insanlar ben türbanlıyım ben dünyaya iyilik yapmak için geldim edalarıyla bangır bangır bağırıp, ayırım yapmasın diye üniversteler türbana izin vermiyor. bu şiiri dinleyince bu kararın ne kadar mantılı ve yerinde olduğunu görüdüm. müslüman hristiyan,türk kürt , başı açık kapalı kimseye duygu sömürüsü yakışmıyo arkadaşlar. duygu sömürüsü zavallılarınişi bunu kimse yapmamalı yakışmıyo..

~~zeynep~~

Stajyer

• Özel mesaj gönder

13

Tuesday, 14.10.2008, 18:44

şunu söylemeden geçemiycem

bu resmi çizen yada atan tüm insanları kınıyorum. başı örtüsü insanların kalbini sorgulama hakkkını mı veriyo. hz Muhammet peygamber olduğu halde kimseyi küçümseyip kalbini sorgulamamış..
bu ayrımcılık. işte bu zihniyetler yüzünden türbanlı kardeşlerim zorluk çekiyo. yani yine sorunu çıkaranda bu arkadaşlar oluyo.
bu resmi kıınıyorum beni ve benim gibi birsürü müslümanı zedeliyor ve kırıyor..

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

14

Tuesday, 14.10.2008, 20:21

~~zeynep~~, ben bu amaçla eklememiştim şiiri aklımın ucundan bile geçmedi söyledim gördüğümü ve ekleme nedenini sen doktor olmak istiyormuşsundur inşaAllah olursun umarım hayattaki büyün hedeflerini gerçekleştirirsin. Dediklerinede katılmıyor değilim ayrıca çünkü doğru şeyler senide anlayabilirim. Bu şiiride savunuyor değilim sadece amacımın farklı görülmesini istemiyorum. Ben Bilgisayar Teknikeriyim okuduğum okul bana bu ünvanı verdi. Üniversite mezunuyum ve okulda dersler dışında hiçbirşey öğrenmedim ben benim annemde ilk okulu mezunu ve çevremizde takdir edilen biri 3 kızı var ve örnek gösterilebilicek evlatlar yetiştirdi. Evet haklısın okumakla anneliğin alakası yok kendini geliştirmek önemli ama bilgili olmakta gerekiyorki çocuklara birşeyler verilebilsin bilemiyorum ne amaçla yazıldı okundu bu şiir duygu sömürüsünü bende sevmem ama çok duygusal bir insan olduğum için bu şiirden etkilendim ve üzüldüm paylaşmak istedim. Ben başörtülü kardeşlerimizin hayallerini yıkılan hayallerini daha doğrusunu anlatmak istemiştim. Açık veya kapalı elham. müslümanım diyen herkes dinini bilir ve gereklerinide bilir. Nur süresi 31. ayette diyorki "Başınızı omuzlarınızı örtücek şekilde örtün" ama kuran-kerimden sadece bir ayeti bu bunun gibi binlerce ayet var. Emirleri uygulamak biz müslümanların görevi uygulayan uygular uygulamayanda kendi bilir bir atasözünde dediği gibi her koyun kendi bacağından asılır. Başı açık bir annede imanlı dinini bilen bir çocuk elbetteki yetiştirir sadece kapalılar dinini biliyor değil ya bunu söylemek çok yanlış olur zaten böyle birşeyi kimse ortaya bile atamaz böyle bir ziyniyeti ben asla kabul edemem. Ben başım açık okudum. Sonra kendi isteğimle düşüncemde örtündüm şuan işsizim ama başım açıkkende işsizdim işsiz olmamı asla örtüme bağlamıyorum bunu bahane bile edemem çünkü kapalı çalışanlarda var nasip olursa bende bir iş bulucam ve çalışıcam çalışmak kendi ayaklarımın üzerinde durmak için okudum.

Resme gelincede belirttiğim ayette yazıyor zaten bu ayete uygun bir şekil değil üstünde konuşmaya gerek yok.

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Tuesday, 14.10.2008, 21:53

*Deniz*, emin ol gözlerinden öpmek icin hic bir yol uzak gelmez bana, hic bir zaman imkansiz degildir, öylesine kalkip alnindan öpmeyi isterdim simdi :roll:

Yorumlari cokta üzerine almana gerek yok, herkesin bakis acisinida degerlendiremeyiz, zaten kim nasil bakarsa öyle görür ve senin anlattigin karsindakinin anladigi kadarsa, bazen sükunet herseyi ifade eder :up:

Siir'de bir duygu sömürüsü görebilmem icin, ya benim siyasetci olmam lazim, ya bir üniversitede yetkili bir profesör veya kizini basini acmasin diye üniversiteye yollamayan bir anne.
O yüzden yorumlar herkesin kendi bakis acisini gösterir, siyasi bakan, siyaset görür, sen hayalci bakiyorsun yikilan hayalleri umutlari görüyorsun..

Yayinlanan resimler ise bazen gercekten talihsiz olabiliyor, ama siir'de siyaseti görenler resimdede siyaseti görüp "onlarin gözü kapali" cümlesini politikacilara yöneltilmis oldugunu ve basörtüsünün dinin emri geregi takilmadigini düsünenler icin söylenmis oldugunu kestirmeliydiler..

Kimin ne düsünecegini planlayip kimsenin kafasina kuramiyoruz. Ne varki Kuran-i Kerim kadar hakikati aydinlatan bir kitap yoktur. Arayan kendini Kuran'da bulacaktir..

Yüregine ve gönlüne saglik, böyle paylasimlar beni hep cok etkiliyordu fakat simdi bir baska etkiliyor..

Allahim herkesin hayallerini yasamasini nasip etsin insallah, en bastada sen :up:

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

16

Tuesday, 14.10.2008, 21:58

Amin inşaAllah abla Rabbim gönlüne göre versin.

öykü

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

17

Wednesday, 15.10.2008, 06:05

irem denizin art niyeti olmadını tabiki bizde algılacak kadar zekaya sahibiz, bu denizi tanımamızdan geliyor ilk paylasımı degil.
ben bi vatandasım, bir siyasetci yada profosör, yada toplum uzmanı sosyolok deglim,sadece bir vatandasım,demekki benimde kaygılarım varki,
bu kaygılarla objektif bakamıyorum.
siyasetcilere bir gönderme yapacaksan onlar diye genellemiceksin lafının önünü arkasını hesaplamak insanlıgın gereginderdir.
yapı meselesi duygu sömürüsü yalakalık kendini ifadede kulanılan hitaplar.kişiye göre degisir,mesela birine göre samimiyettir emme basma tulumba misali gibi birilerini onaylamak,
kimine göre yalakalık ve kişiliksizdir kayıtsız sartsız,birini desteklemek,yani buda sahsa ve karektere göre degisir,
kadının tarzında bu madur zavallı hayeleri alınmıs kadın ses ve ifadesini yakalamısam ve bana itici gelmisse gelmistir.
örtün emri benimde yasamadıgım bir eksiyimdir gıptayla bakıyorum bunu basaranlara ama hepsine degil.bilinc ve kulluk suuruyla bunu yasayanlara,
keske herkes deniz gibi tertemiz.bi genc kız bakısıyla bunu degerlendirse,
degil işte degil, bunu bilmekte beni rahatsız ediyor.
bunun kimsenin sahsıyla alakası yok.sevd/\gul yada denizin burda konu paylasım, yorumlarda bunun üstünedayalı kınama haric.
siirden hoslanmadım ama resim beni itti direk.
belli bi amac varsa, herkes alması gerekeni alsın, evet beni rahatsız etti begenmek zorundada deglim, yoksa zaten üstüne almazki ama art niyetsizse deniz gibi kendini ifade ihtiyacı duyar,insanlara yanlış intiba bırakmaktan rahatsızlık duyarak.buda denizin güzelligi.
susmak her konumda meziyet degildir yada haklılık, bazan susmak yasadının arkasında duramamaktır.
ben cok duygusal deglim demekki maduruyete bile masumuyet ararım herkese merhamette etmem.yada duygulanmak yada her gördümden etkilenmem herseyin göründügü gibi olmadıgını ögrenecek kadar büyüdüm.

öykü

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

18

Wednesday, 15.10.2008, 11:52

beni merak ettirdiniz :)) bunu okumak lazım.

Kalbi kırık başörtülülerden bir vicdan manifestosu!

Yasak yüzünden acı çeken, kalbi kırılan, haksızlığa uğrayan başörtülü hanımların yaşadıklarına ortak olmak ister misiniz? Daha çok “politik” bir cepheden tartışılan başörtüsü meselesinin insani boyutuyla yüzleşmeye ne dersiniz?

“Henüz Özgür Olmadık” kitabı “Söz konusu özgürlükse hiçbir şey teferruat değildir” bildirisiyle başlayan sürecin bir meyvesi. Kitap, başörtüsü yasağıyla dertlenen kadınların derdine sizi de ortak edebilmeyi amaçlıyor. 4 bölümden oluşan kitap bu amaca uygun olarak bir mektup formatında kaleme alındı.

İlk bölümde başörtüsü yasağına maruz kalan kadınların hayatlarından kısa hikâyeler bulacaksınız. Kişisel tanıklıklar üzerinden giden bu kısım başörtüsü yasağının acıtıcılığının daha da iyi anlaşılmasını sağlıyor.

İkinci bölümde yasak süresince, “kalıp söylemlere dönüşmüş yargılar”ın yol açtığı akıl tutulmasına farklı perspektiflerden açılım getirmeyi amaçlayan teorik bir yazı ve bildirinin ilk duyulduğu günlerde üç gün art arda yayınlanan ve çok ses getiren Taraf Gazetesi’nin bu kitabın yazarlarıyla yaptığı röportaj var.

Üçüncü bölümde genelde ‘ötekisi’ olarak tanımlanan kimlik kategorilerine haiz olan kişilerin başörtülü kadınlar ve yasak bağlamındaki duygularını, çelişkilerini, deneyimlerini aktardıkları yazılar bulacaksınız.

Son bölümde ise başörtülü kadınların sık sık yaptığı üzere kendi aralarında kâh gülüp kâh ağlayarak yaptıkları dertleşmelerinden küçük bir örnek göreceksiniz.

Köşe yazarları ne dedi?

“Yeni söz” hem Türk usulü modernizmin totaliterliğine, hem de sadece kendine bakan geleneksel-ataerkil cemaatlerin totaliterliğine karşı direnenlerden çıkıyor. Bu memleketteki gerçek özgürlük mücadelesine yepyeni bir soluk getiren başörtülü kadınlardan geliyor bu yeni düşünce... Toplum onlar sayesinde, onların yeni kelimeleri sayesinde kendini, geçmişi ve bugünü daha iyi anlıyor; geleceğe daha güvenle ve umutla bakıyor.
Ferhat Kentel

Haklarında hemen herkesin bir şeyler söylediği başörtülü öğrenciler öyle bir bildiriye imza attılar ki, “şapka çıkartmamak” imkânsız. Bugünlerin pek tutulan jargonuyla söylersek, yıllardır konuşmaya doyamadığımız mesele “İşte budur!”
Kürşat Bumin

Kendileriyle birlikte bütün toplumun özgürleşmesini savunan 600 başörtülü kadına bu umudumu boşa çıkarmadıkları için özel olarak da bir teşekkür borçluyum galiba...
Gülay Göktürk

İşte budur! Artık özgürlüğün ne olup olmadığını doğru düzgün tartışmak için bu bildiri yoluyla bir temel ortaya konulmuştur. Buradan başlayabiliriz!
Haşmet Babaoğlu

Ben bu sese kulağımı ve yüreğimi açıp birlikte ortak nokta bulma arayışına çıkarım. Bir tane Türkiye var. Onun da sahibi ne bir kişi ne de bir grup. Türkiye bizim. Birlik olmak zorunda değiliz ama bir arada yaşamak için, hepimizin rahat edeceği bir noktada buluşmaya mecburuz.
Ferai Tınç

Bu konuda, bana kalırsa son sözü söyleyenler, imzaya açılmış bir metinle karanlık görünen geleceğimize güçlü bir ışık olan bir grup başörtülü kadın oldu. Onların metnini, ola ki ulaşamadıysanız, birlikte okuyalım istiyorum. Derin bir soluklanıp yeniden başlayabilmek için…
Yıldırım Türker

“Biz henüz özgür olmadık” başlıklı bildiriye tek kelimeyle şapka çıkarmak gerek. Bu “türbanlı” hanımların “biz sadece kendimiz değil, bu toplumdaki herkes için özgürlük istiyoruz” demesi, Türkiye’deki bir dizi ezberi bozan çok önemli bir mesaj.
Mustafa Akyol

Bu bildiri benim indimde bir milattır. Zira gerçek özgürlüğün peşinde olanlar için “başı açık özgürlük” “başı kapalı özgürlük” diye bir ayrımın olmadığını gösterdi bana.
Tuğçe Baran

Yazarlar

Neslihan Akbulut
1982'de İstanbul'da doğdu. İmam-hatip lisesinde okurken 28 Şubat süreci başladı. Okuldan bir kaç soruşturmayla mezun olmayı başardı. Başörtülü olarak girilebilen son üniversite sınavına girerek başörtüsü sorununun henüz ulaşmadığı Bilgi Üniversitesi’nin Sosyoloji Bölümü’ne kayıt yaptırabildi. Üniversitede okurken yasakla ikinci defa karşılaştı. Aynı bölümde lisansını tamamladıktan sonra İsveç’e giderek yüksek lisans yaptı. Halen doktora çalışmalarına başörtülü olarak başlamanın yollarını arıyor. Şimdilerde yasak ile mücadelesini Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği’yle birlikte sürdürmektedir.

Hilal Kaplan
Ailenin “asi kızı” olan Hilal, 1982 yılında sıcak bir Ağustos günü dünyaya geldi. Çalkantılı bir ergenlik ve başarılı bir eğitim sürecinden sonra lisansını Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Şimdilerde, Boğaziçi Sosyoloji Bölümü öğrencisi olarak, çetin bir ders dönemi sonrası tezini tamamlamaya çalışıyor. Sivil toplumla organik bir bağı olmasa da hak olanı savunduğunu düşündüğü herkesle her yerde ortaklaşmaya çalışıyor. Halen annesinin soyadını kullanıyor olsa da aslında evlidir.

Havva Yılmaz
1986 İstanbul doğumlu. Yabancı dil ağırlıklı bir okulda okurken, lise ikinci sınıfta örtünmeye karar verdi. Böylece kalan iki yılını yeni örttüğü başını açmadan sınavlarına girebildiği açık öğretim lisesinde tamamladı. ÖSS sınavına yine başı açıklık şartı arandığı için girmedi. Dolayısıyla üniversiteye de devam edemedi. Halen aktivist kişiliği ile önce yasağı kaldırmayı, sonra üniversiteye gitmeyi planlıyor.

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

19

Thursday, 16.10.2008, 21:41

Ilk olarak siir'i dinlemistim fakat sonrasinda gördügüm bu resim, bu konuya uygun oldugunu düsündüm :roll:
etkilendigim bir baska seyde resim basligi: "Gelecegin hayalini kurmak"

Cok güzel ve masum bir resim.. öykü'nün sundugu kitap tanitimdaki yazarlar kadar insancil.. okumanizi tavsiye ederim bende cünkü hersey politika degil, birde insani tarafindan bakipta yikilan hayalleri, cekilen zorluklari baska gözlerle görün :up:

*eger resimdeki bu kiz, Türkiye'de okumayi hayal ediyorsada bu hayallerini gerceklestiremeyip, böyle bir siir okursa, bu bana göre "duygu sömürüsü" degil, yasadiklari duygusal anlarin insanlara duyurulmasi olur.. bunada her ask yasayanin hakki varsa, ezgi yasayaninda hakki var diye düsünüyorum :roll:

~DJ~MURAT ÖZEL

Orta Düzey

• "~DJ~MURAT ÖZEL" bir erkek

• Özel mesaj gönder

20

Sunday, 2.11.2008, 17:09

ABLASI PAYLASIM HARIKA AMA TABIKI BU KONUYA HERKES DEISIK YORUMLAR YAPACAKTIR